Žďár nad Sázavou - Večer s legendami naší rockové scény je připraven na poslední únorovou sobotu v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou. Tři hodiny poslechu, tance a skvělých muzikantských výkonů zajistí kapely Abraxas a Michal Pavlíček Trio.
Uherské Hradiště - /FOTOGALERIE/ V pořadí již sedmnáctý reprezentační ples škol patřících pod Evropský polytechnický institut se uskutečnil v pátek 20. února, tradičně v prostorách Klubu kultury v Uherském Hradišti.
Uherské Hradiště - Co dělají herci Slováckého divadla ve volném čase? Všeobecně se soudí, že umělci tráví veškerý volný čas na večírcích a mejdanech nejrůznějších druhů. Většinu těch, kteří takovým zprávám věří, asi překvapí, že je to ve skutečnosti úplně jinak.
Dolní Dunajovice - Vybílení ledniček a špajzů, to v Dolních Dunajovicích znamenalo fašankovou obchůzku pořádanou dětským národopisným souborem Dunajek.
Jablonec n. N. - Sobota 28. února: Sál Střelnice Jablonec: 20.00 Staročeský baráčnický ples. K tanci i poslechu hraje dechová hudba Desanka a hudební skupina Rytma.
Kolín – V netradiční roli se představil ve středu večer v malém sále kolínského Městského společenského domu herec Jan Budař, známý rolemi ve filmech Nuda v Brně, Hrubeš a Mareš jsou kamarády do deště nebo Václav.
Chlumec-Masopustní veselici spojenou s vepřovými hody uspořádal včera Domov pro seniory v Chlumci. Zábavu s bohatým zabijačkovým pohoštěním si nenechala ujít většina klientů tohoto zařízení bez ohledu na věk i zdravotní problémy.
Havířov - Základní umělecká škola Leoše Janáčka v Havířově hostila ve dnech 16. až 20. února účastníky okresního kola národní soutěže základních uměleckých škol v sólovém a komorním zpěvu a v tanečních oborech.
Bedřichov - Již tradičně slaví na jaře obec Bedřichov v Jizerských horách svůj svátek společně s Bedřichem. A tak se víkend, který je nejblíže svátku Bedřicha, promění v jednu velkou oslavu. Vše vypukne v sobotou 28. února v poledne u bedřichovských vleků Malinovka.
Podolí - Děti z místní mateřské a základní školy, oblečeny ve vtipných maskách tančily, zpívaly a dokonce si troufly na šavlový fašankový tanec. Svým veslým a vtipným vystoupením potěšily nejen pana starostu na obecním úřadě, ale i přihlížející babičky, rodiče a ostatní občany.
Hradec Králové - Desítky masek proplétajících se ulicemi města za zvuku lidové muziky a harmonik. Takový obrázek se včera odpoledne naskytl řidičům i kolemjdoucím v okolí Masarykova a Baťkova náměstí.
Krnov - (FOTOGALERIE, VIDEO) Řecké tance jsou v Krnově dobře známým pojmem, protože už léta je zde vyučuje Irini Pechová a Paris Vasiliadis z řeckého tanečního souboru Antigoni.
Tupesy - /FOTOGALERIE/ První obecní zabijačku spojenou s fašankovou obchůzkou uspořádali v sobotu 21. února v Tupesích. V tamním muzeu keramiky to žilo od rána, kdy se začali scházet organizátoři i maškary.
Uherské Hradiště - Fanoušci fotbalového klubu Slovácko si mohou dát své dostaveníčko mimo zelenou hrací plochu. Netradiční možnost jim totiž nabízí ples, který bude zasvěcen pouze jim.
Rakovnicko - V rámci zaregistrovaných aktivizačních služeb se plánuje například v březnu zájezd na vepřové hody spojené s hudbou a tancem do Selského dvora v Biskoupkách.
Chomutovsko - V osmé lekci virtuálních tanečních pokračujeme hříšným tancem - mambo. Chomutovský deník si exkluzivně pro své čtenáře připravil kurz virtuálních tanečních, kde postupně představuje deset tanců.
