
Za hrdinský zásah získali hasiči ocenění
Karlovarský kraj – Zachránili dva muže a psa, kteří se propadli na zamrzlém rybníku v Dolním Rychnově, a po zásluze se za to mohou pyšnit titulem Hasič roku a Zásah roku.
Karlovarský kraj – Zachránili dva muže a psa, kteří se propadli na zamrzlém rybníku v Dolním Rychnově, a po zásluze se za to mohou pyšnit titulem Hasič roku a Zásah roku.
Zalužany – Zámek v Zalužanech určitě nepatří mezi nejnavštěvovanější památky v Příbramském regionu. Jedním z důvodů je fakt, že zámek není přístupný veřejnosti.
Litomyšl /MLÁDNEME/ – Účastníci soutěže Mládneme s Deníkem mají za sebou první proceduru.
Most - Profesionální hasiči z mostecké stanice ve Velebudicích nechají zájemce nahlédnout pod svou pokličku.
Kolín – Bujná vegetace mizí v těchto dnech z břehů levého ramene Labe u kolínského Kmochova ostrova. A nejenom to. V rámci revitalizace ramene zmizí i zbytky někdejší plovárny (jako funkční a využívanou ji lze pamatovat z dob první republiky), budou odstraněny sedimenty z řeky, břehy se částečně opevní panely.
Senetářov – Po opravách a obměně expozice se v sobotu po roce znovu otevře muzeum perleťářtví a knoflíkářství v Senetářově.
Vysoká Pec – Ve středu vzplála skládka komunálního odpadu ve Vysoké Peci. Valící se černý dým byl vidět až v sousedním Mostě.
Mělník - Štěpán Gering jezdí na jednokolce už pět a půl roku. Za tu dobu už stihl získat titul Mistra republiky ve skoku do výšky. Přitom o jednokolce neměl až do čtrnácti let ani nejmenší tušení.
Votice/FOTOGALERIE/– Přibližně 130 předškoláků seve středudopoledne na fotbalovém hřišti seznámilo s prací policistů, hasičů a záchranářů.
Ratibořice – Kdo v poslední době prošel v Babiččině údolí okolo Zlíčského jezu, nejspíš si u cesty všimnul zvláštního stromu, jehož větve jsou jakoby olámány od vichřice.
Ratibořice – Kdo v poslední době prošel v Babiččině údolí okolo Zlíčského jezu, nejspíš si u cesty všimnul zvláštního stromu, jehož větve jsou jakoby olámány od vichřice.
Přerovsko/Hranicko – Prostory požárních stanic v Přerově, Hranicích, Lipníku a Kojetíně se v pátek 13. května otevřou veřejnosti.
Karlovy Vary - První ročník zahradní výstavy
Krnov - Krnovští radní na svém zasedání rozebírali mimořádnou událost, při které únik čpavku na zimním stadionu úplně zbytečně vyděsil mladé hokejisty a zaměstnal dvě jednotky profesionálních hasičů.
Příbram – Alka, která pečuje o lidi s handicapem v Příbrami a okolí, má za sebou další úspěšný krok. Podařilo se jí otevřít multismyslovou psychorelaxační místnost Snoezelen. Zjednodušeně, místnost, kde se lidé s těžkým postižením cítí jako zdravý člověk na první diskotéce nebo při jízdě na snowboardu.
Brno - Pořadatele červencového mistrovství republiky trápí řada problémů.
Vsetín – Vsacan a Portáš byly ve Vsetíně až do roku 1997 oblíbenými značkami piva. Kdo je jednou ochutnal, nevěřil, že je do sklenic už nikdy nenalije.
Náchod – Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje pořádá při příležitosti svátku patrona všech hasičů sv. Floriána Dny otevřených dveří.
Chodská Lhota – Příjemné dopoledne strávily děti z Mateřské školky z Chodské Lhoty u profesionálních hasičů v Domažlicích.
Milíčeves – Před začátkem sobotního utkání okresního přeboru fotbalistů místní jedenáctky s Podskalanem Podhradí proběhla na zdejším hřišti menší slavnost.
Ratibořské Hory -Mezi 17. a 18. stoletím v hositnci žil Matěj Hauer, tehdejší lesní písař v Českém Krumlově.
Vendryně – Slavnostním přestřižením pásky, jako symbolickým zahájením projektu, začala ve Vendryni, části Zaolší, výstavba kanalizace. Z hlediska životního prostředí a dalšího strategického rozvoje obce a jejího okolí je odkanalizování této lokality považováno za velmi důležité.
Úpice - Hasičský sobr města Úpice pořádal u příležitosti svátku sv. Floriána, patrona hasičů, Den otevřených dveří.
Domažlice –Nebývalá podívaná čekáve středuodpoledne sportovní fanoušky v domažlickém kině Čakan.
Postoloprty /PROGRAM KE STAŽENÍ/ - Město slaví 500 let od udělení městských práv. Pro návštěvníky je jako obvykle připravena spousta zábavy.
