Hořice - Ahoj milí čtenáři, jsme tu po dlouhé odmlce zase, abychom vás informovali o dění v naší školičce Na Daliborce v Hořicích. Za první tři kalendářní měsíce jsme stihli mnoho věcí, a o některých vám dnes chceme vyprávět.
Žinkovy - Stotřicet let slaví letos Sbor dobrovolných hasičů Žinkovy. A od místního zasloužilého hasiče Václava Klesy dostal sbor svoji kroniku. Byla by totiž škoda, o takový pramen informací přijít, a tak si Klesa sedl nad zápisové knihy a zalovil v paměti. A nakonec se mu posledních dvacet let, které v kronice chyběly, podařilo dopsat.
Žďársko - Fotbalisté Křoví nezačali jaro v I. B třídě – skupině B vůbec dobře. Tým trenéra Rostislava Janšty prohrál v souboji loňských vítězů okresního přeboru Žďárska a Třebíčska se Studencem o čtyři branky.
Karlovy Vary — Nadějní klavíristé do 12 let se v pátek a sobotu utkali v Základní umělecké škole Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Konala se zde totiž už potřinácté oblíbená soutěž Karlovarská Růžička.
Kopřivnice - V Novém Veselí se uskutečnilo 4. kolo Žákovské ligy starších žáků v házené, na kterém nechybělo ani družstvo KH Kopřivnice. V soutěži zůstalo již jen 12 družstev, která byla rozlosována do dvou skupin po šesti, a opět poslední družstvo ze soutěže vypadlo.
Šumperk - Noci s Andersenem, mezinárodní akce propagující dětskou četbu, se v noci z pátku na sobotu zúčastnil rekordní počet knihoven v celé republice.
Opravdu husarský kousek se podařil šachistům z Říčan. Dokázali vyhrát v posledních dvou kolech nad silnými soupeři a vypálili rybník céčku Vyšehradu a Vrchlabí, které poslali o soutěž níže. Zachovali tak pro Říčany 2. ligu družstev i pro příští sezónu
Vysokou výhrou 6:1 načal Šacung VHS Benešov letošní ročník Witte Automotive Extraligy mužů. Nadělil jí nováčkovi soutěže, týmu NK Děčín, který se tak mezi elitu vrátil po roce působení ve druhé nejvyšší soutěži
Jakubčovice n. O. - Fotbalové hody nabídlo derby utkání 19. kola SYNOT TIP krajského přeboru mezi dvěma nováčky z čela tabulky soutěže. Lídr tabulky, Jakubčovice, přivítal o bod horší Nový Jičín, který v úvodních dvou kolech jara ztratil nadějný, pětibodový náskok. Na svou první jarní výhru si však Novojičínští budou muset počkat, protože ani jednobrankový náskok po poločase jim nakonec nepřinesl tříbodový zisk.
Zlín - Tři dny před velikonočním víkendem zaplní zlínské náměstí Míru stánky. Jako každoročně se tam koná tradiční lidový jarmark. Obchodníci budou návštěvníkům kdispozici od středy do pátku od 8do 18hodin.
Krnov - Krnovská porodnice pořídila speciální novorozenecké vyhřívané lůžko, které dokáže léčit i žloutenku. Lůžko v hodnotě 175 tisíc korun slouží k ošetření miminka hned po porodu.
České Budějovice - Shodou okolností ve stejný den, kdy prezident Obama promlouval k Pražanům, měl národní sport jeho země, americký fotbal, premiéru v Českých Budějovicích.
Kutnohorsko - Fotbalová okresní III. třída a obě čtvrté třídy mají za sebou rovněž druhé jarní kolo. V něm se opět dařilo týmům, které vévodí svým tabulkám. Rezerva Zbraslavic si ve IV. třídě skupině B zvýšila v čele náskok, protože druhý Soběšín nedokázal zvítězit na půdě rezervy Ratají nad Sázavou.
Hořovicko/ Víkendové kolo fotbalové IV.B třídy přineslo hned tři nerozhodné výsledky. Ten nejvíce překvapivý se zrodil v Zaječově. Domácí béčko totiž dokázalo uhrát remízu s vedoucí Březovou. Diváci se gólu v utkání nedočkali, střetnutí skončilo 0:0. Lídr podruhé v soutěži nebodoval naplno, poprvé ovšem vyšel střelecky naprázdno.
