Další úspěch strakonických programátorů
Dne 28. ledna 2020 se v Praze konal již 18. ročník tradiční celorepublikové soutěže v NC programování obráběcích strojů.
Dne 28. ledna 2020 se v Praze konal již 18. ročník tradiční celorepublikové soutěže v NC programování obráběcích strojů.
Povinnou výhru si odvážejí ze Strakonic basketbalistky brněnských Žabin, které na palubovce U19 Chance zvítězily 105:66.
Sbor dobrovolných hasičů Strakonice I byl založený roku 1874. Od té doby jen s pár přestávkami ve válečných obdobích pořádají hasiči také svůj hasičský ples. Konal se i letos. V sobotu 15. února v Sokolovně ve Strakonicích. Po jednadvacáté zahrála kapela Scéna, k dostání byla i tradiční tombola, která byla během chvilky vyprodaná. Mezi cenami nechyběly pro hasiče typické hasicí přístroje. „ A jako cenu útěchy máme robertka,“ hlásili pořadatelé.
Pozor na podvody, na internetu jich přibývá, varují policisté. Důkazem je mladá dívka, která si chtěla koupit bezdrátová sluchátka.
Ta slepička kropenatá drobného peří, vzkázala mě moje milá, že mně nevěří. Když nevěří ať nechá a já půjdu do světa carara…tam si budu namlouvati hezká děvčata…
Celková roční bilance zásahů profesionálních hasičů v rámci okresu Strakonice představuje za loňský rok 1113 událostí. „Oproti roku 2018 máme nárůst o 247 událostí,“ informoval ředitel územního odboru HZS Jihočeského kraje Strakonice Ota Šmejkal.
V přípravě před odvetami prvoligové soutěže házenkářů se hráči HBC Strakonice střetli s celkem Šťáhlav a vysoko zvítězili.
Celková roční bilance zásahů profesionálních hasičů v rámci okresu Strakonice představuje za loňský rok 1113 událostí. „Oproti roku 2018 máme nárůst o 247 událostí,“ informoval ředitel územního odboru HZS Jihočeského kraje Strakonice Ota Šmejkal.
Co se děje na Strakonicku?
Předposledním kolem pokračuje o víkendu Krajská liga ledního hokeje. To již může dost napovědět o rozřazení týmů do play off.
V dalším kole Renomia Ženské basketbalové ligy zavítaly ve středu strakonické hráčky do Mladé Boleslavi.
Patnáct let vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou.
Házenkářská liga starších žákyň, která je v této věkové kategorii zároveň mistrovstvím republiky, pokračovala třetím turnajem. Jindřichohradecké družstvo startovalo v Chebu, kde prodloužilo sérii bez porážky, Třeboň se vydala do Liberce.
Masopustní reje bývají v Radomyšli vyhlášenou akcí.
/ROZHOVOR/ - Martin Všetečka se dal na dráhu hokejového trenéra již v dorosteneckém věku. Nejvíce jej baví trénovat mládež a v současné době působí jako asistent trenéra u dívčí reprezentace U16.
Orkán Sabine fičí rychlostí přes 110/km za hodinu a ze střechy budovy areálu Hvězda ve Strakonicích odtrhává plech o velikosti půl metru na délku 10 metrů. Hrozí nebezpečí, že tento plech spadne na rušnou křižovatku.
/OBRAZEM/ - Dorostenci fotbalového Junioru Strakonice U19 si zahráli přátelsky proti béčku Čimelic a slavili výhru.
Nevíte kam za kulturou? Co třeba masopust nebo ples.
/OBRAZEM/ - Junioři HC Strakonice v dalším kole doma hostili Chotěboř a bez problémů zvítězili.
Krádež fotoaparátu, ke které došlo před několika týdny, objasnili strakoničtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality.
Ligoví stlní tenisté ČZ Strakonice Elektrostav mají za sebou další mistrovský víkend.
Mladší dorostenky HBC Strakonice začaly odvetnou část házenkářské II. ligy mladších dorostenek vítězně.
/ANKETA/ Strakonický starosta Břetislav Hrdlička má přemluvit akcionáře teplárny, aby městu, které vlastní 77,3 procenta, odprodali své akcie. Jde tedy o necelých 23 procent. Pokud by se nápad zdařil, město by bylo stoprocentním vlastníkem společnosti a mohlo by s ní hospodařit po svém. Tedy za předpokladu, že by tento proces svěřilo odborníkům a ne politikům.
