Brno – Sice prohrála, přesto Technika Brno udržela pro český baseball i pro příští sezonu dvě účastnická místa v elitní skupině Evropské poháru. V nedělní bitvě podlehla v nastavené desáté směně ruskému celku MGPU Moskva 2:3, i to však stačilo na vítězství v kvalifikačním turnaji na Kraví hoře.
Hradec Králové – Z třinácti zemí už je potvrzena účast na letošním, 19. ročníku letecké přehlídky CIAF 2012. Ten se uskuteční o příštím víkendu, 8. a 9. září na hradeckém letišti ve Věkoších. Pořadatelé chtějí překonat loňskou, rekordní návštěvnost, kdy na CIAF přišlo přes 50 tisíc lidí.
Jindřichův Hradec - Na Zemi živitelce je pravidelným vystavovatelem i jindřichohradecká firma Some. Proto jsme se jejího ředitele Bohdana Soukupa ptali, co od výstavy letos očekává.
Východní Čechy – Z třinácti zemí už je potvrzena účast na letošním, 19. ročníku letecké přehlídky CIAF 2012. Ten se uskuteční o příštím víkendu, 8. a 9. září na letišti v Hradci Králové - Věkoších. Pořadatelé chtějí překonat loňskou, rekordní návštěvnost, kdy na CIAF přišlo přes 50 tisíc lidí.
Havlíčkova Borová – Už podruhé za poslední dva roky přijel na konci srpna do Havlíčkovy Borové se svým letním kinem Jiří Čáslavský, aby tu rozdával filmovou radost.
Zlín - Jen velmi krátké bylo letošní účinkování Pavla Valouška na domácí Barumce. Otrokovický pilot odstoupil již po páteční městské rychlostní zkoušce a do sobotní etapy vůbec neodstartoval. Na vině byly technické problémy.
Úhonice – K požáru dvougeneračního rodinného domu v Úhonicích vyjížděli v sobotu odpoledne profesionální hasiči z Berouna spolu s sbory dobrovolných hasičů z Rudné a Úhonic.
Úhonice – K požáru dvougeneračního rodinného domu v Úhonicích vyjížděli v sobotu odpoledne profesionální hasiči z Berouna spolu s sbory dobrovolných hasičů z Rudné a Úhonic.
Hradec Králové – Z třinácti zemí už je potvrzena účast na letošním, 19. ročníku letecké přehlídky CIAF 2012. Ten se uskuteční o příštím víkendu, 8. a 9. září na hradeckém letišti ve Věkoších. Pořadatelé chtějí překonat loňskou, rekordní návštěvnost, kdy na CIAF přišlo přes 50 tisíc lidí.
Brno /ROZHOVOR/ - Učitelka brněnské základní školy Alena Kýrová s dětmi pracuje skoro dvacet let. Tvrdí, že rodiče se jim věnují stále méně, protože dávají přednost kariéře.
Hradec Králové – Z třinácti zemí už je potvrzena účast na letošním, 19. ročníku letecké přehlídky CIAF 2012. Ten se uskuteční o příštím víkendu, 8. a 9. září na hradeckém letišti ve Věkoších. Pořadatelé chtějí překonat loňskou, rekordní návštěvnost, kdy na CIAF přišlo přes 50 tisíc lidí.
V pořadí třetí rozšíření do Battlefieldu 3 s pojmenováním Armored Kill přinese, jak známo, obrovské mapy hlavně pro bitvy těžké techniky a letadel. Jednou z map bude také Alborz Mountain z právě vydaného slušivého videa.
Karviná – Přes nepříznivé počasí bylo centrum Karviné v sobotu od brzkých odpoledních hodin plné lidí. Společnost OKD připravila pro své zaměstnance a jejich rodiny tradiční Hornické slavnosti, které zahájila polední hornická bohoslužba v kostele sv. Marka.
Pěnčín - Hasiči na Jablonecku likvidovali dnes ráno požár stodoly v Pěnčíně na Jablonecku. Oheň zřejmě někdo založil úmyslně, řekl dnes operační důstojník Hasičského záchranného sboru v Liberci. Stodolu se nepodařilo zachránit, škodu hasiči odhadli na 800.000 korun.
Hradec Králové – Z třinácti zemí už je potvrzena účast na letošním, 19. ročníku letecké přehlídky CIAF 2012. Ten se uskuteční o příštím víkendu, 8. a 9. září na hradeckém letišti ve Věkoších. Pořadatelé chtějí překonat loňskou, rekordní návštěvnost, kdy na CIAF přišlo přes 50 tisíc lidí.
