Dětský maškarní karneval v Běcharech
Běchary – ČČK Běchary pořádal ve spolupráci s místní ZŠ a MŠ v neděli 16. ledna dětský maškarní karneval.
Běchary – ČČK Běchary pořádal ve spolupráci s místní ZŠ a MŠ v neděli 16. ledna dětský maškarní karneval.
Východní Čechy - Přehled akcí v Pardubickém a Královehradeckém kraji ve dnech 29. až 31. ledna.
Pelhřimov – Pelhřimovský hudební klub Stará tiskárna se za svou poměrně krátkou existenci stal mladými lidmi často navštěvovaným podnikem.
Tachov – Prodlouženou ve stylu hippies uzavřelo více než devět desítek mladých lidí první třetinu kurzu tance a společenské výchovy v Tachově.
Bukovany – Přesně 1358 vzorků destilátů bude v sobotu na již tradičním XIII. ročníku Koštu slovácké slivovice a jiných destilátů v Bukovanech u Kyjova.
Drahobudice - Tradice plesů, která dlouhou dobu ležela u ledu, byla opět obnovena, a to plesem svelice nabitým programem.
Drahobudice - Tradice plesů, která dlouhou dobu ležela u ledu, byla opět obnovena, a to plesem svelice nabitým programem.
Český Brod - Divadélko opět ožilo divadlem, recitací, tancem, ale i hudbou.
Rataje – Hned dvě velké kulturní akce chystají o víkendu 30. a 31. ledna v Ratajích na Kroměřížsku. První se koná v sobotu od dvaceti hodin v prostorách tamního kulturního domu.
Struhařov /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - V loňském roce se do sboru dobrovolných hasičů, který byl založený začátkem roku 1904, přihlásilo několik mladých lidí. „Z chlapců jsme postavili nové družstvo mladých mužů a děvčata doplnila stávající družstvo žen,“ uvedla Lenka Šebestová, starostka SDH Struhařov s tím, že v základním kole při okrskové soutěži měli tři družstva. Mladší i starší muže a ženy.
Trutnov – Ve stylu populární komedie Slunce, seno… se letos nesl 15. ročník soutěže o Miss střední zdravotnické školy. Na pódiu Národního domu se za doprovodu velebného pána i Kelišové představila osmička soutěžících.
Boršice, Vlčnov, Strání /FOTOGALERIE/ – Sezona plesů začala na Slovácku i na národopisné úrovni. S krojovanými oslavami jako by se roztrhl pytel. O uplynulém víkendu jich bylo hned několik.
Chrudimsko - Nechte se zlákat k některé z akcí v naší nabídce. Výběr je jen na vás.
Slovácko - Populární čechovci, kteří si v letošním roce připomenou 40 let své úspěšné činnosti, rozšířili svoji bohatou fonotéku v roce 2008 albem „Písničku zme vyzpívali“, natočeném ve studiu Fontana v Sudovicích.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Kolínské divadlo hostilo v úterý 26. ledna vyhlašování Sportovce Kolínskaza rok 2009. Vítěz byl stejný jako v předchozím ročníku.
Veselý Kopec – V sobotu 30. ledna se v prostředí Souboru lidových staveb Vysočina na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční první program letošního roku – masopust.
Region - Taneční mistr Pavel Měrka už celá desetiletí neodmyslitelně patří k plesům, tanečním kurzům, půlkolonám i závěrečným kolonám na Krnovsku i na Bruntálsku.
Bystřice - Plesová sezóna je v plném proudu. V Bystřici se letos již po páté rozhodli pojmout ji trochu jinak. Korzety, koktejlky a pánská saka nahradilo oblečení pohodlnějšího typu.
Holýšov /AKTUALIZOVÁNO/ - Leona Mačasová a Ivo Šimáček, loňští mistři republiky ve své kategorii, patřili k největším ozdobám sobotní soutěže ve standardních a latinskoamerických tancích O cenu města Holýšova. Ta se v tamním kulturním domě uskutečnila již posedmnácté.
Stožec – Každý týden se na této straně setkáte se zajímavými lidmi z Prachaticka, kteří hledají odpovědi na otázky, jež sami připravili a vybrali si, kdo jim na ně odpoví. Dnes odpovídá Zdeňka Lelková.
Staňkov – V pátek 29. ledna od 18.00 hodin zahraje v Lidovém domě k tanci a poslechu dechová kapela Březovská „10“. Tu v roce 2001 založili manželé Homolkovi (na snímku).
Chomutov – Na slavnostním galavečeru byly vyhlášeny výsledky ankety Nejúspěšnější sportovec Chomutovska za rok 2009. A již podruhé za sebou se z tohoto titulu mohla radovat žena, úřadující sportovní královnou se totiž stala chomutovská plavkyně Simona Baumrtová.
Moravské Budějovice – Neobyčejný večer plný lidových písniček a dobrého vína je připraven na 29. ledna v moravskobudějovické Besedě.
Liberec - Jeden z nejprestižnějších plesů v Liberci. Takovou vizitku má tradiční Mocca ples v Domě kultury v Liberci.
Západní Čechy - On se jmenuje Roman a je z Plzeňska, ona Lenka a pochází z Královéhradecka. Poznali se v práci, bydlí spolu a mají se rádi. Ona nenávidí jeho kolo, on zase tanec. Kdyby se tohle změnilo, byli by ideální pár.
Nová Paka - Workshop afrického tance uspořádal v pátek pro začátečníky i pokročilé packý Dům dětí a mládeže Stonožka.
