Zlínský kraj – Chvíli rychlost měřily, chvíli zase ne. Problémy s radary, které se objevily u nových policejních passatů, se týkaly i zlínské krajské policie. Sotva své dva nováčky vozového parku dostala, už se s nimi musela rozloučit a dát je do servisu.
Praha – Požár lepenkové střechy skladového objektu, který vypukl asi dvě hodiny před sobotním polednem, likvidovali pražští hasiči v Horních Počernicích. Z prozatím neznámého důvodu začalo hořet v bývalém areálu někdejších drůbežářských závodů Xaverov; konkrétně hořel sklad zaplněný čtyřmetrovými regály se zdravotnickým materiálem.
Nošovice /FOTOGALERIE/ – Slunečné počasí přilákalo v sobotu do nošovického areálu za školou nejmenší hasiče z kraje, kteří zde přítomným divákům ukázali, jak si dokáží poradit s hasičskou technikou.
Uherský Brod /ROZHOVOR/ - Nevím proč, ale očekávala jsem zakřiknutého a tichého intelektuála. Místo něj na nedělní schůzku na brodské náměstí dorazil sebevědomý muž, který ten den slavil 31. narozeniny.
Kunovice - Velkou oslavu příchodu prázdnin připravili pro děti i dospělé nadšenci ze Slováckého aeroklubu v Kunovicích na Slovácku. Včera pozvali veřejnost na tamní letiště, aby nabídli zábavný program s expozicí letadel, hrami, soutěžemi i vyhlídkovými lety.
Horní Štěpanice - Je čas senoseče a to platí i pro Krkonoše a Horní Štěpanice – Benecko. Stejně jako v minulých letech ji zde provádí zemědělské družstvo Horal z nedalekého Vysokého nad Jizerou.
Krnov - Toulavá maringotka s promítací kabinou, krnovské putovní letní kino, pro letošek naplánovalo tři štace. Promítání pod širým nebem si užijí v Rajci, Krnované a Vrbenští. V Krnově bude letní kino promítat od půlky července.
Region - Své pracovní dovednosti mohou v soutěži porovnat lidé s mentálním postižením, kteří do konce července zašlou přihlášku do soutěže Šikovné ruce i s nafoceným výrobkem.
Ostrava - U příležitosti dvacátého výročí vzniku Městské policie Ostrava se zítra od 13 hodin uskuteční na Slezskoostravském hradě malé oslavy, které budou spojeny především s prezentací činnosti městských strážníků.
Helsinky /ROZHOVOR/ - Konečně má evropské zlato. Sám ho sice nikdy nevybojoval, prostřednictvím jeho svěřence Vítězslava Veselého ale mohl Jan Železný přece jen alespoň trochu okusit, jaké to je.
Jablůnka – Je ráno, Tři čtvrtě na osm. Chodbami základní školy v Jablůnce se rozezní požární poplach. Všechny třídy se za doprovodu učitelů vydávají podle plánu před budovu školy. Tady vyčkají příjezdů hasičů.
Sokolovsko - S příchodem letních prázdnin a avizovaného teplého počasí přichází také období sportu a letní zábavy. Policejní preventisté na Sokolovsku proto radí, jak se při sportování správně chovat, aby se předešlo třeba vážným zraněním.
Vlašim – Obyvatelé paneláku v Komenského ulici by v případě požáru těžko ohni unikali. Hasiči by se z venku k jejich bytům nedostali. „Cvičení odhalilo ve čtvrtek večer naprosto katastrofální podmínky pro zásah. Výškovou techniku lze ustavit jen z jedné strany objektu a navíc ještě s velkými obtížemi, které způsobily zaparkované vozy," varoval Jiří Černovský, velitel benešovské požární stanice Hasičské záchranného sboru (HZS).
Praha – Na mistrovství České republiky v dorostenecké a juniorské kategorii se zlínským i otrokovickým atletům opravdu dařilo. Oba oddíly si do svých sbírek připsaly tři, respektive dvě medaile a po jednom titulu mistra republiky. Ve vrhu diskem se o něj postarala zlínská Gabriela Pallová, v běhu na 400 metrů otrokovická Pavla Janečková.
Ledeč nad Sázavou – Multimediální tvorba. To je název nového studijního zaměření, které v rámci výtvarného oboru bude od září nabízet ledečská základní umělecká škola, a to jako první v Kraji Vysočina.
Jsou tomu už tři roky, co EA s bezplatnou komiksovou střílečkou Battlefield Heroes odstartovali momentálně velmi populární vlnu Free-2-Play titulů (her v základu zdarma). Jako výraz díku 12 milionům věrných fanoušků z celého světa nyní rozdávají nový obsah a rozšiřující herní prvky, tak jako průběžně činí celou dobu provozu hry.
Rakovník - Tělocvična První základní školy v Rakovníku je plná dětí, rodičů a učitelů. Všichni se tu usadili proto, aby byli účastníky vyhlášení nejlepších žáků školy.
