Údlice – Rozdíl soutěže se projevil! Druhý tým krajského přeboru TJ Proboštov zvítězil v semifinále Poháru Ústeckého kraje na hřišti Údlic 3:0 a postoupil do finále. Soupeřem Proboštova je Štětí, které porazilo Postoloprty 6:0.
Jičín – V pátek 3. června uspořádají jičínští házenkáři od 14.00 hodin v prostorách venkovního házenkářského hřiště a městského sportovního stadionu již 13. ročník tradičního Dětského dne s Continentalem pro děti z Jičína a okolí.
Teplice – Po dlouhých pěti letech teplické Rondo prohrálo v play off sérii. Rakovníku ve finále druhé nejvyšší hokejbalové soutěže podlehlo 1:3 na zápasy. Podle propozic mělo coby poražený finalista hrát baráž o extraligu, tu však vedení hokejbalového svazu poměrně nečekaně zrušilo.
Milovice – Po třech jarních prohrách za sebou se jim vzdálil medailový sen. Jenže následovala výměna kouče, tři vítězství v řadě a hráči Blanenska se vrátili zpět na třetí pozici DRFG Superligy malého fotbalu. V duelu 13. kola soutěže zvítězili svěřenci Antonína Mazala 6:5 v Milovicích.
Ústí nad Labem – Strhující boj se stříbrnou tečkou předvedli v pokračování druhé ligy závodníci AC Ústí nad Labem. V Kolíně se jim dařilo držet krok s nejlepšími, na první tým z Nového Města nad Metují ztratili sedm a půl bodu a v polovině soutěže družstev jim patří třetí příčka.
Ostrava, Hranice – V neděli 15. května se v Ostravě sešlo více než 200 judistů z patnácti klubů, aby pokračovali v bojích v prestižní soutěži BAIL CUPU. Na severomoravském turnaji reprezentovalo oddíl pětatřicet bojovníků z JUDA Hranice.
Ostrov - Jednou z významných akcí Majálesu jsou koncerty kapel v zámeckém parku. Loni první ročník přilákal 890 platících návštěvníků a akce sklízela samé pozitivní ohlasy. Letošní druhý ročník se koná v pátek 3. června od 15:00 opět v podzámčí.
Kladensko – Fotbalisté Hřebče byli prvním jistým postupujícími z krajských soutěží. Svěřenci kouče Josefa Pechra vyhráli I. B třídu, ale poslední krok byl těžký.
Nové Město nad Metují – O posledním květnovém víkendu sehrály krčínské národní házenkářky další dvě utkání nadstavbové části I. ligy.Tentokráte na domácím hřišti přivítaly týmy ze západu Čech.
/ROZHOVOR/ Po dlouhé štaci v Hradci nad Moravicí a následném kratším působení ve Frenštátě si dal od trénování pauzu. Fotbal mu ovšem chyběl, a když před jarní částí přišla nabídka vést v krajském přeboru Kravaře, přijal ji.
Kvasiny – Jak jsme vás již informovali, v sobotu 11. června se od 14.00 hodin uskuteční ve volejbalovém areálu v Kvasinách oslava 75 let od založení místního volejbalového klubu.
Už jen několik dní zbývá do otevření nového obchodního centra v Bruntále na třídě Práce. Provoz zahájí ve čtvrtek 9. června, areál ponese jméno Fastmall - Vaše nákupní centrum.
Unhošť – Stejně jako před čtrnácti dny v Hřebči, i tentokrát ještě o poločase drželi Chmelaři v Unhošti nadějný výsledek, ale nakonec opět zůstali bez bodu a na jedenáctý Hýskov ztrácejí tři kola před koncem soutěže již šest bodů.
Třebíč - Takovou rychlost jen tak neuvidíte. Pes, ze kterého přímo sálá radost ze závodění, běží, skáče přes překážky, prosmýkne se slalomovou dráhou a je v cíli. V Třebíči se takových psích šikulů o víkendu sejde plno. Koná se tam totiž Mezinárodní mistrovství ČR border kolií v agility. Začíná v pátek a potrvá do neděle.
Bučovice – Zlato a k tomu ještě Cenu za příkladný hudební projev. To si přivezl bučovický sbor Colori z Litomyšle, kde se v uplynulých dnech konalo ústřední kolo národní soutěže pěveckých sborů základních uměleckých škol.
Kolín – Začíná opět poslední měsíc školního roku a na první úplný červnový týden je již tradičně připravena velká kolínská sportovní událost – Kolínské sportovní dny základních škol.
Chomutov - Jedna sezona pro ně skončila a hned bojovaly o postavení v následujícím ročníku! Levhartice U14 hráli v sezoně 2015/16 žákovskou ligu a o účast v této soutěži i pro sezonu příští musely bojovat v kvalifikaci. Teď už jako Levhartice U15. Bojovaly a vítězily! V kvalifikaci všechny zápasy vyhrály, skončily na prvním místě a žákovská liga 2016/17 je jejich.
