![](https://g.denik.cz/51/20/12246763-1683924268485844-5545987628618703655-n_prazena-list-l.jpg)
Umělci spolu s učiteli proměňují učení v hru
Sokolov - V Sokolově se do projektu zapojila ZŠ Běžecká
Sokolov - V Sokolově se do projektu zapojila ZŠ Běžecká
Kolínsko – Honey Bunnies je kabaretní taneční skupinaz Kolínska, známá hlavně díky kankánu, která měla tu čest vystoupit již na řadě plesů, večírků a bálů. Vyzpovídali jsme členku souboru, Lenku Kuchařovou, abychom zjistili, co tanečnice plánují na nadcházející sezonu.
Třebechovice pod Orebem - Ačkoli Kateřina své jmeniny oslaví až ve středu, sobota už v Třebechovicích patřila jejímu jarmarku. Kateřinské trhy mají na Hradecku dlouhou tradici.
Prostějov - Taneční soutěž ve standardních a latinsko-amerických tancích v Mladé Boleslavi ovládl mladý pár s tanečníkem Michalem Burešem z Prostějova.
Úštěk - Město a zdejší Základní škola Aloise Klára se připravují na páteční odpoledne, kdy obyvatelé společně zahájí adventní období.
Plzeň - Měšťanská beseda v Plzni hostila v sobotu společenskou událost roku - Ples Evropy.
Hustopeče nad Bečvou – Bohatá tombola, občerstvení, půlnoční překvapení a vyhlášená pozitivní atmosféra. To všechno čeká návštěvníky tradiční Cecilské zábavy v Hustopečích nad Bečvou, která vypukne v sobotu 28. listopadu od dvaceti hodin v malém sále místního kulturního domu.
Ladnost, krása, elegance, pohyb. To vše hodnotila odborná porota na již 15. ročníku velké taneční soutěže O cenu města Českého Těšína, která se o víkendu konala v prostorách sportovní haly Albrechtovy střední školy.
Frýdek-Místek, Kozlovice – Dohromady stoleté výročí oslavily v sobotu soubory lidových písní a tanců Ostravica z Frýdku-Místku a Valašský vojvoda z Kozlovic. Na slavnostní večer se do kina Petra Bezruče přišlo podívat kolem pěti set návštěvníků.
Ústí nad Labem – Druhý ročník veleúspěšné akce s názvem Galavečer ústecké Army si pro své příznivce připravilo vedení FK Ústí nad Labem.
Blansko /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Sobota krátce po druhé hodině odpoledne. Na stolech u stěny stojí sady nablýskaných pohárů. Pytle s granulemi a záplava dalších psích pochoutek. Nabité hlediště. Mistrovství České republiky v tanci se psem je ve sportovní hale ASK Blansko v plném proudu.
Vyškov – První egyptský kabaret vznikl v roce 1926 a pojmenovaný byl Casino Opera. Stejný název nesla sobotní orientální galashow ve stylu Zlaté éry orientálního tance v Egyptě, jejímž dějištěm se stal Besední dům ve Vyškově.
Uherské Hradiště - Velký sál Klubu kultury v Uherském Hradišti byl v pátek večer svědkem kulturního programu a slavnostního předávání Speciálního grantu Nadace SYNOT, která si před patnácti lety, při svém vzniku, vepsala do svého štítu motto: Normální je pomáhat.
Olomouc – Zažít divadlo jinak. Nejen z pohledu diváka, ale i jako aktivní účastník divadelního soukolí. Takovou možnost dostanou v sobotu návštěvníci již třetího ročníku celorepublikové Noci divadel v Olomouci.
Několik představení, včetně toho finálového v pátek vpodvečer, mohli vidět lidé, kteří se přišli podívat na cvičební a taneční show Havířov v pohybu.
Uherské Hradiště – Dvojitou oslavu narozenin si užili všichni, kdo dorazili na začátku týdne do Galerie slováckých vín v Uherském Hradišti. Právě ta letos slaví tři roky svého fungování. K ní se přidal jako host večera i svatební salon Svatka, který funguje už čtvrt století.
Jablonec n. N. - /od 20. listopadu do 23. listopadu/ Pořádáte nějakou událost, dejte vědět ostatním. Napište na jablonecky@denik.cz
Hodonín – Splnili očekávání pořadatelů i diváků, potvrdili výbornou formu z předcházejících závodů i roli favoritů a po skvělém výkonu si zaslouženě vychutnávali ovace publika. Václav Masaryk s Klárou Chovančíkovou uspěli na domácí mezinárodní pohárové soutěži, když ovládli hlavní kategorii dospělých a po zásluze získali putovní pohár města Hodonína.
