![](https://g.denik.cz/46/72/miroslav-hornicek-160819_prazena-list-l.jpg)
Plzeň zažije příští rok velkolepé oslavy Kde domov můj
Plzeň – Plzeň a Plzeňský kraj připravují celoroční cyklus akcí.
Plzeň – Plzeň a Plzeňský kraj připravují celoroční cyklus akcí.
Louny – Popisuje období od druhé poloviny 19. století do 1. světové války. V té době působilo v Lounech více než sedmdesát spolků s velice rozmanitým zaměřením.
Svárov – Spolek svárovského zvonu pořádá tradiční předvánoční turnaj ve stolním tenisu ve čtyřhře. Konat se bude v sobotu 9. prosince v sále Svárovské besedy.
Královédvorsko - Odborníci se po 60 letech shodli na budoucí podobě Braunova Betléma.
Jižní Morava - Studenti jihomoravských středních škol spolupracují s komunálními politiky například na založení veřejné obecní knihovny nebo vytvoření komunitního studentského centra. Projekty začali vytvářet na workshopech s názvem Můžeš to změnit, které od října organizuje spolek Mezigenerace.
Ústí nad Labem - Debata v Činoherním studiu ukázala, že lidé by si nejvíce přáli lavičky, mobilní terasu s občerstvením nebo třeba záchody.
Pět desítek dárců krve z Ostravy si v pondělí převzalo v obřadní síni ostravského magistrátu Zlaté plakety MUDR. Jana Jánského za 40 bezplatných odběrů.
Písek - Peníze utržené v hesenském stánku při letošních Slavnostech piva v Písku darovalo partnerské město Wetzlar spolku Naděje.
Mlázovice - Nedávno se místní hasičský sbor radoval z nové velkokapacitní požární cisterny za sedm a půl milionu korun, jejíž nákup přímo od výrobce se uskutečnil díky evropské dotaci. Dalším podpořeným projektem se stal záměr zrekonstruovat místní hasičskou zbrojnici.
Tachov – Dlouholetý spor o to, kdo by měl být vlastníkem tachovské sportovní haly, se podle všeho již chýlí ke konci. Od nového roku by se konečně měl stát majitelem Tachov.
Původně to vypadalo, že se Adam Vojtěch proslaví spíš v showbyznysu než v politice. Studoval klavír a herectví, vyhrával jednu pěveckou soutěž za druhou.
Hronov - Nedělní charitativní bazar „Stromek splněných přání“ opět potvrdil, že lidé mají dobrá srdce. Prodávaly se předměty, které věnovali místní i přespolní.
Kolín - V pátek odpoledne se většina lidí těší na setkání s přáteli někde u dobrého jídla, ale najdou se i tací, co se po práci nebo po škole vypraví na sportovní trénink. Nějak podobně začínal i v roce 2011 florbalový tým Pátečníci, což, evidentně, přineslo i jméno klubu. Pátečníci spadají pod spolek Sport Kolín, který mimo jiné podporuje i kolínský pétanque, judo a turistiku.
Tábor – Ve druhé polovině ledna začíná kurz pro uchazeče o první lovecký lístek, který pravidelně organizuje Okresní myslivecký spolek v Táboře.
Havlíčkobrodsko – Lyžařské areály na Havlíčkobrodsku se chystají na novou zimní sezonu. Díky ochlazení o víkendu začal zasněžovat areál Kadlečák na Světelsku. Ten letos zainvestoval do modernizace zasněžovacího systému a příští rok plánuje i vybudování trafostanice. První zasněžování má za sebou i areál Vysoká u Havlíčkova Brodu. Na kopec vede nová vodovodní přípojka, která zásobuje zázemí pro lyžaře, a zlepšily se i podmínky pro příjezd do areálu.
Louňovice pod Blaníkem - Desítka stánků se slanými i sladkými dobrotami, svařákem, adventními věnci a svícny vyrobenými dětmi ze základní a mateřské školy, chlupatí pekelníci, něžný anděl nebo důstojný Mikuláš, to vše bylo v sobotu 2. prosince k vidění na náměstí v Louňovicích pod Blaníkem.