Karlovarský kraj - Mistrovství České republiky tour Taneční skupina roku v nejmladší dětské kategorii se tentokrát konalo ve Zlíně. Pro některé taneční týmy je již odměnou, když na tuto soutěž, které předcházejí regionální a zemská kola, postoupí. Nejmladším tanečnicím Miráklu se však podařilo zvítězit nejenom ve své kategorii dance art, ale s choreografií Holka modrooká se tanečnice staly absolutními vítězi celé soutěže.
Čelákovice – Úvod nové sezony nezastihl extraligové nohejbalisty Spartaku Čelákovice v úplně nejlepší formě. Ti se ale rozjíždějí. V dalším kole soutěže totiž dokázali zvítězit celkem přesvědčivě na kurtech Žatce. Druholigová rezerva zvítězila také, ta doma zdolala mužstvo Českých Budějovic.
Brno – První místo jako komunitní projekt roku si z Madridu odvezla práce dobrovolníků na obnově brněnského fotbalového stadionu za Lužánkami, která vyvrcholila loňskou rozlučkou fotbalisty Petra Švancary. Cenu The stadium business awards 2016 získala ve středu v osmém ročníku mezinárodní soutěže.
Litomyšl – Rok se sešel s rokem a za dveřmi je tradiční červnový svátek pro všechny příznivce koní a jezdeckého sportu. V areálu JK Hřebčín Suchá se od čtvrtka do neděle koná Velká cena Litomyšle v parkurovém skákání.
Turnov - Poslední květnová sobota patřila na zdejším stadionu druhému dějství II. ligy mužů. Turnovští atleti tu obhajovali prvenství z prvního kola, jež se uskutečnilo před čtrnácti dny v Jičíně.
Most - Neveselé období zažívají fanoušci Baníku Most. Po loňském sestupu z druhé ligy se severočeský klub neudržel ani ve třetí nejvyšší soutěži a pár kol před koncem sezony už má jistotu, že padá do divize. Příčin pádu je podle sportovního ředitele mosteckého celku několik. Mezi nimi i šestibodový odpočet a mladý tým.
ZÁCHRANA! Hasiči z Pettingu v Chiemgau vytahovali v úterý večer z močůvkové jímky krávu. Za pomoci bagru zapůjčeného sousedem se podařilo dobytče vytáhnout. „Po osprchování hasiči a krátkém vydýchnutí kráva sama vstala a odešla do stáje, kde ji vyšetřil veterinář," informuje PNP.
Blansko – Fotbalisté FK Blansko v divizi válí. Dvě kola před koncem čtvrté nejvyšší domácí soutěže jsou na prvním místě. S tréninkovým zázemím je ale lehce strčí do kapsy leckterý z týmů v krajských soutěžích. A možná i okresních.
Pittsburgh - Hokejová NHL by měla o případném rozšíření soutěže v nejbližší době rozhodnout s definitivní platností 22. června při setkání Rady guvernérů v Las Vegas. Potvrdil to komisionář ligy Gary Bettman, jenž ale nechce předbíhat s odhadem, jak vše nakonec dopadne.
Uherské Hradiště – Vinaři Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Sv. Antonínkem a Blatnička mohou přihlásit své vzorky do devátého ročníku soutěže TOP víno Slovácka. Vína musí být vyrobena z hroznů odrůd vinné révy s původem na území ČR ze sklizně roku 2015.
Rakovník /FOTOGALERIE/ - Na Husově náměstí v Rakovníku se opět cvrnkaly kuličky. Do prachu klekali jak děti, tak i dospělí, protože účast v soutěži Zlatá kulička je už, v jejím 42. ročníku, prestižní záležitostí. U důlků dohlíželo dvacet rozhodčích.
Pelhřimov – Přes dvě stě trubačů ze všech koutů České i Slovenské republiky porovná své síly v rámci druhého ročníku soutěže mysliveckých trubačů, která se uskuteční už tuto sobotu v Pelhřimově.
Humpolec - Prvňáčci ze tří tříd Základní školy Humpolec v Hradské ulici od začátku roku pravidelně navštěvovali knihovnu, kde se dozvěděli všechno podstatné o jejím chodu, četli si a povídali.
Nový sportovní ředitel klubu Dušan Vrťo ohlásil v pondělní příchod první posily. Baník angažoval na roční hostování s následnou opcí zkušený jedenatřicetiletý stoper Martin Dobrotka, který naposledy působil ve slovenské Skalici.
Vyškov – Soutěže se zvířecí tematikou, ale také osmáci, morčata nebo králíci z chovatelského kroužku. Nejen to čekalo ve středu na účastníky akce Máme rádi zvířata, kterou na dopravním hřišti ve Vyškově uspořádalo ke Dni dětí středisko volného času Maják.
Zlín – Až poslední hrací den I. ligy malé kopané ZLín rozhodne o tom, kdo ovládne letošní ročník. Nejlépe na tom je obhájce titulu Juve-Volvo Zlín, které sice prohospodařilo část svého devítibodového náskoku, ale stále má k dobru čtyři, respektive pět bodů náskok na své pronásledovatele.