Jablonec nad Nisou – Skutečná nejstarší historie domu. Jeho srdce v podobě původního ohniště v černé kuchyni a úplný půdorys kachlových kamen ve vedlejší světnici. Takový je výsledek archeologického průzkumu, který se uskutečnil v rámci přestavby nejstaršího jabloneckého domu s číslem popisným 1.
Uherské Hradiště – Srdce Slovácka, město Uherské Hradiště, je cyklistickým rájem. Alespoň v českomoravském měřítku. Na přelomu května a června se tam za účasti dvou stovek hostů konala Národní cyklokonference 2011.
Loket -Mnohonásobná slavice nastoupila na pódium úderem osmé hodiny večerní a srdce všech rockerů okamžitě zasáhla pomyslným šípem. Svou show totiž odstartovala písničkou Tygřice, předělávkou hitu od legendárních AC/DC
Opava – Srdce se svírá. Po krku stéká pot. Před námi je potemnělá ulička. Není dlouhá, ale může v ní číhat cokoli. Je Opava městem, jehož některé části vzbuzují u místních obyvatel podobné pocity? A oprávněně?
Velké Heraltice – Dvouletý Igor, syn dobrovolného hasiče z partnerského sdružení z polské obce Grudynia Wielka, byl důvodem, proč se rozhodli hasiči z Velkých Heraltic uspořádat sbíku peněz. Malý chlapec se totiž narodil s vrozenou vadou srdce.
Nový Jičín – Archivy veřejnosti otevřené. Tak se jmenuje letošní akce u příležitosti Mezinárodního dne archivů a archivářů, který proběhne ve čtvrtek 9. června také v Novém Jičíně.
Lázně Bohdaneč - /VIDEO/ Řidiče zradilo srdce za volantem. Havaroval, ale přežil. Zpět k životu jej přivedla pomoc svědků nehody i strážníků z Bohdanče.
Slaný - /ROZHOVOR/ Ti, kteří se dostanou častěji za hranice všedních dnů, stejně jako Standa Berkovec, mají nám ostatním vždy o čem vyprávět. Ať už vám světoběžníci líčí cokoli, dobré jídlo a pití v rozpravě nakonec tak nějak převáží.
Znojmo /ROZHOVOR/ - Ze znojemské kabiny se po posledním domácím zápase linuly oslavné chorály. Znojmo se zachránilo ve druhé lize a všem spadl obrovský kámen ze srdce. Jedním ze strůjců znojemského úspěchu je Matúš Lacko.
Ústí nad Labem – Vítěznou písní mezinárodního finále 45. ročníku festivalu Porta se v sobotu 4. června v Letním kině v Ústí nad Labem stala skladba O folku a blues brněnské skupiny Bossy bez basy. Složila ji zpěvačka i kytaristka Lucie Dobrovodská. Duo, hrající folk i blues s názvuky jazzu, tvoří se saxofonistou Janem Vašinou.
Přáslavice /FOTOGALERIE/ – Armádní speciál dnes odpoledne přepravil do České republiky ostatky rotmistra R.V., který v úterý utrpěl smrtelné zranění při nájezdu vozidla na improvizované výbušné zařízení v afghánské provincii Wardak. Působil v rámci jednotky 2. OMLT, jež je převážně složena z příslušníků 73. tankového praporu z Přáslavic.
Jablonec nad Nisou, Česká Lípa - Brilantní vokalistka, houslistka a skladatelka vystoupí během příštího týdne na svých koncertech v Jablonci nad Nisou a v České Lípě
Svitavy, Moravská Třebová – Třináctý ročník fotbalového Qanto Cupu, jenž v minulých letech získal označení Festival fotbalového srdce a Otevřené mezinárodní mistrovství Čech, Moravy a Slovenska v malém fotbale, pomalu klepe na dveře. Uskuteční se týden po skončení sezony, tedy o víkendu 25. a 26. června.
Prácheňsko – My, dospělí, určitými znalostmi a životními zkušenostmi vybavení lidé, dobře víme, že škola není pro všechny školáky příjemným lákadlem, na něž se těší, bez něhož nemohou být.
Rožnov pod Radhoštěm – Se šavlí vztyčenou před obličejem vydává rázné povely. Vojáci ve slavnostních stejnokrojích podle nich pochodují jako jeden muž. Dívčí srdce musejí nad urostlými chlapíky plesat radostí…
Tisá – Spor o vstupné do Tiských stěn zřejmě skončil. Alespoň tedy po formální stránce mezi obcí a ministerstvem vnitra. Zastupitelstvo obce totiž zrušilo stará usnesení o vstupném do skal a odhlasovalo nové, které již neporušuje zákon o obcích. Tedy alespoň podle ministerstva.
Kurovice /FOTOGALERIE/ – Silné zážitky nyní mají ti, kteří v sobotu přijeli na kurovickou tvrz. Navíc je u srdce může hřát vědomí, že přispěli k záchraně unikátní památky.
Uherské Hradiště – Projet se téměř zadarmo lodí po Moravě a Baťově kanále a nahlédnout do rozhlasové kuchyně. To je nabídka dnešní Plavby po Baťově kanále s Českým rozhlasem Brno v Uherském Hradišti.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Dlouhým církevním obřadem se rozloučili přátelé, rodinní příslušníci a četné skupiny věřících se svým milovaným arcibiskupem.
