Výhra až na závěr. Ragbisté brněnského Dragonu zdolali v derby Vyškov
Brno - Až v posledním zápase první části nejvyšší domácí soutěže se dočkali první výhry ragbisté brněnského Dragonu, když v sobotu doma porazili mistrovský Vyškov 27:22.
Brno - Až v posledním zápase první části nejvyšší domácí soutěže se dočkali první výhry ragbisté brněnského Dragonu, když v sobotu doma porazili mistrovský Vyškov 27:22.
Havířov - Nebezpečná dřevěná okna, která hrozí vypadnutím z rámů, nebo spáry, kterými do bytů fouká. Ještě tuto zimu to budou muset nájemníci mnoha městských bytů vydržet.
Praha - Začíná druhý ročník projektu Hledá se LEADr., který kombinuje soutěž a vzdělávání účastníků. Chce motivovat mladé lidi k zájmu o komunální politiku a občanský aktivismus. Do 13. listopadu se mohou hlásit zájemci od 17 do 25 let. Sdělili to zástupci neziskové organizace Člověk v tísni, jejíž vzdělávací program Jeden svět na školách soutěž pořádá.
Zlín – „Dlabali jsme dýni a zkoušeli různé soutěže," prozradila malá víla Barborka Nestuhlíková, která se na zlínské Dýňobraní přišla podívat s maminkou.
Jičín – Město Jičín se po dobré zkušenosti s architektonickou soutěží pro lokalitu Kasárna rozhodlo využít znovu tento způsob, jak získat návrh podoby nové budovy. Jedná se o Mateřskou školu Máj, kde by měly přístavbou vniknout další čtyři třídy až pro stovku dětí.
Mladí přírodovědci z Břidličné si nenechají ujít snad žádnou příležitost k získání dalších vědomostí a k vycházkám do přírody. Obzvlášť teď na podzim jsou lesy nejkrásnější, když hrají všemi barvami.
Uherské Hradiště – Ten okamžik mohl rozhodnout celé utkání, naštěstí pro fotbalisty Slovácka se tak ale nestalo a Teplice si z Uherského Hradiště odvezly „jen" bod. Po necelé čtvrthodině hry doklouzal k pravé tyči domácí branky hostující stoper Michal Jeřábek a poslal svůj tým do vedení. Ve čtyřiapadesátém ligovém utkání to byla jeho premiérová branka v nejvyšší soutěži.
Nový Jáchymov – Kluci a děvčata z Nového Jáchymova se mohou těšit na lampionový průvod.
Rakovník - V dalším kole krajské soutěže mladších žáků chtěli Rakovničtí oplatit svému soupeři prohru z benešovského ledu, ale Podblanicko přijelo do Rakovníka s kvalitním týmem.
Praha - Basketbalisté Nymburka zvítězili v 9. kole NBL ve Svitavách 114:72 a vytvořili bodové maximum této sezony. Suveréni domácí soutěže o dva body překonali výkon Prostějova z utkání 5. kola proti Brnu (112:68). Pět hráčů třináctinásobného českého mistra dalo alespoň 14 bodů.
Lhota u Konice – Klapot kopyt. To byl nejčastější zvuk, který byl v sobotu k slyšení ve Lhotě u Konice. Lidé ze zdejší stáje Arka se totiž rozhodli slavnostně zakončit jezdeckou sezónu. A jak jinak, než usednutím do sedel a vyjížďkou do kraje. Zkrátka však nepřišli ani ti, kteří místo v sedle trávili čas na zemi. Organizátoři totiž pro ně přichystali ukázku jezdeckého umění.
Brno – Dýním a strašidlům patřil sobotní podvečer v brněnské zoologické zahradě. Tisíce lidí tam přišlo již počtvrté oslavit americký svátek Halloween.
Bukurešť - Fotbalisté Astry Giurgiu před čtvrtečním domácím utkáním Evropské ligy proti Plzni remizovali v rumunské nejvyšší soutěži v Bukurešti s Dinamem 2:2. Bod pro hosty zachránil až ve čtvrté minutě nastavení z penalty střídající Viorel Nicoara. V posledních třech zápasech Astra remizovala a v tabulce je na 10. místě.
