
Juniorky BK Strakonice poprvé v historii sestupují z basketbalové extraligy
/FOTOGALERIE/ Basketbalové soutěže se již jen dohrávají v několika kategoriích. A strakonický basketbal smutní, juniorky neobhájily účast v extralize a vypadli v baráži.
/FOTOGALERIE/ Basketbalové soutěže se již jen dohrávají v několika kategoriích. A strakonický basketbal smutní, juniorky neobhájily účast v extralize a vypadli v baráži.
Poslední dvě utkání Ligy Olomouckého a Zlínského kraje odehrají v sobotu ve sportovní hale týmy starších žaček Handball club Zlín. A tým zatím vede mezikrajskou soutěž bez prohry, druhá příčka patří Olomouci A, o medaile ještě zabojuje i zlínský B tým.
Naučit děti základním dovednostem v poskytování první pomoci, ale také podporovat a rozvíjet týmovou práci a rychlé rozhodování, přesně to je cílem soutěže Mladý zdravotník, která se v květnu konala v areálu letního plaveckého stadionu ve Strakonicích.
Výbuchy až záchvaty smíchu provázely téměř dvouhodinové talk show ve strakonickém domě kultury, jehož hlavním protagonistou byl módní návrhář kubánského původu Osmany Laffita.
/FOTOGALERIE/ Vodní pólisté ze Strakonic tentokrát vyjížděli na turnaje ven. Starší dorostenci hráli v Brně, žáci U12 na severu Čech.
Atraktivní dynamické ukázky ve vzduchu i na zemi slibuje Den s 25. protiletadlovým plukem, který se uskuteční v sobotu 25. května od 9 do 13 hodin na letišti ve Strakonicích. Na co se mohou návštěvníci těšit? Podrobnosti v rozhovoru s tiskovou a informační důstojnicí 25. protiletadlového raketového pluku Strakonice Janou Samcovou.
Společnost ČSAD STTRANS letos ukončila provoz linky Strakonice - Praha a zpět. Poslední autobusy odjely tuto trasu 18. března 2024. Mezi lidmi ale stále budí zrušení linek na této trase emoce. Cestující tvrdí, že autobusy na Prahu bývaly obsazené a trápí je, že bez místenky, kterou si musí zamluvit s předstihem, se z Prahy do Strakonic vůbec nedostanou.
/FOTOGALERIE/ Česká fotbalová divize starších žáků již míří do závěru sezony. Strakonický Junior hostil na svém pažitu hráče Rokycan a připsal si do tabulky tři body.
Co nabízí kultura tento týden? Prohlédněte si nabídku, kterou pro Deník sestavil Pavel Černý.
Na svá školní léta po šedesáti letech společně zavzpomínali bývalí žáci Základní školy Revoluční ve Strakonicích, sešli se v sobotu 18. května 2024 ve strakonické sokolovně.
Poutní barokní kostel na Podsrpu je zasvěcený Panně Marii Bolestné. Je postavený pod vrchem Srpská nad strakonickým údolím. „Poutní místo zde bylo již před stavbou kostela,“ zmiňuje Jan Malířský, který se zabývá historií Strakonic a popisuje, jak to tehdy všechno bylo.
/FOTOGALERIE/ Po dvou zápasech na hřištích sestupem ohrožených celků nastoupili fotbalisté Junioru Strakonice tentokrát doma na Křemelce proti Trhovým Svinům. A s chutí si zastříleli.
V duelu prvního celku tabulky krajského přeboru s posledním potvrdili fotbalisté Hluboké roli vysokého favorita, Jankovu nastříleli šest branek a v případě sobotního vítězství v Roudném už mohou slavit postup do divize. Rudolfov doma utrpěl krutý debakl 0:9 s Milevskem.
/FOTOGALERIE/ Fotbalový krajský přebor staršího dorostu vyslal v dalším kole na strakonický Junior béčko Písku. Domácí získali dva body po penaltovém rozstřelu.
Muzeum středního Pootaví Strakonice získalo v návštěvnické soutěži titul Muzeum roku 2023. Vyhlášena byla jako součást mediální kampaně Národní soutěže muzeí Gloria musaealis a zaměřila se na hodnocení návštěvníků.
Devatenáctiletý Dominik Hlaváček je jedním ze tří stipendistů, který se zavázal, že po maturitě nastoupí k 25. protiletadlovému raketovému pluku do Strakonic. V uplynulých dnech absolvoval u útvaru vševojskový výcvik, při kterém si vyzkoušel, jaké základní dovednosti by měl ovládat každý voják.
/FOTOGALERIE/ Fotbalová FORTUNA:LIGA vrcholí a strakoničtí fanoušci Slavie Praha stále doufají, že by to mohlo vyjít, i když konkurenční Sparta má na čele tabulky náskok. Nyní vyrazili na souboj s Plzní.
