Zlínský kraj - Už jen čtyři regionální kluby zbyly v Poháru ČMFS. A po dnešním druhém kole zůstanou dva. Na programu jsou od 17 hodin dvě krajská derby, v nichž hostí dva divizní celky soupeře z profesionálních soutěží. Na stadion Spartaku Hulín zavítá druholigové Slovácko, fanoušci Viktorie Otrokovice budou zvědaví na prvoligovou Tescomu Zlín.
Hradec Králové/DOPLNĚNA FOTOGALERIE/ - Šedesát až sedmdesát milionů korun. Tuhle sumu peněz by si měla připravit hradecká radnice na rekonstrukci náměstí 28. října v centru města. Na odhadu ceny se shodly tři architektonické týmy, které podle radních uspěly v soutěži o budoucí podobu náměstí.
Opava - Basketbalisté Opavy sehráli trojici přípravných zápasů před nadcházejícím ročníkem nejvyšší soutěže, do které vstoupí jako její nováček. Na domácí palubovce nezaváhali a odnášejí si tři vítězství.
Pardubice - V předposledním přípravném utkání před startem extraligy zvítězili hokejisté Pardubic v malé hale ČEZ Areny nad Ústím nad Labem, které v minulé sezoně českou nejvyšší soutěž po neúspěchu v baráži opustilo.
Region - Fotbalisté Hrádku, Sedlišť a Mostů u Jablunkova stále pronásledují vedoucí Dolní Datyni, která je prozatím v podzimní soutěži stoprocentní. Nejinak na tom jsou hráči Janovic, kteří společně s Vlčovicemi vévodí skupině D.
Přibyslav - Září bez Mlékárenských dní v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku? Nemyslitelné! I letos se ve dnech 6. až 14. září koná v městečku 17. ročník výstavy mlékárenských výrobků, a to v sobotu 13. září ve sklepeních přibyslavské radnice.
Kladno -Na kladenském hokejbalovém hřišti na Sítné se o víkendu uskutečnil za účasti šesti mužstev (v neděli odstoupil Stochov) turnaj okresního svazu. Jeho vítězem se stali největší favorité – Vlci Buštěhrad, kteří získali plný počet patnácti bodů.
Brno - Šedesát let fungování, přes šest set zábavních a vzdělávacích kroužků. Takovými čísly se ve své jubilejní sezóně chlubí Středisko volného času Lužánky. V úterý odtajnilo nabídku kurzů na nový školní rok, do kterých bude možné se hlásit od příštího týdne. Kromě rekordního počtu kroužků, do kterých bude zájemce lákat také speciální tramvaj, čekají Brňany i soutěže o ceny.
Kladno -Kompletním programe prvního kola se rozeběhnou o nadcházejícím víkendu nejnižší hokejbalové soutěže – oblastní a okresní liga. Hrát se bude také jediný duel předkola Českého poháru, v němž v sobotu od 16 hodin změří síly Vlci Buštěhrad s nováčkem – Kelty Nižbor.
Kladno - Celkem dvaadvacet písmen má jméno vítězky 2. kola. Michaela Blätterbauerová z Velké Dobré tím třímá další primát – v kladenské Fortuna lize delší není.
Jihlavsko - Ne zrovna vydařené bylo čtvrté kolo fotbalové I. B třídy pro týmy z Jihlavska. Kostelec nestačil na Tis, když prohrával již v šesté minutě. Bedřichov neustál přestřelku v Rudíkově. Luka nad Jihlavou zaplatila za zvolnění tempa na hřišti nováčka soutěže Křoví pěti góly.
Písek -Hned ve svém prvním utkání za FC Písek (30. 8.) přispěl Jiří Hrbáč jedním gólem k vítězství domácích 3:1 nad mužstvem FK Mladá Boleslav B v zápase třetí fotbalové ligy.
Světlá nad Sázavou - Hodně ofenzivní sestavu postavil kouč Světlé Jaroslav Žejdlík do čtvrtého zápasu v krajském fotbalovém přeboru. A změna taktiky se vyplatila.
Chrudim - Příští týden pořádá mistrovský Era–Pack Chrudim pátou základní skupinu UEFA Futsal Cupu a rád by podobně jako loni postoupil minimálně do čtvrtfinálové skupiny. Tento cíl se táhl na úterní tiskové konferenci v místním hotelu Bohemia jako červená nit.
Bražec — Konec. Po postupové euforii, kterou zažili fotbalisté Javoru Bražec před rokem při postupu z pralesní ligy do III. třídy, nastal pořádný fotbalový šok.
Šumperk - Dorostenci Mladých Draků si závěr přípravy na extraligu pokazili porážkou na ledě Pardubic. Šumperk však měl za sebou opravdu náročnou kondiční přípravu.
Česká Skalice -Na dosud nedokončeném silničním obchvatu města se uskutečnilo zábavné odpoledne pro děti i dospělé – Obchvat párty aneb Českoskalická míle.
Hradec Králové - Krajský přebor fotbalistů na Královéhradecku má za sebou třetinu podzimní části. Co ukázala? Prozatímní převahu dvou velkých favoritů, kteří si vytýčili divizní cíle.
Kladno - Hokejisté Berouna v dalším přípravném utkání podlehli dnes před polednem na ledě Kladna 0:5. Výsledek byl tedy stejný jako v prvním vzájemném měření sil v přípravě, ale Medvědi se položili až v závěrečné třetině, v níž nedali velkou šanci na 1:1 a následně čtyřikrát inkasovali.
Jindřichův Hradec - Redakce Jindřichohradeckého deníku ve spolupráci s penzionem Dobré časy pro vás připravila letní soutěž o večeři pro dva v hodnotě 500 korun. Ve 4. kole se přihlásily celkem 2 snímky. Již podruhé zvítězila fotografie číslo 2 Miriam Koutové z Jindřichova Hradce, která dostala nejvíce hlasů. Blahopřejeme! Poukaz na večeři je k vyzvednutí v redakci Jindřichohradeckého deníku, a to do pátku 5. září.