Po necelém roce se sportovní fanoušci ve Zlíně mohou těšit na nejtvrdší sport na světě – americký fotbal. Již v pondělí od 14 hodin se univerzitní klub Zlín Golems na Stadionu mládeže opět představí svým fanouškům, přičemž nadcházející sezona bude plná novinek.
Třebíčsko – Velké ohně během poslední dubnové noci symbolizují oblíbenou českou tradici – pálení čarodějnic. I letos si různé spolky připravily na tuto noc zajímavý program jak pro malé tak velké návštěvníky.
Boskovice – Tři kola před koncem druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu už jde do tuhého. V areálu Červená zahrada v Boskovicích se v neděli od 11 hodin dopoledne před kamerami ČT sport střetnou třetí Blanensko a vedoucí Brno.
Praha - Kapitán české softbalové reprezentace mužů a hráč pražského Spectra David Mertl odpálil již jubilejní dvoustý homerun. Tak vysoký počet v nejvyšší softbalové soutěži ještě nikdo nezaznamenal.
Trutnovsko, Pojizeří /HLASUJTE/ - Svým hlasováním můžete rozhodnout o nejhezčím miminku měsíce Krkonošského deníku. Každý měsíc odměníme od ledna 2017 pouze jedno miminko.
Ústí nad Labem – Velmi důležitý zápas, který jim může dodat klid do zbytku druholigové sezony, čeká v sobotu na fotbalisty ústecké Army. Svěřenci trenéra Jiřího Skály se v pokračování Fortuna národní ligy od 17 hodin představí na hřišti předposledních Vítkovic a půjde o hodně!
Nemalé problémy mohou v současné době hrozit mladým hokejistům v Prostějově. Jestřábi, donedávna pod vedením Michala Tomigy, totiž mohou přijít o dotaci, kterou měli slíbenou od kraje na tento rok.
Teplice – Podruhé za sebou hrají prvoligové Teplice doma, tentokrát v neděli od pěti se Slováckem. V nižších soutěžích se hraje celá řada zajímavých duelů. Vyberte si, který navštívit?
Duel o všechno je tady. I když už házenkáři z Velké Bystřice možná na chvíli přestali doufat, v posledních týdnech se jim nakonec přiblížila šance zvítězit v první lize a hrát baráž o postup do nejvyšší české soutěže.
Společná snaha holešovských obyvatel, institucí, spolků a především místních maminek: právě ta stojí za tím, že v Holešově už poslední dubnovou sobotu otevřou nové takzvané Rákosníčkovo hřiště pro děti.
Žirovnice – Osmý turnaj Ligy Vysočiny starších žákyň vyšel házenkářkám Slavoje na jedničku. Vyhrály všechna čtyři střetnutí a v průběžné tabulce se vzdálily druhému H. Brodu na čtyřbodový odstup. Deváté kolo soutěže se uskuteční v Ledči nad Sázavou.
Žernovice – „Je tu dvacet centimetrů sněhu, v tom se soutěžit nedá. Hasičská soutěž se odkládá," oznámil včera odpoledne Václav Zaunmüller, pořadatel Memoriálu Pavla Bače v Žernovicích.
Pokud chtějí fotbalisté Zlína pomýšlet na postup do Evropské ligy z ligové soutěže, měli by dnes na Letné porazit Mladou Boleslav. Ruku v ruce s tím by rádi potěšili fanoušky.
Jičín - Ve čtvrtek vstoupili jičínští judisté po více jak dvanácti letech do extraligové soutěže ročníku 2017. Na domácím tatami se utkali formou dvojzápasu s vysoce favorizovaným celkem Judoclubu Liberec.
Karlovarský kraj – Pálením čarodějnic a stavěním májek se vždy slaví příchod jara a tyto původně pohanské zvyky v obcích i městech doprovází bohaté kulturní programy.
Pardubický kraj, Moravská Třebová - Mohlo by se zdát, že na gastronomické soutěži lze uspět jen s moderní lehkou kuchyní. Opak je pravdou. Tereza Pekařová je toho důkazem.
Ústecko - Každá pořádná vesnice má své pálení čarodějnic. Nejinak je tomu na Ústecku. V Koštově si je odbyli už v pátek. Podívejte se na náš přehled, kam všude můžete v sobotu a neděli na tradiční akci vyrazit.
Hradec Králové - V Gayerových kasárnách se v sobotu od 8 do 12 hodin konají tradiční farmářské trhy. Jejich součástí je více než 40 stánků se širokým sortimentem zboží.
Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin, a to každou půlhodinu. Výsledky se dozvíte vždy v sobotu ráno, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.
Kdyně /ROZHOVOR/ – Možná to tak na první pohled nevypadá, ale kuželky jsou na Domažlicku hojně vyhledávaným a provozovaným sportem. A kde je kvantita, bývá i kvalita. Také proto byli v anketě Sportovec Domažlicka mezi oceněnými sportovci také mnozí úspěšní kuželkáři. Ti ze Kdyně na slavnostním večeru v Klenčí dokonce převzali cenu pro nejúspěšnější kolektiv roku 2016. Po slavnostním večeru jsme vyzpovídali jednu z opor úspěšného družstva Sokola Kdyně, Davida Machálka.
Klatovy – Čtrnáct rychlostních zkoušek o délce 162 kilometrů čekalo na účastníky druhého podniku True Cam MČR v rally, 52. Rallye Šumava Klatovy. Součástí závodního víkendu byla také tradiční 26. Historic Vltava rallye, která je jedním z podniků evropského šampionátu. A aby si diváci přišli opravdu na své, byl připraven i třetí ročník Rallye Šumava Legend.
Písek, Hořovice - Otevírací zápas 25. kola Fortuna ČFL zavedl písecké fotbalisty na deštěm zkoušený trávník posledního týmu průběžné tabulky FK Hořovicko. Celek z jihu Čech jel pro tři body, které si také nakonec odvezl.
Kladensko – Vlastně od začátku fotbalové sezony je jasné, že v A skupině I. B třídy hrají o postup jen dva nejsilnější týmy. A právě ty nyní zkříží zbraně v magnetu 19. kola. Domácí Libušín ztrácí na lídra ze Hřebče po posledních výpadcích už sedm bodů a má vlastně poslední šanci, jak zaútočit na postup, který by si hodně lidí v klubu přálo.
ROZHOVOR / Tmavé plexisklo přes oči, rychlost a číslo 61. Takhle si fanoušci hokejového Zlína pamatují hokejového útočníka Jakuba Svobodu, který pomáhal žlutomodrým ve druhé polovině sezony 2014/2015 po příchodu z Brna.
Jihlava - Body naděje. Předposlední domácí utkání sezony zvládli jihlavští fotbalisté na jedničku. V důležitém duelu i pošesté na svém stadionu Brno porazili, popáté od Zbrojovky neinkasovali a po jasném vítězství 3:0 mohou stále reálně pomýšlet na záchranu nejvyšší soutěže.
Litomyšl – Grand Prix Slovakia je významnou a prestižní mezinárodní soutěží v karate, která se každoročně koná v Bratislavě a startují na ní reprezentanti řady evropských zemí včetně českých a slovenských zástupců. Právě domácí karatisté náleží ke špičce na starém kontinentu.
Vřeskovice, Chudenice – Oblastní soutěže v národní házené pokračovaly dalším kolem, do bojů o první jarní body zasáhli i druholigoví muži TJ Vřeskovice. Na body však nedosáhli, prohráli doma s Kyšicemi 15:19.
Orlickoústecko, Třebovice /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Zkušební úsekové měření v obci napočítalo mnoho řidičů, kteří nedodržují rychlostní předpisy. Od 15. května se zde měří již naostro.
Jihlava – Ještě devět zápasů zbývá fotbalovým starším dorostencům FC Vysočina k tomu, aby se alespoň vyšplhali z předposlední příčky, která hrozí přímým sestupem! Tím nejaktuálnějším mačem je sobotní střet s olomouckou Sigmou na jejím hřišti. Hraje se od 11 hodin.
Jižní Morava – Ve volném čase nezištně pomáhají ostatním lidem, zachraňují je, a často zajišťují i společenský život na vesnicích, kde působí. Dobrovolní hasiči se již po sedmé mohou přihlásit do soutěže Dobrovolní hasiči roku.
Děčínsko – Pálení čarodějnic, Filipojakubská noc či Valpuržina noc. I tak se říká noci z 30. dubna na 1. května, kdy se slaví zvláštní jarní svátek, rozšířený po celé Evropě. Lidé se budou bavit na řadě míst Děčínska.
Ústí n. L. – Více než šest stovek závodníků z 52 klubů celé ČR se zúčastnilo Velké ceny Ústí nad Labem v plavání, kterou pořádala Ústecká akademie plaveckých sportů v bazénu na Klíši. Putovní pohár pro vítěze soutěže družstev si nakonec odvezli zástupci Slavie VŠ Plzeň, kteří zvítězili před domácím klubem a třetími Českými Budějovicemi.