Benátečtí volejbalisté budou hrát o bytí či nebytí
Mladá Boleslav/ Zítra v podvečer se bude v boleslavské sportovní hale bude hrát existenční duel.
Mladá Boleslav/ Zítra v podvečer se bude v boleslavské sportovní hale bude hrát existenční duel.
Zlín - Také podruhé dojeli Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem v rámci mistrovství světa na bodech. Po úspěchu ve Walesu si uplynulý víkend podmanili také Norsko. Ve dvacetistupňových mrazech dojeli na šesté příčce mezi produkčními vozy a v celkové klasifikaci skončili devatenáctí.
Zlín - /DISKUZE/ Na třicetitisícovém sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně chybí přibližně pět tisíc parkovacích míst. Vozidla proto nechávají tamní obyvatelé odstaveny ivkřižovatkách, na chodnících… Zkrátka, kde sedá.
Zlín - Nejen ekonomická krize, ale především nižší příjmy ze svazové kasy, potažmo od Sazky přinutily vedení Krajského fotbalového svazu (KFS) Zlín, aby od nového soutěžního ročníku 2009/2010 začalo s výběrem startovného.
Zlínsko - Uvízlé kamiony, těžce sjízdné trasy linek MHD, a zpoždění autobusu. Tak to vypadalo na Zlínsku. Husté sněžení totiž už od rána komplikuje dopravu v celém regionu.
Zlín - Když vstoupíte do zlínské vily Marie Zelníčkové, matky jedné z nejbohatších žen světa Ivany Trumpové, všimnete si čistého útulného prostředí. Rozhodně však nedává najevo dostatek peněz zlatými klikami či fontánkami s vodotryskem.
Zlínsko, Vsetínsko, Kroměřížsko - /AKTUÁLNĚ, KRAJSKÉ ZPRAVODAJSTVÍ/ Komplikace, které ssebou dnes ráno 20.února přinesl sníh, už podle silničářů pominuly. Vtuto chvíli jsou cesty na Zlínsku bez větších potíží sjízdné. Podle policistů by řidiči přesto měli být stále na pozoru, zvláště kvečeru, kdy teploty opět klesnou a silnice začnou namrzat.
Zlín - Nejen ekonomická krize, ale především nižší příjmy ze svazové kasy, potažmo od Sazky přinutily vedení Krajského fotbalového svazu (KFS) Zlín, aby od nového soutěžního ročníku 2009/2010 začalo svýběrem startovného.
Praha - Dlouhé zimní „hluché“ období pro fotbalisty končí. Tedy alespoň pro ty plně profesionální, tedy prvoligové. O víkendu totiž startuje jarní část nejvyšší fotbalové soutěže.
Zlín - /FOTOGALERIE/ Rozsáhlý požár zachvátil ve čtvrtek 19.února vnoci autobazar ve Zlíně. Plameny zasáhly zejména uskladněné pneumatiky a poškodily inedaleko stojící auto. Proč vareálu hořelo, nyní zjišťují ipolicisté.
Zlín - /FOTOGALERIE/ Rozsáhlý požár zachvátil ve čtvrtek 19. února v noci autobazar ve Zlíně. Plameny zasáhly zejména uskladněné pneumatiky a poškodil i nedaleko stojící auto. Proč v areálu hořelo, nyní zjišťují i policisté.
Zlínsko - /PRůBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO/ Uvízlé kamiony, těžce sjízdné trasy linek MHD, a zpoždění autobusu. Tak to teď vypadá na Zlínsku. Husté sněžení totiž v pátek 20. února už od rána komplikuje dopravu v celém regionu.
Uherské Hradiště - /FOTOGALERIE/ Veřejná dražba fotografií z výstavy Ohlédnutí, která se uskutečnila ve čtvrtek 19. února v uherskohradišťském kině Hvězda, vynesla 2350 korun.
Zlín - Zlínský fotbalový klub si letos připomene 90.výročí od svého založení. Jeho příznivci však smutní. Tescoma je po podzimní části první ligy spouhými devíti body poslední a na jaře bude bojovat oholébytí.
Zlín - /ROZHOVOR/ Zeptejte se, koho chcete. Odborníků, zástupců sportovních médií či sázkových kanceláří. Každý vám odpoví, že na konci jara spadnou do druhé ligy fotbalisté Tescomy Zlín. Třeba společnost Fortuna ocenila sestup posledního mužstva nejvyšší soutěže kurzem 1,27, což se rovná téměř jistotě. Proti mluví také historie, která říká, že žádný tým se vprvní lize nezachránil sdevíti nebo méně body. „Všichni nás už předem odsoudili. My se však odepsaní necítíme,“ vzkázal soupeřům zlínský kapitán Ivo Zbožínek.
