Rokycany patřily tanečníkům
Rokycany – Vánoční cena města Rokycan ve společenském tanci lámala v sobotu rekordy. K sedmnáctému ročníku se sjelo přes sedmdesát párů.
Rokycany – Vánoční cena města Rokycan ve společenském tanci lámala v sobotu rekordy. K sedmnáctému ročníku se sjelo přes sedmdesát párů.
Kutná Hora - Děti dětem. V takovém duchu se nesla vánoční besídka, která se uskutečnila včera odpoledne v kutnohorské sokolovně v Sokolské ulici.
Kolín - Závěrečné věnečky kurzů tance a společenské výchovy si o víkendu odbyli účastníci všech tří kolínských běhů.
Mariánské Lázně –Nejvíc legrace je pochopitelně při pozorování prvních judistických krůčků.
Lidové koledy, říkadla a tance v podání folklorního souboru Podjavořičan a dětského souboru Kvítek byly k vidění o uplynulém víkendu v renesanční Telči.
Kladno -Hasič, kovboj, černý rytíř, kouzelníci, čerti, vodník, ale i princezny, andílci, klauni a slůně. Takové postavy se v sobotu proháněly na bruslích po kladenské ledové ploše zimního stadionu.
Praha /EXKLUZIVNÍ FOTOGALERIE/ – Jejich výkony byly vyrovnané, porota jim dokonce udělila ve dvou případech nejvyšší možný počet bodů. Na (v pořadí čtvrtého) „krále a královnu taneční parketu“ ale diváci nakonec pasovali herce Pavla Kříže a jeho taneční partnerku Alici Stodůlkovou. Zpěvačka Aneta Langerová s Michalem Kurtišem se tak v soutěži StarDance… když hvězdy tančí musela spokojit s druhou příčkou, ač byla sázkaři tipována na vítězku.
Kladno - Pop–rockovou hudební skupinu Ikaros znají lidé na Kladensku roky. V novém složení a s čerstvým repertoárem existuje od jara. Pouhých deset měsíců jejím členům stačilo k tomu, aby zvítězili na plné čáře.
Tento týden byl pro mě zvláštní. Více než osmdesátiprocentní úspěšnost při startování auta, léčení vymknutého kotníku mého syna, jelikož nemůže jít jako normální člověk po silnici, ale leze z naprosto nejasných důvodů po chodnících, a také jsem byl pozván na Dámskou jízdu.
Trmice - Žákyně osmé třídy Sára Darvašová se provdala za deváťáka Milana Gorola. Svatba byla ovšem jen naoko. Žáci trmické Speciální základní školy ukázali, jak vypadá nefalšovaná romská svatba.
Bystřice – Letošní posezení v Bystřici opět proběhlo v báječné pohodové atmosféře.
Pavlíkov - Kulturní dům v Pavlíkově v sobotu ožil. Poslední leč zde uspořádalo místní myslivecké sdružení a samozřejmě nechyběla bohatá tombola se zvěřinou, ale i jinými věcnými cenami. K tanci a poslechu zahrála skupina Kampánus.
Krnov- S novými druhy cvičení se roztrhl pytel. Po Zumbě, hitu minulých měsíců, se do Krnova přiřítila nová mánie v podobě Bosu cvičení.
Trutnov - Walter Elschek: „Každý rok nám přibývají studenti tance ze všech koutů Trutnovska“
Jičín – Řešit vztah a možnosti budoucí spolupráce Nadačního fondu Jičín – město pohádky a města má za úkol nově vzniklá pracovní skupina.
Rokycany – Už po sedmnácté se do centra našeho okresu chystají tanečníci z celé republiky. Láká je sem totiž Vánoční cena města Rokycan týkající se právě této disciplíny. Koná se už zítra, 18. prosince.
Blanensko – Na ustrojeného šlechtice či služebnictvo narazí o Vánocích lidé v boskovických zámeckých komnatách. Průvodci v kostýmech zpestří ke konci roku i prohlídky letovického zámku. V Lysicích otevřou brány pětadvacátého prosince a na Silvestra. Návštěvníky překvapí uvnitř zámku vánoční výzdoba.
Moravská Třebová – Městem hýbe zumba. Forma kondičního cvičení při hudbě získává v Moravské Třebové na popularitě.
Nová Paka – V tělocvičně Základní školy v Husitské ulici se uskutečnila benefiční Zumba party.
Kolín - Již počtvrté si kolínský Taneční klub CrossDance pronajal Městské divadlo, aby jeho do posledního místa zaplněnému hledišti předvedl výsledky své letošní práce.
Frýdek-Místek – Vánoce a konec roku jsou ve frýdecko-místeckém Stounu ve znamení kvalitní zábavy všech žánrů.
Stěbořice – Už se stalo tradicí, že Základní škola ve Stěbořicích každoročně pořádá během adventu před Vánoci odpoledne plné tematiky nadcházejících svátků. Letošní Vánoční kouzlení připadlo na pátek a za hojné účasti návštěvníků obsadilo budovu tamější školy.
Kolín – Tradičně v předvánočním čase uspořádal odbor sociálních věcí a zdravotnictví kolínského Městského úřadu Předvánoční odpoledne s hudbou pro kolínské seniory ve velkém sále Městského společenského domu.
