Brno - O brněnské silniční tunely se bude i nadále starat městská společnost Brněnské komunikace, která vyhrála výběrové řízení na zakázku za 249,5 milionu korun. "Ředitelství silnic a dálnic s ní uzavřela smlouvu na dalších pět let," sdělil referent majetkové správy ŘSD František Šenk.
Jablonecko /FOTOGALERIE/ - Fotbalová I. B třída nabídla řadu pohledných zápasů, avšak lídr soutěže z Lučan odmítl možnost navýšit své vedení v soutěži a na půdě Kokonína jen remizoval. Tím se na dostřel přiblížil Držkov, který porazil Brod B 4:1. Poslední je stále Víchová, kde vyhrálo Mšeno B hladce 5:1.
Jičín – Vstoupili jsme do podzimní části oblíbené tipovací soutěže na fotbalová utkání Tip liga čtenářů Deníku. Pravidla zůstávají prakticky stejná, potěšitelná zpráva je, že lze tipovat i prostřednictvím internetu.
Kolín /FOTOGALERIE/ – Cenné vítězství na 220 km vzdálené půdě vítěze České fotbalové ligy z roku 2001 a poté i účastníka druhé ligy vybojovali v neděli fotbalisté Jiskry Domažlice. FK Kolín, který se do roku 1990 rovněž nazýval Jiskra, je farmou Mladé Boleslavi, takže Chodové čelili ohromné ofenzivní síle hráčů z Gambrinus ligy. Jenže ani Magera, Brunclík či Ondřejka druhému týmu soutěže k výhře nepomohli, hosty s výtečnými Matasem a Bezděkem několikrát podržel skvělý Houdek v brance!
Hradec Králové – Deník ve spolupráci s fotbalovým klubem FC Hradec Králové vyhlašuje tradiční soutěž o deset vstupenek na nedělní zápas „votroků" se Slovanem Liberec (hraje se od 17 hodin).
Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže prověřuje zakázku Českých drah na nákup elektrických vlaků. V tendru loni uspěla Škoda Transportation, která zároveň byla jediným uchazečem. Úřad oslovil ostatní zájemce, kteří si dokumentaci vyzvedli, ale zakázku nepodali
Vyškov – V minulém kole mu k vítězství pomohlo až losování, v tomto už paní Štěstěnu nepotřeboval. Ivan Bílek z Brankovic tentokrát už bez osudí opět vyhrál dílčí kolo oblíbené tipovací soutěže čtenářů Vyškovského deníku Tipligy s Deníkem Rovnost a postoupil do čela celkového pořadí.
Jihlava – Mezi naše ochránce patří nejlepší psovodi a psi z celé republiky. Dvojice policistů se psy z Vysočiny totiž minulý týden na Policejním mistrovství České republiky vybojovala cenné třetí místo.
Babolky – Na dvanáctý ročník akce s názvem Babolecké Lípy svobody zvou tuto sobotu od půl třetí odpoledne Babolečtí na tamní náves. Bavit se budou především děti, pro které si pořadatelé nachystali bohatý program, plný her a soutěží. Dospělí si přijdou na své večer. Slavnostní den totiž Babolečtí zakončí posezením s hudbou a tancem.
Toronto – Zástupci NHL a hráčské asociace NHLPA se znovu sejdou v pátek, aby pokračovali v jednání o nové kolektivní smlouvě. Zástupce komisionáře zámořské ligy Bill Daly stále doufá, že sezona navzdory současné výluce začne podle plánu 11. října.
Krkonoše – Meteorologové slibují na následující dny babí léto. Blížící se prodloužený víkend, slunečné dny a klid na turistických cestách vybízejí k výletům i aktivnímu odpočinku.
Břeclav – V sobotu se v Břeclavi konalo závěrečné třetí kolo soutěže družstev juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Opavští nezklamali a všem týmům Sokola se podařilo postoupit na republikový šampionát.
Praha - Místo prázdných ploch a zchátralých objektů zeleň a prostor pro volnočasové aktivity. Tak by v budoucnu měl vypadat jeden z oblíbených pražských ostrovů. Radní minulý týden schválili podmínky veřejné soutěže na využití a rozvoj Štvanice a čekají pouze na vyjádření České komory architektů (ČKA).
Brno – Úřednice brněnského magistrátu Kateřina Leopoldová v úterý zvítězila v soutěži Otevřeno x Zavřeno. Radost z ocenění ale asi mít nebude. Znamená totiž, že podle hlasujících se z šestatřiceti nominovaných nejvíce prohřešila proti svobodnému přístupu k informacím. Občanské sdružení Brnění, které její jednání v minulosti už několikrát kritizovalo, v úterý vyzvalo k jejímu odvolání.