Zlín - Dnes startuje vČeských Budějovicích republikový šampionát plavců. Vrchol zimní sezony se již tradičně neobejde ani bez účasti zástupců plaveckého oddílu SK Zlín, kteří během nadcházejícího víkendu budou chtít navázat na úspěchy zloňskéhoroku.
Uherské Hradiště - Připravili jsme pro vás přehled sportovních událostí ve Zlínském kraji na pátek 20. února a víkend 21.-22. února.
Kutnohorsko - Jarní část fotbalové Gambrinus ligy je za dveřmi. Z hlediska aktuálně vypsaných sázkových možností je určitě zajímavé, že s výrazným kursovým náskokem je obrovským favoritem na titul podle sázkové kanceláře Tipsport Slavia Praha s kursem 1,35:1.
Zlín - Na třicetitisícovém sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně chybí přibližně pět tisíc parkovacích míst. Vozidla proto nechávají tamní obyvatelé odstaveny ivkřižovatkách, na chodnících… Zkrátka, kde sedá.
Zlín - Loupežné přepadení na zkoušku, vlastnoručně pobodaný muž, nebo žena, která se podílela na natáčení hororu a následně zmizela. Takové případy teď zaměstnávají zlínské kriminalisty.
Zlín - Emoce a pláč 19. února provázely u zlínského soudu projednávání případu důchodce Antonína Koláře z Kvasic na Kroměřížsku.
Zlín - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Fašankovým průvodem vyvrcholil ve čtvrtek 19.února masopustní týden vMŠ Sokolská ve Zlíně. Školka jej pořádala letos už pátým rokem. Děti vyšly vbarevných maskách zmateřinky směrem knedalekému obchodu a vrátily se zpět.
Zlín - Světoznámá podnikatelka Ivana Trumpová, zlínská rodačka, dostane od své matky Marie Zelníčkové zřejmě k šedesátinám jitrnice a jelita. Přestože si matka s dcerou dárky nedávají, zabíjačkové pochoutky si Ivana pokaždé přeje přivézt do Ameriky.
Zlín, Brno - Prvním obyvatelem brněnského do Ústavu pro výkon zabezpečovací detence se stal sedmadvacetiletý muž zKoryčan na Kroměřížsku. Mladý muž totiž loni vkvětnu málem zavraždil svou matku, ale protože byl zbaven způsobilosti kprávním úkonům, vyhnul se vězení.
Zlín - /ROZŠÍŘENO/ Sosmiletým trestem odešel ve čtvrtek 19.února od zlínské pobočky Krajského soudu vBrně třiašedesátiletý Antonín Kolář zKvasic na Kroměřížsku. Senior byl uznán vinným ztoho, že od prosince roku 2007až do 26.června loňského roku poskytoval pěti dívkám ve věku od čtrnácti do šestnácti let pervitin. Mělo jít odesítky dávek. Sám důchodce tuto drogu užíval takřka pět let, navíc umožnil svému známému Milanu Bláhovi, aby ji uněj vdomku ivyráběl.
Jihlava - Nudný panel nebo plachta? Ne. Rádio Jihlava se rozhodlo pro atraktivnější prezentaci svého loga.
Zlín - Čtyři první místa získali ve druhém ročníku Poháru města Zlína ve vzpírání jednotlivců mládeže do 18 let zástupci pořádajícího oddílu Sokol Defend. V jednotlivých hmotnostních kategoriích se z vítězství radovali mezi mladšími žáky Lukáš Hofbauer a mezi dorostenci do 16 let Josef Stuchlík, Ladislav Hořák a Petr Martínek.
Zlín - Čtveřice žákovských týmů sálových cyklistů Sokola Zlín-Prštné statečně bojovala v úvodním kole Českého poháru, které uspořádali ve své tělocvičně. Nejlépe dopadl první výběr Miroslav Gottfried - Jan Ondlevec, který skončily druhý za vítězným družstvem Svitávky.
Praha – Jarní část fotbalové Gambrinus ligy je za dveřmi. Z hlediska aktuálně vypsaných sázkových možností je určitě zajímavé, že s výrazným kursovým náskokem je obrovským favoritem na titul podle sázkové kanceláře Tipsport Slavia Praha s kursem 1,35:1. Následuje Sparta (5:1), Mladá Boleslav (7:1) a Ostrava (8:1).
Zlín - Pat a Mat, Bob a Bobek, nebo Krysáci teď sídlí ve vitrínách v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Od 12. února jsou totiž součástí jedné z tamních výstav.
Zlín - Zlínský fotbalový záložník David Šmahaj si oddechl. Včera se totiž dohodl se svým bývalým manažerem Danielem Hanusem na úhradě půl milionu korun, které mu měl zaplatit po prohrané arbitráži. Pokud by se tak nestalo, disciplinární komise ČMFS by Šmahajovi dnes podle všeho zastavila závodní činnost až do doby, kdy dlužnou částku splatí.
