V Klatovech začíná šampionát mladých basketbalistek
Klatovy – Je to konečně tady.
Klatovy – Je to konečně tady.
Domažlice – Projel si Irsko, Anglii, cestoval po Švédsku, navštívil Německo a prošmejdil Francii.
Pardubický dres opět oblékne Robert Kousal. Na zádech bude mít číslo 19.
Znáte to jakmile se na někoho přilepí špatná pověst, hodně těžko se jí zbavuje. Platí to i v hokeji. Stačí dva tři menší průšvihy a na takového hráče se pak kdekdo kouká skrz prsty. A u Martina Réwaye to nebyly jen „dva tři menší průšvihy“, ale poměrně dlouhý seznam hříchů.
Znáte to jakmile se na někoho přilepí špatná pověst, hodně těžko se jí zbavuje. Platí to i v hokeji. Stačí dva tři menší průšvihy a na takového hráče se pak kdekdo kouká skrz prsty. A u Martina Réwaye to nebyly jen „dva tři menší průšvihy“, ale poměrně dlouhý seznam hříchů.
Břeclav – Po roční odmlce se do Břeclavi vrací tradiční Hlinkův memoriál, prestižní turnaj juniorských reprezentací v ledním hokeji. Nyní nově pod názvem Hlinka Gretzky Cup.
Technology Florbal Mladá Boleslav na přelomu srpna a září poletí do Švédska. Na Umeå Scandic Cupu pořádaném elitním klubem IBK Dalen bude startovat už popáté. V základní skupině B se utká s finským SPV a švédskými celky Team Thorengruppen a Wibax Piteå IBK.
/FOTOGALERIE/ Úspěšná atletka oddílu A.C. TEPO Kladno Nikola Pöschlová je dvacetiletá talentovaná skokanka o tyči, která se již řadu let pravidelně účastní vrcholných atletických akcí. Letos dokázala vybojovat na Mistrovství České republiky do 22 let v Praze stříbrnou medaili a aktuálně o víkendu na Mistrovství České republiky mužů a žen v Brně získala bronz! Řadí se tak k předním českým tyčkařkám současnosti.
Kopřivničtí házenkáři oslaví 60. let házené v Kopřivnici mezinárodním turnajem s bohatým doprovodným programem i soubojem starých gard plným velkých jmen!
Krásensko /ROZHOVOR/ – Jmenuje se stejně jako známý rybář a dobrodruh. U vody však u nahozených prutů nesedí. Volný čas tráví Jakub Vágner z Krásenska v posilovně. Původně byl jeho sportem číslo jedna hokej. Dotáhl to až do dorostenecké extraligy. Před necelými třemi lety se však začal věnovat silovému trojboji.
Havířov /FOTO/ – David Pastrňák navštívil v sobotu rodný Havířov. V areálu Tennis Hillu si zahrál turnaj čtyřher, který pořádal hokejový klub AZ. Doprovázela ho nejen jeho švédská přítelkyně Rebecca, ale také maminka Marcela Ziembová, která nechybí u žádného významného okamžiku synovy kariéry. I když už v Havířově nežije, ráda se tam vrací.
Havířov /FOTO/ – David Pastrňák navštívil v sobotu rodný Havířov. V areálu Tennis Hillu si zahrál turnaj čtyřher, který pořádal hokejový klub AZ. Doprovázela ho nejen jeho švédská přítelkyně Rebecca, ale také maminka Marcela Ziembová, která nechybí u žádného významného okamžiku synovy kariéry. I když už v Havířově nežije, ráda se tam vrací.
Nejprve útočníci, potom beci. Prostějovští hokejisté absolvovali před novou sezonou první trénink na ledové ploše. Neobjevili se na ni ale všichni.
Blatná – Přinést do života památek nového svěžího ducha. To je úkolem studentů z Univerzity Oxford, kteří přijíždí na zámek do Blatné. Letos už druhým rokem.
V Kladrubech nad Labem na Pardubicku se nachází národní hřebčín, který je jedním z nejstarších velkých hřebčínů na světe. Před několika týdny byl po dvanáctiletém snažení jako druhá památka v Pardubickém kraji zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Hřebčín ušel za dobu své existence dlouhou cestu, mnohé se změnilo a mnohé se nejspíše ještě změní, práce s koňmi však zůstává stejná neustále se řídí starými postupy. A jak vlastně život v kladrubském hřebčíně vypadá?
Atletický červenec přinesl velmi úspěšná vystoupení kladenských borců na Mistrovství Evropy do 22 let (Gävle) a na Mistrovství Evropy juniorů do 19 let (Boras).
