
Rozhodla individuální technika jednotlivců
Liberec - V dalším zápase České ligy staršího dorostu U 19 zavítali fotbalisté Kolína na půdu dosud neporaženého Liberce.
Liberec - V dalším zápase České ligy staršího dorostu U 19 zavítali fotbalisté Kolína na půdu dosud neporaženého Liberce.
Tachov – Akce vodáků při sobotním zamykání Mže zkomplikovala život tachovským rybářům.
Volyně -Barvířství a modrotisk v Pošumaví. To je název výstavy, která už pár dní plní prostory volyňského muzea.
Darovanský dvůr, Plzeň - Golf není pořádný sport, jen se partička snobů v klidu prochází po hřišti a občas bouchne do míčku. Máte podobnou představu?
Chrudim - Trápení s velkými bolestmi, bezvýchodná situace naší pisatelky. Čtenářce radí fyzioterapeutka Eva Tálská.
Kolín – Skvělý výkon korunovaný vychytanou nulou Marka Peksy předvedli hodonínští hokejisté na ledě lídra druhé ligy. K vítězství jim tentokrát stačily čtyři branky.
Podivín /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ – Loutkové divadlo Podivíni z Podivína vzniklo před třiadvaceti lety. Stále však sedmička jeho členů sklízí úspěchy.
Nový Jičín /AKTUALIZOVÁNO/ – Dramatický porod se smutným koncem zažili v úterý ráno v Nemocnici s poliklinikou v Novém Jičíně (NsPNJ). Na vážné komplikace při porodu zemřela osmatřicetiletá žena, dítě se lékařům podařilo zachránit.
Nový Jičín /DOPLNĚNO/ –Lékaři bojovali o život matky několik hodin, nakonec se ji však zachránit nepodařilo. Do vyšetřování tragické události se pustilo vedení novojičínské nemocnice i Policie ČR.
Liberec - Téměř o jedno procento méně nezaměstnaných je v Libereckém kraji oproti loňskému roku. Pozitivní trend potvrdila krajská pobočka Úřadu práce v Liberci.
Brno – Kdo jiný měl Technice Brno vrátit mistrovský titul než jediný baseballista v současném kádru, který zaprášené úspěchy pamatuje… Tomáš Svoboda svým odpalem zajistil proti Drakům rozdílový bod ve čtvrtém utkání finálové série a přisoudil svému týmu nálepku nového mistra české extraligy.
Olomouc – Sám se trefil a z bezprostřední blízkosti sledoval i premiérový zásah svého mladšího bratra v první lize. Šumperský útočník Marek Haas z toho ale žádnou radost neměl. Gól padl do branky Draků.
Olomouc/Šumperk /ROZHOVOR/ – Sám se trefil a z bezprostřední blízkosti sledoval i premiérový zásah svého mladšího bratra v první lize. Šumperský útočník Marek Haas z toho ale žádnou radost neměl. Gól padl do branky Draků. „A já jsem byl zrovna na ledě,“ přiznal.
Mnichovo Hradiště /FOTO/ - Dobrovolní hasiči absolvovali v nepříjemném počasí cvičení zásahu při požáru.
Olomoucko – Ačkoliv statistiku nezaměstnanosti obvykle v září ovlivňují absolventi škol, letos jich na úřad práce přišlo méně než v předchozích čtyřech letech. Na Olomoucku je zářijová míra nezaměstnanosti stejná jako v srpnu.
Chrudim - Neúnavná píle studentů a chovatelů ze Střední zemědělské školy se o víkendu setkala s obdivem návštěvníků.
Benešov – Zájemci o zdravý pohyb měli v sobotu možnost si vyzkoušet výhody chůze s Nordic Walking holemi.
Brno /FOTOGALERIE/ - Moravské zemské muzeum v Brně zahájilo výstavu, která představuje dílo jednoho z prvních a nejvýznamnějších secesních fotografů Erwina Rauppa.
Bruntál - Originální dvoupatrový londýnský autobus, si mohou prohlédnout lidé v Bruntále.
Příbram /ROZHOVOR/ – Terezie Černá pokytla Deníku ještě před operací rozhovor. Žena, které je 38 let, se už před prázdninami podrobila operaci levé ledviny. Teď ji čekal ještě zákrok na té pravé.
Hradec Králové - Artové kino se v současné době doslova topí v dluzích. Bývalý náměstek Leoš Kučera se snaží kino zachránit.
