KOVOVÝ PES. Na tři desítky středoškoláků z celé republiky se zapojily do soutěže Technické univerzity v Liberci KYBER robot 2007. Roboti, které studenti do soutěže přihlásili, nejenže chodili, ale také uměli rozeznávat barvy nebo zvuky, a někteří dokázali změřit vzdálenost.
Dvůr Králové - Nabitou sobotu připravuje pro návštěvníky zoologická zahrada. Dopoledne v 11 hodin bude slavnostně otevřen nový pavilon Tropické bažiny.
ŠUMPERK - Šumperský rodák a mecenáš Viktor Dostal, který nyní žije ve Vídni, zavítal do Šumperka, aby finančně podpořil několik šumperských občanů a organizací. Věnoval tak téměř sto tisíc korun.
Jihlava - Brankáři FC Vysočina mají nového trenéra. Libora Macháčka, který odešel do Teplic, nahradil Roland Praj. Čtyřicetiletý kouč zároveň vede gólmany ve slovenské reprezentaci do 21 let.
Rožďalovice - Fotbalisté rožďalovického Trnavanu jsou předposlední a na další problém mají zaděláno. U týmu skončil Tomáš Hojsák, který na trenérském postu nahradil odvolaného Pavla Klaina. Trnavan tedy povede na jaře už třetí kouč.
BEROUN - Beroun uspěl v krajské soutěži My třídíme nejlépe, a to v kategorii nad deset tisíc obyvatel, ve které získal 725 bodů. Před ním se umístily pouze Čelákovice a Říčany
Nymbursko - Je to už půl roku, co slavili postup do krajského přeboru. Nyní však mají jiné starosti. Týmy Litole a Rožďalovic budou na jaře bojovat o záchranu.
MLADÁ BOLESLAV - Úterý se celorepublikově neslo v duchu učitelské stávky. Vedení florbalového oddílu Sokola Mladá Boleslav flexibilně zareagovalo na vzniklou situaci a neočekávaně volný den vyplnilo školou povinným florbalovým sokolíkům bohatým sportovním programem spojeným s blížícím se Mikulášem.
PLZEŇ - Je mu teprve třiadvacet let a už nosí na rukávu kapitánskou pásku v první lize. Po zásluze. Marek Jarolím tvoří hru fotbalové Viktorie Plzeň a střílí rozhodující góly, které přinášejí důležité body.
PLZEŇ -V čem se v Plzni vařilo pivo před více než půlstoletím, mohou od čtvrtka vidět návštěvníci plzeňského pivovaru. V rámci turistických prohlídek se totiž zpřístupnila stará varna z přelomu 20. a 30. let minulého století. Její restaurování a stavební úpravy trvaly skoro rok a skončily v listopadu. Pivovar za práce zaplatil skoro šest milionů korun.
Ostrava - V sobotním vydání Moravskoslezského deníku se dočtete, jak se dají úspěšně třídit odpady nebo také varování před podvodníky, kteří provádějí odečet plynu a vody.
Nepohodlné hráče propustit, nabrat mladíky a na veřejnosti mluvit něco o patriotismu a vtahu ke klubu. Filosofie jako hrom. Fotbalová Jihlava stále nepřestává udivovat.
Beroun uspěl v krajské soutěži My třídíme nejlépe. "Je to výsledek společného úsilí, které na třídění odpau vynakládáme," ohodnotil výsledek soutěže místostarosta Berouna Tomáš Havel…více si přečtěte v sobotním vydání Berounského deníku
PLZEŇ - Po dvou hubených letech, kdy se fotbaloví dorostenci Viktorie Plzeň horko těžko zachraňovali v nejvyšší soutěži, se o mladých viktoriánech hovoří opět s respektem. Po podzimní části nejvyšší soutěže jsou v tabulce druzí a na obhájce titulu z Olomouce ztrácejí dva body, třetí Brno má naopak odstup čtyř bodů. Nemalý podíl na návratu dorostenců Viktorie mezi českou špičku má trenér Karel Krejčí.
Havlíčkobrodsko - Ledečští hokejisté ve svém posledním vystoupení v okresním přeboru Pehlřimovska deklasovali Počátky 10:2 a v tabulce jsou druzí, když na vedoucí Čejov ztrácí tři body.
