
Až na konec republiky si dojeli pro zlaté medaile
Bohumín – Již v pátek se písecký kolektiv Casting sportu Písek vydal do dalekého Bohumína, aby poslední dubnovou sobotu absolvoval jarní závod ligy mládeže v rybolovné technice.
Bohumín – Již v pátek se písecký kolektiv Casting sportu Písek vydal do dalekého Bohumína, aby poslední dubnovou sobotu absolvoval jarní závod ligy mládeže v rybolovné technice.
Louny - Při příležitosti výročí se chystá kulturní program i prohlídka techniky.
Karlovarský kraj - Ředitel krajských profesionálních hasičů Václav Klemák (na snímku) je s prací svých lidí spokojen, také si velmi chválí spolupráci s dobrovolnými hasiči, s krajem a s představiteli měst a obcí v regionu. Kooperace s ostatními složkami záchranného systému funguje dle jeho slov také perfektně.
Všetaty - Hůlkaři ze Všetat a okolí se letos poprvé vydali do terénu. Sezonu zahájili výletem do hlavního města.
Pacov – Celou minulou sezonu musel kvůli zlomenému hrudnímu obratli vynechat. Do té letošní vstoupil motokrosař Václav Kovář (20 let) s velkým odhodláním, smůla ho ale neopouští. Opět ho totiž v rozletu přibrzdilo zranění.
Stejně jako v minulém roce i letos se rozhodlo vedení města Opavy, že osloví odtahovou firmu v boji proti neukázněným řidičům.
Brno - Některá koupaliště v Brně čekají opravy, jiná připravují nové atrakce, jako masážní lavice či vodní chrliče. Na letní provoz se chystají všechna. Nejdřív zahájí provoz střešní bazén v kohoutovickém akvaparku.
Bystřec – Letos uplynulo 135 let od chvíle, kdy byl založen Sbor dobrovolných hasičů v Bystřeci. Na dnešní den místní hasiči připravili oslavy, které jistě neminou žádného občana malé obce nedaleko Jablonného nad Orlicí.
Plzeň – Primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) připouští, že letošní Slavnosti Svobody mají několik pih na kráse.
Třebíč - Legendární třebíčská skupina Carmen slaví třicetiny. Svým příznivcům chtějí členové kapely v sobotu na zimním stadionu v Třebíči dopřát nejen to nejlepší ze svého repertoáru, ale připravují všem návštěvníkům unikátní zážitek i v podobě techniky, ozvučení, světel a videoprojekcí.
Nymbursko - Šperkařka Jitka Slavíková z Kolína, která pracovala na korunkách pro Miss Polabí 2016, se tentokrát nechala inspirovat mořskými hlubinami
Hranice – Přednášky o bezpečnostní situaci i výstava zbraní a vojenské techniky v hranickém zámku jsou součástí oslav Dne vítězství, kterým si v neděli 8. května připomeneme konec druhé světové války. Pořádání doprovodných akcí se zhostila hranická vojenská posádka.
Toyota vzala sportovní kupé GT86 a zkusila jej přetvořit v praktičtějšího křížence třídveřového hatchbacku a kombíku. Koncept se jmenuje Toyota 86 Shooting Brake.
Strakonice - Náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Josef Bečvář se v úterý ve Strakonicích setkal s vojáky 25. protiletadlového raketového pluku.
Mšeno A - Doksy 1:2 (1:2)
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Moravskoslezská policie v pátek před polednem spustila jednu z nejrozsáhlejších dopravních akcí posledních let.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nohu z plynu by měli dát řidiči, kteří si nedělají těžkou hlavy s dodržováním povolené rychlosti. V Moravskoslezském kraji v pátek kolem poledne začala jedna z nejrozsáhlejších razií za poslední roky.
Vysoké Mýto – Při druhém ročníku Kujebáckého rotování budou diváci zítra přímo na náměstí Přemysla Otakara II. obdivovat elektrické i spalovací stabilní motory (stabiláky).
