Velká Bystřice /VELKÁ FOTOGALERIE/ – Rej masek a bujarého veselí se prohnal Velkou Bystřicí na Olomoucku. Po poledni začal průvod s dechovkou i lidovou muzikou, v němž nechyběl medvěd, kůň, čerti ani vodník, obcházet domy
Uhlířské Janovice - Doslova česká taneční špička se sešla při příležitosti soutěže Uhlířskojanovická parketa v největším tanečním sále středočeského kraje – uhlířskojanovické Kooperativě.
Rožmitál /FOTOGALERIE/ - Kuchtíci, mušketýři, princezny, klauni, mravenečci, indiáni, bílá paní a spousta dalších postaviček byla k vidění na dětském karnevalu, který v sobotu uspořádala v rožmitálském společenském centru Základní umělecká škola Jakuba Jana Ryby.
Dolní Kounice /FOTOGALERIE/ - Masky ovládly v sobotu Dolní Kounice na Brněnsku. Již po druhé se tam totiž konal masopust, z nějž se má stát v městečku tradice.
Hranice – Celkem šedesát osm studentů čtvrtých ročníků Střední soukromé odborné školy Hranice nastoupilo v pátek v Sokolovně k slavnostnímu stužkování. Společenský ples soukromá škola uspořádala letos již podevatenácté.
Ústí nad Labem – Plesy nejsou zdaleka jen pro mladé. Včera to dokázal i nejstarší Ústečan – Antonín Kovář, který v červenci oslaví již 103. narozeniny.
Břeclavsko /TIP NA VÍKEND/ - Pracovní týden končí a nabízí se čas na víkendový odpočinek. Komu se nechce páteční a sobotní večer strávit u televizní obrazovky, neholduje výhradně relaxaci sportem a navíc se cítí kulturně nenasycený, tomu je určena tato rubrika.
Opava - Rádi tancujete až do rána? Máte rádi dobrou zábavu s přáteli? Koupili jste si nové šaty či oblek? Pak máme pro vás tipy, kde vše zužitkujete. Přinášíme vám přehled plesů na Opavsku, které se konají o tomto víkendu (5. - 7. února).
Vrchlabí, Kowary– Zmenšenina vrchlabského zámku, sídla zdejší radnice, zanedlouho ozdobí Park miniatur vpolských Kowarech. Modeláři momentálně na základě skutečných plánů vytvářejí repliku krkonošské památky. První ryze český objekt expozici obohatí od 1.května.
Martina Sihleská - Fotografie z nehody vznikla náhodně při cestě do zaměstnání. První nehodu jsem míjela před Tisovou, kde jsem se snažila zastavit, když jsem viděla první dvě auta v příkopu.
Biskupice – Děti i jejich rodiče mají v sobotu možnost vyřádit se. V Biskupicích na Luhačovicku totiž obnovili tradici Šibřinek a připravili pro všechny věkové kategorie zabavný program ve stylu Pirátů z Karibiku.
Kelníky – Sedmý ročník koštu slivovice Kelnická štamprla, který začne v sobotu v 17 hodin v obecním sále Kelníky na Zlínsku, potěší nejen milovníky tradičního moku, ale i folkloru a v závěru také děti.
Chrudimsko - Nevíte co s volným víkendem? Hledáte zábavu pro sebe nebo rodinu? Vyberte si z nabídky akcí, které jsou o tomto víkendu připraveny v našem regionu.
Rychnov nad Kněžnou – Rychnovský dětský sbor zve veřejnost na mimořádné představení – Balkánská svatba – Nevěsta je Řekyně, ženich je Bulhar a svatebčané? Makedonci, Rumuni, Srbové, Chorvati - svatba ve vesnici Dolno Ujno je událostí, na kterou se musí pozvat úplně všichni.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - K dynamickému manželskému tanci v nabroušených dialozích Oty Jiráka a Evy Reiterové přizvalo Městské divadlo Mladá Boleslav poděbradské publikum v divadle Na Kovárně.
Vlčnov – Návštěvníci sobotního krojovaného plesu ve Vlčnově byli svědky významné události. Veřejnosti tam byla představena letošní královská družina a její král Roman Hruboš.
Slovácko - Přestože hlavní fašankové veselí vypukne až za týden, někde proběhnou fašankové besedy u cimbálu již tento víkend, jako například v Jarošově v místním kulturním zařízení v sobotu 6. února ve 20 hodin (s cimbálovou muzikou Včelaran).
Humpolec – Beatbox, basová kytara a elektronické smyčky v podání nekonečně muzikálního Petra Wajsara vtáhly sobotní publikum klubu Karamba do víru rytmů.
Kostelecké Horky – Podívat se do Francie, aniž byste překročili hranice, můžete tuto sobotu ve zdejším Modrém domě. Odehraje se zde letos již druhý pořad v rámci cyklu Cesty krajinou. Milovníci země galského kohouta se s tamním venkovským i dvorským prostředím seznámí prostřednictvím tanců, jídla, vyprávění či her pro děti.
Liberecko/FOTOGALERIE/ - V Libereckém kraji odstartovaly v neděli Hry IV. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM). Zúčastní se jich 923 sportovců ze všech čtrnácti krajů ČR. V početné výpravě Středočeského kraje, který vyslal do bojů o medaile celkem 67 mladých sportovců, jsou i čtyři zástupci Příbramska.
Liptál – Soubor valašských písní a tanců „FoS Lipta Liptál“ je nejstarší národopisnou skupinou z oblasti Valašska. Byl založen již před rokem 1930 akademickým malířem Janem Kobzáněm a manžely Váňovými, učiteli v Liptále.
Kostelec na Hané /FOTOGALERIE/ - Na parketu místní sokolovny předvedly svůj um hned tři folklorní soubory. Pyšní sedláci bušili holínkami do parketu, selky v širokých sukních hlasitě výskaly. „Hanácké bál se u nás konal už počtyřiatřicáté. Tradice bude pokračovat, příští rok se setkáme znovu,“ řekla jedna z pořadatelek Kristýna Dostálová.
Kunovice – Jan Martásek z Kunovic rád poslouchá kapely tvrdšího ražení. Přesto mu učarovaly i malebné tóny filmové hudby z filmového trháku o Harrym Potterovi, které slýchal zhruba dva měsíce pravidelně.