Za dotační podvod si vedoucí hradeckého Červeného kříže může odsedět až osm let
Hradec Králové - Klec nejspíš sklapne nad ředitelem hradeckého spolku Českého červeného kříže. Je obviněný z podvádění při čerpání dotací, ale i z neplacení daní.
Hradec Králové - Klec nejspíš sklapne nad ředitelem hradeckého spolku Českého červeného kříže. Je obviněný z podvádění při čerpání dotací, ale i z neplacení daní.
Brno /FOTOGALERIE/ – Dlouhých kolon a dalších dopravních komplikací v Žabovřeské ulici se řidiči jen tak nezbaví. Stavba městského okruhu, která měla začít, se pravděpodobně odkládá. Spolek Voda z Tetčic totiž napadl vydané stavební povolení. „Povolení a obě stanoviska EIA jsou podle našeho názoru v rozporu se zákonem,“ stojí v odvolání, které spolek adresoval krajskému úřadu.
Letovice - Keltský skanzen Isarno už na městském pozemku na okraji Letovic nepřipomíná takřka nic. Zchátralé chýše jsou zbourané a bezmála dvouhektarová plocha je zarostlá trávou. Snahy některých spolků i jednotlivců o jeho obnovu ztroskotaly.
Brno - Organizátorům Velké ceny Brna chybí desítky milionů korun. Představitelé Brna i kraje věří, že chybějící peníze dostanou od ministerstva školství zpětně.
Východní Čechy/ Brno - Spolek Děti Země podal druhý rozklad ke druhému stavebnímu povolení stavby úseku dálnice D11 z Hradce Králové do Předměřic. Je téměř stejný, jako ten předchozí.
Krásná Lípa - Interiér hrobky rodiny Dittrich má šanci na záchranu. Stavba je velmi kvalitní.
Dolní Vltavice – Z původní veliké obce dnes na břehu Lipna zůstaly jenom tři domy. Torzo většiny obce odpočívá na dně lipenského jezera.
Organizátorům Velké ceny Brna chybí desítky milionů korun. Představitelé Brna i kraje věří, že chybějící peníze dostanou od ministerstva školství zpětně.
Teplice, Maxov - Děti na letním táboře pořádaným Oblastním spolkem Českého červeného kříže Teplice mají za sebou již více než půlku pobytu.
Hradec Králové - Pouhé tři minuty chyběly k tomu, aby se po letech plánování a sporů otevřela cesta silničářům na plánovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic. Právě tři minuty před pondělní půlnocí, kdy měla vypršet lhůta pro případné rozklady proti tomuto silničnímu dílu, přišel do datové schránky Ministerstva dopravy rozklad od brněnského spolku Děti Země.
Nárameč – V přírodním areálu Doubí u Náramče bude rušno. Po roce se mezi rybníky a lesy vrací festival alternativní hudby Okolojeles, který se uskuteční v pátek a sobotu 27. a 28. července. Kromě nabitého line-upu se návštěvníci mohou těšit i na bohatý doprovodný program, ve kterém nechybí forest art, blešák, přednášky s ekologickou tématikou, autorská čtení, představení alternativního bio-divadelního spolku Napříč a aktivity Kozího spolku, který na festival přiveze i svoje čtyřnohé kamarádky.
Kolínsko – Celkem 15 lip srdčitých a malolistých přihlásilo do současné doby Kolínsko do projektu Stromy svobody. Do vyhledávání stromů vysazených při vzniku republiky, při výročích a dalších příležitostech se zapojila města a obce, spolky, informační centra, ale i jednotlivci včetně čtenářů Kolínského deníku. Další lípy svobody se budou v regionu ještě vysazovat při příležitosti stého výročí republiky, města a obce chystají doprovodné programy.
Plzeň - Plovárna v Doudlevcích na Radbuze, spíchnutá na koleně díky dobrovolníkům ze spolku Pěstuj prostor, vyhlíží lepší časy.
Jelení Vrchy - Na Jeleních Vrších se 21. července setkaly dva projekty dvou spolků - Libín-S Prachatice Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu a Spolku Svobodný Hiršperk Hiršperské slavnosti či Hiršperský den.
Písek – Letní slavnost, kterou v sobotu 21. července uspořádal spolek Přátelé Kamenného mostu, poctil svojí přítomností první československý prezident T. G. Masaryk s chotí. Uvítání byli tradičním způsobem chlebema solí.
Magistrát zamítl developerovi Tweelingen novou žádost, kterou chtěl na dva roky přerušit územní řízení pro svůj projekt výškové výstavby na Litochlebském náměstí. Mrakodrap plánuje soukromá společnost postavit poblíž stanice metra Opatov nedaleko pomníku padlým ve světové válce, a to už od roku 2010. Tehdy také získala od Prahy 11 i Magistrátu hl. m. Prahy souhlas se změnou územního plánu.
