Kutná Hora – Profesionální soutěž strongmanů se letos znovu konala v kutnohorské Kollárově ulici. Deset borců si to rozdalo v pěti disciplínách – zdvih stopadesátikilové klády, mrtvý tah s autem, přenášení autovraku, autotrakař a atlasovy kameny.
Třebíčsko – Nejpočetnější zastoupení v I. A třídě mělo Třebíčsko. Ve skupině B druhé nejvyšší krajské soutěže působilo hned osm týmů našeho okresu. Z této nadpoloviční většiny také vzešli dva sestupující, ale vedle dalších zklamání došlo i na překvapení. Druhou nejvyšší krajskou soutěž opustili fotbalisté Čáslavic-Sádku a také Náměště-Vícenic. Zachránily se naopak Hrotovice a už dříve si zajistili účast i pro příští sezonu Vladislav, Želetava i Kouty. Na špici hrála třebíčská juniorka a druhý skončil překvapivě Budišov-Nárameč.
Hlinsko - V areálu hlineckého krytého bazénu se včera srazila auta. Uvnitř zůstali zaklínění tři lidé, evidentně těžce zranění, které museli hasiči vyprostit a předat do rukou záchranářů. V jednom případě museli použít i hydraulické nůžky.
Kraslice – Vychovával dorostenecké reprezentanty, probojoval se do druhé nejvyšší soutěže v ČR plné českých reprezentantů a měl až 60 členů. Řeč je o Sportovním klubu kuželek Tatran v Kraslicích, který v současné době skomírá. Kuželna je totiž v havarijním stavu, a tak klubu nebyla pro mistrovské soutěže udělena licence.
Praha - V pražském Kongresovém centru bude v neděli soutěžit přes 140 robotů, které předvede 230 soutěžících ze sedmi zemí. Disciplíny 13. ročníku Robotického dne jsou určeny začátečníkům i pokročilým. Uplatní se v nich jak autonomní, tak dálkově řízení roboti. Akci pořádají Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze (MFF UK) a Spolek Robonika. V pátek o ní informoval David Obdržálek z MFF UK.
Mikulčice – Se svojí povídkou Tahat šero se stal vítězem jubilejního 10. ročníku literární soutěže Skrytá paměť Moravy v kategorii od 16 do 19 let osmnáctiletý student třetího ročníku Gymnázia v Uherském Hradišti Jan Jindřich Karásek. Diplom, keramickou plastiku a šek na 6 tisíc korun si talentovaný Hradišťan převzal ve Slovanském hradišti v Mikulčicích 10. června.
Střední Čechy – Ve stejné podobě jako v minulém roce se odehraje nový ročník krajská hokejové ligy mužů. Na svém aktivu o jeho rozlosování rozhodl výkonný výbor Středočeského krajského svazu ledního hokeje.
Praha - Dlouhé čtyři roky se vítězům fotbalového přeboru Prahy nechtělo postoupit do divize a raději zůstali v nejvyšší pražské soutěži. Přesně takhle se zachovaly v roce 2013 Vršovice, o rok později Královice, minulý rok Přední Kopanina, až ta po letošní obhajobě hlásí, že na třetí titul v řadě útočit nebude a přihlašuje divizi.
Štoky – Na tvorbě školního časopisu Pavouk, který svými články, obrázky, ale třeba také komiksem, těší malé i velké čtenáře a příznivce základní školy ve Štokách, se od roku 2008 postupně podílelo kolem čtyřiceti žáků.
Týniště nad Orlicí – Město se dostalo do finále celostátní soutěže obcí „O křišťálovou popelnici" za rok 2015. Bodovalo spolu s 14 městy a obcemi z celé České republiky.
Nové Město nad Metují – S třiceti body obsadili fotbalisté Nového Města nad Metují v nedávno skončeném krajském přeboru mužů třinácté místo, přičemž je od sestupových pozic dělily pouhé tři body. „Raději skončím s fotbalem, než bych se něčeho takového zúčastnil byť pouze v roli diváka," reaguje novoměstský trenér MILOŠ KILLAR na neustálé ataky ohledně údajně zmanipulovaného derby s Broumovem.
