Plzeňsko – Jako zdravotní sestra se Blanka Nováková často dostává do vypjatých situací. Jednu obzvláště dramatickou však zažila loni v listopadu, když na ni doma v Holýšově zazvonila sousedka.
Větší, výkonnější, rychlejší, luxusnější a také dražší. Nové Bugatti Chiron svého předchůdce, model Veyron, překonává ve všech směrech. A opět by mělo jít o nejrychlejší sériově vyráběné auto planety.
Vlašim – Fotbalisté Kácova přivítali v dalším přípravném utkán Leštinu. Na soupeři se ve druhém poločase projevilo fyzické zimní soustředění a utkání skončilo jednoznačným výsledkem 10:0.
Přerov – Ve znamení četby a čtenářů je měsíc březen. Stejně jako v uplynulých letech si akci připomíná také Městská knihovna v Přerově. Pestrým programem chce oslovit všechny generace. „Na své si přijdou nejen dospělí a dětští uživatelé, ale i ti, kteří do knihovny nechodí primárně za četbou, ale dávají přednost například přednáškám s různorodou tematikou nebo využívají nabídku vzdělávacích aktivit," uvedla knihovnice Markéta Illeková.
Bagdád – Irácké jednotky dnes s podporou polovojenských sil a letectva zahájily nový útok proti radikálnímu Islámskému státu (IS) zhruba sto kilometrů severně od metropole Bagdádu. Islamisté v posledních dnech podnikli v okolí města i přímo v jeho srdci sérii sebevražedných pumových atentátů, které si vyžádaly dohromady přes 120 mrtvých.
Praha - Tenis je jeho životem a stále mu dělá radost. Wimbledonský vítěz Jan Kodeš raketu neodkládá ani na prahu sedmdesátky, kterou slaví právě dnes. I po předloňské transplantaci srdce je co nejčastěji na dvorci.
Praha /ROZHOVOR/ - Na domluvený rozhovor přiběhl s párminutovým zpožděním a pořád se omlouval. V nákupním centru ve Vršovicích si objednal lungo a jemně perlivou vodu. Než to vypil, povídali jsme si o Vánocích, o jeho zapomínání a také o muzice.
Hranice – Jako každoročně si hranická Galerie M+M přichystala Výstavu velikonočních tradic. Takže pokud tyto tradice ctíte, hurá do galerie. A pokud ne, tak taky. Třeba vás chytnou za srdce.
Litomyšl – V sobotu 27. února nebylo v prostorách litomyšlské městské galerie k hnutí. Však i ředitelka Dana Schlaichertová si posteskla nad tím, že dům U Rytířů nemůže nabídnout více prostoru. Na komentovanou prohlídku výstavy fotografa Milana Dvořáka „Tak kráčel čas, nyní tryskem pádí" totiž dorazily desítky lidí.
Rajhrad – Sursum corda. Tato slova odkazují ke starobylému církevně-liturgickému spojení a znamenají vzhůru srdce. Tedy něco jako pozvednutí citu a mysli k tomu Nejvyššímu. A právě slovo sursum nese ve svém názvu nakladatelství, jehož historii představuje Památník písemnictví na Moravě.
Praha /ROZHOVOR/ - Na domluvený rozhovor přiběhl s párminutovým zpožděním a pořád se omlouval. V nákupním centru ve Vršovicích si objednal lungo a jemně perlivou vodu. Než to vypil, povídali jsme si o Vánocích, o jeho zapomínání a také o muzice.
Hradec Králové - Už jen zhruba dva měsíce zbývají do otevření nového luxusního domova pro seniory na Moravském Předměstí v Hradci Králové. S tím, jak dělníci postupně čtyřpatrový GrandPark v Exnárově ulici dokončují, se však místních zmocňují obavy.
Už jen zhruba dva měsíce zbývají do otevření nového luxusního domova pro seniory na Moravském Předměstí v Hradci Králové. S tím, jak dělníci postupně čtyřpatrový GrandPark v Exnárově ulici dokončují, se však místních zmocňují obavy.
Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Sraz v půl deváté ráno. U něho v ateliéru na pražských Vinohradech. Tak jsme se domluvili. Půla, zvoním, nic. Půla pět, zvoním nic. Telefonuji. „Vydržte chvilku, hledám místo na parkování," utrousí a za chvíli už běží ke mně. „Omlouvám se, dneska to parkování nebylo ideální," naznačuje, že se sice trochu rozčílil, ale dokáže se nad to povznést.
Babice – Zpěváci Jiří Pavlica, Stanislav Gabriel starší, Věra Domincová, Pavla Rokytová, Jiří Litoš, Josef Pilát, František Maňásek, členové cimbálových muzik Lúčka a Stanislava Gabriela a spousta dalších hostů spěchali už v sobotu odpoledne do kulturního domu v Babicích. Chtěli být včas na generální zkoušce před vzpomínkovým večerem k nedožitým 80. narozeninám babického zpěváka a folkloristy Antonína Čevely.
Královéhradecko, Miletín /ROZHOVOR/ - U kormidla nováčka I. A třídy z Miletína bude na v jarní části sezony působit v roli hrajícího trenéra Igor Ročín.
Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Sraz v půl deváté ráno. U něho v ateliéru na pražských Vinohradech. Tak jsme se domluvili. Půla, zvoním, nic. Půla pět, zvoním nic. Telefonuji. „Vydržte chvilku, hledám místo na parkování," utrousí a za chvíli už běží ke mně. „Omlouvám se, dneska to parkování nebylo ideální," naznačuje, že se sice trochu rozčílil, ale dokáže se nad to povznést.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Pětaosmdesátiletá žena večer seděla na okraji vany, ztratila rovnováhu a přepadla dovnitř. Nedokázala se zvednout a zmáčkla proto nouzové tlačítko, kterým přivolala na pomoc brněnské strážníky. O služby, které umožňují stisknutím jednoho tlačítka přivolat pomoc, je v kraji zájem a postupně přibývají.
Praha - Pražský městský soud v pátek uložil 13,5 roku vězení a desetiletý zákaz pobytu v hlavním městě Filipu Plíhalovi, který bodl loni v létě do srdce jednoho z hostů baru Tsunami na Černém Mostě. Napadený přežil, což znalci z oboru lékařství označili „v podstatě za zázrak". Třicetiletý Plíhal byl v minulosti už desetkrát trestaný, zatím ale nikdy za násilné skutky.
Znojmo – Zápas si prohráli v hlavě, a tak do odvety zapracují na psychice. Nic jiného jim nezbývá. Pokud totiž hokejoví junioři znojemských Orlů v mezinárodní soutěži EBYSL v neděli ve tři hodiny odpoledne v Salcburku prohrají, zakončí sezonu ve čtvrtfinále play off.
Přerov /ROZHOVOR/ - Práce realitního makléře není pro Michala Zapletala pouze zaměstnání, jak sám říká, jde o životní styl. „Když k práci přistupujete pozitivně, tak jste díky ní spokojeni i v osobním životě," netají se. Jak se dostal k práci pro GALERII REALIT a co ho v práci nejvíc motivuje, prozradil v rozhovoru.
Vyškov – Na nominace už mají jenom pár dní. Od 7. do 28. března pak bude možné hlasovat v již sedmém ročníku klání Žena regionu. Místopředseda Senátu Ivo Bárek se nakonec rozhodl nominovat předsedkyni vyškovského Paprsku Jaroslavu Bednářovou.
Zubří – /ROZHOVOR/ Pokorně čeká na svou příležitost a raduje se z úspěchů Zubří. Když ale „lva" Petra Orsága vypustili z klece, odměnil se výkonem, na nějž pěli všichni slova chvály. „Protože jsem toho v této sezoně opravdu mnoho neodchytal, vlastně nyní poprvé jsem začal chytat od začátku utkání, patří můj sobotní výkon proti Frýdku-Místku (28:19) k nejlepším," pousmál se 26letý hráč extraligového Zubří, který všeobecně prožívá „vítězný únor".
Táborsko - Na Táborsku jsou registrované čtyři místní akcční skupiny, které malým vesnicím pomáhá k získání dotací na rozvoj. Za stát teď zaskakuje kraj.
