Místo ktož jsú zněl chrámem husitství hit zpěvačky Adele
Tábor - Školáci v muzeu odkrývali poezii tvorby grafika Františka Peterky.
Tábor - Školáci v muzeu odkrývali poezii tvorby grafika Františka Peterky.
Píšete nám
Pasov - Gerlinde Wössová (69) z Waldkirchenu pochází z hluboce křesťansky založené šumavské rodiny. Odtud zná od malička i zdobení vajíček technikou tzv. „schecklu", škrábání, které dnes ovládá už jen velmi málo tvůrkyň, hlavně na Šumavě, napsal pasovský deník PNP.
Vyškov – V duchu tradice, tedy gólové přestřelky, se neslo okresní derby futsalové divize FC Kloboučky – Lazor-Domus Vyškov. O něco lépe to střílelo domácím, kteří si tak jedno kolo před koncem definitivně zajistili divizní účast i pro příští ročník. Šest branek v utkání druhého vyškovského týmu Brikety-pelety Štěpán s brněnskou Technikou vedle toho vypadá jako hubená nabídka, ale zápas byl o to zajímavější.
Čistá – Jana Králová se do Čisté natrvalo přistěhovala teprve nedávno a už stihla svým sousedům i ostatním obyvatelům obce udělat radost veselými a svěžími velikonočními dekoracemi. Inspirace, jak sama přiznala, přichází sama.
Hradec Králové - „My spolu nemluvíme. On mi jednou poslal vlak s uhlím dopředu, a to se nedělá!" odmítá odpovědět Vlasta Burian ve filmu Přednosta stanice na telegram z vedlejšího nádraží. I do doby falešného přednosty Ťopka zavede návštěvníky hradecké železniční muzeum, kde se první dubnový den opět otevřou brány expozice sdělovací a zabezpečovací techniky.
Děčín - Energetický gigant ČEZ láká do svých řad studenty středních škol. Letos totiž bude společnost přijímat nové lidi – a ty hledá mimo jiné také mezi studenty.
Praha . Český animovaný snímek Jana Bubeníčka experimentuje se známými filmovými motivy a technikami.
V sobotu se v sokolovském fitness centru Ural konalo 24. mistrovství České republiky v benčpresu mužů a žen. Soutěže se zúčastnilo čtyřicet šest borců a „borkyň" v různých hmotnostních kategoriích.
Ústecko - Uklízejí odpadky, sekají trávu, jinde zase opravují chodníky a starají se o údržbu. Pracovníci veřejně prospěšných prací (VPP) jsou nedílnou součástí chodu téměř každé obce a města.
Kadlín – Sedm kadlínských zastavení letošním rokem vstoupí do desáté sezony.
Moravské Budějovice - Budova bývalé hasičské zbrojnice v Moravských Budějovicích chátrá. Profesionální hasiči se před rokem a půl přestěhovali do nového sídla u výpadovky z města ve směru k Jemnici. Ti dobrovolní na provoz staré budovy nemají prostředky.
Nové Strašecí – Na historicky prvním velikonočním jarmarku v Novém Strašecí bylo možné o víkendu potkat řadu šikovných žen z našeho regionu, které zde prezentovaly své výrobky.
Kostelec na Hané – V řadě vesnic jsou už hasičské zbrojnice opravené, jinde však zatím ani neexistují. Příkladem může být Kostelec na Hané. Tamní jednotka sice vyjíždí k požárům či dopravním nehodám a spolupracuje s profesionálními hasiči. Navíc loni zvítězila v republikovém klání o dobrovolné hasiče roku. Na zbrojnici však stále čeká.
Hradec Králové - Úctyhodné životní jubileum, devadesáté narozeniny, slaví v současnosti v královéhradecké galerii Koruna v Kopečku jeden z nevýznamnějších českých výtvarníků druhé poloviny dvacátého století malíř, grafik a ilustrátor Pavel Sukdolák.