Velešín /VIDEO/- Prostranství kole radnice a pod kaštany o adventní neděli zaplnili obyvatelé Velešína a okolí.
Horažďovice - Před pekelnými branami v Horažďovicích už před jejich otevřením stála několikametrová fronta hříšníků, kteří se chtěli setkat se samotnými čerty.
Žďár nad Sázavou – Světový den památky zesnulých dětí si budou 10. prosince připomínat také lidé ve Žďáře nad Sázavou, a to v zámecké bazilice Nanebevzetí Panny Marie.
Paseky, Proseč – Největší vánoční hvězda v Česku svítí na rozhledně Terezka v Pasekách u Proseče. Slavnostně ji tu rozsvítili a nový český rekord komisař z pelhřimovské Agentury Dobrý den potvrdil v neděli odpoledne.
Největší vánoční hvězda v Česku svítí na rozhledně Terezka v Pasekách u Proseče. Slavnostně ji tu rozsvítili a nový český rekord komisař z pelhřimovské Agentury Dobrý den potvrdil v neděli odpoledne.
Kdyně – Novou ředitelkou MKS Modrá hvězda ve Kdyni byla jmenována Jana Podskalská. S jakými záměry do funkce přichází, se dočtete v následujícím rozhovoru.
Tavíkovice – Lidem, kteří mají problémy s drogovou závislostí, pomáhá už plných šest let Spolek Salebra. Jeho spoluzakladateli jsou osmatřicetiletý psychoterapeut Jiří Hladík a Jitka Přibylová. V zařízení, které nahradilo bývalý Ranč u řeky nedaleko Tavíkovic, dává každý rok šanci desítkám především mladých lidí vrátit se do běžného života, aniž by se vrátili k užívání drog.
Přibyslav - Už celých 160 let. Tak dlouho existuje v Přibyslavi ochotnické divadlo. Toto významné výročí si připomenuli členové ochotnického divadelního spolku Furiant, v Přibyslavi v sobotu večer.
Teplice - Do modrobíla laděný vánoční strom rozsvítili v sobotu večer Prosetičtí přátelé starých tradic.
Náchod - V městské knihovně se v sobotu konala už tradiční akce Den pro dětskou knihu. Během dopoledne se zde uskutečnila výtvarná dílnička, kterou navštívilo okolo čtyřiceti dětí.
Milevsko - Od pátku máv Milevsku spolek Šrot, který vznikl letos v květnu, pronajatý městský dům.
Milíře – Mikulášskou besídku uspořádali zaměstnanci ve spolupráci s klienty Domova pro osoby se zdravotním postižením Milíře.
Příchovice – Adventní setkání je připraveno na neděli 3 prosince od 16 hodin v Lesoparku Na Sluneční v Příchovicích.
Jaroměř, Josefov /FOTO/ - Podzemní komplex pod pevností Josefov čítá desítky kilometrů chodeb, ve kterých se vyznají jen historici nebo místní nadšenci vojenské historie. Ale co se stane, pokud se někdo v chodbách zatoulá?
/ROZHOVOR/ Divadelní soubor v Rynárci oslaví v příštím kalendářním roce svou třicátou sezonu. Herec a režisér ochotnického divadla Miroslav Kumžák, který v roce 1988 stál u zrodu zmíněného souboru, zavzpomínal mimo jiné právě na začátky na rynáreckých divadelních prknech.
Domažlice - Lukáš Vaculík, Radka Pavlovčinová, Adéla Gondíková, Olga Želenská, Filip Tomsa a Zbyšek Pantůček byli součástí hereckého ansáblu divadelní společnosti Háta, který ve čtvrtek večer ve velkém sále domažlického MKS sehrál komedii Michaela Parkera Zamilovaný sukničkář.
Pelhřimov /ROZHOVOR/ – Divadelní soubor v Rynárci oslaví v příštím kalendářním roce svou třicátou sezonu. Herec a režisér ochotnického divadla Miroslav Kumžák, který v roce 1988 stál u zrodu zmíněného souboru, zavzpomínal mimo jiné právě na začátky na rynáreckých divadelních prknech.