Karlovy Vary – Velkolepá akce. Město minerálních pramenů, přesněji Karlovy Vary, zažijí v sobotu 14. května pořádný nápor špičkových karatistů. Na programu totiž bude v hale míčových sportů u KV Areny 1. Lázeňský pohár v karate, který pořádá za podpory Karlovarského kraje a zivykraj.cz Karate klub Tygr Karlovy Vary v čele s ředitelem soutěže Janem Ruthem.
Kolín - Letošní Den záchranářů se odehrává již po dvacáté. Přehlídka záchranářské techniky se odehraje hlavně převážně na Karlově náměstí v Kolíně a Kmochově ostrově již 8. května.
Olomoucko - Máme pro vás opět náruč tipů na zajímavé akce na Olomoucku. Vyberte si.
Litvínov – Senioři v Litvínově se vydali do ulic sprejovat. Plochu pro legální graffiti poskytuje město a místní knihovna se rozhodla populární formu umění přiblížit seniorům. Tématem jejich práce byla jarní krajina.
Moskva – Slavnostní vojenská přehlídka, která se 9. května odehraje na moskevském Rudém náměstí, bude stát Rusko 210 milionů rublů (asi 75 milionů Kč). Uvedl to server RBK s tím, že jde o pouhou čtvrtinu sumy za loňskou přehlídku, kdy Rusko slavilo kulaté 70. výročí vítězství ve válce. Celá sláva tak letos vyjde na částku zhruba odpovídající loňskému koncertu s motorkáři z klubu Noční vlci na Rudém náměstí.
Velké firmy v Moravskoslezském kraji mohou ihned nabrat desítky zaměstnanců těžební společnosti OKD v případě, že by začala propouštět. Šlo by ale téměř výhradně o pozice vhodné pro techniky či mechaniky z povrchových pracovišť.
Přerov – Velkokapacitní čerpadlo, které při povodních pomáhá odčerpávat vodu ze zatopených oblastí, si vyzkoušeli ve čtvrtek odpoledne na řece Bečvě přerovští profesionální a dobrovolní hasiči.
Klatovy - Náměstí v Klatovech patřilo ve čtvrtek oslavám osvobození.
Slovácko - Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí na tento víkend. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.
Brno /ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI/ – Jako dvě hvězdy září projektory v digitáriu brněnské hvězdárny. Žákům základní školy za chvíli představí vesmír na kopuli digitária. Jedinečný obraz skládají počítače za sálem. Zákulisí s moderní technikou představuje seriál Brněnského deníku Rovnost nazvaný Za zavřenými dveřmi, který ukazuje lidem běžně nepřístupná místa.
Olomouc – Sovětská stíhačka Jak3 přeletí o víkendu nad olomouckým Radíkovem. Tamní fort si totiž v neděli 8. května připomíná osvobození Olomouce v květnu 1945.
Brnířov – Ozdobou letošního v pořadí již 5. Setkání starých traktorů a veteránů, které se v Brnířově uskuteční 28. května, bude traktor Škoda HT 18, který byl vyroben v roce 1927.
Olomouc – Střechu olomouckého divadla zachvátil ve čtvrtek po půl dvanácté požár. Uvnitř bylo živo, zrovna se konalo představení. Naštěstí šlo jenom o hasičský nácvik pro podobné nebezpečné situace.
Chrudim – Ve středu slaví svátek patron hasičů svatý Florian a u této příležitosti pořádá Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje na stanicích v Chrudimi, Seči a Hlinsku den otevřených dveří.
Zachycovat kapičky vody z mlhy nazývané camanchaca, která se pohybuje každé ráno podél chilského pobřeží, to je cílem zařízení instalovaného na nejsušším místě světa: v poušti Atacama.
U rakouského jezera Wörthersee právě probíhá tradiční setkání fanoušků produktů koncernu Volkswagen. Letošní ročník je zasvěcen především 40. narozeninám sportovního Golfu GTI. Oslavou dlouhé existence tohoto vozu je také studie Golf GTI Heartbeat.
Kladensko - Poznat práci haasičů zblízka, jejich pracovní prostředí i nejmodernější techniku, měli ve středu možnost všichni zájemci, kteří navštívili jejich základny ve Slaném, Kladně a Stochově. Konal se totiž den otevřených dveří, kterým hasiči zároveň oslavili svátek svého patrona – svatého Floriána.