Blanensko, Vyškovsko – Na dávku nevšedních zážitků cestovatelů, dobrodruhů a jiných nadšenců, ale také výstavy, workshopy nebo koncerty se můžou o víkendu těšit lidé v Blansku. Město ovládne sedmnáctý ročník festivalu Rajbas.
Žďár nad Sázavou - Vivaldianno Město zrcadel je unikátní multimediální show, za kterou stojí skladatel, multiinstrumentalista a člen skupiny Lucie Michal Dvořák, jenž si pozval jako partnera houslového virtuosa Jaroslava Svěceného.
Hradec Králové - Sobota 7. listopadu byla pro soubor Fidgety Feet z královéhradecké Základní umělecké školy Střezina šťastným dnem plným zážitků. Zúčastnil se totiž pohárové soutěže nazvané Tap Dance Cup 2015, která byla součástí tanečního veletrhu Dance Life Expo 2015. Akce se konala již podruhé na brněnském výstavišti.
Více než tisícovka účinkujících všech věkových kategorií od dětí až po seniory se dnes představí v rámci cvičební a taneční show nazvané Havířov v pohybu.
Chomutvsko - Přinášíme přehled kulturních akcí, které se konají na Chomutovsku od 20. 11. do 27. 11.2015.
Východní Čechy /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v celém regionu chystají nejen o víkendu 21. a 22. listopadu.
Východní Čechy /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v celém regionu chystají nejen o víkendu 21. a 22. listopadu.
Valdice – Na Královském bále se každoročně snoubí společenský tanec, dobrá zábava a pomoc potřebným. Díky tomuto spojení navštěvují jeden z prvních plesů v regionu stovky lidí. Nejinak tomu bude i letos, 21. listopadu, kdy od devatenácti hodin proběhne v Kulturním domě ve Valdicích již pátý ročník této benefice.
Plzeň – Některé kulturní organizace v Plzni budou mít hlouběji do kapsy než dosud, a některé možná budou muset řešit dokonce existenční potíže. Plzeňští radní totiž ve čtvrtek rozdělovali miliony korun jako granty do kultury v příštích čtyřech letech.
Hodonín - Hlavně pro lázeňské hosty, ale i pro lidi z blízkého okolí, ve středu v hodonínských lázních zahrála oblíbená kapela Countrio.
Český Krumlov - /FOTOGALERIE/ Muzika plná rytmů, které nenechají člověka v klidu, tradiční romské tance, ale i tance diskotékové zaplnily o sobotním odpoledni předsálí českokrumlovského divadla.
Praha - Český taneční soubor VerTeDance připravuje na sobotu do holešovického studia Alta svou druhou letošní premiéru. Projekt se španělským názvem Ceviche odkazuje k latinskoamerickému pokrmu z ryb, kde se ingredience, chutě a vůně kombinují podle fantazie šéfkuchaře. Tím se tentokrát stane taneční světoběžník venezuelského původu, i tuzemskému publiku známý tanečník, choreograf a improvizátor David Zambrano.
Samšina – Přijďte dnes v 18 hodin mezi přátele dechovky. V liché středy hraje v restauraci na Samšině k poslechu i tanci Srazilka Drštěkryje.
Klatovy – Pátek třináctého nebyl rozhodně smolným pro klatovský folklórní Soubor písní a tanců Šumava. Členové pokřtili vlastní kalendář a odstartovali oslavy šedesáti let od založení souboru.
Havlíčkův Brod, Jihlava – U kapličky Ke cti Panny Marie v Jihlavě – Antonínově Dole se již po šesté uskutečnila bohoslužba za takzvané děti do dlaně.
Huštěnovice – O jedenáct dnů dopředu posunuté, ale stejně bohaté, vydařené a prosluněné dvaadevadesáté kateřinské hodování se v sobotu konalo v Huštěnovicích. Při něm vynikla pestrost všudypřítomných krojů a domácí i přespolní si mohli při nich užít huštěnovické tradice.