Skřípov – O vojenství v jeho moderní i historické podobě bude víkendový Military Fest, divácky atraktivní akce ve Skřípově, která nemá jinde v kraji obdoby.
Všebořice – Město evidentně nezajímá bezpečnost obyvatel. Takhle se rozčílila Eva Bacovská ve svém e-mailu, který poslala redakci Ústeckého deníku. O co kráčí? O nájezdy divokých prasat ve Všebořicích. Téměř každou noc se mezi baráky toulají celá stáda, psala Bacovská.
Osek – Do zcela nového se po prázdninách vrátily osecké kuchařky. Během dvou měsíců se totiž prostory kuchyně i jídelny proměnily k nepoznání, a to díky rekonstrukci za více než dva miliony korun. Zatěžkávací zkouškou pak místo projde v pondělí, kdy nastoupí děti do školy.
Blatnice pod Svatým Antonínkem – K výrobě nitěných obrazů se dostal již na vysoké škole, kdy dělal z takzvaných niťáků zápočet. Ve velkém se jejich výrobě začal věnovat až v momentě, kdy přišel do důchodu a řekl si, že by se k řemeslu, typickému spíše pro jemné ženské ruce, mohl vrátit. Od té doby uplynulo již sedmnáct let a Antonín Lukáš z Blatnice pod Svatým Antonínkem vyrobil již na šest set obrazů speciální technikou. Jeho výstavu nazvanou Nitěná krása nyní mohou zájemci zhlédnout v prostorách firmy Tradice Slovácka v Blatničce.
Broumov – Možná někoho překvapil nadpis a přemýšlí, v jaké že Naději to děti byly, neboť ne každý ví, že Centrum sociálních služeb Naděje je vlastně název domova pro seniory. A proč byly děti v Naději?
Hahn, Opava – Český motokárový reprezentant původem z Opavy Jan Midrla se po dlouhé pauze znovu vrátil k závodům a zúčastnil se předposledního podniku německého mistrovství DKM nedaleko mezinárodního letiště v Hahnu a vedl si parádně.
Brno - Konfrontace dvacetinásobného ukrajinského šampiona a loňského českého mistra v baseballu vyzněla lépe pro Brno. Technika v pátek v úvodním utkání kvalifikace o Evropský pohár na domácím hřišti na Kraví hoře zdolala KNTU Kirovograd 6:3 a připsala si důležité vítězství v cestě za udržením dvou účastnických míst pro Českou republiku v elitní skupině poháru.
Olomouc – Rozsáhlé cvičení vzdušných sil NATO propukne v tomto týdnu nad Českou republikou. Ve vzdušném prostoru se objeví americké protitankové letouny A-10, stíhačky F-16 , české stroje L-39 a bitevníky L-159. Proudová letadla doplní bojové i dopravní vrtulníky. Manévry v rámci „Ramstein Rover 2012 zaznamenají i obyvatelé Olomouckého kraje.
Únanov - Nepřehlédnutelnou dominantu získal v podobě nového obecního úřadu Únanov. V úterý jej představitelé obce slavnostně otevřeli a dali obyvatelům vesnice možnost prohlédnout si interiéry budovy.
Zlín – Po jednoleté odmlce se v pátek Jaromír Tarabus znovu vydá na tratě zlínské soutěže. Loni na Barumce chyběl, startoval pouze ve sprintech, letos si ale vše vynahrazuje.
Buštěhrad – Důkazem, že se ženy také umí pořádně ´odvázat´, je událost, která se stala ve čtvrtek po půlnoci v Lidické ulici v Buštěhradu. Podle nepotvrzených informací se zde trojice rozdováděných dam procházela po okraji studny, přičemž jedna z nich spadla dovnitř.
Olomoucký kraj – Rozsáhlé cvičení vzdušných sil NATO propukne v tomto týdnu nad Českou republikou. Ve vzdušném prostoru se objeví americké protitankové letouny A-10, stíhačky F-16 , české stroje L-39 a bitevníky L-159. Proudová letadla doplní bojové i dopravní vrtulníky. Manévry v rámci „Ramstein Rover 2012 zaznamenají i obyvatelé Olomouckého kraje.