Toužim – Mariánské poutní místo ve Skocích u Žlutic si letos připomíná 300. výročí od svého vzniku. Oslavy vyvrcholí dnes a zítra v Toužimi, kde je připravena konference věnovaná fenoménu Skoků.
/HISTORIE/ Spolkový dům katolických tovaryšů v opavské ulici Na Rybníčku byl postaven koncem 19. století na volném prostranství. Byl výsledkem čtyřicetiletého spolkového úsilí o vlastní reprezentativní budovu.
Na Prostějovsku už září první vánoční stromy. Podívejte se, jak se v pátek rozsvěcovaly v Prostějově a v Kostelci na Hané.
Táborsko – První prosincový víkend bude pro obyvatele i návštěvníky táborského regionu mimořádně pestrý. Dokazuje to už bohatá přehlídka tipů, kterak strávit sobotní den.
Janov n. N. – I v letošním roce je k vidění na první adventní neděli celý Loučenský betlém pohromadě před kostelíkem sv. Josefa.
Brno – Ještě výraznější zdražení parkování, než čekali, hrozí řidičům zajíždějícím do historického centra Brna. S návrhem přišla místostarostka městské části Brno-střed Jasna Flamiková.
Chodov – Vánoční koledy v podání kapely Alison a pěveckého sboru chodovské ZUŠ, teplý svařák v limitované edici hrnků s motivem nových chodovských zvonů a slavnostní rozsvícení vánoční výzdoby města.
Domažlice – Už počtvrté se konal Charitativní jarmark pro spolek Ucho. Ve středu odpoledne ho hostil velký sál domažlického MKS. Přišlo do něj několik stovek lidí. Díky štědrosti nakupujících zůstala pořadatelům v pokladně rekordní částka.
Tachov – Začátek nového roku bude pro Divadelní spolek Komedyjanti z Tachova opravdu výjimečným. Na přelomu ledna a února totiž představí novou hru, která se ale bude vymykat klasickým představením, které jsou běžně od tachovských divadelníků k vidění.
Tábor - Před 130 lety konečně získal Tábor své divadlo. U jeho založení stál tehdy ochotnický spolek.
Karlovarský kraj - Na první pohled se zdá turnaj v pIšQworách jako ulejvárna ze školy, ale hráči samotní v tom vidí něco víc.
Střezimíř - Miloš Jelínek, starosta Střezimíře, dostal v polovině listopadu individuální ocenění v rámci soutěže Nejkrásnější nádraží. Stojí totiž již řadu let za aktivitami, které vedou k dalšímu využití opouštěných objektů železničních drah ve své obci.
Mělník - Svaz diabetiků ČR Mělník ohlásil ukončení činnosti. Jak uvedl jeho dlouholetý předseda Vlastimil Papež, důvodem je stáří a úmrtnost členů zdejšího spolku. Stane se tak 13. prosince letošního roku na poslední konferenci, kde mimo jiného zhodnotí i svou sedmadvacetiletou práci.
/ROZHOVOR/ V herecké branži se pohybuje už od předrevolučních let. Český divadelní, seriálový a filmový herec Martin Zounar však přijede Olomoučanům zpříjemnit advent nejen představením. Na náměstí si od něj budete moci koupit punč a zároveň tím přispět na konto dobročinné organizace Dobré místo pro život. Pomáhat sem přijede letos už potřetí.
Boleradice – Co všechno se může odehrát při zdánlivě obyčejném čekání na vánoční rybu, předvedou ochotníci z Boleradic. V těchto dnech finišují s přípravami na premiéru nové komedie s názvem Fronta na vánočního kapra. Uskuteční se v sobotu o půl osmé večer.
Libínské Sedlo - V podstatě jen na mrazivé počasí už čekají na Libínském Sedle.
Pardubice – Dostihový spolek zahájil prodej poukázek na permanentní vstupenky na sezonu 2018. K dispozici jsou hned tři varianty, které je možné koupit online prostřednictvím webových stránek dostihového závodiště.