Příběhy dětí dojímají sestru ze Strakonic nejen o Vánocích
Strakonice - Zdravotní sestra Dana Šmolíková začala v nemocnici pracovat před 33 lety
Strakonice - Zdravotní sestra Dana Šmolíková začala v nemocnici pracovat před 33 lety
Strakonice – Dotaci z Regionálního operačního programu má město přislíbenou i na sjezd do zóny U Blatenského mostu. Tam se nachází například psí útulek, sběrný dvůr či městské zahradnictví.
Strakonice – Po 1. lednu 2014 bude výměna stát 50 korun.
České Budějovice - Ideální útočiště našli v nafukovací hale s novým moderním povrchem v areálu českobudějovického Dynama na Složišti nejmladší fotbalisté. „Dorazili do jihočeské metropole ze všech koutů republiky," konstatoval se spokojeností v hlase jeden z organizátorů fotbalového turnaje Petr Požárek.
Strakonice - Děti narozené ve strakonické porodnici od 20. do 26. prosince.
Českokrumlovsko - Nadprůměrný počet požárů museli v průběhu pátku 27. prosince likvidovat profesionální a dobrovolné jednotky v Jihočeském kraji. Na Krumlovsku také.
Zlín - Jana Jungwirthová ze Strakonic měla letos 2. září nastoupit do nemocnice, aby se podrobila amputaci nohy. „Měla jsem hotová všechna potřebná předoperační vyšetření. Chybělo málo a o nohu jsem přišla," vypráví sympatická blondýna ve středních letech.
Strakonice - Noví občánci, kteří se v minulých dnech narodili na Strakonicku.
České Budějovice - Obhájce, kterému vypověděl plnou moc na poslední chvíli, jde před advokátní komoru
Most, Ústí n. L., Plzeň – Lepší závěr kalendářního roku si druholigové basketbalistky BaKu Plzeň přát nemohly. Uspěly totiž v Mostu (67:54) i v Ústí nad Labem (60:55).
Strakonice - Zájem o malý plamínek roste
Strakonice - Na Štědrý den byly na oddělení tři děti
Strakonice - Zdravotní sestra Dana Šmolíková začala v nemocnici pracovat před 33 lety
Přeborovice - Zazpívat koledy a popřát si klidné Vánoce přišlo opět několik desítek lidí
Nové Veselí - Předsezonní cíl, tedy umístění na bedně, se zatím plnit nedaří. Přesto nepanuje v prvoligovém házenkářském oddíle v Novém Veselí po polovině ročníku nespokojenost. „Letní kádrové změny byly tak obrovské, že nemůžeme být s pátým místem nespokojeni," tvrdí trenér Pavel Hladík.
Strakonice - Mít pod stromečkem psa je přání mnoha dětí. Co by měli rodiče zvážit, než se k takovém rozhodnutí přikloní? „Například to, zda štěně není jen chvilková záležitost," říká vedoucí strakonického psího útulku Alexandra Auterská.
Písek – Jak název rubriky napovídá, ti, kteří se v ní objevují, si otázky předávají jako štafetový kolík. Dnes na otázky historičky umění Emilie Blahoutové odpovídá produkční písecké Sladovny Sylva Kofroňová.
Kaplice - Kapličtí otužilci v řece Malši pomyslně zahájili 21. prosince sezónu zimního koupání. Následovat bude série již tradičních jihočeských ledovýh ponorů.
Strakonice – Peníze z grantového programu Nadace Jihočeské cyklostezky dostaly Strakonice na zahájení i ukončení sezony v příštím roce.
Strakonice - Sedm let je studna na hlavním hradním nádvoří ve Strakonicích jen zamřížovaný otvor se zábradlím plný mincí a odpadků. Příští rok se to snad konečně změní. Město má přislíbenou dotaci z Regionálního operačního programu na její odtěžení a podrobnější průzkum.
Strakonice - Děti narozené ve strakonické porodnici od 13. do 19. prosince.
Strakonice - Hostem a hlavní hvězdou basketbalové exhibice BKS Magpies – komentátoři ČT byla ve čtvrtek 19. prosince Hana Horáková. Donedávna opora české reprezentace, se kterou se stala mistryní Evropy (2005) a vicemistryní světa (2010). Bohatou kariéru ukončila v létě.
Strakonice - Prezident BKS Magpies a spoluzakladatel žákovské ligy Aleš Svoboda: Děti si soutěž budou organizovat samy, my na ně budeme jen dohlížet.
