Od pondělí se můžete vypravit na prohlídky hradů a zámků, jít si zaplavat na veřejnou plovárnu a přístupné budou i vnitřní prostory zoologických a botanických zahrad. Po více než 70 dnech si můžete také vychutnat pivo a oběd uvnitř restaurací a hospod.
První kulturní akce většího významu po koronavirové krizi se uskuteční v Maltézském sále a v sále U Kata strakonického hradu 29. května. Jde o vernisáž výstavy obrazů, soch a grafiky strakonického umělce Jiřího Mášky. „Sám se moc těším. Jde průřez mé 55 let trvající tvorby,“ řekl Jiří Máška.
Připravili jsme pro vás, naše čtenáře, malou vědomostní soutěž. Pokud znáte dobře svůj okres, nebude pro vás těžké najít správnou odpověď. Své tipy můžete zasílat na petr.skotko@denik.cz.
Vloni přichystalo strakonické gymnázium akci Pomáhat je lidské. Letos se podobné akce zatím kvůli mimořádné situaci s koronavirem nekonají. Tak si alespoň s Deníkem zavzpomínejte na ty loňské.
Stovky lidí si v roce 2010 užívaly šestý ročník Muzejní noci. Od 19 do 24 hodin byl pro všechny zájemce připraven program ve Škoda Auto Muzeu, Městském paláci Templ, Sboru českých bratří i vysokoškolském areálu Na Karmeli a také například v muzeu v Benátkách nad Jizerou.
Na své cestě s foaparátem po okrese navštívil Jan Malířský tentokrát Radošovice, Přední Zborovice a Kapsovu Lhotu na Strakonicku. Také rádi cestujete? Podělte se o své zážitky s ostatními. Pošlete nám své fotky na email klara.alesova@denik.cz.
"Když je řeč o příslovích, je skoro neuvěřitelné, jak jsou pravdivá, jak jsou přírodou - až na výjimky - dodržována. A také je určitě zajímavé, kam až sahají jejich kořeny," říká Miroslav Vondřička ze Strakonic. Reaguje na téma rubriky Váš člověk v Deníku. Sám několik pranostik do zedakce zaslala a patří mu za ně dík!
Vůbec poprvé použil sládek strakonického pivovaru při vaření piva čistě zahraniční chmel. Vlastimil Matej založil tento týden první várku nového piva s názvem Letní.
Na sloupek Váš člověk v Deníku 22. května věnovaný znojemskému zastupiteli Jiřími Kacetlovi, který si na jednání odmítl nasadit roušku, zareagoval lékař z Liberce MUDr. Jaroslav Konečný a my mu za jeho názor velmi děkujeme.
V současné době, když už neplatí nouzový stav, lidé diskutují o tom, zda je nošení roušek opravdu povinností, kterou jim může stát přikázat. Tématu se věnuje i Váš člověk v Deníku – šéfredaktor Petr Škotko.
Případ znojemského zastupitele Jiřího Kacetla, který si v pondělí 18. května na jednání zastupitelstva odmítl nasadit roušku, řeší i starostové a zastupitelé na na Strakonicku. Jak svůj postoj Jiří Kacetl zdůvodnil? „Přestal podle krizového zákona platit nouzový stav. Proto není důvod roušku mít,“ uvedl mimo jiné Jiří Kacetl.
„Bohatství strakonického útvaru nespočívá v prvé řadě v technice, ale v lidech,“ pronesl armádní generál Petr Pavel, když v roce 2013 v pozici náčelníka Generálního štábu Armády ČR navštívil 25. protiletadlový raketový pluk. Že tato slova platí i po sedmi letech, dokazují vojáci ze střediska kontroly a seřizování.
Jan Malířský se na svých cestách s fotoaparátem tentokrát zastavil v Jemnicích, Petrovicích a Rohozné na Strakonicku. Pokud jste i vy navštívili zajímavá místa podělte se o své snímky s ostatními. Stačí je s krátkým popiskem zaslat na email klara.alesova@denik.cz.
Měl znojemský zastupitel Jiří Kacetl právo zúčastnit se jednání bez roušky? Měl poslechnout výzvu starosty a nasadit si ji? Nebo dobře udělal, že si stál za svým?
"Vizitky firem nebo jednotlivců nejsou pouze záležitostí součastnosti, ale používali je významné osobnosti již v dobách minulých. Na ukázku uvádím zajímavé postavy města Blatná," Jan Malířský.
S Janem Malířským se tentokrát vypravíme do Smiradic a Sousedovic na Strakonicku. Které kouty jiižních Čech máte rádi vy? Pošltete nám své fotky na email: klara.alesova@denik.cz
/ANKETA/ Měsíc a půl před začátkem prázdnin se cestovní kanceláře setkávají ze strany klientů především s vyčkávacím postojem. „Lidé jsou opatrní. Ptají se, kdy a kam bude možné vycestovat a za jakých podmínek. Také je zajímá, jestli hudou muset podstoupit test na covid nebo zda zamluvené hotely zajistí všechny namlouvané služby,“ řekla pracovnice cestovní kanceláře Ciao… ve Strakonicích Dagmar Tůmová.
Policisté Územního odboru Strakonice děkují všem, kteří nás v této těžké době podpořili a darovali ochranné prostředky, které jsou důležité pro současné opatření a pomáhají policistům v „první linii“ při plnění úkolů k ochraně života a zdraví obyvatel v nouzovém stavu vyhlášeném vládou České republiky v důsledku šíření pandemie.
/JDEME NA JEDNO/ Několik týdnů zavřené restaurace konečně otevřely alespoň předzahrádky. Patří k nim i Forbes bar ve Strakonicích, který vám v našem novém seriálu představujeme jako první.
Nyní můžete ve středečním vydání Deníku číst příběhy těch, kteří museli kvůli nouzovému stavu zavřít svoji hospodu, restauraci či bar. Mezi ně patří i Forbes bar ve Strakonicích. Když hledám pohodové posezení u piva, zamířím sem.
Literatura mi často připomíná ty portréty, jejichž oči se na mne dívají a něco důležitého mi sdělují. Nemáte také ten pocit, že autor vás svým slovem, příběhem a myšlenkami vtahuje do svého světa, aby vás rozveselil, inspiroval k přemýšlení či provokoval?
V investičních nákladech města Strakonice převyšující částku 4,7 milionu korun se aktuálně provádí celková rekonstrukce elektrorozvodů v hlavní budově ZŠ Dukelská.
O tom, že od nehody se nemá utíkat, se přesvědčil muž (42) ze Strakonicka, který loni 3. září na křižovatce před Poliklinikou v ulici B. Němcové v Blatné jako řidič osobního automobilu způsobil dopravní nehodu, při které žena (73) utrpěla zranění. Zranění si vyžádalo lékařské ošetření a následnou léčbu.