Zlínsko - Na Zlínsku ve čtvrtek ráno opět hustě sněžilo, silničáři však nehlásili žádné komplikace. Bez problémů se ráno obešla iautobusová doprava.
Nové Veselí/Velké Meziříčí - Jarní část sezony je tady. Už tuto neděli čeká novovesleské a velkomeziříčské házenkáře 12. kolo II. ligy. Druhé Nové Veselí se od 16.30 představí doma proti Bohunicím a Velké Meziříčí hraje od 17 hodin v Zubří.
Zlín - Nominační období Ceny Salvator, která je udělována za záchranu života, zdraví nebo majetku, končí již 23. února.
Zlínsko - Na Zlínsku ve čtvrtek 19. února opět hustě sněží, silničáři však zatím nehlásí žádné komplikace. Bez problémů se ráno obešla i autobusová doprava.
Zlín - Emoce a pláč dnes 19. února provázely u zlínského soudu projednávání případu důchodce Antonína Koláře z Kvasic na Kroměřížsku. Třiašedesátiletý muž je obžalovaný z toho, že od roku 2007 až do června loňského roku poskytoval pervitin pěti mladým dívkám.
Zlín - V prostoru garáží u Burešova se nachází nějaká žena, která nemůže chodit. Takovéto oznámení ve středu 18. února krátce před půl osmou přijala zlínská městská policie.
Zlín, Želechovice nad Dřevnicí - /ROZŠÍŘENO/ Utichnou někdy spory mezi Zlínem a nově vzniklou odloučenou obcí Želechovice nad Dřevnicí? Zatím to tak nevypadá. Své o tom ví i zlínský okresní soud.
Zlín - Speciální zákrok, při kterém lékař implantuje pacientovi nový typ nitrooční čočky, se ve středu 18. února poprvé konal na zlínské oční klinice Gemini. Díky ní může člověk po operaci šedého zákalu vidět bez brýlí do dálky i do blízka.
Zlín - /ON-LINE ROZHOVOR/ Na otázky čtenářů Deníku odpovídala v online rozhovoru krajská radní, zodpovědná za zdravotnictví, Hana Příleská.
Zlín - Speciální zákrok, při kterém lékař implantuje pacientovi nový typ nitrooční čočky, se 18.února poprvé konal na zlínské oční klinice Gemini. Díky ní může člověk po operaci šedého zákalu vidět bez brýlí do dálky ido blízka.
Zlín - /FOTOGALERIE/ Pat a Mat, Bob a Bobek, nebo Krysáci teď sídlí ve vitrínách vMuzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Od 12.února jsou totiž součástí jedné ztamních výstav.
Zlín - Rok na vsi, jeden z nejnáročnějších projektů Městského divadla Zlín v posledních letech, se blíží ke své premiéře. V sobotu 28. února vystoupí na jevišti Velkého sálu všichni členové zlínského uměleckého souboru spolu s mnoha hosty, aby rozehráli před zraky diváků čtvero ročních období v Habrůvce.
Olomouc -Druholigovém fotbalisty 1. HFK Olomouc vypekl slovenský Spartak Trnava. Ten si nejprve pozval Holici k přípravnému utkání, ale dva dny před ním odřekl. Důvod? Prodloužil si pobyt na herním soustředění v cizině. HFK tak musel narychlo shánět soupeře a zahrál si proti Zlínu B.
Zlín - Dlouhodobý spor mezi sousedy ze Zlína vyvrcholil vúterý 17.února večer rozbitými skleněnými dveřmi osmapadesátileté ženy. Ta pak na svého souseda přivolala strážníky.
Olomouc -Zlatou medaili za zásluhy o rozvoj Univerzity Palackého převzal ve středu z rukou rektora univerzity Palackého Lubomíra Dvořáka, celosvětově proslulý cestovatel Miroslav Zikmund. Nejvyšší ocenění Univerzity Palackého mu bylo uděleno u příležitosti jeho životního jubilea.
Vsetín, Karolinka - Cenu Salvator za rok 2008 mají letos možnost získat také dva policisté z Valašska. Ocenění uděluje každým rokem hejtman Zlínského kraje za záslužné činy záchranářů i běžných občanů.
Zlín - /ROZŠÍŘENO/ Na lavici obžalovaných zlínské pobočky Krajského soudu vBrně stanul ve středu 18.února třiašedesátiletý Antonín Kolář zKvasic na Kroměřížsku. Senior je obžalovaný ztoho, že od prosince roku 2007až do června loňského roku prodával pervitin pěti dívkám, znichž některým vté době ještě nebylo ani patnáct let. Tuto drogu navíc podle obžaloby vařil společně ve svém domě sMilanem Bláhou, pro něhož kupoval volně dostupný lék Modafen a další chemikálie potřebné kjejí výrobě.