Bruntál - V bruntálské tiskárně APRO René Daubnera a na místech, kde působí umělecký fotograf Libor Kappel z Bruntálu, sbírá tento týden zkušenosti španělský fotograf a pedagog Pablo Lloréns.
Šternberk – Loni na Štedrý den měl student šternberského gymnázia Tomáš Moravik vážnou autohavárii, která ho upoutala na kolečkové křeslo. Od té doby se zatím do školy nevrátil.
Č. Třebová – Od začátku letošního roku se policisté zabývali případy vloupání do automobilů a rodinného domu. Neznámý pachatel bral, co mu přišlo pod ruku.
Brno - Již osmou z pravidelných prezentací fenoménu českého autorského skla představuje nová výstava Muzea města Brna. Ukazuje tvorbu brněnského rodáka Ivo Rozsypala, který žije a tvoří na Českolipsku a v srpnu oslaví 70. narozeniny. Osudovým materiálem se Rozsypalovi stalo sklo opaxit, pozorný je autor také k novým technikám a výrobním postupům.
Karlovy Vary - Ministerstvo zdravotnictví udělilo Nemocnici Karlovy Vary statut iktového centra. Platnost osvědčení však zatím platí pouze do konce příštího roku. K tomuto datu musí KKN učinit několik opatření, aby byl statut i dále obnoven.
Uherský Brod /ROZHOVOR, VIDEO/ - Nevím proč, ale očekávala jsem zakřiknutého a tichého intelektuála. Místo něj na nedělní schůzku na brodské náměstí dorazil sebevědomý muž, který ten den slavil 31. narozeniny. „Když se do něčeho zakousnu, tak si za tím jdu," říká Karel Hřib. A asi to bude pravda. Jinak by se mu zřejmě jeho amatérský film Příběh z periferie nepodařilo dostat do běžné distribuce. Premiéru v kinech měl začátkem června.
Uherský Brod /ROZHOVOR/ - Nevím proč, ale očekávala jsem zakřiknutého a tichého intelektuála. Místo něj na nedělní schůzku na brodské náměstí dorazil sebevědomý muž, který ten den slavil 31. narozeniny.
Havířov – Městská společnost Technické služby Havířov opět začíná utužovat svou pozici a rozšiřuje činnost. Nově bude mít na starost veřejné osvětlení, které jí bylo před několika roky odebráno.
Jičín – Ve věku, kdy většina ostatních kluků „vymetá" zábavy a chodí po hospodách, vyhrává Ondřej Hák mezinárodní chemické olympiády a sní o tom, že bude v budoucnu vyvíjet léky proti rakovině.
Voda je nedílnou součástí každé buňky a stejně jako každý živý organismus se neobejdou bez dostatečného příjmu „tekutin" ani rostliny. Během parných slunečných dnů se nemohou spoléhat na přírodní zdroje vláhy, a tak je nutné zajistit, aby zahrady ani v letním horku nežíznila.
Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Těžce zraněné vyprošťovali záchranáři z panelového domu na Slovance v České Lípě po výbuchu plynu. Následný požár odřízl více než dvacítce lidí únikovou cestu z horních pater. Na pomoc přiletěl policejní vrtulník.
Benešov /FOTOGALERIE/ - Hasičské cviční v Bezručově ulici v Benešově ukázalo, že podmínky pro zásah při požáru panelového domu jsou opravdu tristní. Stejně jako v polovině prosince roku 2008, kdy zásahový vůz ani cisterna neprojely.
Šternberk – Loni na Štedrý den měl student šternberského gymnázia Tomáš Moravik vážnou autohavárii, která ho upoutala na kolečkové křeslo. Od té doby se zatím do školy nevrátil.
Kladno - Puknutá láhev s pyridinem a z ní valící se štiplavý zápach. Více než dvě desítky překvapených zaměstnanců hygienických laboratoří v Kladně musely kvůli tomu opustit budovu zdravotního ústavu v ulici Františka Kloze, kde došlo k nepříjemné havárii.
Kladno – Puknutá láhev s pyridinem a z ní valící se štiplavý zápach. Více než dvě desítky překvapených zaměstnanců hygienických laboratoří v Kladně musely kvůli tomu ve středu dopoledne opustit budovu zdravotního ústavu v ulici Františka Kloze, kde došlo k nepříjemné havárii. Sklenice plná ohrožující těkavé sloučeniny, která je směsí uhlíku, vodíku a dusíku z dosud neznámých příčin praskla ve skříni se vzorky, aniž by s ní kdokoli manipuloval. V tu chvíli bylo v budově nedýchatelno.
Vysoké Mýto, Most - Snad nejznámější český motokárový areál ve Vysokém Mýtě hostil o uplynulém víkendu další podnik Moravského poháru. Jezdci mosteckého HKC Racing Teamu zde nasbírali hned několik věnců a výbornými výsledky obohatili svá bodová konta v příslušných třídách. Osmiletý Dan Skočdopole vyhrál v kategorii Baby 60, třináctiletý Michael Topinka vyjel stříbro ve třídě KF3 a vítané body získal i dospělý Václav Zborník za čtvrté místo ve třídě KZ2.