ROkycany -Vítězný chorál zazněl ve středu po dvacáté hodině na rokycanském zimním stadionu. Lídr západní skupiny druhé ligy zvládl západočeské derby a je stále na špici!
Šumperk - S posilováním kádru nováčka 1. hokejové ligy ze Šumperku není stále konec. Vedení Draků hlásí další tři jména, která mají zachránit pro Šumperk druhou nejvyšší soutěž.
Východní Čechy/Pardubice - "Jestliže říkáte, že máte rádi písničky, neděsí vás pohled od zaplněného sálu? Nesvědčí návštěvnost vašich koncertů o totálním úpadku českého vkusu?" Na podobné otázky odpovídali Eva a Vašek v pardubické redakci Deníku.
Třebíč - Soutěž středních odborných škol a středních odborných učilišť v oborech kadeřník a kosmetička s názvem Karolina Cup probíhala včera po celý den v jihlavském domě kultury a odborů.
Kroměříž - Radnice v Kroměříži si připsala další úspěch. Svým souborem Kroměřížská zastavení totiž v propagaci porazila turistická centra, jako jsou Český Krumlov či Litomyšl.
MĚSTO TOUŠKOV - Florbalisté i florbalistky ze Základní školy Město Touškov mají důvod k oslavám. Na okresním kole v tomto sportu se totiž oběma týmům dařilo – chlapci i dívky skončili na prvních místech.
Slaný/ Rakovník/ Po dvou výhrách v úvodním kole nového ročníku okresního přeboru Kladenska ve futsalu odjížděl v sobotu první tým FC Kings Rakovník k zápasům druhého kola, v němž ho čekali favorité soutěže, bez nemocných opor Herinka a Pacourka. Navíc J. Došek a Kopřiva odehráli utkání se zdravotními problémy, a proto každý získaný bod by byl úspěchem. Nakonec Rakovničtí přivezli ze slánské haly body tři a v tabulce si upevnili svou pozici na třetím místě.
Karviná - Házenkáři zakončili první část svých soutěží posledními podzimními koly. Ve hře byla pochopitelně i tři nejstarší mládežnická družstva Baníku OKD Karviná v nižších soutěžích.
Ostrava - Ten se tím vyhne dvěma zápasům ve dvou dnech, protože pokud by si dnešní zápas nepředehrál, musel by stejně jako Mikeska Ostrava nastoupit ve čtvrtek 13. prosince k televiznímu utkání v Ostravě proti Mikesce a o den později hostit VŠB Ostrava.
Slavičín - Krize futsalistů Jerevanu Slavičín ve druhé lize Východ se prohlubuje. Valaši prohráli poslední čtyři mistrovské zápasy celkovým skóre 6:35 a propadli se už na třetí místo od konce, které znamená sestup.
Jihlava - Markéta Hobzová je z Třebíče a studuje třetí ročník Střední školy obchodu a služeb v Jihlavě, obor Kadeřnice. Svou školu reprezentovala na jedenáctém ročníku soutěže kadeřníků a kosmetiček, která proběhla ve čtvrtek v Domě kultury a odborů v Jihlavě.
Bruntál - Po čtrnáctidenní přestávce se opět hlásí ke slovu populární fotbalová soutěž, Liga sálové kopané. Od nedělního rána bude rušno v bruntálské sportovní hale, v osm hodin zde nastoupí ke svému úvodnímu zápasu skupiny B hráči Tanga a Team B52.
Velké Meziříčí - Claudia Schiffer - tohle jméno znáte. Tohle si zapamatujte: Tereza Sekničková. Osmnáctiletá studentka z Velkého Meziříčí vyhrála World Top Model 2007 v maďarské Budapešti!
Stochov/ Rakovník/ Ani ve druhém kole nejnižší okresní soutěže Kladenska ve futsalu se nově utvořenému rezervnímu týmu FC Kings Rakovník nepodařilo ve třech zápasech získat historicky první mistrovský bod.
Uherské Hradiště - Fotbal je krásná hra! Přináší nám štěstí, radost, ale i smutek a pláč. Tento citát mají hráčky 1. FC Slovácko v záhlaví svých webových stránek. Po letošním podzimu to pro ně platí dvojnásob. V úvodu sezony byla vidět radost, po zápasech s pražskými kluby zase pláč.