Mahouš /FOTOGALERIE/ - Ani tentokrát příznivci staré zemědělské techniky nevynechali setkání, které se již několikátým rokem koná na mahoušském poli.
Kopidlno -V Kopidlně od středy do neděle proběhl již osmnáctý ročník zahradnické akce Kopidlenský kvítek
Břeclav - Ani napočtvrté se fanoušci břeclavských hokejistů nedočkali vítězství svých oblíbenců.
Brno /FOTOGALERIE/ – V brněnském baseballovém finále přišli Draci po šestnácti letech o extraligové prvenství. V sérii podlehli 1:3.
Žďársko – „Ahoj, tety. Uvaříme kafíčko.“ I těmito slovy byli uvítáni o víkendu ti, kteří využili Dnů otevřených ateliérů. Konaly se zcela poprvé v celém Kraji Vysočina na padesátce míst.
Východní Čechy - Pravidelně dvakrát ročně se sejde na společné výstavě několik desítek umělců, kteří žijí nebo tvoří ve východních Čechách.
Strakonice -Radnice slibovala, že bude centrum průjezdné v pondělí. Pak od toho ucukla. Chce počkat, až bude vše hotové i v jejím nejbližším okolí.
Východní Čechy - Pravidelně dvakrát ročně se sejde na společné výstavě několik desítek umělců, kteří žijí nebo tvoří ve východních Čechách.
Cheb - Netradiční techniku si všichni užili.
Ktiš – Hned několik disciplín čeká dnes ve Ktiši mladé hasiče, kteří se od jedenácté hodiny dopolední utkají v hasičské soutěži Plamen.
Švihov - Hasiči z Klatov ukázali dětem ze Švihova evakuaci osob. Pro mnohé děti byla tato akce velkým zážitkem.
Pelhřimov – Exponáty muzea rekordů a kuriozit v sobě skrývají také lidské příběhy.
Nový Bor - Výhody elektronické aukce si poprvé vyzkoušeli v Novém Boru při nákupu výpočetní techniky pro zaměstnance úřadu.
Kavčí hory - Bytový komplex plánovaný na Kavčích horách prý může nadměrně zatížit nestabilní podloží a „ujet“ z kopce.
Okres Louny - S nástupem podzimu přibývá vloupání do chalup i zahradních chatek.
Jablonec n. N. - Startuje druhá sezona přímých přenosů baletů do českých kin. Esmeraldu uvidí lidé jen v šesti kinech v České republice.
Mladá Boleslav -Firma Compag již v současné době začíná s přípravou na zimní údržbu.
Hradec Králové - Do ateliéru umělce zavítaly děti, které se zapojily do výtvarné soutěže.
Brno – Finále play off české baseballové extraligy mezi brněnskými rivaly začalo stejně jako loni.
Hlinsko - V pestrém programu kulturních akcí si bude moci vybrat to, co ho zajímá, opravdu každý. Na své si přijdou i děti.
Lysá nad Labem -Vše od chovu a pěstováníje k vidění v těchto dnech na výstavišti v Lysé nad Labem, kde se do neděle koná jedna z nejnavštěvovanějších dvojic celostátních výstav Zemědělec a Náš chov.
Všepadly -Marie Mužíková ze Všepadel zazáří dnes v podvečer na ČT 1 v pořadu Hobby naší doby.
Bratislava /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Veřejnosti se představil model nového supersportu, který začal vznikat na Slovensku.
Hradec Králové - V Hradci Králové se konal mezinárodní turnaj v zápasu „Akvasalon“.
Frýdek-Místek – Policisté během posledních dní zaznamenali asi deset takových případů. „Jen na Bruzovské ulici ve Frýdku zloději vykradli hned několik sklepů a garáží.
Břeclav - Hokejový obránce Zbyněk Vozdecký prošel Břeclaví, Hodonínem a nyní působí v Technice Brno. Nastoupil za tři velké rivaly.
Blansko /PO STOPÁCH BLANENSKÉ LITINY/ – Blanenské železárny odlévaly nejen repliky slavných soch. Ale jak se postupem času modernizovala technika odlévání do litiny, troufly si dokonce na ztvárnění obrazů.
Skalná -V aktivním Traktor klubu Luby - Skalná v současné době působí přes padesát nadšenců.
Trnava – Zajímavou akci připravili na tuto sobotu v Trnavě. Uskuteční se tu králičí hody.