Rokycany – Seskok padákem absolvuje třídní profesor 4. C rokycanského gymnázia Zdeněk Enžl. Od svých studentů dostal dárek při maturitním plesu, jehož dějištěm byl začátkem víkendu velký sál sokolovny.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Ivana Horáčková je jednou z kurzistek Lucie Štumpfové (Fatimy). Orientálnímu tanci, v němž upřednostňuje klasiku, se věnuje dva roky.
Teplice – Plesová sezóna v Teplicích je v plném proudu. Po řádce maturitních se v Krušnohorském divadle v pátek 22. ledna večer odehrál první z plesů, na které se zvlášť čeká, a které patří k těm skutečně reprezentativním. Letos už po osmnácté plesaly společně Dům kultury Teplice a firma Ideal Standard.
Prachatice /FOTOGALERIE/ - Dnešní obrázky jsou ze zkoušky taneční skupiny Mary Lou, která pracuje při DDM Prachatice.
Náchod /FOTOGALERIE/ – Páteční večer patřil náchodský Beránek maturantům z hronovské Střední školy hotelnictví a podnikání, kteří zde měli svůj maturitní ples. Celý zábavný večer byl plný tance, zábavy, kulturních vložek a nezbytných maturantských tradic.
Pardubice - Sobota patřila v pardubickém Kulturním domě Dukla nejen příznivcům plesu, ale také erotického jiskření.
Bělotín – Tanečků na líbivé písničky byl v neděli odpoledne plný sál bělotínského kulturního domu. Maškarní bál tam již podruhé moderovala oblíbená Míša Růžičková, kterou znají malí i velcí z dětských pořadů v České televizi.
Mikulov /VIDEO/ - Zámecký sál mikulovského zámku zaplnili návštěvníci hned ze tří států. Reprezentační ples nazvaný Noc s hvězdou muzikálů patřil nejen Mikulovčanům, ale také tanečníkům z rakouského Drasenhofenu a slovenských Kút.
Plánice - Sobotní odpoledne v plánickém kulturním domě uvítalo děti, rodiče a prarodiče na maškarním bále.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Orientální tanečnice uchvátily Rožátov.
Uherský Ostroh /FOTOGALERIE/ – Členové i příznivci skupiny historického šermu Memento Mori se sešli v sobotu na zámku v Uherském Ostrohu, kde si společně zaplesali na svém již tradičním bále.
Dalešice /OBRAZEM/ - Koho dnes bolí hlava, ten možná v sobotu příliš hýřil na některém z plesů. Je jich nyní k mání nepřeberně, stačí si jen vybrat. Jeden takový stylový ples v sobotu pořádali v Dalešicích.
Slovácko /SLOVÁCKÉ DRAHOKAMY - 11. ČÁST/ - Slovácko je pravým dědicem kultury Velké Moravy
Kladruby - Hasičský bál s v Kladrubech U Koruny konal už potřetí.
Kořenec /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ – Je jedním ze symbolů obce. Jeho členové se snaží pro příští generace zachovat lidové zvyky, kroje a nářečí. Folklórní soubor Kořeňák má bohatou tradici.
Hovězí /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - V tradičním lidovém duchu se nesl v pořadí již 33. ročník valašského bálu v Hovězí. Na nedostatek zábavy si stovky návštěvníků uplynulý víkend určitě nestěžovali.
Olomouc - Víno, ženy a zpěv – tři ingredience patřící k pořádné zábavě, jste mohli po desetiletí spolehlivě nalézt v samém centru hanácké metropole v dnešní ulici 28. října. V někdejší vyhlášené „Mikulovské vinárně“ lidmi zjednodušeně přezdívané „Mikulda“ dnes najdeme italskou pizzerii.
Východní Čechy - /ŘÁDKY DŮVĚRY/ Každý pátek zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Dnes otiskujeme další z vašich dopisů. Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.
Kutná Hora - Tradiční ples Okresního mysliveckého spolku Kutná Hora patří již po leta neodmyslitekně k vrcholům plesové sezony na Kutnohorsku. Bohatá tombola, jihočeská hudba Keramička a zejména hvězdy televizní soutěže StarDance Václav Vydra a Petra Kostovčíková patřily k hlavním tahákům plesu letošního v kutnohorském Lorci.
Český Brod - Místní sokolovna jako každý rok hostila dětský maškarní bál plný nejrůznějších masek. V půl třetí odpoledne ji naplnily k prasknutí děti v rozmanitých převlecích.
Hranicko – Hudba, tanec, doprovodný program, spousta zábavy a bohatá tombola. Nic z toho nechybělo v pátek na Školním plese v Bělotíně ani na Zahrádkářském plese v Jezernici.
Cheb– Nepříznivá hospodářská situace se nepatrně dotkla také úspěšných chebských diskomažoretek zTanečního studia (TS) Magic Dance Sportovního klubu Phoenix. Svedoucí TS Jaroslavou Novotnou jsme hovořili nejen oekonomické krizi a plánech mažoretek do budoucna.
Olomouc /FOTOGALERIE/ – Přehlídka pestrobarevných flitrů a vyčesaných dívčích vlasů zaplavila v sobotu olomoucký Dům dětí a mládeže. Konala se zde tradiční soutěž O hanácký koláček.
Čáslav - 6. dobročinný ples Diakonie přivítal v pátek čáslavský Grand. Plesalo se opět pro dobrou věc, výtěžek plesu bude totiž použit na financování aktivit pro mladé lidi smentálním postižením.