Brno - O brněnské silniční tunely se bude i nadále starat městská společnost Brněnské komunikace, která vyhrála výběrové řízení na zakázku za 249,5 milionu korun. "Ředitelství silnic a dálnic s ní uzavřela smlouvu na dalších pět let," sdělil referent majetkové správy ŘSD František Šenk.
Velké Karlovice – Pekařky a pekaři mohou letos již pojedenácté poměřit svůj um v soutěži o nejlepší valašský frgál. Uskuteční se v neděli 7. října ve Velkých Karlovicích v rámci Karlovského gastrofestivalu. Začátek je v 11 hodin ve Spa hotelu Lanterna.
Rakovník – Dvacátou šestou sezónu v nejvyšší minigolfové soutěži zahájili rakovničtí golfisté na domácím kolbišti pod nemocnicí, na její betonové části. Extraliga se hraje turnajovým způsobem, má pět částí s finále pěti nejlepších týmů při Mistrovství ČR, které se bude konat v červenci 2013, také v Rakovníku.
Kopřivnice - Kopřivnické muzeum Tatra pořádalo v sobotu 22. září Dětský den. Pro nejmenší návštěvníky byly na několika stanovištích přichystány praktické hry a soutěže, při kterých si osvojovali pravidla silničního provozu.
Hradec Králové - Přes dvě stě dětí kreslilo obrázky o těch starších z nás. Vernisáží v pondělí začala výstava dětských prací z hradeckých i jiných škol.
Most – Sice v normální hrací době znovu neprohráli, ale s jedním bodem spokojení nejsou. Hokejisté prvoligového HC Stadion Litoměřice podlehli na ledě Mostu po samostatných nájezdech 2:3.
Chlečicko / Lhenicko - Pokud skončí prohibice, nemají organizátoři o soutěžní vzorky destilátů obavy, bez nich by totiž nebyly Slavnosti plodů kompletní.
Havlíčkův Brod – Prvoligvou premiéru mají za sebou i házenkářky brodské Jiskry, které podle očekávání na soupeře z pražských Kobylis nestačily, úspěšné byly však starší i mladší dorostenky.
Ústí nad Labem - Stolní tenisté ústeckého Slavoje přepsali klubové dějiny!V herně Mokrých Lasců vybojovali historicky první výhru v extraligové soutěži.
Rakovník – Rezerva Tatranu přivítala v neděli velmi těžkého soupeře z Hřebče, který ještě vloni působil o soutěž výš, konec konců domácí zase o soutěž níž. Dokonce i když hráli hosté v devíti, nedokázali si s nimi zeleno-bílí poradit.
Piombin, Itálie - V italském Piombinu se minulý týden konalo mistrovství Evropy v dálkovém plavání mužů a žen. V jeho rámci se plavaly závody jednotlivců na 5, 10 a 25 km a jedna soutěž družstev na 5 km.
Zlín – Prvoligoví házenkáři vstoupili do nové sezony vítězně, když dokázali potvrdit roli favorita na půdě Litovle. Přestože svěřenci trenéra Andreje Titkova vedli v zápase již o osm branek, nakonec se museli strachovat o výsledek.
Valašské Meziříčí – Dominik Hrubík a Lukáš Figurášek jsou učni meziříčské průmyslovky. Pro svět byli dosud anonymní. To se ale změní. Do regionu totiž přivezli Zlatou hvězdu z mezinárodní soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. První místo vybojovali v soutěži zedníků.
Dobruška – O tom, že v Dobrušce se podařilo nejen obnovit pivovar, ale i dosáhnout vysoké úrovně vyráběného piva, svědčí úspěchy dosahované na různých soutěžích.
Uherské Hradiště, Hamburk – Do druhého ročníku prestižní mezinárodní hudební soutěže International Chamber Music Competition Hamburg se přes náročné výběrové řízení dostalo i české smyčcové kvarteto Korngold Quartet. Dva z jeho čtyř členů, Kristina a David Hrubí, jsou učiteli Slovácké ZUŠ a členy Slováckého komorního orchestru.
Hronov /FOTOGALERIE/ - Při jednom posezení hronovských dobrovolných hasičů došlo k hecování. Ti mladší z výjezdové jednotky začali ukazovat ramena a snažili se přesvědčit své o generaci starší kolegy, že oni jsou těmi silnějšími a vytrvalejšími.
Praha – Místo prázdných ploch a zchátralých objektů zeleň a prostor pro volnočasové aktivity. Tak by v budoucnu měl vypadat jeden z oblíbených pražských ostrovů. Radní minulý týden schválili podmínky veřejné soutěže na využití a rozvoj Štvanice a čekají pouze na vyjádření České komory architektů (ČKA). Ta má ze zákona povinnost pomáhat vyhlašovatelům při přípravě a vyhlašování regulérních soutěží a naopak bránit průběhu neregulérních soutěží. Pokud se ČKA vyjádří kladně, bude vyhlášena soutěž.