Strakonice budou mít 3D kino
Strakonice - Technologie, pomocí níž se divák ocitne uprostřed děje, je v Pošumaví ojedinělá.
Strakonice - Technologie, pomocí níž se divák ocitne uprostřed děje, je v Pošumaví ojedinělá.
České Budějovice – V pondělí od 17.30 hodin se v Posádkovém domě v Č. Budějovicích uskuteční losovací aktiv JčKFS, na kterém bude schválena podoba krajských soutěží na novou sezonu.
Praha – Do výtečné formy dostali trenéři domažlických plavců svoje svěřence před Mistrovstvím republiky v plavání třinácti a čtrnáctiletých. To se uskutečnilo minulý víkend v pražském Podolí a Domažličané se po něm mohou chlubit mistry v obou věkových kategoriích.
Velký Bor – Rozhovor s Václavem Drhou, jedním z organizátorů výstav ve Velkém Boru u Horažďovic
Štěkeň - Trenér fotbalistů Štěkně Drahomír Hájek uvažoval po sestupu týmu z I. B třídy o rezignaci, oddíl ji ale nepřijal. Kouč zůstává a chce ho odčinit.
Strakonice – Tentokrát ve štafetě nahlédneme do světa parkouru, což je disciplína, o které toho většina lidí moc neví. Její myšlenky přiblíží David Eliáš, kterému otázky pokládal Jaroslav Beck.
Strakonice – Proměna ulice Na Ohradě ve Strakonicích má územní rozhodnutí. Zatím se nepodařilo prosadit ani změnu diskutované cyklostezky.
Katovice - Bývalý basketbalista Strakonic Bořivoj Korejs vzpomínal na dobu své aktivní dráhy.
Strakonice - Basketbalisté Strakonic měli ve čtvrtek 24. června řádnou valnou hromadu.
Strakonice - Knihovna informuje o projektu Adžamal
Strakonice – Mám tolerantního manžela, který chápe mé nasazení v práci. Mohu u něj hledat pomoc nejen doma, ale i v práci, říká Jaromíra Nováková
Liberec, Strakonice - Minižáci a minižákyně HBC Strakonice se v minulých dnech zúčastnili prestižního házenkářského turnaje Mega mini v Liberci.
Strakonice - Děti narozené ve strakonické porodnici od 18. do 24. června.
Strakonice - Noví občánci, kteří se v minulých dnech narodili na Strakonicku.
Strakonice - Dětem ze Základní školy Dukelská ve Strakonicích začínají prázdniny o něco dříve.
České Budějovice – Majetek úpadce ZD Osek (12 K 262/2006) byl zpeněžen za 2,35 milionu korun.
Strakonice – Místo pro dítě není vždy tam, kde rodiče chtějí.
Olomouc, Strakonice - Bronzovou medaili přivezli z mistrovství České republiky v házenkářském desetiboji, které do Olomouce svedlo vítěze z jednotlivých oblastí, strakoničtí mladší žáci.
Děčín/Přerov – Závěrečný finálový turnaj Přeboru České republiky starších žáků se odehrál v Děčíně. Před tímto měřením sil byl včele průběžného pořadí celek Opavy s jednobodovým náskokem před KVP Přerov a teoretickou šanci na titul měl stále i tým Fezka Strakonice. Obhájit prvenství z loňské sezony se nakonec podařilo právě Přerovu.
Strakonice - Jeden z posledních školních dnů si studenti strakonického gymnázia zpestřili prezentační akcí strakonické cizinecké policie.
Katovice - V Katovicích se sešli a vzpomínali bývalí basketbalisté a basketbalistky Strakonic.
Strakonice - Pohotovost od pátku 25. do neděle 27. června.
Strakonicko - Část obyvatel Mutěnic se nechce s vybudováním ranveje smířit
Strakonice /FOTOGALERIE/ - V prostorách Muzea středního Pootaví, ale i v černé kuchyni na strakonickém hradě se ve středu 23. června večer uskutečnila první z letošních nočních prohlídek.
Jižní Čechy - Kraj připravuje tendr na železniční dopravu. Slibuje si od něj zvýšení kvality cestování
Strakonicko - Sportovní výsledky v kostce.
