Knihovníci si užili svůj třetí reprezentační ples
Louny, Cítoliby - Dělnický dům v Cítolibech hostil v sobotu 27. února třetí reprezentační ples Městské knihovny Louny.
Louny, Cítoliby - Dělnický dům v Cítolibech hostil v sobotu 27. února třetí reprezentační ples Městské knihovny Louny.
Brno – Pořídit si kočárek, prohlédnout si nejnovější hračky nebo se vyfotit s oblíbenými Mimoni z animovaného filmu mohou rodiče s dětmi v pavilonu V brněnského výstaviště. Ve čtvrtek tam začíná veletrh Prodítě a potrvá až do neděle.
Mračnice - Letos v únoru uspořádal Sbor dobrovolných hasičů v Mračnicích hned dva maškarní bály.
Chomutov - Základní umělecká škola v Chomutově chystá v letošním roce dvě velké akce k 70. výročí svého založení. Bývalí i současní žáci a pedagogové výročí oslaví na slavnostním plesu 4. března a poté na speciálním koncertu ve škole 28. dubna.
Králův Dvůr – Turisté Tělovýchovné Jednoty Sokol Králův Dvůr se připravují na další turistickou sezonu.
Jihlava – Ve čtvrtek třetího března proběhne již druhý ročník Reprezentačního plesu Vysoké školy polytechnické v Jihlavě.
Hostouň /FOTOGALERIE/ – Výživnou sobotu mají za sebou fotbalisté Sokola Hostouň. Lídr tabulky krajského přeboru nejprve dopoledne sehrál zajímavý duel s kvalitním mužstvem divizního Motorletu (4:4), den pak zakončil tradičním klubovým plesem s vyhlášením nejlepších hráčů. Královskou korunu zelenobílých převzal z rukou legendárního Jana Bergera loni skutečně vynikající František „Ferry" Motlík.
Iten /POZDRAVY Z KENI/ – Jeden z nejlepších českých vytrvalostních běžců Jiří Homoláč tráví na soustředění v Keni dva a půl měsíce. V Africe se připravuje na atakování maratonského limitu na olympijské hry v Riu de Janeiro. O své přípravě a také zážitcích v daleké zemi každé úterý seznamuje čtenáře Deníku Rovnost v pravidelném zápisníku.
Uherský Brod – Prohloubit povědomí o kultuře Slovácka, by chtěli pořadatelé tradičních seminářů nazvaných Učíme se lidové tance. Ty se mají v březnu konat v již tradičním prostředí uherskobrodské Základní školy Na Výsluní.
Všeruby – Kulturní dům ve Všerubech byl v sobotu večer plný hudby, tance a veselí. Sbor dobrovolných hasičů tam pořádal svůj každoroční bál.
Uherské Hradiště – Fantom opery i slovácké lidové tance. To bylo pondělní dopoledne v prostorách Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Jeho plochu totiž na celý den 29. února obsadilo Gymnázium Uherském Hradiště, které si tak prožilo svou zhruba třicátou Akademii gymnázia.
Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 9. týden
Nymburk - Nymburští Krahujci velmi dobře vědí, že „Kdo si hraje, nezlobí"
Dobříš, Stará Huť – V kulturním domě ve Staré Huti se v sobotu konal VII. ročník Reprezentačního plesu Aerobik studia Orel Dobříš, který byl zároveň jedním z posledních plesů letošní sezony na Dobříšsku.
Domažlice – V Městském kulturním středisku v Domažlicích se v sobotu konal tradiční Rybářský ples.
Havířov - Senioři z havířovského GrandParku a jejich příbuzní si ve středu užili opožděného masopustního karnevalu.
Střížov – Možnost zakoupit si čerstvé vepřové maso a tradiční zabijačkové pochoutky měli v sobotu návštěvníci kulturního domu ve Střížově. Konal se tam totiž již čtvrtý ročník oblíbených vepřových hodů.
