Chrudim - Do přípravy místního hokejového nováčka se připojil teprve před měsícem, ale svými výkony v brance zaujal trenéry natolik, že se nakonec rozhodli jej angažovat. Stal se tak jednou z posil týmu HC Chrudim, která by mu měla dopomoci ke splnění úkolu – k udržení I. ligy. Řeč je o 21letém gólmanovi z Třince Lukáši Šrámkovi, který nám poskytl rozhovor.
Lanškroun - V rekreačním areálu Obora u lanškrounského rybníku Dlouhý se o víkendu konaly už dvaatřicáté Sportovní hry pro zdravotně postižené, které připravilo ústecké detašované pracoviště Centra zdravotně postižených ve spolupráci se Svazem tělesně postižených v Ústí nad Orlicí.
Chrudim - Městské slavnosti začaly v chrudimském centru v pátek a trvaly do sobotní noci. Pořadatelé nabídli veřejnosti mix kultury, prodejních stánků na tržnici a zábavy. Na pódiu se představila řada zajímavých interpretů včetně zahraničních hostů. Pod stanem u občerstvení bylo útulno a tudíž pro mnohé nebyl problém setrvat v centru po celou dobu slavností.
Olomouc - Soupeř domácích, který se po roce působení v krajském přeboru vrátil do lůna I.A třídy si v nové soutěži vedl zdatně – společně s Jesencem byl před utkáním na Nových Sadech v čele tabulky. Novosadští měli bilanci poněkud horší, ze čtyř zápasů vydolovali tři bodíky.
Přerov - (FOTOGALERIE) Z přerovského výstaviště se v sobotu 6. zářílinula vůně kotlíkových gulášů a tekl tu i pěnivý mok proudem. Konal se zde totiž už druhý ročník Svátku gulášů a piva. Do areálu zavítaly na čtyři tisíce návštěvníků.
Příbramsko/ Fotbalisté Březnice nasázeli soupeři v nejvyšší okresní fotbalové soutěži dvanáct gólů! Byl to rekord? Zkuste si vzpomenout na jiné vysoké vítězství z OP mužů.
Kondrac/ Nedělní zápas v I. B třídě se fotbalistům Stříbrné Skalice vůbec nepovedl. Po bídném výkonu jim Kondrac nasázela šest branek a jasně zvítězila. Parta kouče Martina Vastla v nejnižší krajské soutěži ještě nezískala ani bod.
Karviná - Karvinští fotbalisté v černo-hnědouhelném derby se Sokolovem nezvládli první půli, po níž bylo jasno, že tentokrát doma na body nedosáhnou. Stará bolest – selhání defenzivy – se vrátila.
Kouřim - Tak to byl ale zápas! Kouřim poprvé v novém ročníku fotbalové I. A třídy prohrála, když doma nestačila na Neratovice - Byškovice. Prohrála těsně 2:3 a ještě k tomu přišla v průběhu první půle o oba útočníky. Kuchař s Novotným byli vyloučeni!
Prostějov - Ještě větší debaty nad otázkou, jestli dokáže TK Agrofert Prostějov obhájit titul mistra české tenisové extraligy ve smíšených družstev, vyvolala samotná nominace úřadujícího šampiona. Prostějov, který hostí skupinu B, vstoupí do soutěže v pondělí 8. září od 11. hodin proti Mariánským Lázním.
Lukov - [FOTOGALERIE] Pátý ročník Weight pullingu, který se konal v sobotu 6. září v Lukově na Zlínsku, ovlivnilo z velké míry horké počasí. Ze třiceti přihlášených psů se dvanácti z nich nepodařilo rozpohybovat zatížený důlní vozík na kolejnici.
Žďár nad Sázavou - Desítky dobrovolných hasičů se o víkendu sjely do Žďáru nad Sázavou. Důvod? Na víceúčelové sportovní dráze u zimního stadionu se konal 5. ročník Memoriálu Jana Dřínka v požárním útoku.
Přibyslav - Vyhrát středověkou bitvu zase nebylo tak těžké. Stačilo včas ukořistit nepřátelskému vojsku jeho bojovou zástavu a žoldáci se už rozutekli sami. Bez praporu nebylo za co bojovat.
Šumperk - Junioři Mladých Draků Šumperk porazili při své premiéře v hokejové extralize Pardubice. O den později však nestačili na celek Mladé Boleslavi.
Praha/ Třetiligoví fotbalisté Králova Dvora vybojovali v soutěži další bod, když v neděli uhráli bezbrankovou remízu na půdě Slavoje Vyšehrad. „Bod je pro nás výborný,“ uvedl králodvorský trenér Miloslav Kučera.
