Nové Město nad Metují - Smíšený sbor Kácov z Nového Města nad Metují se pod vedením sbormistra pana Jaroslava Rybáčka zúčastnil od 21. do 25. května mezinárodního soutěžního festivalu Mundus Cantat Sopot 2008.
Šošůvka - Ač Drahoslava Grice doma k hudbě nevedli, v dětství si zamiloval varhany. Minulý týden se zúčastnil své třetí hudební, a první mezinárodní soutěže a zvítězil v konkurenci šedesáti varhaníků.
Zábřeh - Maketa největší rukopisné knihy na světě v sobotu dorazila do Zábřehu. Do kostela svaté Barbory jí přišly obdivovat desítky lidí. Po celý tento týden bude vystavena v katolickém domě.
Olomouc - Třeba i šedesát tisíc korun si mohou během letních prázdnin vydělat studenti. To však musejí vyrazit do zahraničí. V Olomouci jim personální agentury za hodinu pomocných prací v supermarketech, továrnách nebo na stavbách nabízejí kolem šedesáti korun čistého.
Brno/ Letošní 37. Mezinárodní regata mládeže v Brně přivítala celkem 380 startujících lodí, z padesáti veslařských klubů a z deseti států. Mimo kluby z ČR zde startovali i závodníci ze Slovenska, Slovinska, Švédska, Norska, Rakouska, Chorvatska, Německa, Maďarska a Rumunska. Posádky převážně tvořily reprezentační výběry, které testovaly úroveň mladých závodníků před letošním mistrovstvím světa. Veslaři z TJ Lokomotiva Beroun zde měli i letos svá želízka v ohni, ale také historicky nejmenší výpravu tří závodníků. Ta však předčila veškerá očekávání a přivezla nejlepší historický úspěch, nejen pro Beroun, ale z posledních ročníků i pro Českou republiku.
Zlín - Nejdůležitější fáze sezony čeká o víkendu ženskou složku házenkářského klubu Zlína. Svěřenkyně trenéra Luboše Amberského se ve dvou barážových duelech utkají s ostravskou Porubou, vítězem I. ligy, o setrvání v interlize.
Ostrava - Novým přírůstkem v Zoo Ostrava jsou tři mláďata puštíka bělavého, která se postupně vylíhla na přelomu března a dubna a která jsou právě v těchto dnech dobře viditelná pro návštěvníky.
České Budějovice - Ačkoliv do zahájení mezinárodní výtvarné výstavy Intersalon zbývá ještě řada týdnů, již nyní bylo rozhodnuto o skladbě vystavujících autorů.
Hodonín - Za účasti zápasníků z České republiky, Slovenska, Švédska, Běloruska, Německa, Rakouska a Lotyšska. Domácí borci ze Sokola Hodonín se v nabité konkurenci neztratili.
V loňském roce bylo v České republice uzavřeno více než 57 tisíc manželství. Rekordním svatebním dnem se stala sobota 7. 7. 2007, v jejímž průběhu se konalo 4284 svatebních obřadů.
Zlín - Za normálních okolností má vedení zlínské házené znominace každé své hráčky do reprezentace radost. Teď je všechno jinak. Na období, kdy čeká nejhorší český tým interligy baráž oholý život vpodobě setrvání vnejvyšší mezinárodní soutěži, je to však ze strany Českého svazu házené házení klacků podnohy.
Přerov -Letošní Triglav mistrovství České republiky v biketrialu bylo odstartováno první květnovou sobotu v Brně, kde nechyběli ani Přerované Adam a Pavel Procházkovi.
Region - V Galerii Panský dům vystavuje své obrazy Jiří Holásek, jedna z pozoruhodných postav slovácké folklorní scény. Rodák z Poštorné (1935) zakládal společně s Jožkou Kobzíkem, Jožkou Horčičkou – Šífarem a dalšími v padesátých letech soubor Břeclavan.
Most - Na sto padesát hráčů a hráček ze třinácti zemí se čtyři dny utkávalo na mosteckém zimním stadionu o mistrovské tituly ve stolních hokejích. Vedle tradičních hokejových zemí o medaile přijeli bojovat například i stolní hokejisté z Namibie, Nigérie nebo Vietnamu.
Znojmo/ Znojemský oddíl Taekwon-Do opět exceloval. Tentokrát na největším světovém turnaji ve švédském Skvöde. Devátý ročník Vikings Cup přitom zastihl znojemské závodníky ve skvělé formě. Dokázali uspět mezi světovou špičkou a na jih Moravy dovézt čtyři bronzové medaile.