Skupinka podnapilých strašila v sobotu 27. dubna lidi u stezky kolem řeky Volyňky ve Strakonicích. „Lidé se tu bojí chodit, jsou tam nějací vagabundi,“ upřesnil hlas v telefonu strážníků městské policie po sedmé večer. Hlídka vyrazila situaci ke stezce na Zeyerově nábřeží prověřit.
/FOTOGALERIE/Po dalším kole okresních fotbalových soutěží se sešly odborné komise OFS Strakonice. Tentokrát moc práce neměly.
Po čtrnácti letech se do Strakonic opět vrací krajská soutěž hasičů ve vyprošťování u dopravních nehod. Na parkovišti před plaveckým stadionem Na Křemelce změří ve čtvrtek 23. května 2024 od 8.30 hodin v této disciplíně své síly sedm týmů profesionálních hasičů a dvě družstva dobrovolných hasičů z Jihočeského kraje. Vítězné družstvo bude reprezentovat kraj na republikovém mistrovství HZS ČR ve Vyškově.
Přinášíme úřední zprávy z posledních jednání orgánů jihočeského KFS.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Další dva zápasy krajského přeboru čekaly fotbalové přípravky Junioru Strakonice. K nim obě kategorie vyrazily na prachatickou umělku.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Krajský přebor přípravek na jaře dospěl do nadstavbových bojů. Týmy prachatického Tatranu hrají v obou kategoriích ve skupině o osmé až čtrnácté místo. Tentokrát hrály turnaj na domácí umělce.
Fakt, že si to ve Strakonicích v blízkosti řeky štrádují kachny, už nikoho nerozhodí. Ale kachňata, která se procházela začátkem května Lidickou ulicí, byla přece jen výjimečná. Šlo o mláďata rybožravé kachny s názvem morčák velký. Roztomilý opeřenci se mají čile k světu, starají se o ně v Záchranné stanici živočichů Makov.
Rallye Český Krumlov a duel fotbalistů Dynama o záchranu v nejvyšší soutěži proti Jablonci, to jsou hlavní šlágry sportovního víkendu na jihu Čech. Ale hraje se také baseballová extraliga na Hluboké, hokejbalisty Blatné čeká semifinále play off první ligy proti Mladé Boleslavi a již jistý účastník fotbalové baráže o první ligu Táborsko hostí jistého postupujícího Duklu Praha.
Letos se uskutečnil již 27. ročník Mistrovství České republiky v country tancích a cloggingu dětí. Konal se od 10. do 12. května v Domě kultury ve Strakonicích.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Okresní soutěže nohejbalistů na Strakonicku pokračují v základní části a v týdnu hostila Habeš Strakonice D tým z Vlachova Březí. Utkání skončilo na body smírně, na sety byli lepší hosté.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Krajský přebor starších přípravek pokračuje na jaře v nadstavbových skupinách. Benjamínci z Českého Krumlova tentokrát vyrazili ke dvěma duelům do Prachatic.
Život a boj čs. legionářů na Transsibiřské magistrále přibližuje projet s názvem Legiovlak. Je dílem Československé obce legionářské, která si předsevzal vytvořit věrnou repliku vlaku z období let 1918-1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Vlak je zdarma přístupným nejen školákům, ale i široké veřejnosti.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Pět kol před koncem sezony se B skupina I.B třídy na svém chvostu ještě více zamotala. Na spodku tabulky jsou momentálně týmy ze Strakonicka. Jarní jízda dostala alespoň pro tuto chvíli mimo sestupové příčky Netolice a Chelčice.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Pět kol před koncem sezony se B skupina I.B třídy na svém chvostu ještě více zamotala. Na spodku tabulky jsou momentálně týmy ze Strakonicka. Jarní jízda dostala alespoň pro tuto chvíli mimo sestupové příčky Netolice a Chelčice.
/FOTOGALERIE/ Fotbalisté béčka Junioru Strakonice poprvé na jaře vyhráli mistrovské utkání, navíc proti lídrovi soutěže z Bavorova. Byla u toho i rodinná dvojice Václav Mrkvička starší – Václav Mrkvička mladší.
/FOTO/ Se zlatou a stříbrnou nadílkou z republikového šampionátu dorazili domů do Hodonína tanečníci a tanečnice z Black and White. Zazářili totiž v country tancích na jihočeském parketu.
Poslední květnové odpoledne nabídne ve Strakonicích výjimečnou kulturní událost. Na III. hradním nádvoří se otevírá Knihodělna – nový prostor zaměřený na ruční vazbu knih. Knihodělna se stane zároveň muzeem mistra knižní vazby Bedřicha Zákosteleckého, který se může chlubit tím, že vyráběl dary pro české prezidenty i papeže Benedikta XVI.
