Při slavnostním otevření hřiště půjde hlavně o sport
Střelské Hoštice – Nové hřiště budou o víkendu slavnostně otevírat v areálu zámku. Slavnostní akce je naplánovaná na sobotu 12. května.
Střelské Hoštice – Nové hřiště budou o víkendu slavnostně otevírat v areálu zámku. Slavnostní akce je naplánovaná na sobotu 12. května.
Strakonice – Na všech středních školách kraluje tzv. zkouška z dospělosti, po novu státní maturita, kdy studenti skládají Společnou část maturitní zkoušky. Píší písemné a didaktické testy z českého jazyka a ještě navíc test z cizího jazyka, nebo matematiky. Jak to vnímají učitelé, na to jsme se zeptali učitelky strakonického gymnázia Zuzany Kostkové, která zde vyučuje společenské vědy, především psychologii, a hudební výchovu.
Praha, Strakonice - Divizní fotbalisté si popáté v řadě připsali tři body. Rozdílem třídy porazili béčko Slavie Praha na jejím hřišti. V tabulce jsou stále třetí.
Strakonice - konvoj vyrazii na spanilou jízdu ve směru Protivín, Bavorov, Vlachovo Březí, Husinec, Prachatice, Lhenice, Netolice a do kempu Podroužek.
Strakonice – Vloni na rozsáhlou rekonstrukci železniční stanice Strakonice nebyly peníze.
Strakonice - Nedoplatky se pohybují od deseti do téměř padesáti tisíc korun
Strakonicko - Okresní fotbalové soutěže mužů v kostce.
Strakonice - V internetových anketách se vás ptáme na zkušenosti se stanicemi technické kontroly i na uzavírky ve Strakonicích.
Praha, Strakonice - Divizní fotbalisté porazili "sešívané" na jejich hřišti 3:0.
Strakonice - Skupina Romů a téměř liduprázdné Palackého náměstí. To je výsledek meetingu Dělnické strany sociální spravedlnosti.
Strakonice - Marie a Václav zavzpomínali na II. světovou válku očima dětí, kterými v té době byli
Strakonice - KOMENTÁŘ k fotbalové I. A třídě.
Hradec Králové, Strakonice - Na východě Čech se v uplynulých dnech konalo národní finále vítězů oblastních basketbalových přeborů kategorie nejmladších minižákyň. Zúčastnilo se ho 12 družstev. Strakonická děvčata skončila na sedmém místě.
Strakonice - Skupina Romů a téměř liduprázdné Palackého náměstí. To je výsledek meetingu Dělnické strany sociální spravedlnosti.
Strakonice - Vojenská tradice ožije 6. května
Strakonicko - Sportovní výsledky a tabulky v kostce.
Strakonice - Děti narozené ve strakonické porodnici od 28. dubna do 4. května:
Strakonicko - Komentáře k duelům žákovských družstev Strakonic a Blatné krajského přeboru – 19. kolo.
Strakonice - Noví občánci, kteří se v minulých dnech narodili na Strakonicku.
Klatovy - Jako každý rok pořádá Občanské sdružení Šumava za podpory města Klatov basketbalový turnaj pro mládež, Pohár osvobození.
Českokrumlovsko - Tipy z víkendové domácí nabídky národních a oblastních fotbalových soutěží.
Prachatice – Druholigová soutěž družstev stolních tenistů měla na programu první finálový duel mezi ČZ Strakonice a Libínem Prachatice.
Olomouc, Strakonice - Strakoničtí vodní pólisté hrají v semifinálové sérii play off I. ligy s týmem z Hané 1:1 na zápasy.
Strakonice /DOPLNĚNA ANKETA/ – Největší tlak čeká obyvatele sídliště Mír.
Koloveč – Fotbalová divize nabírá na obrátkách, do konce chybí už jenom sedm kol a každé mužstvo se snaží získávat rychle body tolik potřebné ke klidu.
Příbram /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Kapela E!E v pátek koncertuje v Příbrami. Skupina předskakovala legendárním Sex Pistols na pražském koncertě, jedou koncertní turné s Třemi sestrami a slaví 25 let působení na scéně. Deník si povídal se zpěvákem kapely Bořkem Řehořem.
Strakonicko - Pozvánka na víkend 5.-6. května.