Heřmanova Huť – Fotbalisty Sokola Postřekov čekal na úvod I. B třídy v pětačtyřicet kilometrů vzdálené Heřmanově Huti nepříjemný soupeř, fotbalisté domácího SHH. Trenér Jindřich Kapic, který v tomto zápase vedl z lavičky mužstvo bez kolegy Petra Váchala, postrádal vedle dlouhodobě zraněných Vavříka a Vaňka i Škrabala, který byl na svatbě, brankář Nosek měl horečku, Závodný vyhozené rameno, Kočiš řeznou ránu na malíčku a Ulmann natažený sval. Přes tento velký ´lazaret´ Postřekovští s velezkušeným gólmanem Gibfriedem a stoperem Janečkem svého soupeře deklasovali.
Opava /POZVÁNKA/ – Slezské zemské muzeum, které je mimo jiné nejstarším muzeem na území České republiky, přichystalo pro malé i velké příznivce kultury hned dvě akce na začátek nového školního roku.
Tršice – Novou mateřskou školku otevřeli v Tršicích na Olomoucku. Doposud v obci žádná nebyla a rodiče museli děti vozit do okolních předškolních zařízení. I přesto kapacitu dvou tříd, však všechny děti v mateřince místo nenajdou.
Valašské Klobouky – Černým koněm letošní Barumky bude Jaroslav Orsák. Valašský pilot je letos ve výborné formě. V domácím mistrovství má nakročeno k titulu ve třídě N a i v celkovém pořadí si drží před dvěma posledními závody velmi lichotivou sedmou pozici. Lépe než on je na tom se srovnatelnou technikou pouze Martin Semerád.
Břeclav – Ani domácí odveta se hokejistům Břeclavi nepovedla přesně podle představ. Na vlastním ledě už po minutě a půl prohrávali 0:2, ale Truhlář stihl ještě v první třetině snížit a ve třetí třetině Beneš srovnal. Obrat už ale nezvládli. O vítězi utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch ani jeden z Břeclavanů neuspěl, naopak Rajnoha i Zapletal brankáře Lvů Hübnera pokořili.
Karlovy Vary – Tvrdí se, že se na festivalu baví papaláši za naše peníze. Do města však každoročně přivede i několikasetmilionové zisky, pracovní příležitosti a kulturní zážitky.
Ústí nad Labem - Stavební práce na dálnici D8 se v pátek znovu rozjedou. Nabude totiž platnosti stavební povolení, které už podruhé posvětil krajský úřad. Technika je na páteční zahájení připravená, řekla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Martina Vápeníková. Práce se zastavily na konci července kvůli rozhodnutí soudu, který vyhověl námitkám ekologů a povolení fakticky zrušil.
Postřekov – Fotbalový Sokol Postřekov získal na poslední chvíli dvě posily zvučného jména. Jednou z nich je bývalý útočník Plzně a pražské Slavie Robert Vágner, který působí coby asistent u třetiligové Jiskry Domažlice.
Ústí nad Labem - Stavební práce na dálnici D8 se v pátek znovu rozjedou. Nabude totiž platnosti stavební povolení, které už podruhé posvětil krajský úřad. Technika je na páteční zahájení připravená, řekla ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Martina Vápeníková. Práce se zastavily na konci července kvůli rozhodnutí soudu, který vyhověl námitkám ekologů a povolení fakticky zrušil.
Žiželice, Žatecko /FOTOGALERIE/ - „Kinematograf bratří Čadíků, jedoucí promítat do Žatce, svou cestu bohužel ukončil už v serpentinách na silnici č. 27 u Žiželic," informoval v pátek 31. srpna Michal Hrdlička, profesionální hasič ze žatecké stanice. K události došlo ve čtvrtek odpoledne.
Bačetín – Dlouhodobá snaha bačetínské samosprávy o propojení dvou místních částí bezpečným koridorem pro cyklisty i chodce již přinesla hmatatelné výsledky.
Brno – Pokud uspějí, připíší si Pyrrhovo vítězství. Baseballisté Techniky Brno budou od pátku do neděle bojovat v kvalifikaci o Evropský pohár. Jenže v případě úspěšného víkendu udělají místo sobě radost Eagles Praha.
Rájec-Jestřebí – Na novou experimentální učebnu s vlastní přírodovědnou knihovnou, notebooky a interaktivní tabulí se mohou těšit studenti Gymnázia a Střední odborné školy v Rájci-Jestřebí. Učebnu studenti využijí například při výuce fyziky, chemie nebo biologie.
Karlovy Vary – Tvrdí se, že se na festivalu baví papaláši za naše peníze. Do města však každoročně přivede i několikasetmilionové zisky, pracovní příležitosti a kulturní zážitky.