V nominaci na mistrovství Evropy atletů do dvaceti let se Jakub Majerčák objevil na poslední chvíli, v rozběhu pomohl české čtvrtkařské štafetě k postupu, a i když člen Slovácké Slavie Uherské Hradiště do finále běhu na čtyřikrát čtyři sta metrů nezasáhl, nakonec společně s kolegy Ladislavem Töpferem, Filipem Ličmanem, Danielem Lehárem a Matějem Krskem slavil senzační stříbrnou medaili i překonání národního rekordu v kategorii atletů do dvaceti let.
Klatovy – Za necelé dva týdny to už konečně vypukne. O čem je řeč? No přece o basketbalovém šampionátu dívek do 20 let, který od 3. do 11. srpna hostí Klatovy.
Od pátku 16. srpna do neděle 18. srpna se v Mladé Boleslavi odehraje třetí ročník mezinárodního florbalového turnaje Bohemia Trophy. Kromě pořádajícího týmu Technologů se ho zúčastní IBK Dalen ze Švédska, EräViikingit z Finska a Floorball Köniz ze Švýcarska.
České Budějovice – O víkendu bude v Brně mistrovství ČR mužů a žen v atletice. Jihočeši se zájmem očekávají například sprinty.
Tři skauti z teplického střediska Dvojka se zúčastní světového jamboree, které v pondělí 22. července začíná ve Spojených státech. Na setkání, které organizují společně Mexiko, Kanada a USA, se chystá na 45 tisíc mladých lidí ze 150 zemí světa.
Chudáci děti, napadne nás většinou, když slýcháme příběhy o rozvedených a různě sešívaných rodinách. Rozvod přeci znamená pro dětskou duši doživotní trauma. Málokoho už ale napadne, že silné pocity frustrace, bezmoci a odmítnutí zažívají i macechy a otčímové. I na to se zaměřil měsíčník Kondice.
Klatovy – V Praze se v první polovině července uskutečnil florbalový Prague Games, jeden z největších mládežnických turnajů na světě.
České Budějovice – Petr Turek spatřil světlo světa v jihočeské metropoli za I. republiky a jako jedenáctiletý kluk zažil na konci II. světové války bombardování Č. Budějovic.
Ve středu ráno zahájil THW Kiel přípravu. V novotou zářícím tréninkovém centru v blízkosti Sparkassen-Areny proběhla velká sláva. A to je v házenkářském světě mimořádná adresa. Vždyť ji obývají trojnásobní vítězové Ligy mistrů, držitelé dvaceti titulů z bundesligy, či jedenácti národních pohárů…
České Budějovice – Petr Turek spatřil světlo světa v jihočeské metropoli za I. republiky a jako jedenáctiletý kluk zažil na konci II. světové války bombardování Č. Budějovic. Od malička byl sportovním nadšencem, a byť ho bavil fotbal, nohejbal či tenis, nejdál to dotáhl s hokejkou.
Klatovy, Praha – Už jen necelý měsíc a v Praze vypukne další, již 27. ročník prestižního mezinárodního turnaje dospělých ve florbalu - Floorball Czech Open.
Pohled na uschlou lípu před kaplí Matky Boží u hradu Veveří rozesmutněl turistu ze Švédska Ivana Kruzelu. „Je to skandál, určitě za to někdo nese odpovědnost,“ prohlásil Kruzela. Vysazení stromu bylo součástí loňského projektu Jihomoravského kraje. Lípy jako národní stromy připomněly stoleté výročí od vzniku Československa.
Brno – Pohled na uschlou lípu před kaplí Matky Boží u hradu Veveří rozesmutněl turistu ze Švédska Ivana Kruzelu. „Je to skandál, určitě za to někdo nese odpovědnost,“ prohlásil Kruzela.
Stovka závodníků a přes deset tisíc návštěvníků se očekává na sedmém ročníku JBC 4X Revelations, závodu ve fourcrossu horských kol. Třídenní akce se tradičně odehraje v bikeparku areálu Dobré Vody na okraji Jablonce nad Nisou.
Stovka závodníků a přes deset tisíc návštěvníků se očekává na sedmém ročníku JBC 4X Revelations, závodu ve fourcrossu horských kol. Třídenní akce se tradičně odehraje v bikeparku areálu Dobré Vody na okraji Jablonce nad Nisou.
Stovka závodníků a přes deset tisíc návštěvníků se očekává na sedmém ročníku JBC 4X Revelations, závodu ve fourcrossu horských kol. Třídenní akce se tradičně odehraje v bikeparku areálu Dobré Vody na okraji Jablonce nad Nisou.
České Budějovice – Na první pohled tady něco nehraje. V sále posilovny BCrossGym vedle sebe cvičí fotbalista a hokejista.