Sedlčany - Dětský karneval přilákal v sobotu do sedlčanského kulturního domu princezny, rytíře, piráty, zvířátka, berušky a další drobotinu v rozmanitých kostýmech.
Klatovy - V kulturním domě v Klatovech se v pátek večer opět sešli mladí účastníci tanečních kurzů tance a společenské výchovy pod vedením taneční školy Krejčík.
Benátky nad Jizerou - Ty nejlepší taneční páry z celé republiky si v sobotu odpoledne daly dostavení v benátecké sportovní hale NIBE. Český svaz tanečního sportu, město Benátky nad Jizerou a taneční škola ZITA zde pořádaly už 37. ročník Benáteckého poháru.
Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Vybíráte pohybový kroužek pro vaše dítě? Aerobic club hip hop Hradec Králové pořádá nábor nových členů do svých řad.
Zlín – Jak jsem se jednou postavila k tyči, tak jsem z ní už neslezla," říká o své největší volnočasové vášni dvaatřicetiletá Eva Krvačná ze Zlína. Je to dva a půl roku zpátky, kdy ji doslova uchvátil takzvaný pole dance, tedy tanec u tyče. Tehdy na jeho hodiny dojížděla do Uherského Hradiště.
Kolín – Tenhle galavečer pánské taneční skupiny Rasputin rozhodně nebude snadné překonat, shodovali se diváci, kteří viděli nejnovější vystoupení Rasputina s názvem I muži mají své dny.
Vsetín – Dámám ve večerních róbách a pánům v oblecích patřil v sobotu večer Dům kultury ve Vsetíně. Konal se tady třináctý ples společnosti Austin Detonator.
Hluk – Vyprodáno, plný dům! Odbyt vstupenek by pořadatelům Vinařského plesu v Hluku mohli závidět na leckterém fotbalovém nebo hokejovém stadionu. Rozměrnými útrobami hlucké sportovní haly v sobotu večer korzovalo ze sálu do sálu více než patnáct stovek slavnostně naladěných hostů. O osmý ročník plesu měli lidé značný zájem, prakticky vyprodáno bylo už měsíc nazpět.
Nová Paka – Levicové strany vás srdečně zvou na slavnostní odpoledne při příležitosti Mezinárodního dne žen. Koná se v sobotu 5. března od 14 hodin v prostorách velkého sálu U Militkých v Nové Pace.
Vyškov – Country tance i round dance, tedy společenské tance s nápovědou. Ale především zábava a radost z pohybu. To je náplní taneční skupiny Simarela, která působí ve Vyškově přes dvacet let. Nyní ji ale trápí nedostatek členů. Dokonce kvůli tomu musela omezit vystupování na veřejnosti. „Je to asi uspěchanou dobou, lidé nemají čas. Také jim chybí chuť přijít si zatancovat," řekla vedoucí skupiny Laďka Pantůčková.
Ústecko - Tradiční Reprezentační ples UJEP 2016 byl plný karnevalových masek, tance i hudby. Letošní devátý ročník se totiž nesl v duchu benátského karnevalu.
Kolín – Předposlední letošní maturitní ples v Městském společenském domě v Kolíně se uskutečnil poslední únorovou sobotu, a to v režii studentů třídy 4.B kolínské Obchodní akademie.
Babice – Zpěváci Jiří Pavlica, Stanislav Gabriel starší, Věra Domincová, Pavla Rokytová, Jiří Litoš, Josef Pilát, František Maňásek, členové cimbálových muzik Lúčka a Stanislava Gabriela a spousta dalších hostů spěchali už v sobotu odpoledne do kulturního domu v Babicích. Chtěli být včas na generální zkoušce před vzpomínkovým večerem k nedožitým 80. narozeninám babického zpěváka a folkloristy Antonína Čevely.
Havířov – V sobotu večer se v bludovickém Domě PZKO konal tradiční společenský večírek bývalých zaměstnanců, jejich blízkých a přátel, před devíti lety zaniklého Dolu Dukla.
