Soutěžím stolních tenistů na krajské úrovni už odzvonilo
Pojizeří - Jablonečku dvě závěrečné výhry v krajské divizi k posunu na třetí místo nestačily. I čtvrté místo je ale skvělým úspěchem.
Pojizeří - Jablonečku dvě závěrečné výhry v krajské divizi k posunu na třetí místo nestačily. I čtvrté místo je ale skvělým úspěchem.
Projděte si v novém seriálu Deníku rady a tipy zkušené vizážistky, jak se starat o svůj vzhled a být tak ještě krásnější než dosud.
Malenovice – Tři výhry si v Malenovické hokejbalové lize připsalo mužstvo Tigersu. Nejvíc práce měli Tygři s celkem Statoru, než pátý kolektiv tabulky udolali 4:2.
Fryšták – Mužstvo Mladcové po finálovém skalpu celku EB Stavu vyhrálo 6. ročník Zimní ligy Staré gardy v malé kopané ve Fryštáku. Pro Mladcovou to je premiérové vítězství v soutěži. Bronzovou příčku vybojovalo Lešení. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Jaroslav Krajča (Lešení) a nejlepším hráčem se stal Jiří Jugas (Mladcová).
Valašské Klobouky – Pouze bod získali florbalisté Valašských Klobouk v zápasech 23. a 24. kola Zlínské ligy mužů. Dvě kola před koncem soutěže jim v tabulce patří čtvrté místo. Valašskokloboucký kolektiv se utkal se dvěma rozdílnými soupeři.
Zlín – Finále a boj o titul. To zní tak lákavě! Sen se stane realitou, pokud volejbalisté Zlína v semifinále play-off čtyřikrát překonají Liberec. A přestože je čeká nejtěžší možný soupeř, celý klub se nechce nechat zastavit v cestě na vrchol. Dnes a zítra od 18 hodin se otevřou opony série v severních Čechách.
Vyškov – Lepší vyvrcholení dlouhodobé soutěže naplánovat nelze. V jihomoravské futsalové divizi se v posledním kole v přímém souboji utkají o postup do druhé ligy první dva celky. Druhá Toka Brno hostí vedoucí kuřimské kanonýry, a pokud vyhraje, skončí první. Arsenalu Kuřim k tomu stačí remíza.
Liberecko - /HLASOVÁNÍ, GALERIE/ Druhý ročník soutěže Sluníčko Deníku zná za Liberecko pět semifinalistek. Dvě z nich postoupí do velkého finále.
Druholigové volejbalistky Bílovce se v sezoně 2014/2015 rozjížděly pomalu, ale konečné 6. místo je v desetičlenné tabulce, které podruhé za sebou kraloval Nový Jičín, slušným počinem.
Bystřice pod Hostýnem – Nečekaně jeden bod ztratili o víkendu prvoligoví házenkáři Bystřice pod Hostýnem na palubovce nejhoršího celku soutěže. Přestože v Olomouci vedli až o sedm branek, nakonec uhráli jen remízu.
Vyškov – Výkonný výbor Okresního fotbalového svazu Vyškov na svém mimořádném zasedání zrušil první jarní kolo všech soutěží, které řídí a které se mělo hrát o nadcházejícím víkendu.
Vyškov /ROZHOVOR/ – Předvádějí opravdu horolezecký výkon. Každý rok pevným krokem zase výkonnostně o trochu výš. A letos se už futsaloví amoři Vyškova dostali na stupínek, na který si před lety netroufali ani pomyslet.
Strakonice - Celkem 2934 hlasů od vás získala Kateřina Piklová z Litochovic.
Stotisícová odměna za vítězství v krajském kole soutěže Historické město 2014 putuje do Nového Jičína. Celorepub-likové finále se bude konat 16. dubna.
Ústí nad Labem – Premiérový ročník ankety Nejlepší futsalista Ústecka za rok 2014 ovládl kanonýr druholigového Combixu Lukáš Krok.
Ledce – Designérka interiérů, instruktorka zumby a příležitostná modelka Hana Vilímková z Ledců je už teď jednou z nejsympatičtějších maminek v celé republice.
