rapořiště – Už pátou dovolenou strávili manželé Jitka a Zdeněk Andersovi z Prapořišť na motorce. Jejich letošní cesta vedla z Čech do Německa, Dánska, Švédska, Norska, Ruska, Estonska, Lotyšska, Litevska a Polska, kudy se vraceli zpět do Čech.
Vlasenice – Letos podruhé zamíří sochaři do nevelké vísky nedaleko Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku, kde tuto neděli začíná třítýdenní mezinárodní sochařské sympozium.
Kazaň - Americký plavec Ryan Lochte v pátek v ruské Kazani nezískal sedmnáctý titul mistra světa, ve štafetě na 4x200 metrů volný způsob totiž čtveřici USA nečekaně porazili Britové. Jednatřicetiletý pětinásobný olympijský vítěz se tak musel spokojit se stříbrem.
Jičín – Po úspěšně zvládnutém O – Ringenu v nádherných severských terénech jsme přejeli do Göteborgu, kde jsme se ubytovali se stanem v kempu Delsjön a jeli se do Event Centra odprezentovat.
Mikulovice – Pokud obyvatele Mikulovic rozbolí zuby, musí hledat pomoc v okolních obcích. Už měsíc měla ve vesnici působit zubařka z Polska, ordinace stomatologa je však prázdná a lékařka se vrátila zpět do Gdaňsku. Ani po několika měsících se totiž jí ani představitelům obce nepodařilo zdolat stále další byrokratické překážky. Zda lékařka do Mikulovic nastoupí, není jasné.
Beroun Šest startů, dvě bronzové, dvě stříbrné a dvě zlaté medaile. Přesně takovou bilanci si odvedla čtrnáctiletá cyklistka Lokomotivy Beroun Petra Ševčíková z Mistrovství České republiky mládeže v dráhové cyklistice, které se konalo na velodromu v pražském Třebešíně.
Praha /FOTOGALERIE,VIDEO/ – Odhalením dvou dodávkových vozidel doslova napěchovaných i vycpaných pašovanými cigaretami a alkoholem se mohou pochlubit středočeští celníci. Cesta cizinců na švédský festival skončila v České republice, konstatovala Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj, když ve čtvrtek informovala o zásahu z minulé soboty.
Jičín – Když jsme se vloni koncem roku přihlašovali na veteránské mistrovství světa v orientačním běhu do Göteborgu, zvolili jsme jako přípravu na nám poměrně neznámý skandinávský terén, slavný závod O-Ringen, který se konal v Borasu, necelých šedesát kilometrů od dějiště MS.
Praha - Tradičně kvalitní obsazení ze soutěží světové špičky bude mí 23. ročník mezinárodního florbalového turnaje Czech Open v Praze, který se hraje příští týden od čtvrtka do neděle. Vedle stálých účastníků Pixba Wallenstam a Dalenu se ze Švédska poprvé představí čtyřnásobný mistr Warberg a nováčkem je i Växjö.
Jičínsko / Elzach – Třetí zastávkou Světového poháru 2015 v paracyklistice byl německý Elzach. Zároveň tyto závody byly testem formy před Mistrovstvím světa.
Hamr na Jezeře - Na sto dvacet členů novoborského oddílu orientačního běhu OK Jiskra Nový Bor je teď ve dne v noci v permanentním zápřahu v okolí Hamru na Jezeře na Českolipsku.
Červené Janovice /ROZHOVOR/ - Ještě před tím, než se známý rybář Jakub Vágner stal mistrem Petrova cechu, byl brankářskou jedničkou a hrál juniorskou ligu. Nebylo tedy divu, že si ani on nenechal ujít již osmnáctý ročník Pukma Cupu, turnaje v malé kopané v Červených Janovicích. Jednu chvíli dokonce jeho příjmení figurovalo na soupisce týmu s názvem Stavitelství Mutl.
Chies d'Alpago (Itálie) – Na mistrovství Evropy horských kol se v juniorských kategoriích dařilo českým závodníkům. Jana Czeczinkarová z Kolína předvedla v den svých osmnáctých narozenin výborný výkon a skončila na pátém místě.
Jičín – Ve švédském Göteborgu se uskutečnilo mistrovství světa veteránů v orientačním běhu. Vše začalo závodem ve sprintu. V kategorii W75 si Jana Haňkovská doběhla pro bronzovou medaili.
