Kutná Hora - Město stříbra poctil svou návštěvou král Václav IV. s chotí Žofií. Jeho družina se usadila v parku pod Vlašským dvorem, kde královskému páru vzdají hold místní horníci, rytíři i měšťané. Připraven je také skvostný jarmark.
Kolín – Ve své kariéře dosáhla nejednoho úspěchu. Ten největší si ale připsala až nyní, na mistrovství České republiky, kde Petra Andrejsková vyhrála hod oštěpem. „Jela jsem na šampionát s cílem hodit limit na ME do 22 let, který byl 52 m, což se také povedlo, a to, že jsem získala titul, byla taková třešnička na dortu. Rozhodně jsem nadmíru spokojená," řekl kolínská atletka, která na trůnu vystřídala Barboru Špotákovou.
Praha – Ukázky činnosti bezpečnostních složek i záchranných sborů, kdy nebudou chybět ani slaňování z vrtulníku nebo seskoky padákem. To jsou jen některá z lákadel nedělního Dne s policií, který se od deváté hodiny koná v Praze 9 – na letišti v Letňanech v sousedství tamějšího výstaviště.
Lipník nad Bečvou – Mohutný požár zachvátil v sobotu kolem půl třetí ráno výrobnu dřevěných briket v místní části Lipníku nad Bečvou Loučka. Na místě zasahovaly více než tři desítky hasičů z Přerova, Lipníku, Hranic a okolních obcí. Majitel odhaduje škodu na šest milionů korun.
Lipník nad Bečvou - Škodu více než 1,4 milionu korun způsobil požár, který v sobotu v noci zachvátil halu na výrobu dřevěných briket v areálu bývalého zemědělského družstva v Lipníku nad Bečvou - Loučce na Přerovsku. Oheň likvidovalo šest jednotek hasičů, řekl krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.
Malá Skála - Až do konce června příštího roku bude obec na Turnovsku zažívat poměrně velký stavební ruch. Probíhá tu totiž výstavba vodovodu a kanalizace.
Praha – Ukázky činnosti bezpečnostních složek i záchranných sborů, kdy nebudou chybět ani slaňování z vrtulníku nebo seskoky padákem. To jsou jen některá z lákadel nedělního Dne s policií, který se od deváté hodiny koná v Praze 9 – na letišti v Letňanech v sousedství tamějšího výstaviště.
Brno /INFOGRAFIKA/– Přátelská atmosféra s okamžitou zpětnou vazbou a chrousty místo popcornu, filmové novinky promítané moderní technikou nebo promítání v centru města doplněné gastronomickými experimenty. Brňané si letos můžou vybrat ze tří letních kin. Každé z nich je něčím výjimečné.
Buenos Aires - Renault na právě probíhajícím autosalonu v argentinském Buenos Aires ukázal facelift modelu Koleos. Pro SUV, které se na trhu objevilo v roce 2008, je to už druhá modernizace.
Prostějov – Ukázky vojenské techniky a výcviku, seskoky výsadkářů či předvedení přepadu. Děti a dospělí, kteří zavítali v pátek dopoledne na prostějovské letiště, se rozhodně nenudili.
Příbram /FOTOGALERIE/ – V některých částech Příbrami to vypadá jako v džungli. Tráva je místy vysoká přes metr a jak do ní foukne vítr, kýchá i ten, kdo nikdy alergií netrpěl.
Brno – Na odkalištích, jezech či tocích s vyšším spádem nebo nádržích v areálech elektráren může v budoucnu fungovat kaskádová vírová turbína. V pátek ji představil tým vědců z Vysokého učení technického, kteří na jejím vývoji pracovali dva a půl roku. Jedná se o světový unikát.
Rýmařov - Tak jako v celé sezoně letošního ročníku I. A třídy si vedli fotbalisté Rýmařova i v posledním utkání jara na vlastním hřišti, kde přivítali ve středu v předehrávaném utkání tým Mokrých Lazců. A po devadesáti minutách jej vyprovodili z hrací plochy s čtyřgólovým přídělem.
