OBRAZEM: Hasiči tančili v Ratajích
V pátek se v klubu Pivovárek v Ratajích nad Sázavou konala tradiční každoroční Hasičská Veselka. Akci pořádal místní Sbor dobrovolných hasičů a ratajský Klub Čtrnáctka. K tanci zahrálo Studio 95.
V pátek se v klubu Pivovárek v Ratajích nad Sázavou konala tradiční každoroční Hasičská Veselka. Akci pořádal místní Sbor dobrovolných hasičů a ratajský Klub Čtrnáctka. K tanci zahrálo Studio 95.
Broumov, Náchod - Celosvětové akce Hodina Země se v sobotu zúčastní desítky měst, tisíce jednotlivců i řada firem. Ti všichni zhasnou na hodinu osvětlení a dají tím najevo, že jsou připraveni se do ochrany klimatu aktivně zapojit.
Dita Abrahamová je energická žena, která zvládá nejen práci a péči o rodinu, ale také rozdávat úsměv a radost pomocí tance. Sama působila 17 let aktivně v Baletním studiu Storm coby tanečnice, trenérka i choreografka. Dnes ve svém volném čase vede taneční skupinu Paprsek, kam si může přijít zatancovat v podstatě kdokoliv.
Žďár nad Sázavou - Největší špičky street dance a také hip hopu se sjedou příští víkend do Žďáru nad Sázavou. V kulturním domě se v sobotu 1. dubna koná již šestý ročník celostátní nepostupové taneční soutěže pro všechny amatérské i profesionální taneční kolektivy s názvem The best dance cup.
Sudoměř - Už počtvrté se v sobotu 235. března vrátí dějiny na místa, kde 25. března 1420 došlo k památné bitvě. Přibližně 400 husitů (včetně žen a dětí), mířících na horu Tábor, dostihli jejich nepřátelé – vojsko strakonických johanitů a katolických šlechticů, přezdívaných Železní páni.
Most - Mostecké Repre není jediným místem, kde jsou bály. V noci z pátku na sobotu se tančilo v mostecké Meduze.
Jaroslava Havlíčková se narodila v Sušici a dětství prožila na Prášilsku, tehdy pro veřejnost uzavřené části Šumavy. Po absolvování Střední pedagogické školy v Karlových Varech vychovala několik generací předškoláků, nejdříve v Sokolově a následně v Chebu. Práce s dětmi jí bavila a baví, ale chtěla se více věnovat pohybu a tanci.
Ústecko - Zahájení turistické sezony na Ústecku ústecký magistrát naplánoval na sobotu 25. března. Letošní osmý ročník bude provázet řada akcí.
Poběžovice – Poslední poběžovický ples letošní sezony patřil městu Poběžovice.
Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.
Okres Louny - Na jaké kulturní či společenské akce se můžete vypravit v těchto dnech v regionu.
Hrob - Město Hrob zve v sobotu 25. března na velikonoční zahradní slavnost. Průvod v „jarních kostýmech" zahradníků, zvířátek a kytiček vyráží ve 14 hodin od restaurace Koruna.
Praha - Láká vás pole dance? Tento původně akt braný pouze jako tanec striptérek zažívá v posledních letech velký boom.
Klenčí pod Čerchovem – Dvě stovky lidí se bavily na II. plesu městyse Klenčí, který se konal v pátek, 17. března, v sále U Nádraží.
Písek - Každým rokem se připravují naše taneční kroužky na taneční vystoupení již od září.
Hodonín – Hned sedm medailí získali na soutěži v nedaleké Břeclavi sportovní tanečníci z Hodonína. Na tradiční akci se představilo rekordních dvanáct párů klubu TK Orion.
Známý ilustrátor dětských knížek Adolf Dudek se přišel před několika dny podívat do školní družiny Základní školy Tyršova ve Frenštátě pod Radhoštěm. A protože již v předchozích letech byl o jeho návštěvu vždy velký zájem, mohly děti z družiny přibrat také své sourozence.
Břeclav /FOTOGALERIE/ - Ve Spojených státech amerických vyučoval v minulých týdnech tance břeclavský folklorista Jaroslav Švach. Učil verbuňk či párové tance ze Slovácka. „Přijal jsem pozvání krajanského spolku z města Saint Paul ve státě Minnesota. Kontakt zajistila jedna z mých bývalých žaček, která se tam vdala," vysvětluje Švach.
Litvínov - Páteční pestrý program nabídne zajímavá vystoupení. Přijede i Vladimír Hron.
Osmadvacet vystoupení plných pohybového, pěveckého, dramatického či muzikálního talentu obsahoval bohatý program představený letošní Akademií Gymnázia Uherské Hradiště.
Praha - Divadlo Na Fidlovačce uvedlo 16. března na své komorní scéně v české premiéře hru britského autora Dermota Canavana Třetí prst na levé ruce. Autor, který přijal pozvání na premiéru, neskrýval své nadšení i dojetí. V režii Martina Vokouna se představily Iva Pazderková jako Grace a Martina Randová v roli Niamh.
Jaro plné barev zavítalo do hranické Galerie M+M. V pátek zde začala Výstava velikonoční tradic, letos už podvaadvacáté.
Prachatice - V uplynulém týdnu proběhlo setkání členů Klubu vojenských důchodců regionu Prachatice (KVD) v restauraci Družba v Prachaticích.
Králův Dvůr - Představitelé Králova Dvora už udělali za 14. ročníkem městského plesu tečku. Mnoho jeho návštěvníků na něj bude s příjemným pocitem vzpomínat ještě v příštích dnech. Ples se jim totiž velmi líbil.