Kravaře v Čechách - Píše skvělé slohovky, je redaktorkou školního časopisu, chodí do „dramaťáku" nebo slaví úspěchy v recitačních soutěžích. Práce novinářky nebo herečky by patnáctiletou Nikolu Šubrtovou, žákyni 9. ročníku Základní školy v Kravařích, nesmírně lákala.
Kladno - Opodstatněné obavy z neregulérních terénů donutily Sportovně technickou-komisi Okresního fotbalového svazu Kladno zrušit všechna víkendová utkání okresních soutěží dospělých i mládeže.
Klatovy – Na početnější startovní pole se mohou těšit fanoušci rychlých aut letos na 50. Rallye Šumava Klatovy a 24. Historic Vltava Rallye, které se jedou na Klatovsku a na Vimpersku 23. až 25. dubna.
Žlutice - Velké oslavy chystají dobrovolní hasiči ze Žlutic na červen a důvod je prostý, oslaví 145 let od založení sboru.
Nymburk – Basketbalová sezona se pomalu blíží ke svému konci. Vrcholí soutěže, ve kterých hrají i borci Nymburka. Ti vstoupí už v pátek do play off Kooperativa národní basketbalové ligy. Soupeřem jim bude Jindřichův Hradec.
Tlumačov /U VÁS NA NÁVŠTĚVĚ/ - Tlumačovský sbor patří na okrese k těm početnějšíma aktivnějším.
Havířov – K dalšímu kolu prvoligové soutěže odjížděli ragbisté Havířova do okolí Prahy k utkání s místními Petrovicemi, které bojují o postup do nejvyšší soutěže.
Nymbursko - Basletbalové soutěže pokračovaly dalšími zápasy.
Zdešov – Prvním letošním závodem v požárním útoku na jihu Čech bude Velikonoční soutěž ve Zdešově, která se uskuteční již tuto sobotu.
Český Krumlov - Tenisový republikový turnaj nejnižší kategorie C Českého tenisového svazu se hrál na kurtech českokrumlovského Tenis-Centra, na půdě domácího klubu LTC Český Krumlov.
Kopidlno – Jakub Svoboda a Lukáš Zajíc reprezentovali Střední školu zahradnickou na soutěži v řezu ovocných dřevin. „O zlaté nůžky Bahco" bojovaly více jak dvě desítky soutěžících.
Kralupy – Po dvouleté ochutnávce divize se futsalisté kralupského AFC vrátili zpět do kraje, kde ve své už deváté sezoně v této soutěži obsadili průměrné šesté místo. Pozitivem podle Kralupských je, že se podařilo stabilizovat hráčský kádr. Díky příchodům a návratům se prý dokonce dá mluvit o AFC jako o perspektivním týmu.
Druholigové futsalové derby mezi Roubem Vítkovice a VŠB-TU Ostrava zvládli na závěr soutěže lépe hosté, kteří v hale na Dubině zvítězili po vydařeném druhém poločase 4:1.
Tupadly – Střelcem 15. kola okresního fotbalového přeboru vybrala sportovní redakce Kutnohorského Deníku tupadelského Miloslava Chvátala, který nastřílel v nedělném utkání proti Zbýšovu hattrick.
Ústí nad Orlicí – Do klubu Popráč přijede ve čtvrtek 9. dubna Jiří Schmitzer. První tři soutěžící, kteří správně a nejrychleji zodpoví tři otázky, vyhrají po dvou vstupenkách.
Zruč nad Sázavou – Překvapení se nekonalo. Tým SK Volejbal Kolín nedokázal v posledním kole středočeského přeboru porazit první Zruč nad Sázavou. Takže v sezoně, kdy se do soutěže vrátil po desetileté odmlce, končí na posledním místě.
Nymbursko – Stolní tenisté mají za sebou v okresních soutěžích poslední zápasy. Proto vám přinášíme konečná pořadí jednotlivých soutěží. Vítězem okresního přeboru první třídy se stala s velkým náskokem rezerva nymburské Lokomotivy. Druhou třídu opanovala Žehuň A, třetí třídu Loučeň a nejnižší soutěž pak družstvo Poříčan.