Zduchovice/ O víkendu se ve zduchovickém jezdeckém areálu konala akce s názvem Milionový víkend. Jejísoučástí byla finále jezdeckých skokových soutěží John Deer Tour 2008 a Volvo Auto Hase tour 2008.
KLATOVY - Do skautských kluboven v budově školní jídelny ZŠ Čapkova ul. v Klatovech přišlo v pátek odpoledne několik desítek dětí, aby prožily dobrodružství v podobě her, soutěží a netradičních sportů
Děčínsko - Událostí druhého kola okresního přeboru ve futsalu byl duel Slovanka – Jamajka, ve kterém se zrodila první prohra Jamajky po 31. zápasech. Zajímavé výsledky se urodily i ve druhém kole I. A třídy
Telč - Soutěžní trať osvícená pouličními lampami, tisíce lidí tlačících se k mantinelům, světelné terče, promítací plátno na jednom z domů a mokré nerovné dlažební kostky na telčském náměstí Zachariáše z Hradce.
Chomutov, Žatec - V soutěži věnované krásným dívkám a dobrému pivu - Miss zlatý mok 2008, získala třetí místo Chomutovačka Iveta Bylíková. Ta zastupovala Pivovar Louny. Klání se uskutečnilo v Žatci.
Chomutov - Na členité trati třináctého závodu cyklistické Severočeské amatérské ligy DAAK Tour 2008 zvítězil liberecký Jan Kopka před chomutovským Konopkou, ligoví lídři trochu zaváhali.
Broumov - V pátek 5. září v 10 hodin skončila lhůta pro podání nabídky pro zhotovitele projektové dokumentace na stavbu „Sportcentrum Pivovar Broumov“. V pondělí odpoledne se má sejít sedmičlenná výběrová komise, jež by se měla seznámit s prezentací přihlášených architektů, které mají představit svou ideovou nabídku sportcentra.
Janovice - Letošní šestý ročník cyklistického závodu Janovické kopečky, pořádaný místním obecním úřadem, už má své vítěze. Cyklisté si mezi sebou mohli poměřit síly vněkolika kategoriích. Spolu smuži a chlapci však vjednom závodě jely iženy a dívky. Do závodu se jich totiž zapsalo jen velmi poskrovnu.
Přibyslav - Vyhrát středověkou bitvu zase nebylo tak těžké. Stačilo včas ukořistit nepřátelskému vojsku jeho bojovou zástavu a žoldáci se už rozutekli sami. Bez praporu nebylo za co bojovat.
Hřivínův Újezd - [FOTOGALERIE] Zlínskou ligu požárního sportu, která se v sobotu 6. září konala v Hřivínově Újezdě na Zlínsku, vyhrálo družstvo mužů ze Šarov a ženský tým z Tečovic.
Zlín - Hodně tristní je prozatímní bilance Vladimíra Barvíka v Evropském poháru střední zóny v rally, kterého se letos coby český reprezentant účastní. Zlínský jezdec dosud získal pouhé čtyři body za úspěšný výsledek v Hustopečích. Po hříchu se však jednalo pouze o jeden ze dvou startů, ve kterých spatřil také cíl.
České Budějovice - Nejen extraligová družstva mají pohotovost před blížícím se startem nejvyšší soutěže. V plné přípravě je i jediný jihočeský zástupce v první volejbalové lize mužů, který loni uhrál třetí místo.
Trutnov Vítězstvím fotbalistů Pilníkova a Kunčic skončila v sobotu v nejvyšší okresní soutěži mužů dvě sousedská derby ve Starých Bukách resp. Podhůří. Oba tyto výsledky i další události šestého kola, ať už se jedná o třetí porážku Vítězné nebo prodloužení vítězné série Hostinného na šest zápasů, ale zcela zastínil střelecký výkon hráčů Bílé Třemešné, kteří rozdrtili Libeč 8:0!
Aby bylo jasno, pro mě slovo „olympiáda“ splývá se souslovím „lehká atletika“, jelikož v mém případě tato královna sportu není panovnicí formální, leč opravdovou.
Havířov - V Kulturním domě Leoše Janáčka v pátek slavnostně vyhlásili výsledky 18. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže Krásná jako kvítka je ta země … Jejím tématem bylo Já a můj zvířecí kamarád.
Pardubice/Ostrava - Z Ostravy se v minulých dnech vrátil jízdní oddíl pardubické městské policie. Na jedenáctém ročníku mezinárodních závodů se pardubičtí strážníci rozhodně neztratili!
Zlín - Nadace Tomáše Bati, která podporuje mladé lidi a dává jim příležitost k rozvoji osobnosti, by neměla své aktivity ukončit ani po smrti Tomáše Bati juniora. Instituce podporuje školy a projekty, na kterých pracují mladí lidé, různé soutěže či přednášky.