Přestože se orkán Sabine přes Jihočeský kraj přehnal již v pondělí, práce na odklízení následků neustaly ani další dny.
Basketbalové týmy BK Strakonice se znovu o víkendu představily na několika frontách.
Městská knihovna Sedlice připravila pro své školáky během jarních prázdnin hned dvě zajímavé akce. V pondělí 3. a ve středu 5. února si mohli zahrát deskové hry.
Z bytovky v Miloňovicích strhl v pondělí orkán Sabine kus střechy. Místní se bojí, že do domu naprší a škod bude ještě více.
V sobotu se uskutečnil druhý turnaj O pohár OFS Strakonice, tentokrát v kategorii starší přípravky. Do turnaje bylo zařazeno 6 družstev. Bohužel řada družstev startujících v soutěžích OFS nepovažuje za potřebné se takových turnajů účastnit.
Jako každým rokem, tak i letos pořádala v sobotu 8. února Obec baráčníků v Radomyšli tradiční staročeský ples.
Poblíž železniční zastávky nedaleko Radošovic na Strakonicku srazil vlak člověka. K takovému případu byli v pondělí 10. února před 23 hodinou přivoláni policisté.
Výzmané ocenění
Hokejisté HC Strakonice prohráli ve 20. kole Krajské ligy vysoko 2:9 v Soběslavi a v tabulce jim patří sedmá příčka tabulky. Přitom první třetinu Strakoničtí vyhráli 2:1 a vše vypadalo docela slibně.
Žáci fotbalového SK Slavoje Volyně absolvovali ve dnech 5.-9. února zimní soustředění a zhostili se ho v solidním počtu čtyřiadvaceti hráčů.
Řidiči nákladních aut si zkracují cestu úzkými silničkami a ohrožují místní.
/OBRAZEM/ - V rámci zimního fotbalového turnaje ve Strakonicích se hrálo zajímavé utkání dvou účastníků I.A třídy.
Hokejisté Sokola Radomyšl v dalším kole Krajské ligy přivezli bod z Humpolce, když domácím podlehli 2:3 v prodloužení.
Vynikající Clive Owen (nominace na Oscara za film Na dotek) a Tim Roth (nominace na Oscara za film Rob Roy) excelují v poutavém detektivním příběhu, jejímž vrcholem je právě Píseň jmen.
Dva body přibyly do tabulky jihočeské Krajské ligy hokejistům Humpolce. Jiskra v domácím prostředí přetlačila Radomyšl, když v prodloužení rozhodla trefa Brychty.
Hokejisté zahájili víkendový pořad na rokycanském ledě setkáním těch nejmenších.
Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze.
Sobota 8. února patřila v Čejeticích masopustnímu průvodu.
Extraligové juniorky basketbalového BK Strakonice byly při svém dalším výjezdu na palubovky soupeřek z poloviny úspěšné.
Po celém okrese Strakonice měly kvůli orkánu Sabine problémy i autobusy. Hasiči nestíhali popadané stromy odklízet a řidiči nemohli jet dál.
Město Strakonice prověřuje evakuační plány a veškerá bezpečnostní opatření v budovách svých zřizovaných organizací, jako jsou školky, školy a domovy pro seniory. Novinářům to řekla tisková mluvčí radnice Markéta Bučoková.
Město Strakonice uzavře smlouvu s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových na bezúplatný převod pozemku v katastru Nové Strakonice, na kterém se nachází válečný hrob s pomníkem padlým. Pozemek je součástí veřejného prostranství a jedná se o vstup na místní hřbitov a do kostela sv. Václava.
Pro dotační program města Strakonice na podporu tělovýchovy, sportu a ostatních volnočasových aktivit dospělých byla vyčleněna částka 1 500 000 Kč, maximální výše podpory je 300 000 Kč.
Poklidný život lidí ve Vodňanech narušili zloději. Během jednoho dne udeřili na dvě provozovny v centru města. „Policisté vyšetřují dva případy krádeže vloupáním do provozoven v centru města,“ řekl tiskový mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.
Silný vítr, který se v pondělí dopoledne přehnal jihem Čech, zeslábl, ale znovu nabral na síle. Orkán Sabine lámal stromy, zavíral silnice, zastavil železniční dopravu. Škody jsou i na střechách budov. Bez proudu je stále téměř patnáct tisíc domácností. Odstraňování škod bude pokračovat i v úterý.
Díky vstřícnosti jihočeských porodnic vám každý týden na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších dětí, které se narodily na Strakonicku.