Výjezd z Hradce zdobí pomník lahve rumu
Jindřichův Hradec – Už několik dní projíždějí řidiči na silnici z Hradce směrem na Novou Bystřici kolem nové sochy.
Jindřichův Hradec – Už několik dní projíždějí řidiči na silnici z Hradce směrem na Novou Bystřici kolem nové sochy.
Největší dosavadní akci pořádali v sobotu v bikeparku na kraji města olomoučtí jezdci. Dorazilo na padesát závodníků, kteří soutěžili ve sjezdu bez řetězu a ve skocích.
Brandýs nad Labem – Jeli k lídrovi soutěže, navíc bez Mikolandy a dalších tří hráčů základní sestavy. Ostudu ale neudělali, i když jasně prohráli. Fotbalisté Semic padli v dalším kole krajského přeboru v Brandýse nad Labem 0:4. „Šanci dostali mladí, alespoň si to zkusili proti silnému protivníkovi," hlesl po zápase vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka.
Vykáň – Dostali se na druhé místo tabulky fotbalového krajského přeboru, když předskočili Zbuzany. V dalším zápase soutěže ale borci Čechie Vykáň prohráli na svém trávníku s Tuchlovicemi 1:2.
Litoměřice – Šermíři litoměřického Slavoje potvrdili při svých posledních startech, že mají místo nejen mezi českou špičkou v kategorii mužů a žen, ale také mezi světovou elitou juniorek.
Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Dramatickou zápletku mělo třetí čtvrtfinálové utkání play off nejvyšší futsalové soutěže ještě před jeho začátkem. Hráči domácí Zruče nad Sázavou jeli na zápas z Prahy, ale uvízli na dálnici. Nakonec však zápas vyhráli nad Rádiem Krokodýl Helas Brno 5:2 po prodloužení a postoupili do semifinále.
Tábor - Zrekonstruovaná Sokolská plovárna na Jordánu se může chlubit úspěchem.
Strakonice – Je to blízko! Už v neděli mohou strakoničtí házenkáři slavit jisté prvenství v I. lize. Za předpokladu, že o víkendu získají víc bodů než druhá Velká Bystřice. Ta by pak ve zbylých dvou kolech již neměla šanci je předstihnout.
Strakonice – Vynikajícího úspěchu dosáhl úředník odboru životního prostředí MěÚ Strakonice Miroslav Šobr. Ve středu 19. dubna mu byla v Praze předána cena v novinářské soutěži Média na pomoc památkám.
Hodonín /ROZHOVOR/ – Po čtyřech letech dovedl hodonínské hokejisty do semifinále druhé ligy. I když Drtiči nestačili na favorizovaný Vsetín, kterému nakonec podlehli 1:3 na zápasy, hodnotil trenér slováckého celku letošní play-off i celou sezonu pozitivně.
Vysoké Mýto - Ve víru vody se letos ponese dvacátý ročník Dne Země v centru Vysokého Mýta s podtitulem Voda je život - život je voda. Vypukne ve středu 26. dubna úderem půl deváté dopoledne a nabídne řadu zajímavostí.
Náchodsko - Souběžně se soutěžemi družstev dospělých se také hrály různé soutěže mládeže.
Liberec - A-STYL Liberec Dragons si přivezl z mistrovství republiky dva tituly. K tomu sadu tří stříbrných medailí a jeden bronz. To je úspěch na Národní soutěži malých divizí ve sportovním cheerleadingu. Republikového šampionátu se v pražské BB aréně zúčastnilo na 350 soutěžících.
Hodonín – Ani sedm zápasů před koncem letošní sezony nevědí, kolik týmů se v Moravskoslezské dorostenecké lize zachrání a které z mužstev čeká kvůli další reorganizaci mládežnických soutěží pád o patro níž. Hodonínská devatenáctka se na soupeře neohlíží. Dál bojuje a sbírá důležité body k udržení druhé nejvyšší soutěže.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – V rozhodující bitvě skolil Brno dvěma góly a navrch přidal asistenci. Juniorský reprezentant ČR a jeden z největších tahounů ústeckých florbalistů Mikuláš Krbec pak mohl slavit vytoužený postup do Superligy.