Čáslav – Autorské čtení čáslavské spisovatelky Jaroslavy Hofmanové se konalo v přednáškové místnosti městské knihovny. Akci zorganizovalo Městské muzeum a knihovna Čáslav ve spolupráci s Literárním klubem Dr. Nadi Benešové. Autorka při této příležitosti představila svou povídkovou i románovou tvorbu.
Jalubí - Na plno chuťových zážitků se mohou těšit o poslední únorové sobotě milovníci vína, kteří zamíří na devátý ročník koštu vinných moků do kulturního domu v Jalubí. V pondělí večer v něm zasedlo k hodnocení 750 vzorků bílých, červených a růžových vín z výchovní a jižní Moravy třiaosmdesát degustátorů, aby posoudili, který vzorek bude zařazen mezi nejlépe hodnocená vína.
Zlín – Přes rok podával fotbalový Zlín pod vedením trenéra Bohumila Páníka výkony, u kterých fanoušci oceňovali morální vlastnosti hráčů, a vše běželo jako v pohádce. Až teď v sobotu v Ostravě tým poprvé sešel ze své cesty. To se ovšem v životě i ve sportu stane, byť by nemělo. Deník hlavně zajímalo, jak v nové situaci pracuje zlínský kouč, zda některá svá pozápasová prohlášení přehodnotil a zda dojde k proklamovaným změnám v sestavě.
Zlínský kraj - Cena Salvator 2015 je již 13. ročníkem tradičního ocenění těch, kteří se svými činy zasloužili o záchranu majetku, zdraví nebo dokonce života jiných. Přečtěte si příběhy nominovaných policistů. Vítěz v této kategorii bude oznámen už za několik týdnů.
Rakovník – Již pošestnácté uspořádal TJ-TZ Rakovník Memoriál Miloslava Krause. Sobotních šest hodin věnovalo osm týmů panu Krausovi, který byl hráčem a správcem na Šamotce a jeho srdci přirostl Tatran Rakovník. Partnerem této akce se stala opět firma Elektro Viola. Sám její představitel pan Rudolf Kulhánek na Tatraně působil a opět při této akci pomohl.
Olomouc – Kovová plastika srdce z dílny olomouckého umělce Milana Poliána stále hledá své ideální místo. V posledních týdnech zdobila Horní náměstí, nyní se přesunula na nádvoří radnice. A možná se bude znovu stěhovat.
New York - Síť Facebook rozšířila tlačítko 'Like' (To se mi líbí) o další možnosti, kterými její uživatelé mohou reagovat na příspěvky. Celkově jde o pět nových tlačítek, která mají podobu emotikonů, uvedla dnes firma. Nabídka se rozbalí pokaždé, když uživatelé najedou na tlačítko To se mi líbí.
Uherské Hradiště /REPORTÁŽ, HLASUJTE V ANKETĚ/ - Prostor o velikosti dvakrát dva metry vlevo za oponou. Místo, o kterém diváci v hledišti ani netuší, že je tak důležité. Právě tam sedí Štěpán Goiš inspicient. Je pátek večer a divadlo se už od čtvrt na šest připravuje na hru Donaha!, i když jde o 119. reprízu, musí se vše odzkoušet. Když přicházím v půl sedmé do divadla, mají za sebou herci už korepetice a čekají na sedmou hodinu, kdy to vypukne.
České Budějovice – Kapitán hokejistů David servisu Rudolf Suchánek ml. ve druhém semifinálovém utkání stačil svým gólem už jen zmírnit porážku na ledě Českého Krumlova (3:4).
Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.
Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.
Brno - Proč jsme dečku vyvěsily? Stále víc žasneme. Nejen v pozitivním, ale bohužel i negativním duchu. A když jsme si položily otázku, co by o stavu dnešní společnosti řekl náš první prezident, nemohly jsme jinak než ho přizvat do party partyzánek.
Praha /FOTOGALERIE/ - Zabiju tě; mně je to jedno. To podle obžaloby loni 17. srpna vpodvečer prohlásil jeden z návštěvníků baru na pražském Černém Mostě na adresu dalšího z hostů - a vzápětí se na předzahrádce objevila krev. Hodně krve. Lidské krve.
Hranice – Milovníci divoké přírody a nespoutaného dobrodružství jistě ocení filmový festival Expediční kamera 2016, který se uskuteční v pátek 4. března od 17:30 v hranickém Zámeckém klubu.