Znojmo - Podnikatel Jaroslav Vlasák, který vytáhl Znojemské orly z krajského přeboru až do hokejové extraligy, ve sportu končí a chce se věnovat znovu jen svým firmám
Vysočina – Slavík, Slípka, Jeřábek a plno dalších příjmení na ptačí motivy se v sobotu sešlo v jihlavské zoo. Čtvrtý dubnový den je totiž dnem ptactva, a zoologická zahrada při této příležitosti vyhlásila ve spolupráci s jihlavským aeroklubem soutěž o vyhlídkový let nad krajským městem.
Havířov - Noc s Andersenem z pátku na sobotu přilákala do havířovské Městské knihovny čtyřicet pět dětí. Stejně jako v předchozích letech i tentokrát byla plná veselí, her, soutěží a tradičně dominovalo čtení.
Vysočina – Slavík, Slípka, Jeřábek a plno dalších příjmení na ptačí motivy se v sobotu sešlo v jihlavské zoo. Čtvrtý dubnový den je totiž dnem ptactva, a zoologická zahrada při této příležitosti vyhlásila ve spolupráci s jihlavským aeroklubem soutěž o vyhlídkový let nad krajským městem.
Opava, Kladno - Semifinálová série volejbalové extraligy mezi Kladnem a Opavou se pro Slezany nevyvíjí zrovna nejlépe. Opavští oba zápasy na Kladně prohráli a Středočechy před opavskými odvetami dělí od účasti ve finále jedno vítězství.
Opava - V jídelně Zelený jelen by se v pátek 3. dubna zaleskly slzami dojetí oči každého milovníka piva. Prostor zaplnili studenti deseti krajských středních hotelových škol, usilující v krajském kole o postup do celostátního finále prestižní soutěže Princ výčepních.
Valašsko - Další ročník oblíbené soutěže Souboj tváří začal! Dívky, které si chtějí zasoutěžit, nemusí čekat až je osloví naši redaktoři, ale samy se mohou přihlásit v redakci Valašského deníku.
Nová Paka - V minulém týdnu se studentky III. ročníku oboru krejčí na SŠGS Nová Paka Věra Seidlová a Jana Trejbalová zúčastnily celorepublikové soutěže odborných dovedností oboru krejčí, kterou pořádala SOŠ a SOU Podbořany na svém středisku v Žatci.
Špindlerův Mlýn - Jednu zlatou pozici si nakonec vybojovali členové Horské služby Krkonoše vmezinárodním závodě, který se konal koncem týdne vnejvyšších českých horách.
Přerov - Dorostenci a mladší žáci Klubu vodního póla Přerov odehráli další zápasy v rámci Intercupu a přeboru mladších žáků a byli maximálně úspěšní. V šesti zápasech ani jednou neprohráli a připsali si důležité body v obou soutěžích.
Pardubice - Golfisté na jeden den vystřídali koně na Dostihovém závodišti v Pardubicích. Počtvrté se zde hrál turnaj Po stopách Velké pardubickém, který byl letos poprvé mezinárodním mistrovstvím České republiky v extrémním golfu dvojic „Texas Scrable“. Osmnáctijamkové hřiště s parem 71 kopírovalo trať slavného překážkového dostihu.
Hradec Králové - Slavnostním programem v Klicperově divadle byl v neděli zahájen 12. ročník jednoho z největších evropských setkání zástupců veřejné správy – Internet ve státní správě a samosprávě.
Brno /FOTOGALERIE/ - Prodloužený víkend vBoby centru patřil tanci na té nejvyšší úrovni. Do Brna, kde se konal sedmý ročník prestižní taneční soutěže Brno Open, se totiž sjely největší špičky standardních a latinskoamerických tanců zceléhosvěta.
Ostrava - Nervózní štěkot a pózování psů, hodnocení rozhodčích, radost i smutek pyšných páníčků a paniček, nekonečné debaty s kolegy i blesky fotoaparátů neodmyslitelně o víkendu provázely Národní výstavu psů na ostravském výstavišti Černá louka.
Semice/ Výrazné herní zlepšení oproti minulým zápasům, hojná návštěva, bohužel bez žádného bodového zisku. Takovýto zápas mohli shlédnout diváci, kteří přišli podpořit svůj tým ve velice vypjatém derby.
Kroměříž - Malým dobrodruhům patřily v noci z pátku na sobotu knihovny na Kroměřížsku. Konala se v nich totiž tradiční Noc s Andersenem. Někde si ale děti ustlaly jinde. Například patnáct školáků nocovalo přímo v prostorách sídla kroměřížského Pionýra.
Hulín /FOTOGALERIE/ - Už popáté se o víkendu sjely mažoretky z celého Česka do Hulína. V tělocvičně tamní základní školy na Nábřeží se utkaly při Majorettes show Hulín 2009.