Sedm kol zbývá do konce Fortuna národní fotbalové ligy a fanoušci ostravského Baníku se pomalu, ale jisté dostávají do varu. Jejich tým si totiž stále drží náskok pěti bodů před třetí Opavou. K dobru má i lepší bilanci ze vzájemných zápasů, která by rozhodovala v případě, že by oba slezští rivalové měli po konci soutěže stejně bodů.
Rychnov nad Kněžnou - Dům dětí a mládeže Déčko v Rychnově se připojuje k tradičním oslavám Dne Země. Ten se poprvé uskutečnil roku 1970 v USA. V roce 1990 se k Americe přidal zbytek světa a 22. duben se tak stal celosvětovým svátkem - Mezinárodním dnem Země.
Liberecko - /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ - Představujeme vám miminka vyfocená v 16. týdnu roku 2017. Hlasujte pro to nejhezčí!
Trutnovsko, Pojizeří /HLASUJTE/ - Svým hlasováním můžete rozhodnout o nejhezčím miminku měsíce Krkonošského deníku. Každý měsíc odměníme od ledna 2017 pouze jedno miminko.
Ústí nad Labem - Projekt baru s grilem, kde se zpracovávají lokální suroviny, jako hovězí a vepřové biomaso z Verneřic, nejvíce oslovil porotu v soutěži pro začínající podnikatele v Ústeckém kraji.
Ústí nad Orlicí - Čtyřiadvacátý ročník Heranovy violoncellové soutěže jde do finále.
Házenkářky DHC Sokol Poruba obsadí v letošním rořníku mezinárodní Interligy až páté místo. Nic na tom nemůže změnit ani dnešní poslední zápas soutěže, ve kterém v 18 hodin přivítají Olomouc.
Jablonec n. N. - /GALERIE/ Studenti Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy (SUPŠVOŠ) představili svou tvorbu v rámci expozice klauzurních prací.
Česká Kubice – Sedmnácté kolo I. B třídy nabídlo ve skupině A i jedno okresní derby mezi domácí Českou Kubicí a hosty z Mrákova. Hrálo se před zraky 150 diváků, což byla vůbec největší návštěva kola.
Benešov – Fantastické výkony předvedli zkušení hráči (nad 40 let) Arsenalu Benešov, kteří vyhráli středočeskou část Futsal ligy veteránů a postoupili do Finále Mistrovství ČR, které se odehraje v Ústí nad Labem 13. května.
Lhotka - Mělničtí strážníci slavili čtvrt století od vzniku založení městské policie vítězstvím. V rámci oslav pořádali třetí ročník soutěže pro strážníky ze širokého okolí, kde si v modelových situacích vyzkoušeli své schopnosti a odolnost. A ze třinácti dvoučlenných hlídek z osmi městských policií byla nejlepší právě ta mělnická.
Dvůr Králové - Naposledy dvorští házenkáři na Apríla porazili doma Zlín (22:21), čímž protáhli vítěznou šňůru na tři zápasy. Od té doby ale pauzírovali.
Pardubice – Polský jezdec Sebastian Ulamek vyhrál v barvách pražského týmu hned úvodní jízdu, triumfem v té předposlední pak stvrdil vítězství Markéty v prvním závodě plochodrážní extraligy družstev. Domácí Zlatá přilba zaostala na dráze v Pardubicích o dva body, třetí skončila Žarnovica – slovenský nováček soutěže.
Slovácko - Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.
Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnic ve Zlínském kraji vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.
VIDEO/ Celé páteční dopoledne mohli žáci havířovských základních škol trávit na náměstí Republiky, kde pro ně byl připraven program Dne Země.
Břeclav – Bezmála dva měsíce uplynuly od konce sezony hokejových Lvů Břeclav v krajské soutěži. Na sklonku dubna se někteří hráči klubu znovu obují do bruslí, tentokrát ale vymění nože za kolečka a ledovou plochu za plastovou. Lvy totiž podobně jako v předcházejících sezonách čeká zápolení v 1. inline hokejové lize, druhé nejvyšší soutěži u nás.
Žďár nad Sázavou – Již podruhé „řekl" Žďár nad Sázavou ano projektu s názvem Do práce na kole. „Do této akce je letos přihlášeno kolem padesáti osob," poznamenala Radka Remarová, komunitní koordinátorka žďárské radnice. Soutěžním měsícem je květen.