Benešov – V neděli od 16 hodin vypukne na fotbalovém stadionu ve Voticích okresní derby, ve kterém místní Marila, pátá v tabulce, přivítá druhý SK Benešov.
Strakonice - Divizní fotbalisté jedou v sobotu 5. května na hřiště čtvrtého týmu tabulky.
Strakonicko - Sportovní výsledky a tabulky v kostce.
Strakonicko – Od profesorky Ivany Járové, která na strakonickém gymnáziu vyučuje společenské vědy, převzala štafetový kolík její kolegyně Milena Pavlíková. Je kantorkou matematiky a mimo to působí na gymnáziu jako zástupkyně ředitele. „Leckdy jsem se učila jen na písemku. A dopadlo to podle rčení: rychle nabyl, rychle pozbyl," odpovídá na otázku Ivany Járové.
Praha, Strakonice - Házenkářky Strakonic podlehly venku béčku Sokola Kobylisy II 19:24.
Tradičně přinášíme fotbalový program na jihu Čech na nadcházející víkend.
Strakonice - Věra Hurychová cvičitelkou od mládí. Její osud v Sokole se ale začal psát až v roce 2001. Nyní je předsedkyní TJ Sokol Strakonice.
Strakonicko /DOPLNĚNA ANKETA/ - Softwarová inovace systému STK proběhla bez problémů, řidičů se nijak zásadně nedotýká
Příbram /FOTOGALERIE/ – Kapela E!E v pátek koncertuje v Příbrami. Skupina předskakovala legendárním Sex Pistols na pražském koncertě, jedou koncertní turné s Třemi sestrami a slaví 25 let působení na scéně. Deník si povídal se zpěvákem kapely Bořkem Řehořem.
Strakonice – Šance na získání dotací na rekonstrukci a dostavbu je nyní mizivá.
Strakonice - Strakoničtí v úterý 1. května vyhráli první finále play off II. ligy, doma porazili Libín Prachatice 9:6. Odveta se hraje v sobotu na stolech soupeře.
Praha - V širší nominaci českých basketbalistek na kvalifikační turnaj o olympijské hry v Londýně je 18 hráček včetně bývalé nejlepší hráčky Evropy Hany Horákové, která se vrací do národního týmu po dvou letech. Trenér Lubor Blažek sice varuje před sílou soupeřů v kvalifikaci, ale zároveň je přesvědčen, že postup s týmem vybojuje.
Netolice – Ve čtvrtek 12. dubna se florbalisté z DDM v Netolicích vypravili do Strakonic, aby zde porovnali své síly se sportovci z Denního stacionáře pro mentálně postižené děti, mládež a dospělé v přátelském utkání ve florbalu.
Strakonicko – Kriminalisté dále nalezli v blízkosti místa nálezu zemřelého batoh s osobními věcmi, který s největší pravděpodobností patřil Gerhardu Glöcklovi.
Strakonicko - I. B třída – výsledky 19. kola: Chelčice – Záblatí 1:1 (0:1), Bělčice – Sousedovice 3:6 (1:2), Poříčí – Mirovice 4:1 (1:0), Kestřany – Blatná 0:5 (0:4).
Střelskohoštická Lhota /FOTOGALERIE/ - Policie už zná jméno potetovaného muže, který byl vloni nalezen oběšený u Střelskohoštické Lhoty na pomezí okresů Klatovy a Strakonice. Jde o cizince. Nyní policie pátrá po jeho drahém voze, s nímž měl do Čech přijet a které zmizelo beze stopy.
Strakonicko - Komentáře k zápasům 19. kola I. A třídy.
Střelskohoštická Lhota - Policie už zná jméno potetovaného muže, který byl vloni nalezen oběšený u Střelskohoštické Lhoty na pomezí okresů Klatovy a Strakonice. Jde o cizince.
Strakonice - Děti narozené ve strakonické porodnici od 20. do 27. dubna.
Strakonice – Peníze za reklamní označení shrábne město.
Strakonice - Studenti a učitelé strakonického gymnázia přivítali v neděli 15. dubna již po dvaadvacáté své přátele z Německa.
Střelské Hoštice - Rekordní počet dětí čekají v příštím roce v místní základní škole, kde je první až pátá třída.
Strakonice - V roce 2007 se Švandova lípa, střežící údajný hrob legendárního dudáka Švandy na strakonické Kalvárii, stala finalistou celostátní ankety Strom roku.