Velvary – Není to tak dávno, co se ve Velvarech dobrovolně sešly desítky místních lidí v pracovním oblečení, aby společnými silami vyčistily menší vodní nádrž Malovarského rybníku.
Souš – O titul krajských přeborníků budou už v sobotu v Souši bojovat výběry mladších i starších žáků. Den fotbalu ÚKFS pak od 17 hodin uzavře finále krajského poháru dospělých.
Rokytnice nad Vláří – Velká sportovní i společenská událost se uskuteční o víkendu v Rokytnici nad Vláří, kde se koná již 43. ročník Setkání Rokytnic České republiky. Na Valašsku bude k vidění fotbalový turnaj a turnaj ve stolním tenise.
Za poslední rok získal student architektury Martin Stark ze Starého Plzence tolik ocenění, že by mu nejeden jeho kolega mohl závidět. Zvlášť když neboduje jen u nás, ale také ve světě.
Mostecko – Už dnes večer se budou moci návštěvníci litvínovského zámku Valdštejnů při speciálních interaktivních prohlídkách podívat tam, kam to běžně nejde, konkrétně do sklepů. Zítra bude v Litvínově nejvíce živo ve čtvrti Osada, kde se uskuteční druhé sousedské slavnosti. V Mostě na náměstí budou v hlavní roli jahody, pivo a guláš.
Prostějov – Při letní přípravě zpestření v podobě fotbalu a florbalu, na ledě zase v podobě netradičních soupeřů. Kromě českých klubů se totiž na prostějovském stadionu představí polský tým GKS Tychy a MAC Budapešť z Maďarska.
Slavkov u Brna – Přestože je tenis převážně individuální sport, není v něm nouze ani o týmové soutěže. Těch dlouhodobých se účastní i tenisté TC Austerlitz. Jak už název napovídá, jde o tenisty ze Slavkova u Brna. V I. třídě dorostu, která se hraje v rámci jednotlivých krajů, se utkali Slavkované postupně s týmy Znojma, Jihlavy, TC Brna B, Slovácka, Drnovic a Třebíče. Zbývá jim tak již jen soupeř z brněnského městské části Líšně. Utkání s Třebíčí rozhodlo, že hráče TC Austerlitz již nemůže nikdo v konečné tabulce překonat. A právě Třebíč byla považována za jejich největšího konkurenta, jak potvrdil i trenér Slavkova Martin Žemla. „Před sezonou jsme měli cíl postup. Jako největšího konkurenta jsem viděl Třebíč. Jsem rád, že jsme je porazili a stvrdili tak náš postup. Ale žádný z týmů, se kterým jsme se utkali, nebyl slabý, hráči museli předvádět stoprocentní výkony po celou sezonu," rekapituloval Žemla.
Monako - Mezinárodní atletická federace IAAF určila, za jakých podmínek mohou ruští reprezentanti požádat o start na mezinárodních soutěžích. Šanci mají atleti, kteří žijí mimo Rusko a absolvují pravidelné dopingové kontroly mimo ruský systém.
Pecka – Čtrnáctý ročník benefičního festivalu hudby a divadla se uskuteční na hradu Pecka v pátek 24. a v sobotu 25. června. Účastníci vyberou charitativní projekt, který dostane finanční podporu. Občerstvení zajištěno. http://www.bezdruzic.cz/festival/
Míkovice – Dvojnásobným triumfem domácích celků skončil úvodní turnaj Slovácké nohejbalové ligy, který se konal v Míkovicích. Z vítězství se nakonec radoval A-tým Míkovic ve složení Milan Řezníček, Robert Bumbálek a Josef Hloušek, který kláním prošel bez jediného zaváhání.