Nymburk – Až do Ostravy se vydali závodníci Sokola Nymburk na mistrovství České republiky v benchpressu. Tento závod byl současně nominací na nadcházející mistrovství světa, které se bude konat v Litvě.
Pátečním Galakoncertem ve velkém sále Kulturního domu Petra Bezruče v Havířově byla završena mezinárodní soutěž amatérských zpěváků populární hudby Talent 2017.
Tachov – Jak napovídá postavení v tabulce, získat plný počet tří bodů v sobotním utkání České fotbalové ligy by pro domácí FK Tachov neměl být problém.
Klatovy - Páteční etapu 26. Historic Vltava Rallye i 52. Rallye Šumava Klatovy ovládli favorité. V soutěžení soudobých vozů si nejlépe vedla dvojice škodováckého továrního týmu Jan Kopecký – Pavel Dresler se Škodou Fabia R5, klání historických vozů vládnou Francouzi Erik Comas – Yannick Roche s Lancií Stratos.
Ústí n. L. – Plán byl jasný. Pravidelně bodovat a prohánět nejlepší týmy v soutěži. Fotbalisté Ústí nad Labem chtěli před startem jarní části bojovat o pátou příčku v tabulce Fortuna národní ligy. Realita je však jiná. V odvetách vstřelili v sedmi zápasech pouhé tři branky a krčí se u dna tabulky. Už nyní vědí, že je čeká boj o přežití v soutěži!
Tišice – Na Mělnicku patří Sokol díky svému postavení k těm přednějším týmům. Hraje I. B třídu, výš už jsou jen divizní kluby Neratovice s Libiší a z I. A třídy Pšovka se Záryby. Přesto v této sezoně Tišice zůstávají daleko za očekáváním.
Už podesáté včera vyrazily stovky vesele naladěných středoškoláků a učitelů do ulic Českého Těšína, kde se konala oslava studentského svátku – majálesu.
Kosmonosy - Ve čtvrtek odpoledne se v Kosmonosech konal již 23. ročník celostátního finále soutěže odborných znalostí a dovedností Autoopravář Junior 2017. Ocenění si odneslo celkem šedesát šest žáků z třiceti pěti škol z celé republiky.
Žamberk - Již pošesté se v sobotu jede Rallye Šmídl. Amatérská automobilová orientační soutěž nabízí kategorie Family, Hobby a Shell Cup, jede se za běžného provozu a jak ubezpečují organizátoři, rozhodně to není o rychlosti a objemu motoru.
Zapojte se s námi do soutěže o doplněk stravy VENALIN®
Chotěboř – Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Letošní cenu Křesadlo 2016 si ze slavnostního ceremoniálu v Chotěboři odvezla Helena Míková z Havlíčkova Brodu. Do soutěže ji nominovala Oblastní charita v Havlíčkově Brodě.
Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin, a to každou půlhodinu. Výsledky se dozvíte vždy v sobotu ráno, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.
Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden ze 4 lístků na Jediný koncert v životě – Leoše Mareše, který se koná 27. 4. 2017 od 19 hodin ve Fóru Karlín.
/POZVÁNKA/ Víkend plný zábavy mohou prožít v novodvorském arboretu nejen dospělí, ale také děti. Pro ně budou připraveny nejrůznější zábavné hry a soutěže o ceny.
Hradec Králové - Sedm je prý šťastné číslo. V tomto případě je však zpropadené. Pro fotbalový Hradec vlastně prokleté. Tým trenérů Bohuslava Pilného a Milana Frimmela odehrál na svém stadionu sedm utkání. A ani jednou nevyhrál. To je hlavní důvod, proč v lize bojuje o záchranu.
Mělnicko – Hned dva kontumační výsledky zasáhly v posledních dvou kolech do dění v A skupině fotbalové čtvrté třídy. Vedle neodehraného utkání mezi Chlumínem a béčkem Byšic (domácí se nesešli) se „od stolu" rozhodlo také o výsledku mezi Dolními Beřkovicemi B a Nebužely.
Kralupy – Svou poslední čtvrtinu sezony pomalu začínají hrát fotbalisté III. třídy na Mělnicku. Lídrem je před osmnáctým kolem rezerva Záryb, která vede před druhými Čečelicemi o dva body.