Brno /VIDEO/ – Na dvacet závodníků v sobotu odpoledne poměřilo své dovednosti v jízdě na skateboardech. Triky, které předvedli, ocenili porotci hmotnými cenami. „Výhercům jsme předali kolečka, skate prkna nebo třeba boty, které nám darovali naši sponzoři. Dobré je, že jsou to všechno věci, které tihle kluci potřebují," řekl za organizátory Jakub Karlík.
Valdice / Železnice – Na dalším z pravidelných posezení pro seniory se sešli Valdičtí v sále restaurace v Železnici.
Partizánske - Osmé kolo československé interligové soutěže poslalo písecké házenkářky na cestu za východní hranice České republiky.
Miskovice - Podzimní strašení uspořádali v sobotu odpoledne na statku Dítě a Kůň v Miskovicích.
Londýn - Český fotbalový obránce Tomáš Kalas gólem přispěl k vysoké výhře Fulhamu v 15. kole druhé anglické ligy 5:0 nad Huddersfieldem. Záložník Jiří Skalák si v dresu Brightonu připsal tři asistence, jeho tým v souboji dvou aspirantů na postup do nejvyšší soutěže deklasoval Norwich také 5:0 a v tabulce je na druhé příčce.
Ústí nad Labem - V plném proudu je příměstský podzimní mediální tábor, který odstartoval ve středu v areálu Českého rozhlasu Sever. Mediaevent, jak je projekt pro děti od 11 do 16 let pojmenovaný, volně navazuje na letní Mediatábor. Ústecký deník je partnerem.
/FOTOGALERIE/ Kopřivničtí házenkáři po třech prohrách porazili poslední Litovel 31:26 a posunuli se na 8. příčku tabulky.
Olomouc – Dušičková atmosféra byla v sobotu patrná i v olomoucké zoologické zahradě. Mezi výběhy a pavilony se na Svatém Kopečku procházela nejrůznější strašidla. Nejpovedenější masky dostaly cenu.
/FOTOGALERIE/ Fryčovičtí zahrádkáři pořádají tradiční výstavu, která začala v pátek a potrvá do pondělních 13 hodin.
Olomoucký kraj - Regionální Deník vám ve spolupráci s Krajským fotbalovým svazem v Olomouci přináší exkluzivně záznamy fotbalových bitev Krajského přeboru. Podívejte se na sestřihy utkání 12. kola sezony 2016/2017.
Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Českolipská taneční skupina Tutti Frutti se v minulém týdnu vrátila z mistrovství světa Hip Hop Unite 2016 ve Vídni.
/ROZHOVOR/ V neděli byla zahájena Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena, pořádaná bienální formou už podevatenácté. U jejího zrodu stál a o pravidelný průběh se stará opavský varhaník, muzikolog a pedagog Jiří Čech.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Útulné dvě místnosti plné šatů, nových látek, šicí stroj, entlovačka, žehlicí prkno, dlouhý stůl s plátnem a dveře polepené motivačními citáty a obrázky. Víc návrhářka z Poděbrad na Nymbursku Marie Stará k tomu, aby rozdávala radost na všechny strany, ve své dílně nepotřebuje.
Křivoklátsko – Na území Lesnického parku Křivoklátsko se v ideálním říjnovém čase vydali zaměstnanci rakovnické pobočky firmy Procter & Gamble, Rakona a jejich rodinní příslušníci.
Vodňany - Křemežští badmintonisté ukázali na krajském turnaji dospělých dobrou formu.
Kutná Hora - Fotbalisté kutnohorské Sparty přivítali v sobotu dopoledne na hřišti v Lorci první tým Divize C, Ústí nad Orlicí. Víceméně vyrovnané utkání rozhodly dva povedené rohové kopy hostů, kteří si z Kutné Hory odvezli tři body. V zápase neunesl tlak diváků asistent rozhodčího Jan Krupa, který na jednoho z nich plivl.
Strakonice - Fotbalisté Strakonic hrají naposledy na podzim na svém hřišti, kde předtím třikrát v řadě nadělili soupeřům půl tuctu branek.
Vimperk (Prachaticko) - Vimperská masna obnovila porážku vepřového a hovězího dobytka a prodává vlastní maso. Nové vedení se víc zaměřuje na výrobu výběrových uzenin. Maso i uzeniny prodává ve vlastní prodejně. Řekl to ředitel masokombinátu Jaromír Kloud, který v podniku pracuje od letošního března.