Brandýs n. L. – Tradiční tečkou za basketbalovou sezónou žákovského týmu basketbalistek TJ Bižuterie se stal gigantický mezinárodní mládežnický turnaj „Brandýský pohár 2010“, který byl po čtrnácté organizován pro kategorii U 14 ročníků narození 1996 a mladší.
Strakonice /FOTOGALERIE/ - Titul pro sezonu 2009/2010 patří Fezku A.
Strakonice - Na prvním představení maňáskového divadla.
Strakonice - Kanoisté krumlovského SK Vltava pokračovali ve zdárně rozjeté sezoně.
Horažďovice - Horažďovická radnice zatím marně hledá firmu do opuštěného podniku po Grammeru.
Český Krumlov, Strakonice - Oba divizní fotbalové týmy dorostu Strakonic zakončily sezonu bodovým ziskem a skončily v popředí tabulky.
Řepice – Kvůli soutěži Vesnice roku založily důchodkyně z Řepice spolek. Říkají si Řepické babči.
Strakonice – Rekonstrukce centra je v nejnapjatější fázi. I dělníci si málem šlapou po zádech.
Strakonice – Jediným osmnáctiměsíčním trestem s podmínkou na 2,5 roku skončil ve středu 23. června soud se skupinou mladíků ze Strakonicka a Písecka obviněných z propagace nacismu. Dva další byli zproštěni a proti dvěma soudce Tomáš Uldrich zastavil stíhání.
Strakonice - Hasiči prošli výcvikovým kurzem, který zahrnoval teorii i praxi.
Strakonice - POZNÁMKA ke skončené sezoně divizního SK Strakonice 1908.
Tábor – Sběratelská vášeň.
Strakonice - Strakonická Šmidingerova knihovna zahajuje letos novou tradici určenou především dětem prvních tříd.
Strakonicko - Druhým nejlepším okresním týmem v I. A třídě je pátá Sedlice. Strakonice B se umístily osmé, Katovice deváté a Blatná desátá.
Strakonice – Celý život zasvětil Emil Cedl (62) ze Strakonic psům. Od roku 1971 se věnuje kynologii.
Prace /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Fenomén Austerlitz se nazývá nová výstava v moderním pavilonu Památníku Mohyla míru. Na místnost kde si návštěvníci památníku nad obcí Prace na Brněnsku prohlédnou Bitvu tří císařů u Slavkova v obrazovém, zvukovém i textovém ztvárnění, navazují nové prostory a přednáškový sál.
Strakonice – Radnice se lidí na sídlišti bude ptát na spojnici s Podskalím nad Zavadilkou, jen když záměr projde územním řízením.
Strakonice – Skupina historického šermu Markýz ze Strakonic od středy 23. června po odmlce rozjíždí seriál nočních prohlídek hradu.
Benešov, České Budějovice /FOTOGALERIE/ - Výhrou v Českých Budějovicích v posledním kole divize se dorostenci Vlašimi zachránili, aniž by museli čekat na výsledek Benešova s Hořovickem. Borci od Konopiště totiž doma zvítězili a poslali soupeře do krajského přeboru. Oba týmy mladších dorostenců po posledních dobrých výkonech zklamaly a vysoko se svými soupeři prohrály.
Strakonice - „Hlavním důvodem je možnost pracovat s mladými hráči,“ prohlásil nový kouč.
Jičín – Do plzeňského turnaje mladších žáků nastupoval jičínský házenkářský celek v sestavě s několika minižáky, kteří měli v nohách náročné klání o den dříve.
Olomouc, Přerov – Po třech letech půstu letos bojují vodní pólisté KVP Přerov v první lize mužů opět o cenný kov. Po semifinálovém vypadnutí se Strakonicemi narazili v sérii o bronzové medaile na letošní překvapení, hráče UP Olomouc.
Vodňany – Gymnázium Vodňany vzniklo roku 1992 při Základní škole Bavorovská. O dva roky později se osamostatnilo.
Roudné, Strakonice - Divizní fotbalisté nevyužili v duelu s Roudným řadu šancí a prohráli 1:2.