Třebíč - Včera jsem psal, jak studenty nejen třebíčského gymnázia nepříjemně zaskočila obtížnost didaktického testu z češtiny. Dnes najevo vyšla paradoxní situace: maturitní test z angličtiny většině mých spolužáků činil menší potíže než ten z mateřského jazyka.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Největší poklad fotbalového Slovácka? Jednoznačně jeho fanoušci. Nikde jinde v republice podobné nenajdete. Svůj klub podporovali i v krušných druholigových časech, v nejvyšší soutěži patří návštěvy v Uherském Hradišti do špičky, přestože mužstvo ani zdaleka nehraje o přední příčky.
Plzeň – Tak spontánní ovace publika vstoje zažívá Plzeň málokdy. Zaplněný velký sál plzeňské Měšťanské besedy povstal ve středu večer hned dvakrát, aby aplaudoval první dámě české opery Evě Urbanové.
Studený – Vysočina zná svou Nejkrásnější studánku pro letošní rok. V tradiční anketě, kterou pravidelně vyhlašuje Občanské sdružení Zelené srdce u příležitosti Světového dne vody se jí stala studánka U Kněžny.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Dlouhým církevním obřadem se rozloučili přátelé, rodinní příslušníci a četné skupiny věřících se svým milovaným arcibiskupem.
Ořechov /FOTOGALERIE/ – Koupit starou ruinu a vrátit jí původní podobu reprezentativního a malebného zámku, to vyžaduje nejen moře času, investic, ale především srdce a zápal pro věc.
Karviná -Neúspěšnou misí ve Veřovicích skončila pro karvinské fotbalisty dohrávka I.A třídy, skupiny B. Zápas, který na šance vyhrála Karviná 12:3, skončil 3:3.
Lenora – Miroslav Švec z Lenory nedávno vydal svou prvotinu. Tou je kniha s názvem Myslivci ze Šumavy. Miroslav Švec je volarský rodák, kterému, ač nyní bydlí a žije v Lenoře, bije srdce stále pro jeho rodné město.
Plzeň – Turka je libo? Proč ne! Vůbec poprvé ve své historii uvede plzeňská opera Turka v Itálii od Gioacchina Rossiniho. Premiéru si můžete užít tuto sobotu od 19 hodin ve Velkém divadle v Plzni.
Horní Bezděkov – Minulou středu proběhla v areálu Adventure golfu v Horním Bezděkově beseda se šestnáctiletou hráčkou rakovnického Putt-golf clubu STARLIFE Olivií Prokopovou,
Liberec - Zcela výjimečně se otevřely veřejnosti prostory, kam se běžně člověk nedostane. Třeba kancelář hejtmana, vyhlídka na střeše krajského úřadu a kryt civilní obrany pod Sokolovským náměstím.
Praha /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ - Matěj Ruppert z kapely Monkey Business v rozhovoru pro Deník otevřeně hovořil o tom, jak ho trápí stahování hudby z internetu… Původně jsem si chtěl se zpěvákem Monkey Business povídat hlavně o připravované desce. K debatě došlo. Bylo na ni dost času. Náš rozhovor se totiž udál při cestě autem z tiskové konference k srpnovému Sázavafestu, na kterém Monkey Business tradičně jako jedni z domácích headlinerů nebudou chybět. Povídali jsme si střídavě na cestě a převážně v zácpě na D1. „Stejně jako neexistuje kolektivní vina, neexistuje ani v žádném případě kolektivní vlastnictví. Nemůžete přijít do hospody, objednat si pivo a nezaplatit za něj,“ říká Matěj a v našem rozhovoru popisuje, proč mu stahování hudby tolik vadí. Je podle něho naprosto běžné, že otec řekne svému dítěti, aby mu stáhl kompletní diskografii jeho oblíbené kapely. „Přitom by nikdy nepřenesl přes srdce, kdyby jeho syn ukradl v samoobsluze čtvrtku másla,“ vysvětluje zaníceně Ruppert. Přimlouvá se mimo jiné za to, aby vznikly hudební odbory, které by umělcům kompenzovaly škody, jež jim kvůli stahování vznikají. Došlo ale samozřejmě i na novou desku a další Ruppertovy projekty, které vedle Monkey Business čítají i kapely G-Point Hunters nebo Neruda.
Rokycany – Zastupitelé města rozhodli, že z kasy města podpoří také zdravotnictví v okrese. Po 185 tisících na inkubátor pro Rokycanskou nemocnici, a. s., o němž jsme včera informovali, další finanční injekcí podpoří Chiros. Třicet tisíc tam putuje na opravu endoskopu.
Plzeň - V boj o život kamaráda se změnila cesta z práce pro zaměstnance Plzeňského Prazdroje Luboše Hofrajtera. „Šel jsem ze svého provozu a najednou vidím, že přímo přede mnou leží chlap. Nad ním byl vozíčkář a říkal mi, muž nemá tep a nedýchá,“ svěřoval se Deníku Hofrajter.
Zlín /DENÍK ZLÍŇÁKA, 1. ČERVNA/ - Že označení celebrita s sebou nepřináší jen nálepku lacinosti, jak tomu často bývá, dokazuje Vendula Auš Svobodová. Právě kolem ní se točí zejména bulvární média, která umí o lidech vytvářet nepříznivý obraz, přestože tomu tak vůbec nemusí být.