Záboří nad Labem – Česká reprezentantka v bikrosu Aneta Hladíková potvrdila před čtrnácti dny na domácí trati v Brně českou nadvládu. Republikový titul si vyjela už po jedenácté. Díky zdravotním problémům však musela následující víkend vynechat Mistrovství Evropy, ale náladu si spravila o víkendu na Mistrovství světa.
Karl. Vary – Až ve středu 29. července vyjeli hokejisté karlovarské Energie poprvé na ledovou plochu. Oproti ostatním extraligovým i prvoligovým klubům je to více než o týden později.
Zlín – Sotva mu uschnul inkoust na nové občance, ve zlínském starším dorostu s ním přestali počítat. Vysněná hokejová budoucnost se mu rázem rozptýlila jako popel při poryvu větru. Naráz se mu zbořil svět, rozplynul se mu klukovský sen.
Štítná nad Vláří – Zajimavá sportovní podívaná se ve druhé polovině týdne uskuteční na Valašsku, kde se od středy do neděle koná Mistrovství světa juniorů v travním lyžování. Šampionát bude k vidění na kopci v místním Ski areálu Dubečky. V napínavých soubojích mezi slalomovými brankami se představí zástupci z jedenácti zemí.
Automobilka Jaguar se pochlubila dalšími informacemi o svém prvním SUV. A nechybí ani nové fotografie. Model F-Pace, který bude mít premiéru na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, se tentokrát ukázal na obrázcích z testování v extrémních klimatických podmínkách.
Praha - České gripeny dnes ráno začaly hlídat islandské nebe. Do severské země švédské stroje v českých službách přeletěly minulý týden. V pondělí a v úterý si piloti vyzkoušeli cvičné lety, od dnešního rána jsou připraveni k plnění úkolů. Dnes to sdělila Magdalena Dvořáková z tiskového oddělení generálního štábu české armády. Čeští stíhači na Islandu, který nemá vlastní ozbrojené síly, vystřídali kanadské kolegy působící v operacích proti Islámskému státu.
Dolany – Kvalifikační skupina zóny A Galeova poháru se odehraje ode dneška v areálu Sportovního klubu Véska. Čeští tenisté pod dohledem kapitána Jiřího Nováka mají jasný cíl, postup do finále.
Liberec - Dnes jdou do prodeje vstupenky na domácí utkání Bílých Tygrů v Champions League a v přípravném období. Liberečtí hokejisté sehrají v základní části prestižní evropské klubové soutěže dva domácí duely a stejný počet střetnutí mají na programu i v rámci přípravy.
Beroun - Rodinný pivovar Berounský medvěd plánuje rozšíření provozu. Chystá další sklep a během dvou let chce vybudovat novou stáčírnu lahvového piva. Do budoucna by také mohla vzniknout větší varna se čtyřnásobnou kapacitou, řekl majitel Václav Mayer.
Hranice – Jógu, jogging, turistiku, maraton, bruslení, nordic walking, kanoistiku, veslování, plachtění na jezeře, hydrospeeding, tubing pod vodopádem, jízdu na horských kolech, sky runner, rafting, treking, lukostřelbu, orientační běh nebo kurzy přežití. To všechno si budou moci vyzkoušet účastníci právě začínajícího projektu E-ONE v Itálii, který si klade za cíl vytvoření evropské sítě zainteresovaných členů z různých odvětví sportu a podobných aktivit.
Litvínov - Pomyslný štafetový kolík po Miloslavu Hořavovi na pozici pravé ruky hlavního trenéra Radima Rulíka převzal v Litvínově Ondřej Weissmann. Zkušený kouč, jehož s klubem pojí dlouhodobá práce u mládeže, připouští, že nepůjde o jednoduchý úkol. Především s ohledem na skvělé výsledky završené ziskem prvního titulu, k němuž Rulík s Hořavou litvínovské hokejisty dovedli.