Příbram - V některých částech Příbrami to vypadá jako v džungli. Tráva je místy vysoká přes metr a jak do ní foukne vítr, kýchá i ten, kdo nikdy alergií netrpěl. Řešení nebude tak rychlé, jak se může zdát.
Ústí nad Labem, Teplice - Ze dne na den zase v Háji u Duchcova propukl nezvyklý ruch. Objevili se hasiči a různá technika. Jiří Nejedlý z ústeckého celního úřadu potvrdil, že v Háji dochází k poslední fázi vyšetřování velké lihové aféry.
Bratrušov - Sbor dobrovolných hasičů Bratrušov slaví o víkendu 125. narozeniny. Velká narozeninová party se uskuteční v sobotu 22. června od 13 hodin v areálu u kulturního domu v Bratrušově.
České Budějovice - Učitelé z Katedry aplikované fyziky a techniky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity ukazovali při netradiční akci žákům, že učivo dokáže být velmi zajímavé a zábavné
Náchod – Zajímavou fotbalovou, ale i životní zkušenost má za sebou mladý náchodský fotbalista Jan Havlena. Střední záložník žákovského týmu totiž dostal jako jediný cizinec pozvánku na stáž do italského týmu FC Parma.
Lepší kvalitu obrazu i vyšší kvalitu jednotlivých vyšetřovacích metod nabízí nový ultrazvukový přístroj, který zavedla do provozu Šumperská nemocnice. Pacientům tak nabízí ještě kvalitnější sonografická vyšetření. Nemocnice do přístroje investovala milion a sedm set tisíc korun.
Ústí nad Labem, Teplice - Ze dne na den zase v Háji u Duchcova propukl nezvyklý ruch. Objevili se hasiči a různá technika. Jiří Nejedlý z ústeckého celního úřadu potvrdil, že v Háji dochází k poslední fázi vyšetřování velké lihové aféry.
Královéhradecko - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v hradeckém okrese chystají o víkendu 22. a 23. června.
Břeclav – S nepořádkem v trávě se potýkají zaměstnanci Břeclavi, kteří v těchto dnech kosí vysokou trávu a plevel v městských ulicích. „Pracovníci musí nejdříve veřejné plochy vyčistit a teprve potom tam mohou se sekačkami vjet," uvedla vedoucí odboru rozvoje a údržby na břeclavské radnici Jana Šupová.
Jičín – Házenkáři, novopečení mistři České republiky, pořádají společně s fotbalisty SK, kteří skončili v krajském přeboru na bronzové příčce, benefiční zápas v kopané.
Chrudim - /FOTOGALERIE/ Do Městského parku v Chrudimi se sjela hasičská i policejní auta, nechyběli ani vojáci či jízdní policie z Pardubic. Nešlo o pracovní zásah. V parku město Chrudim pořádalo letos už patnáctý ročník Bezpečných prázdnin.
Brno /INFOGRAFIKA/ - Jsou to novodobí Cyrilové a Metodějové. Jen na svých misích nezvěstují písmo, ale vystačí si s hokejkou a pukem. Z jihu Moravy se vydávají oživovat lední hokej do zemí, kde je populární zimní sport ještě v plenkách či prožívá hluché období svého vývoje. Hokejisté, kteří hrají v exotických zemích.
Újezd u Kunštátu - Sbor dobrovolných hasičů v Újezdě u Kunštátu si letos připomíná devadesát let od svého založení. Tamní osadní výbor po čtyřech letech příprav vydal třísetstránkovou publikaci o historii vesnice od první písemné zmínky až do současnosti. Újezdští na víkend pozvali nejen místní, ale i rodáky a budou slavit.
Bratrušov - Sbor dobrovolných hasičů Bratrušov slaví o víkendu 125. narozeniny. Velká narozeninová party se uskuteční v sobotu 22. června od 13 hodin v areálu u kulturního domu v Bratrušově.
Uherské Hradiště – Velkoformátové fotografie z různých zákoutí Velehradu od tamního obvodního lékaře Jiřího Rohela a pohlednice Velehradu od místostarosty Buchlovic Bořka Žižlavského budou od čtvrtku 20. června k vidění ve foyer uherskohradišťského kina Hvězda. Vernisáž, na které zahraje Cimbálová muzika Stanislava Gabriela, se uskuteční v 17.30 hodin.