Jimramov – Jimramovští rybáři oslaví v sobotu 21. července sedmdesát let od doby, kdy byl založen místní rybářský spolek.
Trmice - Ve znamení trmického festivalu bude v sobotu 21. července akce v areálu Českého kynologického svazu.
Břeclav – Budoucnost zapsaného spolku MSK Břeclav? Po nedávném odvolání jeho předsedy Dyma Piškuly z mlhy prosvítají alespoň návrhy změn. Jak zjistil Deník Rovnost, tou zásadní je možné rozdělení částí fotbalové a stolně-tenisové na dvě samostatné organizace s vlastní strukturou. „Je to zatím v rovině úvahy. V následujících dnech o možnosti bude jednat valná hromada,“ sdělila manažerka klubu stolních tenistů Linda Ivanová.
Brno – Řidiči parkují v brněnské Kounicově ulici v cyklopruzích a lidé na kolech mají ztížený průjezd, zní ze spolku Brno na kole. Jeho zástupci kritizují bezohledné parkování řidičů v ulici a podle nich i nedostatečné kontroly brněnských strážníků.
Lesní slavnosti Lapků z Drakova lákají do Jeseníků rodiny z celé republiky i zahraniční návštěvníky. Čtrnáctý ročník se koná 21. a 22. července v Biskupských lesích u Vrbna pod Pradědem.
Teplicko /FOTODOKUMENTACE, ANKETA/ - Spolek lokálních drah přišel s netradičním nápadem pro Teplicko.
Ždírec nad Doubravou – Město Ždírec je jediné město na Havlíčkobrodsku a zřejmě i v Kraji Vysočina, které nemá kostel. Nyní radní ve Ždírci plánují kostel postavit. Má být velmi moderní. Kromě bohoslužeb bude sloužit i ke kulturním akcím. Už nyní má stavba svoje fanoušky i odpůrce.
Dolní Hořice - V pátek pokračuje v tištěném Táborském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů či zájmových sdružení. Tentokrát se zaměříme na historii Dolní Hořice.
Planá - Dvě kulatá výročí si připomínali horníci. Před dvaceti lety otevřeli místní hornické muzeum a před čtvrt stoletím ukončili na západě Čech těžbu uranu.
Rakovnicko – Stromy svobody symbolizují vznik Československa, přičemž právě v letech 1918 a 1919 jich byly vysazeny tisíce. To měli na starosti například různí starostové, žáci nebo členové místních spolků. Jejich výsadba pokračovala i v dalších letech, přičemž stromy měly připomínat význam svobody a demokracie. A pokračovat se bude i v roce 2018, kdy si připomeneme stoleté výročí založení Československé republiky.
Řehlovice - Spolek výtvarníků a sochařů LAVY pozval hosty a už podeváté obsadil na čtrnáct dní Kulturní centrum v Řehlovicích, aby zde z pískovce, železa a barevných palet vykouzlil umělecký vzkaz.
Ústí nad Labem - Trestnímu oznámení čelí spolek ekologických aktivistů Ústecké šrouby. Město ho obvinilo z vydírání.
Chotěboř – Zábavu, dobré jídlo, soutěž o nejlepší pochoutku a ještě možnost podpořit dobrou věc, to vše v Chotěboři nabídne nedělní akce s názvem Pouťové pečení pro varhany. To proběhne od 15 hodin na farní zahradě u kostela svatého Jakuba.
Velký ohlas u obyvatel radvanické části Trnkovec měl páteční článek Deníku o poměrech v této lokalitě, kde se starousedlíci už nějaký čas necítí bezpečně.
Kladensko – Stromy svobody symbolizují vznik Československa, přičemž právě v letech 1918 a 1919 jich byly vysazeny tisíce. To měli na starosti například různí starostové, žáci nebo členové místních spolků. Jejich výsadba pokračovala i v dalších letech, přičemž stromy měly připomínat význam svobody a demokracie. A pokračovat bude i v roce 2018, kdy si připomeneme stoleté výročí založení Československé republiky.
Zvíkov - Sedlčanská Taková normální rodinka se představila na Zvíkově, Spolek divadelních ochotníků Sedlčany s ní zahájil letošní 20. Zvíkovské divadelní léto 2018.
Plzeň – Sobota na Městské plovárně v Doudlevcích: slovanský břeh Radbuzy posekaný, doudlevecký zarostlý. A na něm jedna z posledních akcí spolku Pěstuj prostor na plovárně,o niž se stará od roku 2014 a podařilo se mu ji oživit a přitáhnout sem Plzeňany.