Od 1. dubna mají zákazníci jihočeských supermarketů Terno v Českých Budějovicích, Týně nad Vltavou, Bechyni, Třeboni, Trhových Svinech, Strakonicích a Jihlavě možnost zúčastnit se Jarní soutěže s Ternem o zajímavé ceny.
Velká Bystřice – O Pohár ministra školství budou od 8. do 10. dubna bojovat nejúspěšnější házenkářské týmy, které se účastní Sportovní ligy základních škol. Republikové finále hostí Velká Bystřice, která jako pořadatel do boje pošle výběry starších žáků a žákyň ze Základní školy Masarykova.
Blanensko – O víkendu měly začít okresní fotbalové soutěže. Mnohá hřiště na Blanensku přitom leží pod sněhem nebo jsou po deštivých dnech podmáčená. „Svaz rozhodl, že úvodní jarní kolo se odloží s tím, že se zápasy musí odehrát nejpozději 1. května. Pokud ale budou kluby chtít, můžou to odehrát. Soutěže mládeže jsou odložené," vysvětlil Milan Strya z komise rozhodčích. Stejně tak se bude operativně přizpůsobovat nasazení rozhodčích.Stejná situace je i na Vyškovsku, kde okresní svaz také celé kolo odložil.
Tachov - Vrcholí krajská soutěž v ledním hokeji.
Region – V sobotu startuje jarní část Moravskoslezské fotbalové divize žen. Ve skupině B o důležité body zabojují čtyři regionální družstva.
Chrudim - Dva táboroví vedoucí, jimž v přehradě Seč utonul 17letý chlapec, byli zproštěni obžaloby.
Jičín – Poslední březnový víkend se v Novém Bydžově uskutečnil Regionální pohár žactva, jako uzavřená soutěž pro závodníky Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje.
Podbořany - Firma, která vyhrála výběrové řízení, údajně podhodnotila cenu a odstoupila od smlouvy.
Domažlice – Domažličtí volejbalisté využili možnosti, kterou jako vítězové A skupiny II. ligy měli, a přihlásili se do kvalifikace o I. ligu, druhou nejvyšší českou soutěž. Kromě Jiskry se do baráže přihlásil ještě vítěz B skupiny Žďár nad Sázavou a předposlední tým I. ligy VŠSK MFF Praha. Naopak čtvrtý potenciální účastník Sokol Bučovice kvalifikaci stejně jako v minulých letech hrát nebude.
Nymburk /FOTOGALERIE/ - Morový sloup v Nymburce, měšťanský dům v Chebu a knihovna ve Svitavách. Mezi těmito opravenými památkami se rozhodovalo ve finále soutěže Památka roku 2014. A jak to celé dopadlo? Okomentoval místostarosta Pavel Fojtík. „Soutěžili jsme s krásně opraveným Mariánským (morovým) sloupem na náměstí. Řeknu to rovnou! Město Nymburk nevyhrálo. Nevadí, snad příští rok."
Rychnovsko - VÍTĚZOVÉ. Závěrečná dvě kola zimní hokejové Tip ligy čtenářů Deníku ovládli soutěžící z našeho okresu.
Děčín /FOTO/ – Unikátní závody kočárků se konaly v Děčíně. Akci organizovalo Mateřské centrum Rákosníček.
Praha /FOTOGALERIE/ - Výstava k 25 letům založení České unie karikaturistů s názvem Čtvrt kila ČUK se otevřela v Galerii ve věži Novoměstské radnice v Praze. Spolek v současné době sdružuje osmdesát autorů, jejichž kresby budou moci návštěvníci vidět až do 26. dubna.
Modřice - Jak bude vypadat plánovaná nová sportovní hala? Tuto otázku teď řeší představitelé Modřic. Odpověď mají dát architekti, kteří se zúčastní soutěže o návrh podoby budovy.
Petrovice - První derby dvou zástupců Ústecka v jarní části 1. B třídy zvládli lépe fotbalisté Petrovic.
A zase je divize o něco zajímavější! Fotbalisté Vítkovic, lídři soutěže, na jaře poprvé zakopli, když prohráli na půdě Slavičína 1:3.
Jablonec n. N. - Rozhodl důležitý krok domácí obrany, trenér Čmejrek zvolil jinou taktiku, střelecky zářila Klokočníková, bodovala také Čmejrková