Paskov – Biocel Paskov podporuje produkty přátelské k životnímu prostředí. Buničina, kterou firma vyrábí, byla nově zařazena do databáze Swan. „Buničina Biocelu Paskov byla zařazena do databáze produktů, které splňují podmínky pro udělení Swan označení papírenských výrobků.
Blansko - Hokejové reprezentace do dvaceti let sehrají v Česku Turnaj pěti. Mladíci z České republiky, Švédska, Finska, Švýcarska a Německa se poperou o trofej na několika stadionech.
Zlín - Hokejoví junioři RI Okna Zlín vedou extraligu. I díky tomu byl jejich trenér Zdeněk Čech v minulém týdnu zatím dočasně pověřen vedením reprezentační dvacítky, u které po světovém šampionátu vypršela smlouva kouči Miloslavu Hořavovi.
Olomouc - Čtyři olomoučtí hokejisté se vešli do nominace české reprezentace do dvaceti let na únorový turnaj pěti. Po nevydařeném světovém šampionátu začínají trenéři Čech s Antoníkem hledat novou sestavu pro nadcházející šampionát v Kanadě.
Holešov - Střední policejní škola MV v Holešově má medailistku z MS hokejistek. Vynikajícím sportovním úspěchem zahájila rok 2008 členka ženské reprezentace České republiky do 18 let v hokeji Martina Křupková. Na juniorském mistrovství světa v kanadském Calgary byla členkou našeho bronzového reprezentačního týmu.
Ostrava - Zdravotní problémy vraném dětství nedávaly rodákovi zvesničky Skalice vokrese Frýdek-Místek velké šance na to, aby se stal jednou zhokejových brankářských legend. Sudičky mu ale daly už do kolébky pevnou vůli, nebojácnost, tvrdost ksobě samému, touhu prosaditse.
Hradec Králové - Počasí vyhnalo účastníky tradičních zimních radovánek do útrob Základní školy Sion na Moravském Předměstí v Hradci Králové. Poprvé se museli obejít bez bílé studené hmoty.
Lipno nad Vltavou - Už dvakrát zhatily uspořádání maratonu na ploše zamrzlého lipenského jezera povětrnostní podmínky. Letos to snad už pořadatelům vyjde. A možná hned i pod dohledem pelhřimovské Agentury Dobrý den.
Lipno nad Vltavou - Už dvakrát zhatily uspořádání maratonu na ploše zamrzlého lipenského jezera povětrnostní podmínky. Letos to snad už pořadatelům vyjde. A možná hned i pod dohledem pelhřimovské Agentury Dobrý den.
Znojmo - Znojemský oddíl Taekwon-Do letos oslavil patnácté výročí. Rok 2007 byl pro vyznavače korejského bojového umění nejúspěšnější co do počtu medailí. Tím ale historicky nejlepším byl rok 2006, ve kterém získala znojemská škola Taekwon-Do titul nejlepší školy v České republice.
Zakladatelem Taekwon-Da ve Znojmě je František Macek, který momentálně působí jako šéftrenér. Klub aktuálně čítá devadesát dva členů a svým počtem patří znojemská škola k největším u nás.
České Budějovice - Ačkoli hokejovým juniorům a dorostencům zbývá do reprezentační přestávky odehrát v extralize ještě šest kol, kluby už se dozvěděly nominace do mládežnických výběrů ČR. Figurují v nich i talentovaní hráči z HC České Budějovice.
Stockholm/Pardubice - Český plochodrážník Antonín Klatovský vybojoval postup do seriálu finálových závodů letošního mistrovství světa na ledové ploché dráze.
Olomouc - Zajímavou dohru měl incident z poslední třetiny utkání 35. kola 1. hokejové ligy Olomouc - Havířov. Ve 46. minutě vznikla roztržka mezi Václavem Meidlem a hostujícím Michalem Novákem.
Petrohrad - Potvrzeno! Vpříští sezoně odstartuje hokejová Liga mistrů. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) oznámila, že se otitul utká dvanáct týmů. Ty si mezi sebe rozdělí celkem 10milionů eur (přibližně 260milionů korun).
Calgary/Kolín/ České hokejistky do 18 let v čeles kolínskými odchovankyněmi Kateřinou Mrázovou a Alenou Polenskou slaví obrovský úspěch. Na mistrovství světa v kanadském Calgary vybojovaly bronzové medaile.
Téměř tisíc lidí se dnes sešlo vChrastavě, aby se postavilo na start již pětatřicátého ročníku Chrastavské šlápoty, která je už tradičně organizována jako zimní pochod pro aktivní turisty.
Oshawa - Exbudějovický brankář Jakub Kovář, jenž před sezonou zvolil odchod do Ontarijské hokejové ligy, krátce po účasti na MS „20“ změnil dres.
Windsor Spitfires a Oshawa Generals jako by se rozhodly, že si s českými brankáři zalaškují, a oba reprezentanty si mezi sebou vyměnily!
Hradec Králové - Už příští týden dorazí do Hradce Králové 14. ročník putovní přehlídky, která už tradičně nabízí filmovým labužníkům špičkové snímky světové kinematografie. Hradecké artkino Centrál je jedním ze stovky českých kin, kde se Projekt 100 zastaví.
Ikast/Herning - Veselské mladé házenkářky předvedly v Dánsku, co umí. Jen dvě branky je dělily od finálové účasti v mezinárodním turnaji mladších žákyň.
Hodinka jógy denně navodí víc štěstí než odpočinek voblíbeném křesle.Jóga nejenže přináší pocit fyzické i duševní pohody, ale může zvrátit klinické a biochemické procesy spojené smetabolickým syndromem. Tvrdí to výsledky studií uskutečněných ve Švédsku a Indii.
Brno - Jméno prvního vojenského velitele Brna po vzniku Československa, sokola a bojovníka proti nacismu majora Sylvestra Vody nepatří mezi ty nejznámější. Většina Brňanů si při jeho vyslovení vzpomene pouze na Vodovu ulici v Králově Poli.
PLZEŇ - Výstava nazvaná Půvaby a tajemství klementinských rukopisů a malé poklady z plzeňských depozitářů končí 10. ledna ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje.
Brno, Praha - Policisté potvrdili, že zatčená žena, kterou přivezli ve středu z Norska, je opravdu Barbora Škrlová, jak prokázaly testy DNA. Brněnský soudce na ni ve čtvrtek uvalil vazbu, existuje totiž obava, že by mohla zaseutéct.
Nové Město - Stoupá ladně po schůdcích. Slušivá róba dává vyniknout její kráse. Chůze však prozrazuje náznak nohou do písmene O. Jde totiž o druh „homo sapiens football.“
České Budějovice - Na výstavu velkoformátových autorských snímků fauny a flóry mladého fotografa Alexandra Prospěcha zve milovníky fotografie a přírody českobudějovická Galerie Nahoře.
Mořkov - V Mořkově, kde je starostou už čtvrté volební období, žije od narození. Má 56 let, je ženatý, je bezdětný, původním povoláním je stavební technik.
Itálie - Finská běžkyně na lyžích Virpi Kuitunenová vyhrála sobotní závod na 10km klasickou technikou vitalském Val di Fiemme a přiblížila se obhajobě loňského prvenství.