Chomutovsko - Památku v zaniklé obci chce oživit vznikající spolek.
Studio DVA poskytne koncem července své jeviště amatérským souborům. Uskuteční se zde nultý ročník Léta ochotnických divadel. Diváci se mohou těšit na divadelní spolky z celé České republiky, které předvedou ty nejlepší inscenace ze svého repertoáru.
Líně - Pneumatiky, plasty z rozebraných aut, izolace z kabelů, tašky se zkaženými potravinami, staré koberce, dětské oblečení, dvacet párů bowlingových bot, plastové a skleněné lahve a mnoho dalšího. To není popis skládky, ale věcí, které našli členové Mysliveckého spolku Líně při tradičním úklidu v honitbě.
Písek – Kultura v Písku se na dovolenou rozhodně nechystá. Centrum kultury, Sladovna, Prácheňské muzeum, knihovna a různé spolky připravily na prázdniny bohatou kulturní nabídku pro všechny věkové kategorie.
Rakovník /FOTOGALERIE/ – V Nové síni pod Vysokou bránou v Rabasově galerii v Rakovníku byla zahájena výstava pod názvem Mezi mnou a tebou – Spolek sochařů České republiky. Sdružení, které má sídlo v Praze, zastupuje autory všech generací, různého vzdělání a pocházejících z rozdílných koutů naší země.
Snad každý Pražan či turista, který se pohyboval v těchto dnech v centru metropole, si toho musel všimnout. Velké tlusté bílé čáry na chodníku jsou součástí dopravního značení, které zamezí vjezdu kol třeba na Staroměstské náměstí či náměstí Republiky. Prahu 1 za zákaz i za způsob instalace kritizují cyklisté i primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Radnice se pokusí problém vyřešit jinak, ale musí se řídit předem danými normami.
Starý klášter v Jablunkově, který byl postaven v roce 1861, postupně vydává svá tajemství. Nejčerstvějším je nález podzemní historické chodby před několika dny.
Chrášťovice - V sobotu 7. července se konal v obci Chrášťovice v pořadí již sedmý ročník brokových střeleckých závodů.
Podivín, Bukovinka /FOTOGALERIE/ – Přepravka na ovoce. V ní stočená fenka obklopená štěňaty. V úzkých kójích polehávají na dřevěných paletách další psi. Zápach, výkaly, špinavá podlaha. Takový obrázek se před několika dny naskytl v přístavku jednoho domu v Podivíně na Břeclavsku členům spolků Dejte nám šanci a Zvíře v tísni.
Přepravka na ovoce. V ní stočená fenka obklopená štěňaty. V úzkých kójích polehávají na dřevěných paletách další psi. Zápach, výkaly, špinavá podlaha. Takový obrázek se před několika dny naskytl v přístavku jednoho domu v Podivíně na Břeclavsku členům spolků Dejte nám šanci a Zvíře v tísni.
Smržovka – Každou neděli v červenci a srpnu je od 14 do 16 hodin pro veřejnost otevřen kostel svatého Archanděla Michaela ve Smržovce.
Lom - Obec Lom vzdálená šest kilometrů od Tábora již tradičně přivítá herce z divadelního spolku Kašpar na Lomských divadelních slavnostech, které se konají od 10. do 12. srpna. Pestrá nabídka představení pod širým nebem zaujme jak dospělé, tak děti.
Střední Čechy – Novou funkci má dočasně radní Středočeského kraje pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO). Poté, co členská schůze zapsaného spolku Asociace středočeských nemocnic v pondělí odpoledne odvolala generálního sekretáře Zbyňka Chotěborského, přibral si Bezděk ke svému předsednictví ve spolku ještě manažerskou práci generálního sekretáře. Členská schůze Bezděka pověřila jejím výkonem až do termínu zvolení nového generálního sekretáře.
Horní Hrad – V létě loňského roku se zástupci spolku Opři se rozhodli, že chtějí projekt dobrovolnických pobytů na krušnohorském hradě Hauenštejně ještě o něco obohatit.
Brno – Autobus nám jezdí pod okny, nemůžeme proto spát, zní od některých obyvatel královopolské čtvrti Sadová. Třeba ulice Jarmily Kurandové je podle nich příliš úzká a průjezd autobusu proto nebezpečný.
Hradec Králové - Spolek Kaštanka neuspěl se svým protestem proti plánovanému podjezdu pod budoucí dvoukolejkou mezi Hradcem a Pardubicemi.
Písek, Zv. Podhradí – Jednou z významných kulturních událostí letní sezóny na Písecku je Zvíkovské divadelní léto. Divadelní spolek Prácheňská scéna pořádá ve dnech 13. července až 25. srpna jeho již XX. ročník.