Brno - Dva hrací dny se dvěma sadami různých balonů. Takový je nejbližší program brněnských volejbalistek. Už v pátek se v Olomouci pokusí vybojovat další kolo ve Vyzývacím poháru. O den později přivítají v extralize tým ze Střešovic. Kromě odlišných soutěží se také musejí nachystat na míče s různými aerodynamickými vlastnostmi.
Teplice nad Bečvou/Heřmanův Městec - (FOTOGALERIE) Třetí ročník celorepublikové soutěže Eurobabička zakončili v pátek 10. října večer v Teplicích nad Bečvou.
Hustopeče - (FOTOGALERIE, VIDEO) Očekávaný debakl se rozhodně nekonal. Domácí Hustopeče držely v předehrávce sedmého kola s favorizovaným Prešovem krok prakticky po celý zápas a prohrály pouze o tři branky.
PLZEŇ - Premiérové extraligové trefy si na své konto připsali novicové v házenkářském týmu Lokomotivy Plzeň Karel Vlček a Jan Sláma v utkání proti Jičínu.
Opava - Hokejová mašina z Opavy s názvem Slezan zničila doposud suverénní Bobry z Valašského Meziříčí. Suchánkovi mladíci se tak pasovali do role černého koně celé soutěže.
Prostějov - Navázat na poloviční úspěch z Ostravy chtěly volejbalistky TJ OP Prostějov ve druhém dvoukole 2. ligy žen. Úvodní vystoupení nové sezony na vlastním hřišti proti béčku Frýdku-Místku však nedopadlo pro oděvářky výsledkově dobře. Oba zápasy prohrály.
Krnov - Po černé sérii v duchu porážek už krnovští dorostenci znovu bodují. V Novém Jičíně měli na dosah hladké vítězství, ještě o přestávce vedli o dvě branky. „Až tak dobrý vstup jsme nečekali, ale předpokládali jsme, že po domácí výhře s kvalitním výkonem 4:0 nad druhým týmem tabulky Karvinou bude v mužstvu pohoda,“ prozradil v rozhovoru Vaľočík. „Soupeř byl zaskočen naší aktivitou od úvodních minut a nedokázal se z toho vzpamatovat,“ dodal.
Karlovy Vary — Po úspěšném dvoukole sledgehokejové ligy se poprvé představí karlovarský tým doma. Náročný víkend zakončí Karlovaráci v Plzni svou exhibicí v rámci západočeského derby.
Kladno - Středočeské derby připravil na sobotní 18. hodinu los volejbalové extraligy. Do Kladna přijede Příbram a pikantní je, že jejím koučem je Jan Svoboda, na kterého přímo dolehly jarní změny v Kladně. Jelikož se domácí kádr nezměnil, dá se říct, že kladenské borce má podrobně přečtené.
Tuchlovice -Také po 11. kole I. A třídy se drží v čele skupiny A fotbalisté TJ Tuchlovice. zásluhu na tom má i jejich nejbližší soupeř – Tatran Rakovník. Aktuálně čtvrtý tým totiž v minulém kole porazil jiného tuchlovického soka – Milín.
Polička - Hana Zaalová, která reprezentovala město při volbě královny věnných měst v Trutnově, se ve čtvrtek setkala se starostou Jaroslavem Martinů a místostarostkou Marií Tomanovou.
Vyškov - Fotbalová podzimní část je už za polovinou. Probíhají střety, padají branky. Dramatická zápolení se ale netýkají pouze travnatých hřišť, zajímavé bitvy se odehrávají i na poli tipařském.
Písecko - Problémy s dětmi, jejich chování, zdraví, škola. Takovými otázkami žily dva dny v rekreačním středisku u Albrechtic nad Vltavou pěstounské rodiny z jihu Čech. Sjelo se jich deset s patnácti dospělými a pětačtyřiceti dětmi.
Praha - V pátek 10. října 2008 se uskutečnilo základní kolo Logické olympiády pořádané Mensou ČR. V něm žáci 5. tříd řešili zadané logické úlohy v časovém limitu přímo ve školách.
Kolín - Hattrick Jaroslava Jecha zajistil České Koruně triumf 5:1 nad Monetem v duelu 6. kola Pivní ligy kolínských hospod a restaurací v malé kopané. tentokrát se hrály pouze dva duely a jedna předehrávka. Soutěž vede stále obhájce titulu z Ostrova.
Trutnov - Čtvrté kolo Extraligy severní skupiny nabídlo pouze dva zápasy, které byly ve znamení favoritů. Republika ve šlágru přehrála 12:6 Černého Supa a Kousal si přivezl tři body za suverénní výhru 14:4 z Vítkova.
Trutnovsko - Již tradičně se na zimním stadionu v Trutnově rozehrála Podkrkonošská hokejová liga neregistrovaných hráčů (PHL) o putovní pohár, kterou organizuje TJ Lokomotiva Trutnov.
Jablonec n. N. - V posledním utkání prvního kola ligové soutěže junioři HC Vlci hostili na domácím ledě kvalitní tým Mostu a remizovali 4:4 (1:1,3:2,0:1).
Kolín/ Do sezony vstupovali s respektem, nakonec úvodní kolo zvládli na jedničku. Futsalisté SKP Kolín v prvním kole nového ročníku divize na domácí palubovce porazili 8:2 Atlantik Rakovník.
SOKOLOV - Posledními, kdo zahájil svou soutěž basketbalistů, byli muži BK Sokolov, kteří jsou účastníky 2. ligy. Na úvod zajížděli na palubovku BK Beroun a SKB Strakonice.
Zlín - Oba dorostenecké výběry fotbalové Tescomy Zlín jsou po úvodní třetině první ligy v nejlepší čtyřce tabulky. Devatenáctka v 10. kole remizovala na domácím hřišti se Sigmou Olomouc 1:1 a patří jí druhé místo za Spartou Praha. Tým mladších své olomoucké vrstevníky porazil 3:1 a upevnil si čtvrtou pozici.
Košice - Že to bude drama, s tím Jaroslav Orsák určitě počítal. Že se však v posledním díle mistrovství Slovenské republiky bude strachovat o holý život, to asi nepředpokládal. I když v motosportu musí být jezdec připraven na všechno. Valašský pilot ale naštěstí z hrozivě vypadající havárie vyvázl jen s pohmožděninami. Krk jeho spolujezdce Karla Vajíka zase zdobí krunýř.
Zlín - První porážku v soutěži si o víkendu připsali prvoligoví basketbalisté Protonu Zlín. Nejprve sice zvítězili na palubovce béčka Prostějova o sedm bodů, o den později v Pardubicích už na místní rezervu ale nestačili. Po pěti kolech jsou v tabulce čtvrtí.
Lubná - Už několik sezon probíhají okresní soutěže registrovaných hráčů ve stolním tenise, a to okresní přebor I. a II. třídy dospělých a OP žáků. Již od roku 2001 se soutěží zúčastňuje i družstvo Obecního úřadu v Lubné jako určitá rarita v celém Zlínském kraji.
Kolín/ V osmém kole druhé hokejbalové ligy zajížděli kolínští do Benátek nad Jizerou. V dosavadním průběhu soutěže se jim nepodařilo vsítit více jak tři branky, ale v Benátkách tuto smůlu protrhli a šesti góly soupeře převálcovali.
Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže rozhodl, že zruší veřejnou zakázku Krajského soudu v Brně na vybavení nábytku nového justičního areálu. Důvodem jsou chyby v zadávacích podmínkách zakázky za asi šedesát milionů korun.