Strakonice - Noví občánci, kteří se v minulých dnech narodili na Strakonicku.
Strakonice - Stěhování lůžkových oddělení do zrekonstruovaného pavilonu je ukončeno.
Brno - Basketbalistky IMOSu Brno deklasovaly v derby ligového nováčka SŠMH Brno 101:38. Po celkem vyrovnané první čtvrtině daly domácí hráčky ve druhém desetiminutovce jen dva body zásluhou koše Pavlasové a úřadující vicemistryně vedly v poločase o 28 bodů.
Strakonice - Ondřej Tyburec z Čejetic byl nejsympatičtější miminko Strakonického deníku za říjen.
Strakonicko - Pozvánka na 20.-22. prosince.
Rokycany - Dnes od 15 hodin jsou hokejoví fanoušci zváni na zimní stadion. Hráči 4. třídy DDM jim nabídnou souboje s vrstevníky HC Plzeň i Meteoru Třemošná.
Strakonicko - Sportovní výsledky a tabulky v kostce.
Strakonice - Díky vám jsme předali několik krabic a igelitových pytlů plných dárků
Strakonice - Strakonické basketbalistky prohrály ve středu 18. prosince doma s druhým Valosunem Brno 48:67. Zkomplikovaly si tak situaci v boji o udržení v nejlepší šestce po základní části.
Písek – V neděli bylo odehráno ve 2. šachové lize čtvrté kolo, které bylo posledním v letošním roce.
Klatovsko – Přehled víkendových sportovních akcí na Klatovsku.
Strakonice - Pohotovost od pátku 20. do neděle 22. prosince.
Strakonice- Na výživném má Martin K. uhradit chybějících 22 500 korun
Strakonice – Od 12. prosince funguje v ulici U Sv. Markéty nově otevřené infocentrum pro seniory. A v něm sedí dívka, která má k seniorskému věku velmi daleko – Šárka Kuřinová (24). „Senior by měl mít místo ve společnosti a nestranit se okolí," říká.
Strakonicko - Od neděle 15. prosince začal platit nový jízdní řád pro rok 2014. Strakonicka se týká jediná změna. Jihočeský organizátor dopravy JIKORD neobjednal osobní železniční dopravu na trati Číčenice - Týn nad Vltavou. V příštím roce však bude pokračovat modernizace.
Strakonice - Udělat radost dětem, které v životě zatím neměly tolik štěstí, se rozhodli příslušníci roty zabezpečení ze strakonického 25. protiletadlového raketového pluku.
Strakonice – Basketbalistky Strakonic ve středečním utkání nejvyšší české soutěže doma podlehly týmu VALOSUN Brno v poměru 48:67.
Osek - V místní hale se minulou sobotu konal 6. ročník Vánočního turnaje v sálové kopané. Z šestnácti týmů si vedl nejlépe Snack bar.
Strakonice – Výtěžek z letošního vánočního jarmarku pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně se sídlem v Plzni, který se konal ve čtvrtek a pátek ve strakonické sokolovně, činí 64 487 korun.
Strakonice - Referáty z duelů ligových juniorů a starších dorostenců HC Strakonice. Oba týmy hrají v nadstavbové skupině o udržení.
Strakonice - Basketbalový tým mužů opouští hráč se zkušenostmi z extraligy i české reprezentace. U Otavy odehrál osm zápasů, z toho čtyři vítězné, a dal v součtu 140 bodů.
Milevsko - Město naplňuje plán úsporných opatření.
Milevsko - Město Milevsko na Písecku pokračuje v úsporných opatřeních za telekomunikační služby. Už snížilo náklady za telefonování z mobilů, dosáhlo lepšího propojení mezi budovami úřadů na náměstí E. Beneše a v Sažinově ulici a nyní ušetří za vnitřní telefonování z pevných linek.
Havlíčkův Brod – Další prvoligové zápasy mají za sebou hokejoví junioři a starší dorostenci HC Rebel Havlíčkův Brod.
Písek – Druholigoví basketbalisté Písku v krajském derby se Strakonicemi jednou vyhráli, ale i prohráli.
Strakonicko – Z Číčenic nejedou vlaky na Týn nad Vltavou. To je jediná změna pro cestující na Strakonicku.
České Budějovice – Konkurz na majetek Redrum, s. r. o., České Budějovice (25 INS 29061/2012), vynesl 96 862,33 koruny. Jen pohledávky úřadu práce jsou 469 915 Kč.