Plzeň – Česká nominace na atletické mistrovství Evropy juniorů potvrzuje, že plzeňská Škoda patří k nejlepším klubům v republice.
Ani po ligové sezoně nezahálí mladé hranické florbalistky. Žákyně FBC Hranice sbíraly cenné úspěchy na největších tuzemských turnajích pro mládež.
České Budějovice - Tři turnaje nabídl atraktivní Šachový festival v Č. Budějovicích. O uzavřeném velmistrovském turnaji, kde startovalo 10 šachistů, Deník podrobně informoval.
Čeští atleti do 20 let ovládli v maďarském Györu mezistátní utkání družstev. Dopomohli k tomu i tři atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště Jakub Kunt, Tomáš Zajíc a Blanka Tomášková. „Nejvíce zazářila právě Blanka, která všechny své starty proměnila v medailové umístění,“ chválil předseda hradišťského klubu Pavel Kunt.
Šošůvka – /FOTO, VIDEO/ V sobotu kolem druhé odpoledne to u kulturního domu v Šošůvce vypadá, jakoby tam zabloudila nějaká rocková hvězda. Šla na oběd a dala ochrance volno. Na prostranství totiž popochází skupinka vazounů. Tetování a nekompromisní pohledy. Většina z nich má rozměry paží jako ostatní přihlížející obvod stehen. A na sobě bílá trika s nápisem Strongman Ivo Ševčíka. Za chvíli totiž startuje třetí a zároveň poslední ročník siláckého pětiboje, který je memoriálem loni tragicky zesnulého pořadatele prvních dvou ročníků.
Milevsko, Švédsko, Gavle - Ve dnech 11.-14. července 2019 se ve švédském Gavle uskutečnilo atletické ME do 22 let pro rok 2019.
Plzeň – Dvě želízka v ohni bude mít atletická Škoda Plzeň na mistrovství Evropy do 22 let ve švédském Gävle. Šampionát začíná ve čtvrtek.
Klatovy, Praha – Od středy až do soboty se v hlavním městě republiky koná největší mezinárodní florbalový turnaj mládeže na světě. Na prestižní akci, která se letos koná již pošestnácté, nebudou chybět ani mladí zástupci z Klatovska.
Madeira, Třebíč - První liga mistrovství Evropy družstev ve vícebojích na portugalské Madeiře se stala jasnou kořistí českého výběru. Ten potvrdil roli jasného favorita a suverénně vyhrál před Finskem a Polskem. K postupu do superligy pomohl vítězstvím v mužském desetiboji třebíčský odchovanec Jiří Sýkora.
Hned dvojici vzácných vikinských pohřebních lodí objevili archeologové nedaleko švédské Uppsaly. Jedna z nich byla ještě neporušená a obsahovala zachovalé pozůstatky dospělého muže, psa a koně. Podle archeologů pocházel muž z vyšších vrstev tehdejší společnosti.
/ROZHOVOR/ Rychnovská rodačka Renáta Březinová úspěšně debutovala na mistrovství Evropy žen v basketbale.
Znojmo – Třetí semifinálová bitva s vítěznou tečkou za tři roky. Hráči znojemských Knights zkrotili v sobotním semifinále druhé rakouské divize amerického fotbalu na domácím hřišti slovinskou tygří smečku z Domžale a po výhře 39:0 si zajistili účast ve finálovém souboji o Iron Bowl, tedy pohár pro vítěze třetí nejvyšší soutěže. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale šlo o tvrdý a velmi fyzicky náročný zápas. Soupeř nás dokázal brzdit v ofenzivě, přivezl výborné hráče se zkušenostmi z nejvyšší rakouské soutěže i univerzitní ligy v Americe. Díky detailnímu plánu hry jsme ale utkání měli pod kontrolou,“ pochvaloval si znojemský kouč Radim Pařízek.
/ROZHOVOR/ Rychnovská rodačka Renáta Březinová úspěšně debutovala na mistrovství Evropy žen v basketbale.
/ROZHOVOR/ Rychnovská rodačka Renáta Březinová úspěšně debutovala na mistrovství Evropy žen v basketbale.
/ROZHOVOR/ Rychnovská rodačka Renáta Březinová úspěšně debutovala na mistrovství Evropy žen v basketbale.
/ROZHOVOR/ Rychnovská rodačka Renáta Březinová úspěšně debutovala na mistrovství Evropy žen v basketbale.
Hokejista Rudolf Červený naváže na úspěšné sezony v dresu Hradce Králové. Po zahraniční štaci se dohodl s vedením klubu na návratu do známého prostředí a upsal se Mountfieldu HK na čtyři sezony.