Kolešovice – Nově zrekonstruovaný kulturní sál v Kolešovicích roztančil Kloboukový ples.
Most /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Do centra Mostu proudili v dobrém rozmaru dámy ve večerních róbách a muži v oblecích. Nechyběli ani politici a šéfové firem.
Velkorysé a ambiciózní pokračování úspěšného projektu hudebního skladatele Michala Dvořáka a houslového virtuosa Jaroslava Svěceného připravila na pondělí 28. března dramaturgie Domu kultury města Ostravy.
Olomouc – Ženy v okouzlujících róbách a galantní pánové v pátek zaplavili taneční parket v NH Hotelu Olomouc. Kromě tance a dobrého jídla jim zpestřily zábavu hudební vystoupení. Olomoucký ples 2016 ovšem nebyl jenom ve znamení zábavy, ale měl také svůj charitativní účel.
Praha /ROZHOVOR/ - Holešovické haly poblíž Výstaviště se už osm let proměňují na uměleckou komunitu. V bývalých prostorách pro sklady existuje Studio Alta, scéna dávající prostor novému divadlu i jiným umělecko-společenským projektům.
Sušice - V pěti odděleních školní družiny Pampeliška působící při základní škole Sušice v Lerchově ulici to vřelo.
Kounov – Český svaz žen v Kounově má dvaačtyřicet členek. Aktivních je zhruba polovina. Ale mají také čestné členky, třeba devadesátileté. Kromě toho připravují pravidelně dětský karneval, mají ještě plno dalších aktivit.
Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Již potřetí uspořádají skupiny Fanclub HCHK a Ultras Mechov akci s názvem Štětec není zločin, v rámci které můžete přijít poděkovat hráčům ledního hokeje za dosavadní průběh sezony a vyjádřit jim tak podporu do dalších letošních bojů.
Ústecko – Nadcházející víkend slibuje řadu zajímavých událostí. V sobotu večer bude od 19.30 v Národním domě Country bál Porty a Country rádia.
Kounov – Zdolat překážkovou dráhu s míčkem na lžíci, uhádnout pohádkovou bytost podle otázek, nebo kreslit, měly za úkol všechny masky v kounovské sokolovně. Zábavné soutěže vystřídala hudba a taneční rej.
Východní Čechy /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v celém regionu chystají nejen o víkendu 27. a 28. února.
Táborsko - Pokud nevíte, jak si užít víkend, tady máte pár tipů. Například ani masopustní průvody ještě neskončily.
Litomyšl – Sbor KOS z pedagogické školy už dávno není partou zpěváků, kteří vystupují na školních akcích.
Blanensko, Vyškovsko /TIP NA VÍKEND/ – Plesová sezona se pomalu dostává do svého závěru, dámy ošetřují nohy s puchýři z těsných střevíčků, pánové povolují kravaty. Přesto se však najdou ještě takové, kvůli kterým se lidé zpět do společenských obleků rádi vrátí. Anebo se rovnou stanou někým jiným. Třeba šlechtou.
Blanensko, Vyškovsko /TIP NA VÍKEND/ – Plesová sezona se pomalu dostává do svého závěru, dámy ošetřují nohy s puchýři z těsných střevíčků, pánové povolují kravaty. Přesto se však najdou ještě takové, kvůli kterým se lidé zpět do společenských obleků rádi vrátí. Anebo se rovnou stanou někým jiným. Třeba šlechtou.
Okres Louny - Na jaké kulturní či společenské akce můžete vyrazit v těchto dnech v regionu.
Východní Čechy /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v celém regionu chystají nejen o víkendu 27. a 28. února.
Východní Čechy /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v celém regionu chystají nejen o víkendu 27. a 28. února.
Liberecký kraj - Hejtmanský ples podpoří desítky potřebných díky návštěvníkům i sponzorům částkou přes 700 tisíc korun.