Brno /ROZHOVOR/ – Přestože v dubnu oslavil už sedmatřicáté narozeniny, vstoupí fotbalový záložník Pavel Zavadil teprve do své deváté sezony v nejvyšší české soutěži. V jeho kariéře totiž sedm a půl roku zabírá štace ve Švédsku. Brněnskou Zbrojovku povede jako kapitán do čtvrtého ročníku a určitě ne posledního. „Koncem kariéry se nezaobírám," povídá olomoucký odchovanec. Na jeho umu při tvoření hry závisí brněnský úspěch a správné využití gólového potenciálu útočníka Jakuba Řezníčka.
Madrid - Ve Španělsku dnes vstoupil v platnost zákon zvyšující minimální věk pro uzavření manželství ze 14 na 16 let. Madridští zákonodárci přijetím normy vyslyšeli doporučení odborníků Organizace spojených národů na právní ochranu dětí, informoval deník El País. Španělsko se tímto krokem také chtělo přiblížit právnímu stavu u svých evropských sousedů.
Benešov – Ženy a fotbal, to stále pro mnohé, hlavně muže, nejde k sobě, podobně jako jiný ryze mužský sport, který dělá něžné pohlaví. Před tím, co dokázala Lucie Ratajová z Benešova, je třeba smeknout pomyslný klobouk. Po dráze fotbalistky se dala na druhou stranu a začala být rozhodčí. Svojí precizností to dotáhla v červnu a červenci až na nejvyšší metu – asistovala při dvou zápasech Mistrovství světa žen v Kanadě. Po finále ženské Ligy Mistrů a Mistrovství světa ve Švédsku si tak mohla odškrtnout další metu. „Je to splnění mého velkého snu," rozplývá se bývalá prvoligová fotbalistka Drachkova, která pracuje jako kriminalistka.
Karlstad - Oštěpař Jakub Vadlejch zvítězil na mítinku v Karlstadu v osobním rekordu 86,21 metru. Svěřenec Jana Železného si vylepšil o 106 centimetrů dva týdny staré maximum z Lausanne.
Eskilstuna (Švédsko) – Zbraslavický atlet Dominik Kubec se od 16. do 19. července zúčastnil Mistrovství Evropy juniorů, které se konalo ve švédské Eskilstuně. Běžec Hvězdy Pardubice závodil na svých oblíbených tratí na 5 000 a 10 000 metrů.
Chomutov - Ve středu 15. června proběhl v chomutovském letním kině již počtvrté koncert Letní filharmonie. Předcházela mu zkouška na chomutovském náměstí.
Litvínov - Trenér Radim Rulík má v Litvínově nového asistenta. Stal se jím odchovanec zdejšího hokeje Ondřej Weissmann (ročník 1959). Klub o tom informoval novináře v tiskové zprávě.
Litvínov – Trenér Radim Rulík má v litvínovském hokejovém týmu nového asistenta. Tím se stal litvínovský odchovanec Ondřej Weissmann (ročník 1959). Klub o tom informoval novináře v tiskové zprávě.
Mladí třinečtí hokejisté Miroslav Svoboda a Lukáš Jašek mají za sebou po úspěšném draftu NHL týdenní kemp v zámoří. Deníku poskytli po návratu dvojrozhovor.
Brno – Po dvou stříbrech chtějí konečně vystoupat na vrchol. A na domácím stadionu mají ideální možnost. Čeští baseballoví kadeti do patnácti let v úterý vstoupí do mistrovství Evropy, které hostí Brno. „Chceme titul, všechno ostatní by mě mrzelo," hlásí elitní nadhazovač Viktor Večerka, který hájí barvy brněnských Draků.
Eskilstuna - Jan Doležal se stal juniorským mistrem Evropy v desetiboji. Devatenáctiletý český atlet zvítězil na šampionátu ve Švédsku výkonem 7929 bodů, druhý Karsten Warholm z Norska za ním zaostal o 165 bodů.
Jičín - WMOC 2015, aneb MS veteránů v orientačním běhu s centrem ve švédském Gothenburgu okrajové části Göteborgu se uskuteční od 24. července do 2. srpna.
Bastad - Barbora Strýcová ani Klára Koukalová nedosáhly na semifinále antukového turnaje v Bastadu, v němž si mohly zahrát proti sobě. Třetí nasazená Strýcová prohrála 2:6, 3:6 s domácí Johannou Larssonovou, Koukalová podlehla na antuce ve Švédsku 3:6, 4:6 Julii Putincevové z Kazachstánu.