V Mateřské škole A.B. Svojsíka Strakonice máme rády netradiční akce, a proto se ve čtvrtek odpoledne, mávnutím kouzelného proutku, proměnila školka ve wellness centrum pro maminky.
/FOTOGALERIE/ Ve třetím kole tenisové divizní soutěže družstev na sebe narazily týmy Strakonic a Písku. Po dvou kolech měly po výhře a porážce, vzájemný souboj se stal jasnou záeýžitosrí Strakonic.
Na parkovišti U Svaté Markéty je rvačka. Tato věta vyslala do akce dvě hlídky městské policie.
V jihočeské nejvyšší soutěži, divizi, vede tabulku Humpolec před dalším zástupcem Vysočiny Pelhřimovem. V divizi jsou ve výsledcích tentokrát uvedeny zápasy jedniček a dvojek mezi muži a jedniček mezi ženami.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ To, že utkání posledního s prvním nemá favorita, je již dlouho známý fakt. A potvrdilo se to i v duelu B skupiny fotbalové I.B třídy mezi béčkem Junioru Strakonice a Bavorovem. Tři body Junioru ještě více zamotaly již tak našlapaný spodek tabulky.
Pokud zavítáme do dějepisu pro páté třídy základních škol, narazíme na jméno Jiří z Poděbrad. Tedy plným jménem Jiří z Kunštátu a Poděbrad. „Byl významnou postavou v českých dějinách. Narodil se kolem roku 1420 a zemřel roku 1471. Jeho nejvýznamnějším úspěchem bylo, že se stal králem Českého království v období 1458 až 1471,“ píše se v osnovách. Není tedy divu, že jeho jméno nesou především ulice a školy. A to je také případ Strakonic.
Vodňanským rybářským dnům bude letos chybět jedna podstatná část. Tradiční ohňostroj. Město dostalo na jeho pořádání zákaz. Důvod? Ochrana čápa bílého, který hnízdí nedaleko od místa, kde se ohňostroj koná.
V úterý 7. května 2024 se konal v Českých Budějovicích 11. ročník krajského kola štafetového poháru. Zúčastnilo se ho celkem 14 základních škol a běžci ze Strakonic si nevedli vůbec špatně.
Dobový vojenský tábor, výstroj a výzbroj americké armády, Čs. revolučních jednotek i Čs. samostatné obrněné brigády z Velké Británie. To vše bylo k vidění v Sedlici, kde si od pátku do neděle připomínali konec 2. světové války.
V sobotu 11. května se v Tchořovicích na Strakonicku uskutečnilo okresní kolo hry Plamen 2024. Místní louka jako kdyby rozkvetla v záplavě barevných přileb a dresů mladých hasičů, kterých se tu sešlo necelých dvě stě.
/FOTOGALERIE/ Po středeční výhře v Dražicích cestovali fotbalisté Junioru Strakonice na umělku do Písku, kde se utkali s dalším týmem, který bojuje o záchranu v krajském přeboru. Semicím nastříleli čtyři branky.
Jednostopý stroj ČZ 501/502 vznikal v letech 1957 až 1964. Verze označené nižším číslem se dají poznat podle přítomného krytu klaksonu na štítu nad předním kolem. Typ 502, který naběhl do výroby v roce 1960, se ale odlišoval hlavně technickými změnami, které podstatně vylepšily jeho jízdní vlastnosti.
Strakonické vodní pólistky opět potvrdily svou dominanci v českém vodním pólu, získáním 19. titulu v řadě. Tým pod vedením trenéra Marka Fügnera se již dívá do budoucnosti s plány na mezinárodní zápasy a další rozvoj.
I lidé, kteří se hůře pohybují, se nyní mohou vypravit na výlet na Šumavu, a to díky programu s názvem Dostupná Šumava. Ten nabízí celodenní autobusový zájezd do oblíbených míst, kam se nedá, v některých případech ani nesmí, zajet autem.
Čerstvé ředkvičky, kedlubny a saláty, ale také sazenice okurek, paprik a rajčat. To všechno šlo v pátek 10. května na dračku na farmářských trzích ve Strakonicích. Před víkendem se zaprášilo i po lahodných buchtách, koláčích a pečivu. Stánkaři rozbalili své prodejničky na Velkém náměstí v tomto roce již potřetí, přijeli z celých jižních Čech.
Dopravce AKV bus a.s., Divize Plzeňsko (dříve ČSAD autobusy Plzeň) ve spolupráci se Správou NP Šumava zve k účasti na programu Dostupné Šumavy, kdy je pro Vás připraveno celkem 48 termínu.