Olomouc - Moravské divadlo Olomouc se rozhodlo pojmout letošní ročník evropského projektu Noci divadel v retro stylu. Návštěvníky čeká tuto sobotu zábavná výuka retro tanců, ale i párty ve stylu muzikálu Šakalí léta. O atmosféru se postarají nejen členové Moravského divadla, ale i jejich kolegové z ostatních olomouckých scén. Dnes to řekl mluvčí divadla David Kresta. Česko se k projektu připojuje potřetí, divadla se otevřou tuto sobotu se speciálním programem veřejnosti ve čtyřech desítkách měst.
Nymburk - Folklorní soubor slavil v Hálkově divadle s úžasným programem plným překvapení
Vsetín – Hrajeme si v čase. Takto nazvaným slavnostním galavečerem vyvrcholily v sobotu v Domě kultury ve Vsetíně oslavy šedesátého výročí založení domácího dětského Souboru valašských písní a tanců Malá Jasénka.
Mikulov /REPORTÁŽ/ – Davy lidí proudí směrem k Náměstí. V Mikulově nic neobvyklého. Denně sem přijíždí desítky i stovky turistů užít si historický nádech města. V sobotu však většinu z nich láká jarmark spojený s pouličním rejem a také možnost prohlédnout si památky se zimním nádechem.
Mikulov /REPORTÁŽ/ – Davy lidí proudí směrem k Náměstí. V Mikulově nic neobvyklého. Denně sem přijíždí desítky i stovky turistů užít si historický nádech města. V sobotu však většinu z nich láká jarmark spojený s pouličním rejem a také možnost prohlédnout si památky se zimním nádechem.
Liberec - Na koncert z kraje týdne. Tentokrát žádný problém, přijďte si před svátkem skočit na elektro swing do Lidových sadů. K tanci budou hrát Mydy Rabycad.
Hnanice /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Krojované hody i Svatomartinské slavnosti zažily v sobotním odpoledni Hnanice. Tancování tamní chasy ve dvě hodiny po poledni přerušili členové spolku přátel Hroznové kozy. Před kostelem svatého Wolfganga totiž sehráli scénku zachycující legendu o sv. Martinovi, který skutečně přijel na bílém koni a se žebrákem prosícím o almužnu se rozdělil o svůj plášť. Páter Marian Husek pak posvětil mladá vína a vybídl přihlížející k ochutnání. Společně tak ocenili celoroční práci vinařů.
Liberec - Rozhovor s tanečníkem a členem baletního souboru Šaldova divadla Jaroslavem Kolářem o tanci, kultuře, fyzičce, nervozitě, baletních začátcích i rodině.
Rozsochatec – „To vám není blbý šlapat pořád dokola jen ty dva tance?" Takto se před více než dvěma lety zeptala na plese v Kojetíně Dagmar Opršalová. „Tak sežeň někoho, kdo nás něco nového naučí," odvětili jí lidé z Kojetína. Slovo dalo slovo a zanedlouho vznikla country taneční skupina K&K, tedy Kocouři a Kočindy.
Žďár nad Sázavou – Slyšet písně a zatancovat si tance z Horácka, Hané a dalších regionů Čech a Moravy budete moci v pondělí ve Žďáře nad Sázavou. V místní Orlovně se od 19 hodin uskuteční Žďárská tancovačka. Večer bude zaměřen na folklor a na připomenutí lidových tradic.
Česká Třebová – Občanské sdružení Za jeden provaz pořádá v sobotu 14. listopadu večer v sále restaurace Na Horách sedmý ročník Podzimního benefičního plesu. Letošní ročník bude provázet hudební téma, které bude zřejmé od vstupenek až po losy do tomboly.
Páteční podvečer na Základní umělecké škole Leoše Janáčka v Havířově patřil 26. ročníku populární soutěže o nejšikovnější a nejvtipnější středoškolačku Karvinska, Miss Karkulka 2015.
Vsetín - Slavnostním galavečerem nazvaným Hrajeme si v čase vyvrcholí nadcházející sobotu v Domě kultury ve Vsetíně oslavy šedesátého výročí založení domácího dětského souboru valašských písní a tanců Malá Jasénka.
Táborsko – Vybrané kulturní tipy jako inspirace, kam vyrazit tuto sobotu.
Jablonecko - /Víkend od pátku 13. listopadu do úterý 17. listopadu/ Pořádáte akci? Dejte vědět do redakce na email: jablonecky@denik.cz, dáme ji do přehledu
Jičín – V sobotu 7. listopadu se v Masarykově divadle konal historicky první Skautský ples.