Černošín - První ročník postupové taneční soutěže Czech Dance Tour 2017 znamenal skvělý úspěch pro malé tanečnice z Černošína. Ty přivezly ze sobotního klání dětských tanečních skupin v hale plzeňské Lokomotivy třetí místo.
Kadov - Náklady na veterinární péči, krmení, přepravu koní a další nezbytnosti pomohou Koňské záchytné stanici z Kochánova uhradit i finanční prostředky získané na sobotní benefiční akci, která se uskuteční v Kadově.
Vimperk /FOTOGALERIE/ - Sobotní večer ve Vimperku patřil plesu Dechovky a Mažoretek Vimperk.
Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - První ples města Uhlířské Janovice se konal o uplynulém víkendu ve zdejším sále Kooperativy.
Deštná/OBRAZEM/ - Tradiční myslivecká zábava se konala v sobotu v Deštné.
Plzeň – Na dvoudenní návštěvu přijíždí v pondělí do Plzeňského kraje ministryně školství Kateřina Valachová.
Osov - Mezi nejoblíbenější osovské kulturní akce patří řadu let Den osovských žen. Na tradiční setkání přišla v sobotu 18. března do tělocvičny místní základní školy téměř stovka žen.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Za tři roky jsou zpátky dvacátá léta. Je tu ale dost velká šance, že ani tak dlouho nebudete muset čekat.
Ústí nad Labem - Byla to taková pěkná tečka za tou letošní plesovou sezonou. I tímto Cimrmanovským výrokem by se dal charakterizovat 23. Ples sportovců, který proběhl v sobotu večer v ústeckém kulturáku.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Rybářský ples uzavřel tradičně v kulturním domě Lorec v Kutné Hoře v sobotu 18. března plesovou sezonu.
Vyškov – Historie ji vždy bavila. V době, kdy studovala na vysoké škole, se dostala i ke skupině historických tanců. Jenže aby se jim mohla i s přáteli věnovat, potřebovali kostýmy. A tak je textilní výtvarnice z Lipovce na Blanensku Denisa Richterová začala vyrábět.
Draženov – Už několik desítek let pořádají draženovští hasiči pro děti maškarní karneval. Ani letošek nebyl výjimkou.
Kladno - Jako každý rok je to pastva pro oči. Zaplněná sportovní hala byla svědkem pestrobarevné show. Náročné barevné repliky kostýmů, po indiánsku důmyslně zbarvené obličeje, nádherné čelenky z per, spousta rolniček, šperků a různých doplňků, mezi kterými nemohl chybět mobilní telefon.
Teplice - Desítky maškar rozličného ražení i věku ovládly páteční večer v Krušnohorském divadle. Mezi maskami se neutajila ani hvězdná dvojice Julia Roberts + Richard Gere. Kdo se za hlavními postavami kultovního filmu Pretty Woman skrýval? Možná poznáte na fotografiích Zdeňka Traxlera.
Osm set tanečníků se sjelo v sobotu do Němčic nad Hanu, aby tady předvedlo své umění v rámci tradiční soutěže Orion Dancing Stars. Na parketu se tak ukázaly tříleté děti i pětatřicetiletí ostřílení tanečníci.
Bučovice – Kroj si poprvé oblékla teprve před deseti lety. Přesto nyní pětatřicetiletá Světlana Honsová z Křižanovic u Bučovic vede dětský folklorní soubor, který hned na začátku své činnosti získal popularitu, jakou nikdo nečekal.
Ústí nad Labem - V Severočeské vědecké knihovně vrcholí přípravy na tradiční tematický večírek, který se koná v úterý 21. března od 19 hodin.
Praha - Ve svých nápaditých choreografiích snoubí Jiří Kylián taneční prvky klasiky s moderními směry, starého s novým. Nechybí v nich humor. Světově proslulý tanečník a choreograf českého původu je nejvíce oceňován pro neustálé objevování něčeho nového a spojování zdánlivě nesourodých prvků. V úterý 21. března oslaví sedmdesátiny.
Most - "Jak to, že jsi ho políbila?" Nejstarší lidé v Mostě se odvázali jako teenageři. Zapomněli na strasti stáří a užívali si svůj ples.
Šestadvacet párů složených z žáků devátých tříd zahájilo v pátek tradiční ples Základní školy UNESCO. V duchu polonézy se po parketu Klubu kultury v Uherském Hradišti vznášeli studenti této školy. Učili se ji už od září každé pondělí ráno za dohledu dvou kantorek.
Rakovník - Frontman známé rakovnické kapely QR Band, Jiří Röll, začínal před lety jako muzikant na legendárních čajích o páté v dělnickém domě. Jejich slávu se pokusí muzikanti znovu připomenout dnes od 20 hodin v Domě Osvěty na Retrobále.
Příbram - Po týdnu jsme pro vás připravili několik tipů na víkendové akce.
Ústí nad Labem – Hned tři zajímavé plesy zažije Ústí nad Labem už v sobotu 18. března. Tím největším bude 23. Ples sportovců v Domě kultury Ústí.
Okres Louny - Na jaké kulturní či společenské akce se můžete vypravit v těchto dnech v regionu.
Záboří - V pátek 10.března v Záboří oslavili MDŽ. Obec připravila pro ženy tradiční společenský večer při příležitosti tohoto svátku v kulturním domě U Divišů.
Most - Dvě zlaté, dvě stříbrné a navrch bronzová. To je výčet ocenění z pohárové soutěže.