I na Strakonicku vlály černé prapory, odešel Karel Gott
Poslední sbohem. Lidé se s ikonou populární hudby Karlem Gottem loučili o víkendu i na Strakonicku.
Poslední sbohem. Lidé se s ikonou populární hudby Karlem Gottem loučili o víkendu i na Strakonicku.
V 10. kole krajského přeboru třeboňští fotbalisté podlehli favorizovanému Lomu u Tábora a připsali si tak pátou porážku v řadě.
Desátým kolem pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže mužů na Strakonicku.
Tato neobvyklá love story splétá smích, slzy a nostalgické písně, aby utkala okouzlující pozdrav romantickým hrám minulosti.
U kulatého stolu se v pondělí 14. října sejdou zástupci jednotlivých uskupení pro nové volby do zastupitelstva ve Strakonicích. Setkání se koná od 16 hodin ve velké zasedací místnosti městského úřadu.
Díky vstřícnosti jihočeských porodnic vám každý týden na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších dětí, které se narodily na Strakonicku.
Z výjezdů hlídek strakonických strážníků.
Motorkář z Domažlicka, ročník 1971, zemřel v sobotu odpoledne při nehodě mezi obcemi Horní a Dolní Poříčí na rozhraní okresů Klatovy a Strakonice.
Motorkář z Domažlicka, ročník 1971, zemřel v sobotu odpoledne při nehodě mezi obcemi Horní a Dolní Poříčí na rozhraní okresů Klatovy a Strakonice.
Basketbalistky trutnovské Lokomotivy prohrály i svoje čtvrté utkání v sezoně, když v 5. kole RENOMIA ŽBL podlehly na domácí palubovce brněnským Žabinám 58:96. Úřadující vicemistr potvrzoval kvality a roli favorita hned od začátku, v první čtvrtině nastřílel 30 bodů a vytvořil si osmnáctibodový náskok. Trutnov bude chtít dosáhnout první výhry v sezoně ve čtvrtečním dohrávaném utkání 3. kola se Strakonicemi, proti kterým nastoupí doma v 19.00.
Stifterův Pošumavský železniční spolek pořádal v sobotu 12. října ve Volarech na vlakovém nádraží oslavu 120 let železnice ve Volarech.
V malé obci Chlum u Blatné se 5. října uskutečnilo okresní kolo hasičské soutěže pro děti Plamen. Malí hasiči měřili síly ve dvou disciplínách. "I přes deštivé počasí se soutěž vydařila," říká za organizátory Michaela Vohryzková.
Odborné komise OFS Strakonice řešily aktuální fotbalové dění v okrese.
Čerti, dopisy Ježíškovi, živý betlém, ale i nespočet kulturních akcí. To slibují adventní programy, jejichž podoba v jednotlivých městech regionu dostává čím dál tím jasnější obrysy.
Víkend bude ve strakonickém krytém bazénu patřit Poháru Českého svazu vodního póla. Představí se šestice družstev. Hrát se bude ve dvou tříčlenných skupinách systémem každý s každým.
Fotbalové fanoušky opět čeká bohatý víkend plný zajímavých soubojů.
Na konci listopadu po více než patnácti letech z pozice ředitelky Galerie Františka Drtikola odchází do důchodu Hana Ročňáková, která byla doslova její duší. Ve funkci ji nahradí Jan Freiberg.
Okresní přebor volejbalistek měl na programu druhé kolo turnajů. Zajímavé výsledky hýbaly pořadím.
Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při v animovaném komediálním snímku Angry Birds ve filmu 2.
Mladší dorostenci TJ Tábor mají za sebou úvodní turnaj Poháru Českého svazu vodního póla. Přestože drželi v rukách jeho pořadatelské otěže, při nedostatečné hloubce domácího vnitřního bazénu museli uspořádat turnaj ve Strakonicích.
Krátce před čtvrtou hodinou odpolední ve čtvrtek na Slovanský ostrov dorazil první fanoušek, který se chce v pátek ráno naposledy rozloučit se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem. Muž jménem Karol ČTK řekl, že je dlouholetým Gottovým fanouškem, přijel z pražských Letňan a je připraven čekat na místě do pátečního rána. O půl hodiny později dorazili další čtyři lidé ze Strakonic a Německa. Před 21:30 u Slovanského ostrova čekalo zhruba 30 lidí, většina měla květiny.
Za pár týdnů to bude sedm let, kdy Vojtěch Kosmata z Husince založil v rodišti Mistra Jana Husa, v Husinci, pizzerii. Do vínku dostala datum spojený s dvojkami a jedničkami, datum založení totiž byl o přesně 12. 12. 2012. Před několika dny se jeho lokál stal podle názoru lidí Nejlepší provozovnou na jihu Čech.
Z dění v obcích a městech na Strakonicku
Nevíte kam o víkendu za kulturou na Strakonicku? Nabízíme vám několik tipů.
/OBRAZEM/ - Fanoušci fotbalistů Slavie Praha samozřejmě nemohli chybět na utkání Ligy mistrů proti Borussii Dortmund.
Filmový historik Pavel Taussig na besedě ve Strakonicích.
