Houby, radosti léta 3
Svitavy - Náš houbař zná dobře houby svého zeměpisného pásma.
Svitavy - Náš houbař zná dobře houby svého zeměpisného pásma.
Prkenný Důl - „Baví mě to,“ říká o basketbale sedmnáctiletá trutnovská rozehrávačka Petra Záplatová, která se v uplynulé sezoně převedla ve 124 zápasech.
Kunovice - V konkurenci nejlepších borců z celé Evropy sahal po medaili, nakonec ale nedosáhl. I tak ale mohl být plachtař Slavomír Pískatý z AK Kunovice se čtvrtým místem spokojený.
Mšeno - Plochodrážní jezdci Mšena využili domácí prostředí a vyhráli úvodní čtyřdílný finálový závod letošní extraligy družstev.
Mšeno /ROZHOVOR/ - Prezident mšenských plochodrážníků sní o titulu.
Mšeno /ROZHOVOR/ - Prezident mšenských plochodrážníků sní o titulu.
Nový Hrozenkov - Vzpěrači zlínské oddílu Sokol Defend se na 16. ročníku pohárového turnaje Hexagonal neztratili. V Novém Hrozenkově získali v mezinárodní konkurenci 61 závodníků a závodnic ze 13 oddílů dva cenné kovy.
Karlovy Vary – Předprodej vstupenek na úvodní turnaj ze série Euro Hockey Tour 2009–10 byl zahájen v předprodejní síti Ticketportal. Tradiční turnaj národních mužstev, který ponese název Czech Hockey Games, proběhne od 3. do 6. září v Karlových Varech pod záštitou primátora města.
Olomouc -Sunflower Caravan – trojice mladých hudebníků, která bývá označována za jednu z nejnadanějších mladých kapel u nás, míří do Olomouce. Pražská instrumentální formace zahraje v pátek 21. srpna v Jazz Tibet Clubu.
Pojištění psů je na českém trhu poměrně nové. Zájem o něj však stále roste. A není divu, protože výdaje za léčení domácích zvířat dosáhnou ročně až miliardy korun. Náklady snížíte vhodným pojištěním.
Karlovy Vary - Vstupenky na první díl hokejové EHT stojí od 30 až po 250 Kč.
Mšeno - PKD Grepl Mšeno přišel v předvečer prvního finále extraligy o největší hvězdu.
Mšeno - PKD Grepl Mšeno přišlo v předvečer prvního finále o svou největší hvězdu.
Karlovy Vary - Předprodej vstupenek na úvodní turnaj ze série Euro Hockey Tour 2009-10 byl zahájen v předprodejní síti Ticketportal. Tradiční turnaj národních mužstev, který ponese název Czech Hockey Games, proběhne od 3. do 6. září v Karlových Varech pod záštitou primátora města pana Ing. Wernera Hauptmanna.
Petrovice - Mladinká Markéta Šejbová patří k nejúspěšnějším členům SDH Petrovice. Patří sice teprve mezi mladé hasiče, ale má za sebou již řadu úspěchů v soutěžích mladých hasičů a dorostu.
Plzeň - Česká republika má aktuálně desátý nejlepší juniorský tým házenkářů. Na mistrovství světa v Egyptě o tom rozhodlo jejich pondělní utkání o konečné umístění, ve kterém svěřenci trenérů Hudečka a Faráře podlehli brazilskému výběru 31:36.
Brno /ROZHOVOR S KOUTNÝM/ - Brněnský florbalový tým vyřadil švýcarský Grünenmatt. Jihomoravský klub tak nezopakoval loňský postup mezi osm nejlepších.
Brno /FOTOGALERIE/ - Brněnský krajský soud v pondělí začal projednávat případ mezinárodní skupiny výrobců a prodejců drog. Hrozí jim až patnáct let vězení.
Znojmo - Mírný pokles počtu televizních snímků, naopak nárůst kvality jednotlivých soutěžních pořadů hlásí krátce před uzávěrkou jedenáctý ročník Znojemského hroznu.
Děčínsko - Nic nového pod sluncem – přetrvávající trend obecného nedostatku lékařů v Česku se promítá i do jednoho z pěti odštěpných závodů Krajské zdravotní a.s., do děčínské nemocnice.
Zlín - Dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý plochodrážní jezdec Martin Málek se kvalifikoval na mistrovství Evropy.
Týn nad Vltavou - Házenkářky Lokomotivy České Budějovice už mají oslavy historického postupu do první ligy dávno za sebou. V těchto dnech se chystají na vyšší soutěž v Týně nad Vltavou, kde jsou na soustředění.
Břeclav - O osudu druhého duelu českých nadějí rozhodly přesilovky, když právě vnich vsítil tým Švédska všechny čtyři branky. Po první vyrovnané části hry nepřipustili hosté žádné drama, vpolovině zápasu se jim podařilo vstřelit dva góly vrychlém sledu a po zbytek zápasu už jen kontrolovali hru. Jediný úspěch na straně domácích si připsal Daniel Krejčí.
Ottawa – Český velvyslanec usoudil, že Kanadě potrvá roky, než upraví své přistěhovalecké zákony. V rozhovoru pro místní tisk se v tomto smyslu vyjádřil krátce poté, co kanadský premiér připustil, že za zavedení vízové povinnosti pro Mexičany může do značné míry špatně fungující kanadský azylový systém.