Trutnov, Karlovy Vary - V předehrávaných zápasech 9. kola Ženské ligy basketbalistky Trutnova a Hradce Králové slavily výhru.
Domažlice – Ve třetím kole Českého poháru končí pouť domažlických basketbalistů. Slavoj Litoměřice, momentálně třetí tým prvoligové tabulky, byl stejně jako vloni pražská Sparta, nad jejich síly.
Náchodsko /FOTO/ - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v poslední době přišli na svět. Šťastným rodičům gratulujeme. Přečtěte si podmínky a pravidla soutěže.
Trutnovsko, Pojizeří - Svým hlasováním můžete rozhodnout o nejhezčím miminku měsíce Krkonošského deníku. Měsíčně odměníme hned dvě miminka. Hlasovat je totiž možné nejen prostřednictvím originálních kuponů vystřižených z novin, ale také přes internet.
Náchod – Divizní fotbalisté Náchoda jsou v těžké krizi, z níž se je pokusí vyvést nová trenérská dvojice Holbík – Dudek. Ta prvně povede Náchod už do dnešního utkání proti Čáslavi.
Györ (od zvlášního zpravodaje Deníku) - Basketbalistky USK zahájily úspěšně letošní pouť Euroligou. Jejich suverénní výhru 90:51 sledoval v Maďarsku i náš redaktor.
Jílové u Děčína – Co chybí k podzimní idylce barevných listů na stromech a nažloutlé trávy? Přece draci na nebi! A přesně takovou idylku si můžete užít se svými dětmi právě dnes v Jílovém u Děčína.
Hodonínsko – Moravsko-Slovenský běžecký pohár 2016 jde do finiše. Do konce letošního ročníku populárního atletického seriálu scházejí poslední čtyři závody. Milovníci pohybu se nejprve představí v Jehnicích, v sobotu 17. prosince si to rozdají mezi Hodonínem a Skalicí, konec roku pak uzavře Štěpánský běh v Kyjově a silvestrovské klání v Senici.
Dalovice – Putovní pohár za vítězství v celorepublikové soutěži „Logistik Junior SŠ 2016" získala letos Střední škola logistická v Dalovicích.
Praha - Dostali sice sedmičku, ale to nebylo tentokrát tak podstatné. Už jen postup mezi nejlepších 16 týmů v MOL Cupu byl pro fotbalisty FK Litoměřicko velkým úspěchem. A navíc, prohrát se Slavií, aktuálně třetím celkem nejvyšší domácí soutěže, není ostudou.
Jičín – Krajské soutěže mají před sebou další kolo. Okresní soutěže dospěly do závěru, na programu je totiž jejich poslední dějství.
Mississauga - Český krasobruslař Michal Březina je devátý po krátkém programu na Kanadské brusli. V čele pořadí druhého dílu seriálu Grand Prix je i přes pád při trojitém axelu domácí favorit, trojnásobný mistr světa Patrick Chan.
Svatý Jan nad Malší - Tradiční výstavu zeleniny a ovoce pořádají v sále Hospody U Kostela Svatojanští. K vidění jsou i rekordní výpěstky, například veliké brambory nebo brusinky.
Slovácko - Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.
Lovosice, Teplice - Parádní jízda nováčka pokračuje. Děčínští florbalisté zatím předvádějí v divizní soutěži skvělé výkony.
Trutnovsko, Pojizeří - Fotbalový podzim pokračuje víkendovými zápasy v celém regionu, od celorepublikové Divize až po okresní soutěže.
Hradec Králové - Nejvyšší hokejové soutěže mládeže pokračovaly za účasti celků hradeckého Mountfieldu dalšími zápasy.
Všetaty - Rodný dům Jana Palacha ve Smetanově ulici ve Všetatech na Mělnicku začnou v příštím roce předělávat řemeslníci. Mnoho let chátrající nemovitost se totiž změní v památník, který bude připomínat Palachův burcující čin z roku 1969.
Most - Radnice zajistila speciální ochrannou dezinsekci proti štěnicím a švábovitému hmyzu v chánovských panelácích.