Jičín – Nadační fond Jičín – město pohádky vyhlašují výtvarnou soutěž na téma – CO SE SKRÝVÁ V ŠAPITÓ?
Praha /ROZHOVOR/ - Jak skončí Vánoce, začne se Markéta Bartáková věnovat vajíčkům. Při zaměstnání jich stihne za měsíc vyrobit okolo dvou set. Nadšení ji neopouští ani po Velikonocích, kdy si chce uchovat nové nápady a ještě si vyrábí vzory pro další rok. Pro dekorování kraslic si míchá speciální voskovou směs. Přes rok si chodí sklízet slámu a šustí na další tvorbu.
Česká Skalice - Českoskalický penzion Olga se minulý pátek na chvíli proměnil v tržnici. Společnost Boženy Němcové tu pořádala velikonoční prodejní výstavu.
Huštěnovice – I když počasí Květné neděle příliš aktuálně na první jarní den nevypadalo, v Huštěnovicích se jej sedm hodin a třicet minut od jeho nástupu rozhodli přivítat.
Česká Metuje - V neděli před čtvrtou hodinou odpolední vyjížděli profesionální hasiči z Náchoda na záchranou akci kočky, která uvízla ve větvích vzrostlého stromu v obci Česká Metuje v části Vlásenka.
Janovice nad Úhlavou - Do 60. a 70. let se vrátili návštěvníci, kteří zavítali do haly v Janovicích nad Úhlavou.
Jičín – Tři baletní kurzy pro děti a jeden pro dospělé, kurz kreativního tance pro děti, kurz tanec, slovo, zpěv a taneční divadlo pro dospělé. „Když jsem otěhotněla, věděla jsem, že se musím odstěhovat z Prahy, ale že kdekoli budu, budu tančit."
Benešov - Tam, kde během Vánoc stává ozdobený smrk, stojí od úterý 22. března jiná dřevina – bříza. A místo světelných vánočních řetězů nebo koulí, ji zdobí další symboly tohoto období, velikonoční vajíčka.
Hradec Králové - „My spolu nemluvíme. On mi jednou poslal vlak s uhlím dopředu, a to se nedělá!" odmítá odpovědět Vlasta Burian ve filmu Přednosta stanice na telegram z vedlejšího nádraží. I do doby falešného přednosty Ťopka zavede návštěvníky hradecké železniční muzeum, kde se první dubnový den opět otevřou brány expozice sdělovací a zabezpečovací techniky.
Jihlava – Na čtyři stovky plastikových modelů letadel, lodí a bojové techniky uvidí koncem března návštěvníci 41. ročníku soutěžní výstavy O Štít města Jihlavy.
Sepekov - Marie Roučková ze Sepekova se věnuje výrobě papírové krajky. V neděli ukázala svoji tvorbu návštěvníkům velikonočního jarmarku v Milevském muzeu.
Pardubice - Letos by měla překážející vozidlo odtahová četa přemístit pouze do nejbližší ulice
Mirošov - Mnoho motoristů nad nánosy bahna zoufá. Technika však nestíhá za každým vozem vyjet a silnici čistit
Díla Evy Brodské, významné české výtvarnice specializující se na tapiserie, si mohou prohlédnout diváci ve velké síni zámku v Bruntále.
Libušín /FOTOGALERIE/ - Čtyři jednotky kladenských hasičů zasahovaly v pondělí dopoledne při požáru střechy haly v areálu bývalého dolu Schoeller u Libušína na Kladensku. Při akci spadl jeden hasič z asi třímetrové výšky a utrpěl lehké zranění ramene.
Jablonec n. N. - Města a obce se vrhají do restů vzniklých v zimě. Do ulic vyráží technika i lidé ve vestách.
Teplicko – Silný kouř a plameny potrápily v úterý ráno obyvatele kolem Kauflandu v teplických Trnovanech. Hořelo tam v sousedním areálu bývalého železničního učiliště. Bezdomovci si chtěli přitopit, plameny už ale nezvládli.
Kočkov – Den otevřených dveří přilákal v sobotu návštěvníky do ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu na Kočkově.