Břeclav /PROGRAM UVNITŘ/ – Jarmarky, živý betlém, koncerty, zpívání, tanec i ohňostroj. Takový bude letošní předvánoční čas v Břeclavi. Sedmidenní maratón akcí startuje v jedné z tamních městských částí už v pátek odpoledne. V dalších dnech se pak zapojí i ostatní části a samozřejmě i samotné centrum.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Netradiční posilovnu má od pátku 10. prosince Uherské Hradiště. Nejsou v ní totiž činky či jiné posilovací stroje známé z klasických fitness center, nejznámější sportovní aktivitou pro širokou veřejnost, kterou v KP Kranking mají, je totiž spinning.
Prostějovsko - KONEČNÉ VÝSLEDKY VELKÉHO FINÁLE! Přinášíme vám fotografie všech šesti nejkrásnějších dívek, které se díky vám ucházely o titul Královny tanečních 2010. I ve finále jste jim mohli hlasovat v anketě na webu, zasílat hlasy emailem na adresu martin.zaoral@denik.cz a také telefonicky na číslo 582 310 311.
Zlín – Církevní škola? Tam se nic nesmí, pořád se modlí a je tam jistě nuda. O tom, že tato vžitá představa je na hony vzdálená skutečnosti se mohli přesvědčit všichni, kdo zavítali ve středu na Den otevřených dveří do zlínské církevní základní školy na sídlišti Jižní svahy.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Vystoupení, při kterém nezůstalo jediné oko suché, zhlédli v úterý důchodci z Domu s pečovatelskou službou v Kozlovské ulici v Přerově. Pásmo písniček, říkanek a tanců si pro ně připravily děti z Mateřské školy Radost v Kozlovské ulici.
Rakovník /FOTOGALERIE/ - Věneček tanečních kurzů se tentokrát rozjel ve tři hodiny odpoledne, dalo by se říci, že v trochu netradiční hodinu.
Prostějovsko – Toč se a vrč můj kolovrátku, ejhle adventu již nakrátku… Tahle věta, známá z povinné školní četby, představovala před více než sto lety výstižný popis předvánočního období. S adventem byly totiž nerozlučně spjaté přástky, společné předení nití, u nás na Hané nazývané přistka.
Jihlava – Půvabná tmavovlasá polsko-kubánská zpěvačka Yvonne Sanchez dnes přijede potěšit jihlavské publikum.
Písecko - V mateřském centru Pastelka v Protivíně se budou zdobit vánoční perníčky.
Český Krumlov - Tancování a zpívání mládež baví, hlavně když vidí, že má úspěch.
Kutná Hora - V rodinné centru Špalíček začal vánoční týden.
Jihlava - Její medově sametový hlas zazní domem kultury. Lístky jsou ještě stále k dostání.
Hronov - V sobotu v podvečer se začal Čapkův sál plnit mladými dámami a pány ve slavnostních róbách, aby na závěrečném věnečku předvedli co se během posledních tří měsíců naučili při návštěvách tanečních kurzů.
Valašsko - Tramp je svým způsobem formalista a miluje obřady, ovšem obřady osadní, tedy nekonvenční rituály, které si sám vytvořil. Všechno oslavuje zpěvem, tancem i jinými projevy při různých příležitostech, ať jde o volbu šerifa, vítání jara, křtiny, svatbu či odchod kamaráda.
Dobřany – Soutěž, která začala jako hospodské hecování, měla letos svůj 27. ročník.
Teplicko - První ples, kterým v sobotu odstartovala plesová sezona v Krušnohorském divadle v Teplicích, byl maturitní ples třídy 8.A Gymnázia Teplice.
Hodonín – Na své poslední soutěži roku 2010 zazářil Nikolas Novák s Klárou Adamovou. Pár tanečního klubu Classic při SVČ Hodonín si přijel do Holešova pro své letošní třinácté vítězství .
Pelhřimov - Děti ze školní družiny pelhřimovské Základní školy Krásovy domky zaplnily včera odpoledne nazdobenou tamní tělocvičnu.
Záhřeb, Břeclav – Poslední prověrkou závodní formy českého krasobruslařského páru Lucie Myslivečkové a Matěje Nováka před Mezinárodním mistrovství České republiky v Žilině byl závod Golden Spin v chorvatském Záhřebu.
Šumice – Vánoční benefiční koncert na podporu dětí z Tanzanie a Ústavu sociální péče pro mládež (ÚSPM) v Uherském Brodě se už pojedenácté uskuteční v neděli 19. prosince v Kulturním domě v Šumicích.
Dobruška - O pátečním večeru se ve městě konal věneček.
Louštín - Sportovní a kulturní nadšenci z Kroučové se vydali na vrch Louštín, nejvyšší bod okresu Rakovník.
Stříbro – Taneční kurz ve Stříbře v sobotu skončil závěrečným plesem.
Březolupy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Výstava výtvarných prací, ale i kulturní program s lidovými písněmi a tanci a na závěr burza krojů – takový byl program letošního, v pořadí desátého Vánočního jarmarku v Březolupech. Ten se konal v sobotu 11. prosince.
Tachov - Tradiční předvánoční posezení připravila pro své členy tachovská organizace Svazu postižených civilizačními chorobami. Na akci se sešlo několik desítek postižených.
Klatovy – slavy basketbalu se budou konat v sobotu 11. prosince v klatovské sokolovně ve velkém sálu od 17.00 hodin.
Prachatice /FOTOGALERIE/- Společenský sál Národního domu v Prachaticích obsadili ve čtvrtek večer do posledního místečka rodiče a kamarádi malých umělců ze Základní umělecké školy v Prachaticích.