Klatovsko – Revoluci mezi fotbalovými kluby způsobil nový přestupní řád Fotbalové asociace ČR (FAČR), který vstoupil v platnost 1. června tohoto roku. A novinek je celá řada. Kromě profesionálního fotbalu se změny zásadně dotknou také amatérského (dospělého i mládežnického) fotbalu a vyrovnat se s novými přestupními pravidly musí i kluby z Klatovska.
Most – Hned několik krasobruslařů z mosteckého oddílu obsadilo přední příčky žebříčků v rámci soutěží Českého poháru, Poháru ČKS A a Poháru ČKS B v sezóně 2015/2016.
Nové Strašecí – Nejlepšího svářeče v republice mají ve Středním odborném učilišti Nové Strašecí. Je jím Jan Pokorný z třetího ročníku oboru opravář zemědělských strojů. Své dovednosti předvedl na čtvrtém ročníku soutěže žáků ve svařování O zlatou kuklu společnosti SIAD v Mostě, kde se stal absolutním vítězem soutěže.
Karlovarsko – Až poslední kolo okresního přeboru starších žáků rozhodlo o mistrovi soutěže. Nakonec vypálila mistrovský rybník Jáchymovu, který dlouho okresní tabulce kraloval, Stará Role.
Havířov – V polovině června se v Třinci konalo už třetí kolo první ligy atletických družstev mužů. Slibovalo zajímavý souboj o průběžné třetí místo mezi družstvy Havířova, Břeclavi a domácího Třince.
Jihlava – Po pátečním termínu, do kterého musely kluby poslat přihlášky na novou sezonu, je ve všem jasno. Fotbalové okresní soutěže na Jihlavsku už znají své obsazení.
Praha – Finanční správa na internetu odmítla, že by byla jakkoliv zodpovědná za přerušení činnosti internetového obchodu s elektronikou levneELEKTRO.cz. Firma ve středu dočasně pozastavila činnost s tím, že jí Finanční správa zablokovala majetek a provozní prostředky v souvislosti s fungováním přenesené daňové povinnosti u DPH, tzv. reverse charge.
Kutná Hora /FOTO, PROGRAM/ - Už jen necelé dva dny mají pracovníci u chrámu sv. Barbory a v zahradách jezuitské koleje (dnešní Galerie Středočeského kraje GASK) na to, aby dokončili areál pro jednu z nejtradičnějších akcí ve městě, Královského stříbření Kutné Hory. Ta začne již v sobotu ráno a potrvá do nedělního podvečera.
Brno – Jak by mohla vypadat katedrála na Petrově, kdyby při její přestavbě na přelomu devatenáctého a dvacátého století vyhrál jiný architektonický návrh, se lidé mohou dozvědět na jedné z dvou nových výstav brněnského Diecézního muzea. Obě výstavy jsou k vidění od čtvrtku a návštěvníci si je mohou prohlédnout až do pětadvacátého září.
Klíše - Přes 37 tisíc žáků z více než 200 škol po celém Česku ve středu zaplavilo jednotným startem hřiště i okolí svých pozemků. Vyrazili na Olympijský běh.
Blansko – Před sedmi lety byl u poslední domácí výhry Blanska ve třetí lize. Na Údolní tehdy prohrála rezerva ligového Slovácka 0:1. Kapitán FK Blansko Jan Nečas byl po nedávném vítězství v divizi jediným hráčem současného kádru Blanska, který historickou účast ve třetí soutěži pamatoval. Další ligový start ale nepřidá.
Roudnice nad Labem - Zejména děti ze sídliště Hracholusky se můžou těšit na nové hřiště, které město získalo díky aktivitě veřejnosti a radnice při hlasování v soutěži o Rákosníčkovo hřiště.
Kostelní Lhota - Čím si obec zasloužila vítězství v krajském kole? Jaké projekty oslovili hodnotící komisi v Kostelní Lhotě? A jak budou kraj reprezentovat v celostátním kole?