Vyškov – Přelet bojové stíhačky, ukázka komanda a také promenádní koncert. Nejen to předcházelo čtvrteční slavnostní vojenské přísaze kurzistů Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově. Tak přísahám zaznělo na vyškovském Masarykově náměstí z úst téměř 570 nových příslušníků Armády České republiky.
Dobrošov - O nadcházejícím víkendu, ve dnech 7. a 8. května, proběhne na Dobrošově připomínka toho, co se odehrávalo na Náchodsku v roce 1945 v posledních dnech druhé světové války.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Den otevřených dveří se konal na základně Hasičského záchranného sboru v Kutné Hoře. Na svátek svatého Floriána, který je patronem hasičů, se opět otevřely brány veřejnosti, která si mohla prohlédnout nejen prostory a techniku, ale i dynamické ukázky všech složek integrovaného záchranného systému.
Většina lidí si myje ruce špatně, ve Vítkovické nemocnici je to dnes chtějí naučit.
Srbská Kamenice – Desítky tisíc bledulí napočítali letos na jaře ochránci přírody v přírodní rezervaci Arba nedaleko Srbské Kamenice. Poprvé jim v tom letos pomáhala moderní technika.
Hradec Králové - Přes osmdesát vzdušných strojů a desítky vozidel čekají návštěvníky připravované Helicopter show, která stejně jako v loňském roce spojila síly s Rally show. Velká přehlídka techniky vypukne na hradeckém letišti 13. a 14. května.
Tachov – Na značkách je uveden zákaz stání pro nákladní vozidla a autobusy. „Začínalo se stávat čím dál častěji, že parkovací místa pro osobní vozidla zabíraly různé kamiony. To se samozřejmě nelíbilo ani jedné straně," řekl starosta Tachova Jiří Struček.
Stříbro – Sto padesát natěšených diváků na novou českou filmovou komedii uváděnou pár dní po premiéře, chlebíčky a další občerstvení, slavnostní nálada. To vše ustalo během okamžiku, kdy najednou nic nefungovalo. Nově digitalizované Kino Slávia ve Stříbře tak musí první promítání odložit.
Plzeň – Co chystá druhá scéna letošních oslav konce války?
Praha /FOTOGALERIE/ - Ve Vlasteneckém sále pražského Karolina byla ve středu slavnostně představena poštovní známka připomínající 700. výročí narození římského císaře a českého krále Karla IV.
Ve Vlasteneckém sále pražského Karolina dnes byla slavnostně představena poštovní známka připomínající 700. výročí narození římského císaře a českého krále Karla IV. Autor výtvarného návrhu příležitostného poštovního aršíku Jan Kavan se inspiroval založením Univerzity Karlovy v Praze, katedrálou svatého Víta a jinými památkami i zájmem tohoto panovníka o hospodářství.
Příbram - Také příbramští hasiči si ve středu vzpomněli na svého patrona, kterým je svatý Florián. Při oslavách ale nemysleli jen na sebe, ale svoji profesi přiblížili veřejnosti. Den otevřených dveří přilákal zejména děti a příbramské školáky.
Čáslav - Střední zemědělská škola v Čáslavi uspořádala Den pro mateřské školy. Jelikož se tato akce minulý rok velmi vydařila a nejmenším dětem se ve škole líbilo, rozhodli se na zemědělské škole pro další ročník. Do areálu SZeŠ dorazilo několik tříd z čáslavských mateřských školek a z mateřské školy v Třemošnici. Děti navštěvovaly různá stanoviště. Celý okruh byl připraven v okolí školy a na školním statku. Aby se malí hosté nikde neztratili, doprovázeli je celé dopoledne studenti.
Havlíčkův Brod – K tradičnímu Mezinárodnímu Dni hygieny se ve čtvretk připojí i havlíčkobrodská nemocnice.
Jihlava – Firma představila již podeváté studentům vysokých škol technického zaměření firmu, výrobu a moderní technologie.