Londýn - Loď s ruskou posádkou zmizela poté, co na ni vstoupila desítka ozbrojených mužů.
Holešovice -Po úchvatném mistrovství světa a strhujícím vyvrcholení extraligy čeká fanouška děravého míčku další lahůdka: turnaj Czech Open.
České Budějovice - WIP Reklama Dobrá Voda vyráží za obhajobou PMEZ do Švédska. Nejlepší český tým věří, že mise bude úspěšná.
Břeclav - Nejlepší hokejové talenty ročníku, skvělé zápasy, vynikajicí atmosféra. Memoriál Ivana Hlinky hráčů do 18 let si vybudoval velkou tradici.
Pociunai, Plzeň - Se dvěma medailemi a čtvrtým místem v družstvech pro český tým se vrátili z mistrovství Evropy v plachtění v litevském Pociunai čeští reprezentanti.
Praha - Boleslavští florbalisté by rádi na mezinárodním turnaji prokázali svou kvalitu.
Praha - Rekordní účast 244 týmů. Takový bude letošní ročník florbalového Czech Open.
Lednice /FOTOGALERIE/ - Po dvaceti dnech končí vLednici premiérový ročník Jihomoravského fotografického workshopu. Ten na jih Moravy přilákal téměř čtyřicet účastníků. Nepřijeli jen zČeské republiky, ale také ze Slovenska, Maďarska, Německa, Rakouska nebo Švédska.
Pačejov - Pro obce, které hlubinné úložiště jaderného odpadu nechtějí, se toho však příliš nemění.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/-Srážka mercedesu a Volkswagenu Passat skončila zraněním sedmi lidí. Nehoda se stala v noci z pátku na sobotu před jedenáctou hodinou na 8. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno v místě, kde se dva jízdní pruhy sbíhají do jednoho. Obě auta skončila v odvodňovací strouze mimo dálnici.
Brno /FOTOGALERIE/ - Srážka mercedesu a Volkswagenu Passat na Brněnsku skončila zraněním sedmi lidí. Nehoda se stala v noci z pátku na sobotu před jedenáctou hodinou na 8. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno v místě, kde se dva jízdní pruhy sbíhají do jednoho. Obě auta skončila v odvodňovací strouze mimo dálnici.
Brno /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Srážka mercedesu a Volkswagenu Passat na Brněnsku skončila zraněním sedmi lidí. Nehoda se stala vnoci zpátku na sobotu před jedenáctou hodinou na 8.kilometru dálnice D2 ve směru na Brno vmístě, kde se dva jízní pruhy sbíhají do jednoho.
Valašsko/FOTOGALERIE/ - Parádní úspěch v podobě stříbrné medaile ve dvojboji si přivezl z juniorského mistrovství Evropy ve vzpírání ve Švédsku valašský vzpěrač Jiří Orság.
Stockholm – Letoun švédského vojenského letectva Jas-39 Gripen ve čtvrtek havaroval v jihošvédském kraji Blekinge.
Klatovsko – Šest lokalit vytipovaných Správou úložišť radioaktivního odpadu (SÚRAO) jako nejvhodnějších pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva bylo vyškrtnuto z Politiky územního rozvoje, kterou nedávno schválila vláda.
Pačejov - Pro obce, které hlubinné úložiště jaderného odpadu nechtějí, se toho však příliš nemění.
Ludvíkovice - Poprvé v historii hostila Česká republika světový pohár v orientačním biatlonu. Český orientační biatlon pořádal v uplynulém víkendu na Děčínsku na střelnici v Ludvíkovicích a v nedalekých lesích 4. kolo ČEZ – světového poháru v orientačním biatlonu a otevřené Mistrovství ČR. Technicky tuto soutěž zajišťovali sportovci ze sportovních klubů KB Jílové, KOB Děčín a Konkordia Děčín.
České Budějovice - Masér Tomáš Pier působil na mistrovství světa v in–line hokeje v německém Ingolstadtu u národního mužstva Rakouska.
Hradec Králové - Starší žáci florbalového klubu CSP Hradec Králové se zúčastnili mezinárodního turnaje Prague Games 2009, který je největším florbalovým kláním mládeže v Evropě.
O tom, proč některé nemocnice v Plzeňském kraji nejsou schopny ufinancovat svůj provoz, se přeli na svém posledním zasedání krajští zastupitelé.
Litomyšl - Téměř tři desítky hudebníků z celého světa bydlí nyní v rodišti Bedřicha Smetany.
Brno - Vyzkoušet souhru týmu, natrénované hodiny nebo fyzickou připravenost.
Hostouň /FOTOGALERIE/ -Celkem se výstavy zúčastnila devadesátka psů a z toho skoro třetina byla ze zahraničí.
Nový Hrozenkov /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Nejlepší vzpěrači Česka i Slovenska se sešli uplynulou sobotu u jezera Balaton v Novém Hrozenkově aby stovkám přihlížejících předvedli svoje umění na šestnáctém ročníku Vzpěračského hexagonálu.
Bučovice /FOTOGALERIE/ - Katka Kozinová a Dana Bevilacquová neudělají na výletě ani krok bez GPS navigace v ruce.
Děčín - V pátek jsme zveřejnili první část oceněných osobností děčínského hokeje za více jak šedesátiletou historii. Dnes přinášíme slibovanou druhou část.