Boží Dar – O uplynulém víkendu se za mlhavého počasí na Božím Daru uskutečnil již 45. ročník Karlova běhu. Populární Karlův běh, který je druhým nejstarším lyžařským závodem jednotlivců v Čechách, musel své pětačtyřicáté jubileum z původního únorového termínu kvůli nedostatku sněhu přeložit na druhý březnový víkend.
Libušín Důl /FOTOGALERIE/ - Čtyři jednotky kladenských hasičů zasahovaly v pondělí dopoledne při požáru střechy haly v areálu bývalého dolu Schoeller. Při akci spadl jeden hasič z asi třímetrové výšky a utrpěl lehké zranění.
Českokrumlovsko - Vypadá to, že zavedení elektronické evidence tržeb nikdo nezabrání. A to k pramalé radosti zejména drobných živnostníků.
Nová Paka – Jako již tradičně v půli března pořádá rakouská sekce IPMS (mezinárodní společnost plastikových modelářů) svoji soutěž v plastikovém modelářství s názvem GO MODELLING.
Vozy na stlačený zemní plyn (CNG), které provozuje strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group (VMG), ušetřila firmě za necelých šest let už 24,2 milionu korun.
Nymbursko, Středočeský kraj - Poprvé čekají všechny lidi v Česku delší velikonoční svátky než doposud. Díky Velkému pátku čeká nejen na děti volný maxivíkend.
Beroun – V Muzeu berounské keramiky můžete v těchto dnech obdivovat práci keramičky. sochařky, malířky a lektorky Barbory Bendové.Výstava s názvem Pop tribal art potrvá do 1. května, takže máte zatím dost času přijít do muzea a obdivovat vystavené dílo.
Deštné v Orl. h. – Zimní slavnosti Rampušák v Deštném v Orlických horách se konaly v sobotu odpoledne.
Havlíčkův Brod – Až do 10. dubna si mohou návštěvníci Krajského muzea Vysočiny Havlíčkův Brod prohlédnout výstavu ručních prací na téma patchwork.
Osek - Velikonoční tradice konající se v prostorách Informačního turistického centra v areálu cisterciáckého kláštera budete moci navštívit ve dnech od 25. do 27. března, od 10.00 do 17.00 hodin.
Kraslice – Výstava stovek originálních velikonočních vajíček z dílny Asociace malířek a malířů kraslic ČR sklidila o víkendu v Kraslicích na Sokolovsku úspěch. Navštívily ji stovky lidí, kteří zdobení kraslic mohli sledovat i přímo na místě.
Bělá pod Bezdězem - Za dveřmi bělského informačního centra na zámku jako by čas poskočil o týden dopředu. To už bude Bílá sobota, tedy Velikonoce v plném proudu.
Týnec – Různé techniky zdobení kraslic předvedly v sobotu odpoledne návštěvníkům kulturního domu v Týnci tři malérečky. Michaela Stupavská a Petra Zugárková tvořily s voskem, Božena Koubková do vyfouknutých vajec dělala díry zubařskou vrtačkou. Do zdobení kraslic se zapojily i děti.
Japonská automobilka Nissan připravila zřejmě poslední modernizaci svého supersportu před generační výměnou. Omlazené GT-R se představí na autosalonu v New Yorku, výrobce na premiéru láká první obrázkem.
Kurzy trénování paměti jsou mezi lidmi stále oblíbenější. Naučí se tam správné koncentraci i metodám, jak si jednoduše zapamatovat zdánlivě složité věci.
Kladno - Dva špičkoví hráči na klasickou kytaru vystoupili před kladenským publikem
Praha – Z obrněných transportérů Pandur, kterých má česká armáda 107, má 30 vozidel různé typy závad. Deset pandurů není schopných boje. V pořadu Otázky Václava Moravce to dnes uvedl náčelník Generálního štábu AČR Josef Bečvář. Armáda podle něj obdržela minulý týden asi 1800 součástek na pandury.