Dlouhé - Stodvacáté výročí svého založení slaví letos hasičský sbor doborovolných hasičů v Dlouhém na Novoměstsku. Slavnostní akci si hasiči připravili na nadcházející víkend. „Požehnají novému praporu, který si sbor nechal vyšít," připomněla jeden z bodů programu Pavlína Tulisová z obecního úřadu v Dlouhém.
Děčín – Již jen dva dny bude možné vidět v ulicích vojenské tatry a land rovery. Po necelých dvou týdnech totiž Děčín opustí desítky profesionálních vojáků a příslušníků aktivních záloh.
Karlovy Vary - Prestižní adresa, nádherný interiér a zaměstnanci, u nichž hosté a návštěvníci nenarazí na jazykovou bariéru. To je nové infocentrum města, které sídlí v jednom z tržních krámků v Lázeňské ulici mezi Mlýnskou a Vřídelní kolonádou v Karlových Varech.
Čimelice – Že je šlikr keramické lepidlo namíchané z hlíny, vody a octa a že glazovanou keramiku je třeba vypálit dvakrát, to jsou věci, které jsem se dozvěděla při návštěvě keramické dílny v Čimelicích.
Kopidlno – V polovině měsíce listopadu loňského roku se kopidlenská knihovna dočkala odpovídajících prostor v nově rekonstruované budově kulturního centra.
Valchov - Strunkovice nad Blanicí. Tak se jmenuje od Valchova asi tři sta kilometrů vzdálený městys v jižních Čechách, který se jako jeden z mnoha potýkal s letošní povodní. Voda ve Strunkovicích zaplavila domy, cesty, podemlela stromy, poničila i tamní sportovní areál. Na jeho úklid ale Strunkovičtí nebyli sami. Na pomoc jim minulý týden přijeli členové Sboru dobrovolných hasičů Valchov.
České Budějovice - Českobudějovická nemocnice dokončila dětský chirurgický sál, který je přímo propojen s oddělením. Novinka je součástí systému, který lékaři označují jako systém jednoho lůžka
Ostrava - Poselství o Ostravě do budoucnosti. Tak znělo zadání osmého ročníku výtvarné soutěže Svět očima dětí, která je určena žákům prvních až devátých tříd z ostravských základních škol.
Kladno – Natrénováno měl, jen to nedokázal prodat. Diskař AC Tepo Kladno Tomáš Voňavka se na začátku sezonu trápil, na českém šampionátu v Táboře za to ale vzal a výkonem 60,38 m vybojoval zlatou medaili!
Šumperk - Lepší kvalitu obrazu i vyšší kvalitu jednotlivých vyšetřovacích metod nabízí nový ultrazvukový přístroj, který zavedla do provozu Šumperská nemocnice. Pacientům tak nabízí ještě kvalitnější sonografická vyšetření. Nemocnice do přístroje investovala milion a sedm set tisíc korun.
Potštejn – Nejvelkolepější akcí roku jsou ve zdejším zámku samozřejmě Zámecké slavnosti. Letos se uskuteční v sobotu 22. června ve stylu baroka. Oslavy celonárodně vyhlášeného roku francouzských rodů se Potštejnu nemohly vyhnout, a proto zde přivítají mnoho barokních dam a pánů na koních i bez nich, šermířů, kejklířů, tanečníků, muzikantů i chudých žebráků.
Český Krumlov – Jedním tématem letošního 27. ročníku Slavností pětilisté růže v Českém Krumlově bude návrat Petra Voka či Viléma z Rožmberka z Polska, kde obdržel nabídku královské koruny. A z tohoto historického okamžiku vychází i letošní představení živých šachů.
Ostrava - Poselství o Ostravě do budoucnosti. Tak znělo zadání osmého ročníku výtvarné soutěže Svět očima dětí, která je určena žákům prvních až devátých tříd z ostravských základních škol.