Z dění v obcích a městech na Strakonicku.
Třetí kolo I. ligy házenkářů nabídlo vyrovnanou bilanci domácích a hostů.
Městský ústav sociálních služeb Strakonice připravil 8. října v rámci XI. ročníku Týdne sociálních služeb v ČR ve všech svých zařízeních Den otevřených dveří. Ti, kteří naše zařízení navštívili, se mohli podívat, jak senioři žijí, čím se zabývají a jaké mají aktivity.
/ANKETA/ První tah před opakovanými volbami do strakonického zastupitelstva 14. prosince udělaly TOP 09, ODS a KDU-ČSL, když vytvořily trojkoalici s názvem Koalice pro silné Strakonice. Kandidátku vedou lídři MUDr. Martin Gregora (TOP 09), RNDr. Ladislav Havel (ODS) a PhDr. Miroslav Žitný (KDU-ČSL). Tyto tři volební strany se tak staly prvními, které na sebe v souvislosti s opakovanými volbami upozornily.
Basketbalový BK Strakonice měl o víkendu napilno na většině mistrovských úrovních.
Nadregionální ligu do 19 let hrají mladí basketbalisté SKB Rokycany. Při premiéře v Jiráskově ulici nestačili na Sokolov a prohráli 60:84 (21:19, 34:36, 49:59).
Další porci zápasů absolvovala basketbalová družstva BK Lions Jindřichův Hradec. Přinášíme výsledkový servis.
V Rytířském sále strakonického hradu se v pátek 11. října uskuteční na 5. ročník česko – amerického neurologicko internistického sympozia, které již tradičně pořádá strakonická nemocnice a Česká lékařská komora Strakonice.
Přednáška s promítáním.
O Václavské pouti ve Strakonicích poslední zářijový víkend se na letišti konala soutěž parašutistů Strakonický fez. Účastnilo se 8 tříčlenných družstev z celé ČR a šlo o poslední závod – závěr sezony parašutistů v přesnosti přistání na cíl. Závod je kombinaci dvou disciplín – seskoky na přesnost přistání na cíl a jízda na kanoi ve třech.
Po úspěšném vstupu do extraligy a Poháru EHF čeká házenkáře Talentu Plzeň účinkování na třetí frontě.
V dalším kole fotbalového krajského přeboru hostili Lažišťští Blatnou. Cíl byl jasný, porazit soupeře, který na tom byl v tabulce před utkáním hůře. Nakonec z toho byl doslova tenisový výsledek.
Házenkáři Náchoda ve středu od 18.30 hodin ve třetím kole českého poháru přivítají extraligovou Duklu Praha.
Město zrenovovalo Naučnou stezku Podskalí, která začíná u mostu Jana Palacha a vede podél obou břehů řeky Otavy až na strakonický hrad.
Basketbalistky trutnovské Lokomotivy prohrály ve svém třetím utkání v RENOMIA ŽBL v Mladé Boleslavi 72:65. Po předchozích porážkách s KP Brno a na Slavii tak zatím zůstávají v sezoně bez vítězství. V nejbližších dvou zápasech se představí v domácím prostředí: v sobotu 12. října v 17.30 přivítají Žabiny Brno a ve čtvrtek 17. října v 19.00 Strakonice. „Musím uznat, že soupeř vyhrál zaslouženě. Musíme se z prohry poučit a neopakovat chyby, kterých bylo dnes hodně, a jít s hlavami vzhůru do dalších utkání,“ řekl po skončení úterního střetnutí v Mladé Boleslavi trenér BK Loko Trutnov Michal Martišek.
Hokejisté HC Strakonice zvládli i třetí utkání sezony a pokračují v Regionálním přeboru s plným počtem bodů.
Třeboňští házenkáři zvládli i duel třetího kola II. ligy a s plným počtem bodů vedou tabulku skupiny Jihovýchodní Čechy.
Písek, Prachatice a Strakonice. V těchto městech okresu klesla v září nezaměstnanost o 0,1 procentního bodu. Nejnižší ale byla v září nezaměstnanost na Jindřichohradecku, a to 1,3 procenta. Nejvyšší byla naopak v okrese Český Krumlov - 2,6 procenta.
Prvním kolem odstartovaly okresní soutěže stolních tenistů.
Přijďte se seznámit se surovinami a postupy pro zdravější, bezmasou nebo dietní kuchyni.
Z dění ve městech a obcích na Strakonicku.
Poslední zářijový víkend patřil tradičně Václavské pouti ve Strakonicích. Během ní město navštívily tisíce lidí, které přilákalo především nádherné počasí. Václavská pouť, která patří mezi největší na jihu i v republice (kromě Matějské), ukončila pouťové akce pro letošní rok.
Atol. Hradečáci si dnes tento pojem spojují hlavně s parkovacím systémem ve městě. Mohl se však tak jmenovat i kdysi nejvyhlášenější oděvní dům na východě Čech. Nakonec proslul jako Don.
Nemocnice ve Strakonicích zakoupila na dětské oddělení ultrazvukový přístroj Arietta V60 od firmy Hitachi, který patří k nejmodernějším sonografickým přístrojům v současnosti.