Jablonec n. N. - Středa 11. května: Klub Na Rampě Jablonec: 19.00 Fotodílna pro každého. Téma: Exteriér - lidé.
Krnov - Krnovští radní na svém zasedání rozebírali mimořádnou událost, při které únik čpavku na zimním stadionu úplně zbytečně vyděsil mladé hokejisty a zaměstnal dvě jednotky profesionálních hasičů.
Lanškroun – Jednou do roka se rozlehlý areál střední zemědělské školy změní v lidské mraveniště. Bylo tomu tak i uplynulou sobotu, kdy se zároveň s tradičními jezdeckými závody „O hliněný pohár“ uskutečnil i Den školy.
Brno /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Záchranu člověka ze závalu, umělou povodeň i ukázky vojenské a policejní techniky. To vše mohou ode úterý do soboty vidět návštěvníci brněnského výstaviště. Začíná tam veletrh obranné a bezpečnostní techniky Idet, který se letos poprvé spojí s veletrhy požární a policejní techniky Pyros a Iset.
Karlovarsko - Lidé v celém Karlovarském kraji si o víkendu připomněli Den osvobození
Litoměřice /FOTOGALERIE/ – V utkání 24. kola přeboru Ústecka mezi FK Litoměřice a Tatranem Kadaň byl v roli mírného favorita celek domácích. Než se však hostitelé stačili rozkoukat, prohrávali 0:1.
Nový Jičín - Nemocnice zaznamenala nárůst onkologických onemocnění. Jen za první čtvrtletí tohoto roku operovali zdejší doktoři více než sedm set pacientů s diagnózou rakovina.
Domažlice -Výukové programy pro interaktivní tabule budou tvořit sami domažličtí pedagogové.
Opočno - Nečekaný průběh mělo slavnostní předání nové techniky opočenským hasičům.
Pelhřimov /FOTOGALERIE/ - Profesionální hasiči na Pelhřimovsku otevřeli od pátku do neděle své brány široké veřejnosti.
Jihlavsko -Ve sborech dobrovolných hasičů se točí řeč kolem milionů korun, které nejsou.
Trhová Kamenice – Víkend patřil tradiční pouti. Na náměstí se už týden dopředu shromažďovala technika s atrakcemi, které dokážou nadělat spoustu radostí zejména nejmladší generaci.
Rokycany - Víkend v celém regionu byl ve znamení šedesátých šestých oslav konce druhé světové války.
Náchod /AKTUALIZOVÁNO/ – Velká radost zavládla v těchto dnech u některých dobrovolných hasičů náchodského regionu, stejně tak jako u jejich kolegů na Rychnovsku a v sousedním Polsku. Důvodem bylo získání celkem dvaceti nových hasičských aut.
Rokycany – Víkend v celém regionu byl ve znamení šedesátých šestých oslav konce druhé světové války. Kladení věnců padlým hrdinům a projev starosty Rokycan, Vladimíra Šmolíka, připomněly, že mír, ve kterém žijeme, byl vykoupen mnoha životy mladých mužů.
Kolín - V jeden den a v jednom městě bylo k vidění to nejlepší z integrovaného záchranného systému. Špičková vybavení a technika, se kterou záchranáři každodenně bojují o životy a zdraví obyvatelstva.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Vojenská technika z 2. světové války byla k vidění na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě, kde se v neděli konal tradiční Den s vojenskou historickou technikou.
Hradec Králové/Pardubice – Společnost Ikea pozastavila plány stavět v Libišanech na Pardubicku obchodní centrum. Navrhované dopravní napojení na dálnici 35 poblíž napojení na dálnici D11 totiž neschválili silničáři, neodpovídá technickým parametrům.
Jilemnice – Především na bezbariérovost se zaměřili inovátoři městských webových stránek, které jsou nově k dispozici.
České Budějovice - Přední specialisté rozdávají své zkušenosti s novou metodou operace kyčelního kloubu.
Liberec - Od 20. do 22. května hostí liberecká Tipsport arena karatisty.
Prostějov /FOTOGALERIE/ – Zlato, zlato, zlato a zase zlato. Malí bruslaři z Chrudimi v sobotu opanovali prostějovský Den na kolečkách. Klání v rychlostním in-line bruslení pořádal místní Adrenalinsport klub Prostějov na zavřené vozovce severní obslužné trasy vedoucí mezi zimním stadionem a nemocnicí.
Neratovice - Dětem, které kvůli rekonstrukci neratovického domu dětí a mládeže nemohou navštěvovat zájmové kroužky, už město zajistilo náhradní prostory.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – V jedno velké záchranářské centrum se v sobotu proměnil Slezskoostravský hrad, kde se konala tradiční akce Hrad žije první pomocí.
Havlíčkův Brod – Starší florbaloví žáci Sokol Erupting Dragons Havlíčův Brod si vedli v letošní Lize Vysočiny úspěšně a v konečném účtování získali bronzovou příčku.