Červený Kostelec - V zaplněné slavnostně vyzdobené sokolovně se v sobotu konal vrchol plesové a společenské sezóny – maturitní ples Střední školy oděvní, služeb a ekonomiky Červený Kostelec.
Tupesy - /FOTOGALERIE/ Sobotní (21. února) fašaňkový rej v Tupesích pokračoval až do noci. V hospodě u p. Šatného uspořádal Slovácký krůžek Tupesy besedu u cimbálu.
Komňa – /FOTOGALERIE/ Unikátní fašankové masky, které nelze vidět nikde jinde na světě. To jsou skakúni z Komně na Slovácku. Podle tradice to mají být odvedenci. V řadě obcí sice existují specifičtí fašankoví tanečníci, ale ti z Komně se odlišují výrazným pomalováním obličejů.
Komňa - /FOTOGALERIE/ Unikátní fašankové masky, které nelze vidět nikde jinde na světě. To jsou skakúni zKomně na Slovácku. Podle tradice to mají být odvedenci. Vřadě obcí sice existují specifičtí fašankoví tanečníci, ale ti zKomně se odlišují výrazným pomalováním obličejů.
Hranice - Žáci Základní školy v Drahotuších, jejich učitelé, rodiče a mnoho dalších se sešli v pátek v areálu kasáren na třídě Československé armády v Hranicích.
V sobotu 21.2.2009 v 8,30 hodin vyšel od hasičské zbrojnice v Českém Rudolci masopustní průvod 46 masek a 2 muzikantů. Již tradičně uspořádali masopust hasiči a sportovci, v doprovodu hudební skupiny Kunějovka.
Hranice - /FOTO/ Žáci Základní školy v Drahotuších, jejich učitelé, rodiče a mnoho dalších se sešli v pátek v areálu kasáren na třídě Československé armády v Hranicích.
Jablonec n. N. - Výtěžek z plesu dostali sportovci ze Sluníčka. Šek s částkou dvacet pět tisíc korun, získal lets na 14. plese Města Jablonce klub handicapovaných sportovců Sluníčko. Zdeňka Synovcová jej převzala z rukou starosty Petra Tulpy. Pak už se všichni přítomní bavili ve stylu 30. let.
Topolná - /FOTOGALERIE/ Fašankové oslavy se o víkendu 21. a 22. února konaly také v Topolné. Průvod masek vyrazil v sobotu 21. února odpoledne od hasičské zbrojnice. Jejich procházce po obci zdatně „sekundovala“ dechová hudba Topolanka.
Jablonec n. N., Praha - Jablonecký taneční pár Štěpán Procházka a Anne Jägerová z klubu TOPDANCE Vratislavice n. N. přivezl z pražské Lucerny mistrovský titul.
Olomouc - Příběh novodobého donkichota Myškina patří k jevištně nejuváděnějším Dostojevského románům. V Moravském divadle se v pojetí Jany Janěkové mění v prvoplánově efektní koláž z vybraných kapitol.
Houserovka/ Janovice -Tradici v podobě bálu si Janovičtí hasiči rozhodně nenechali ani letos ujít. Bál, který malý sbor dobrovolných hasičů z Janovic pořádal, se konal již po sedmnácté
Uherský Brod - /FOTOGALERIE/ Za okny poskakovaly sněhové vločky, mrzlo až praštělo, zkrátka všude kolem byla nádherná atmosféra třeskuté zimy. U nás ve vinohradské družince bylo ale příjemně teploučko a navíc velmi bujará nálada.
Kutná Hora - První maturitní ples tohoto víkendu v kutnohorském Lorci patřil studentům Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické z Čáslavi. A bylo plno, a bylo veselo.
Brno - /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Snoubení boje, hudby, tance a akrobacie. To je brazilské bojové umění capoeira, která získává stále více příznivců také v Brně. Brněnská skupina Grupo Candeias v sobotu završila třídenní celorepublikový workshop vystoupením v kulturním domě Rubín.
Žďár nad Sázavou - Zpěvák Michal David vystoupil v sobotu na plese žďárské firmy PKS. Nestor české hudební scény zazpíval své nejznámější písně z filmů Láska z pasáže a Discopříběh 1 a 2. Již dvanáctý ples PKS se uskutečnil v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou.