Rondo hostilo lední show Cirque de Glace
Brno /FOTOGALERIE/ - Skupina Cirque de Glace, která kombinuje moderní choreografii s artistickými čísly, vystoupila v neděli odpoledne a večer v brněnské hale Rondo.
Brno /FOTOGALERIE/ - Skupina Cirque de Glace, která kombinuje moderní choreografii s artistickými čísly, vystoupila v neděli odpoledne a večer v brněnské hale Rondo.
Pavlov – Vážná zranění si vyžádal pád dvaačtyřicetiletého muže v blízkosti hradu Děvičky na vrchu Děvín nedaleko Pavlova.
Krakovec /FOTO, VIDEO/ -V sobotu uplynulého víkendu konečně došlo na oficiální slavnostní předání traktoruZetor Dorado 70do užívání obce a Sboru dobrovolných hasičů Krakovec.
Blansko – Hokejisté Dynamiters Blansko prohráli na domácím ledě první zápas play-–off s Velkým Meziříčím a naděje na postup se vytrácí. Leda že by se v nedělní odvetě vyvarovali chyb a zlepšili produktivitu.
Chebsko –Šanci mají také mladí lidé z Chebska, kteří mají rádi filmování.
Vrbno pod Pradědem /AKTUALIZOVÁNO/ – Smutně skončila hra dvou děvčátek u rybníka ve Vrbně pod Pradědem. Pětiletá holčička spadla do vody a utopila se.
Boží Dar - Karlův běh oslavil čtyřicítku
Tachov – Výroční schůzi mají za sebou tachovští dobrovolní hasiči. Ta se uskutečnila v sobotu v bývalém sídle zdejších profesionálních hasičů. „Zhodnotili jsme naší činnost za uplynulý rok,“ uvedl Deníku jejich velitel Martin Volka.
Loberec - Český dálkový lyžař Stanislav Řezáč ve svém pátém klasickém závodě v letošní sezoně potřetí triumfoval.
Stonava – Co vlastně dělá městská policie? Jaký je rozdíl v práci strážníka a policisty? I to byly témata, o kterých se v rámci programu Prevence kriminality bavili karvinští strážníci se starším školáky ze Stonavy.
Praha - Vzhled budovy v Praze Holešovicích na Ortenově náměstí nevypadá jako cosi, na co bychom měli být před světem hrdí. Jsou to však jen mimikry, jde o instituci, která v budově sídlí. Je to Poštovní tiskárna cenin.
Opava /TÉMA/ – Divadelní sezona skončila 22. června 2010 Lehárovou operetou Guiditta a ředitel Jindřich Pasker předal zástupci magistrátu klíč od divadla. Na oplátku od něj převzal helmu a krumpáč, kterým udeřil do podlahy jeviště. V tu chvíli začala dolů klesat železná opona, ředitel smekl přilbu a nastoupený soubor mával divákům, aplaudujícím vestoje.
Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ - Škola jógy Karakal z Frýdku-Místku, která funguje již patnáct let, připravila v sobotu 12. února od 9 do 19 hodin seminář „Aby páteř nebolela“.
Kvilda – Ski klub Šumava ve spolupráci s obcí Kvilda zítra pořádá veřejný závod v běhu na lyžích, který je zároveň krajským klasifikačním závodem. Ten se běží pod názvem Kvildský pašerák.
Liberec /REPORTÁŽ/ - Mějte rádi svého revizora. Možná je dnes už tím jediným, kdo nám všem měří stejně spravedlivým metrem.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Ó, to je krása, křičí co nejhlasitěji rozesmátí prvňáci základní školy v Lovčicích na Hodonínsku. Vypadá to, že právě objevili něco opravdu hezkého. Ve skutečnosti se ale učí číst. Už několik dní se věnují samohlásce „o“.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Ó, to je krása, křičí co nejhlasitěji rozesmátí prvňáci základní školy v Lovčicích na Hodonínsku. Vypadá to, že právě objevili něco opravdu hezkého. Ve skutečnosti se ale učí číst. Už několik dní se věnují samohlásce „o“.
Sokolovsko - Silničáři varují před tvorbou náledí i během víkendu
Podolí – Oslavit životní jubileum výstavou svých obrazů se chystá výtvarník Jan Černý, který žije a pracuje v Podolí. Jeho tamní ateliér se už řadu měsíců plní pestrými olejomalbami, které si milovníci umění oblíbili pro nezaměnitelnou elegantní lehkost.
Liberecký kraj /REPORTÁŽ/ - Mějte rádi svého revizora. Možná je dnes už tím jediným, kdo nám všem měří stejně spravedlivým metrem.
Teolicko - Kina, výstavy i koncerty - jen si vybrat!
Liberec /REPORTÁŽ/ - Mějte rádi svého revizora. Možná je dnes už tím jediným, kdo nám všem měří stejně spravedlivým metrem.
Hrušky - Sedmačtyřicetiletý Jiří Šmerák z Hrušek pracuje ve svém vinařství s moderními technologiemi. Nebrání se ničemu novému.
Okres Louny - Malý slovníček sportovních pojmů pro všechny.
Kopřivnice - Kabelová televize Kopřivnice informuje Kopřivnické o dění ve městě a blízkém okolí již patnáct let. Co všechno obnáší příprava lokálního vysílání se Deník rozhodl zjistit…
Prachaticko - Víkendový sportovní program přinese řadu zajímavých akcí.
Brno /ROZHOVOR/ - Bývalý badmintonista a nyní trenér Tomasz Mendrek si zahrál na olympijských hrách v Barceloně v roce 1992, kde se poprvé představil i nejrychlejší raketový sport.
Žďár nad Sázavou – Návrat na domácí palubovky hlásí druholigoví basketbalisté Žďáru nad Sázavou. Ti se po dlouhých osmi týdnech představí ve svojí domovské hale na Bouchalkách proti Sokolu Pražskému B a Slovanu Bohnice.
Znojmo – Malířka, pocházející ze Znojma, zahájila v neděli svou výstavu obrazů v nákupním centru Freeport na Hatích. Jde o olejomalby na netradičním podkladu – umakartu. Výtvarná díla tak přečkají údajně i tisíc let.
Frýdek-Místek – Druholigoví hokejisté Frýdku-Místku prohráli v předposledním kole nadstavbové části na ledě brněnské Techniky.
Děčín - Ruina bývalého Atlantiku začne v příštích dnech měnit svou tvář. Město předalo zbytky bývalého kulturního zařízení stavební firmě, která během několika dní začne se stavbou nové knihovny.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - V řece Svitavě se ve čtvrtek večer utopil muž, který do vody spadnul při průjezdu přes lávku u Intersparu v ulici Tkalcovská. Pád neznámého člověka do řeky nahlásili policistům kolemjdoucí před osmou hodinou večer, podle jejich svědectví byl dotyčný zřejmě opilý.
Pertoltice pod Ralskem – Třináct lidí a osm psů vyhnal z bytového domu noční požár v Pertolticích pod Ralskem. Všichni vyvázli bez zranění. Pět hasičských jednotek bojovalo s ohněm od úterní půlnoci do středečního rána.
Kolín - I v dobách škrtů a úspor zůstane osmý květen v Kolíně Dnem záchranářů.
Rožnov pod Radhoštěm, Zašová – Kopírku, tři tiskárny a sedm počítačů, které již nepoužívají pracovníci radnice v Rožnově pod Radhoštěm, věnovalo město Dětskému domovu v Zašové. I díky tomu zde mohla vzniknout počítačová učebna, která bude dětem sloužit především ke studijním účelům.
Ždánice - S novou hlavičkou a s dvěma barevnými stranami letos začal vycházet ždánický zpravodaj. Změna je dárkem tomuto měsíčníku k jeho padesátinám.
Černá Voda /FOTOGALERIE/ – U rozsáhlého požáru zemědělské haly v Černé Vodě zasahuje od nočních hodin několik hasičských jednotek. Požár byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru nahlášen ve čtvrtek 10. února ve tři hodiny ráno, na místo vyrazilo pět jednotek.
Plzeň – Ještě večtvrtek a v pátek do školy, a pak hurá! Dětem v Plzni začínají jarní prázdniny.
Prachatice – Na hodinu v bazénu jsem se dostal jaksi náhodou.
Písecko – Již posedmnácté vyhlašuje Písecký deník čtenářskou anketu, v níž s pomocí hlasů svých čtenářů hledá nejpopulárnějšího sportovce Písecka – Sportovní hvězdu okresu.
Jihlava – Hned dvě netradiční expozice hostí jihlavská Oblastní galerie Vysočiny.
Brno – Domácí loučení se sezonou, jak se patří, předvedli druholigoví hráči Techniky Brno. Ve středu porazili v Hokejové hale dětí a mládeže Frýdek-Místek vysoko 6:1.
Opava - Větrné a nehostinné počasí v Karlově Studánce přivítalo třicítku účastníků 14. ročníku obřího slalomu v rámci Sporttouru. Potřetí za sebou mu vládl Jan Kumstát, který spolu s osvědčenými borci minulých let, Radkem Häuserem a Kamilem Lindovským, s přehledem ovládl startovní pole mužů. Ženský závod naopak patřil novým účastnicím: zvítězila Petra Bittnerová před Lenkou Bahenskou, a také Jindřiška Kadlecová odsunula loňskou vítězku Zdeňku Häuserovou mimo medaile.
Valašské Meziříčí – Hořkou příchuť mělo pro hokejisty Valašského Meziříčí vítězství nad Hodonínem ve středečním 39. kole nadstavbové skupiny B druhé ligy.
Litoměřicko – Lednová povodeň nezpůsobila sice žádné dramatické škody na soukromém majetku, kromě zatopených sklepů, přesto za sebou voda zanechala stopy na veřejných prostranstvích a komunikacích.
Krušné hory - Pozvánka na zajímavou akci
Teplicko - Kina, divadlo i výstavy.
Vimperk – O tomto víkendu se lyžaři ski klubu Šumava Vimperk zúčastnili druhého dílu závodů Českého poháru dorostu a dospělých v Jablonci, který se jel po vzoru etapového závodu Tour de Ski jako vícedenní Ski tour Jablonec. Závodníci dosáhli řady skvělých výkonů.
Klatovy – Děti často bývají pokročilejšími uživateli mobilních technologií než jejich rodiče. Na to zareagovali operátoři tím, že rozšířili nabídku služeb pro děti, ale i výrobci, kteří vyrábějí telefony pro děti.
Stachy – O víkendu se v Jablonci nad Nisou konaly závody Českého poháru, kde závodníci Sokola Stachy dosáhli krásných sportovních výsledků a přivezli čtyři medaile.