
Vimperští nedali Volarským šanci
Vimperk – Fotbalový klub Šumavan Vimperk vstoupil do nové sezóny s novými trenéry Jiřím Formánkem ml. a Jiřím Košnařem na lavičce.
Vimperk – Fotbalový klub Šumavan Vimperk vstoupil do nové sezóny s novými trenéry Jiřím Formánkem ml. a Jiřím Košnařem na lavičce.
Dolní Nakvasovice - Letos již čtvrtá tvořivá dílna se uskutečnila v obci Bušanovice.
Příbramsko - V Březnici představili novinku, která má zvýšit bezpečnost na železnici.
Přídolí - Přídolští plánují stavbu víceúčelové budovy, která vyřeší hned několik problémů.
Opava - Opavský oddíl juda při TJ Slezan Opava pořádá od září velký nábor nových členů. Aktivním judistou se může stát každý chlapec nebo dívka ve věku od šesti do patnácti let.
Olešnice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Obcí se v úterý krátce před sedmou večerní prohnalo opravdové tornádo.
Okres Louny - Zemědělci si stěžují na potíže s počasím, aktuálně nyní nejvíc na podmáčená pole.
Klíše – Studenti a profesoři ústecké univerzity se od nového akademického roku mohou těšit na velkoplošnou projekci, videokamery, mikrofony a další moderní audiovizuální techniku.
Babylon – Volejbalový oddíl Jiskry Domažlice na začátku srpna opět uspořádal pro starší žákyně soustředění tradičně na Srubu u Babylonu.
Lešany – Desetitisíce návštěvníků se chystají v sobotu 28. srpna vyrazit na v pořadí už osmý Takový den v Lešanech u Týnce nad Sázavou.
Ostrava - Do muzea se dá zajít, i když je venku nevlídné počasí a prší. Ve kterých muzeích v Moravskoslezském kraji se rozhodně nebudete nudit? Deník pro vás připravil několik tipů, které rozhodně stojí za to vidět.
Olomouc – V bývalém jezuitském konviktu, který funguje jako Umělecké centrum Univerzity Palackého v Olomouci, se na podzimní sezonu připravují koncerty, divadelní představení nebo workshopy.
Plzeň - Vedení Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje (HZSPK) už má z velké části jasno, jak se příští rok promítne snížení jeho rozpočtu.
Klíše – Studenti a profesoři ústecké univerzity se od nového akademického roku mohou těšit na velkoplošnou projekci, videokamery, mikrofony a další moderní audiovizuální techniku.
České Budějovice /KOMPLETNÍ PROGRAM/ – Ve čtvrtek začíná již 37. ročník tradiční zemědělské výstavy. Na zahájení přijede prezident republiky Václav Klaus
Havlíčkův Brod – Simulace požáru na heliportu nemocnice se včera stala součástí námětového cvičení Nemocnice Havlíčkův Brod a složek Integrovaného záchranného systému.
Lounsko - Zemědělci si stěžují na potíže s počasím, aktuálně nyní nejvíc na podmáčená pole.
Vintířov - Prodražení projektu se obecní kasy nedotkne, peníze jdou z programu Ministerstva financí
Slatina – Chovatelé ve vesnici u Vysokého Mýta připravují již několik týdnů vrcholnou výstavní a společenskou událost roku: v pořadí 28. místní prodejní výstavu králíků, holubů, drůbeže a exotického ptactva.
Rokytnice /FOTOGALERIE/ - V dětském oddělení vsetínské knihovny v Rokytnici bylo v úterý 24. srpna rušno. Na třicet dětí tam pomocí lepidla a barevných papírů vyrábělo lampy na čajové svíčky.
Potštejn – Slova jako kokpit, ranvej, hangár, terminál vyvolávají jasně dojem cestování, dálek, letiště.
Mikulov – Mikulovští hasiči prozatím odkládají přesun do nové zbrojnice. Nejsou na ni totiž peníze. Přitom stav budovy je už roky velmi špatný.
Blanensko – Olešnicí se krátce před sedmou večerní prohnalo opravdové tornádo. „Jsou zničené střechy, vyvrácené stromy, další škody teprve zjišťujeme. Nejdůležitější ale je, že se nikomu nic nestalo,“ uvedl večer starosta Olešnice Zdeněk Peša.
Olešnice /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO/ – Olešnicí se krátce před sedmou večerní prohnalo opravdové tornádo. „Jsou zničené střechy, vyvrácené stromy, další škody teprve zjišťujeme. Nejdůležitější ale je, že se nikomu nic nestalo,“ uvedl večer starosta Olešnice Zdeněk Peša.
Zlín /ROZHOVOR/ – První šestičlenný tým zlínských strážníků se v pátek vrátil z povodněmi poničené severočeské Chrastavy. Ti zde pod vedením velitele Mariána Kotase celkem devět dnů zcela dobrovolně pomáhali při likvidaci následků srpnových povodní. A jak se tam těch celých devět dnů měli a co vše je potkalo? O tom je následující rozhovor.
Liběšice /FOTOGALERIE/ – Začátkem týdne začala na Liběšicku sklizeň chmele. Zhruba do 5. září bude v regionu asi stovka lidí pracovat na česání a zpracování zdejší velmi kvalitní odrůdy, Žateckého poloraného červeňáku.
Heřmanov /FOTOGALERIE/ - Problémem letošního chmele je zatím nižší obsah alfa hořkých kyselin a horší zdravotní stav rostlin.
Lužice – V obci Lužice se v sobotu uskuteční netradiční závod. Neutkají se mezi sebou auta ani formule, nýbrž zemědělská technika.
Příbram /FOTOGALERIE/ – Začínaly s osmadvaceti lidmi a dvěma páry koní. Řeč je o Technických službách města Příbram, které letos slaví jubilejní výročí. Techniku sice dnes nemají podle nejmodernějších trendů, mají za sebou už padesát let existence.
Mělník - „Do výtvarných děl dětí se nesmí zasahovat, je to svébytný projev osobnosti dítěte. Netvoří se pouze na výstavy,“ říká nový ředitel Základní umělecké školy ve Mšeně, výtvarník Čeněk Hlavatý.
Dobruška - Dobrušské Kino 70 se mění v multikulturní společenské centrum a práce se zde nezastavily ani o prázdninách, často ani o víkendech.
Ratíškovice – Nečekejte velkolepá prohlášení ani přehnané cíle. Florbalisté Ratíškovic si před druhou sezonou ve třetí lize moc dobře uvědomují, že loňského nováčka, který se v premiérové sezoně zachránil s velkým předstihem, nečeká lehký ročník.
Plzeň - Vymyslet příběh, vytvořit animaci a dílko ozvučit. Takový úkol měly děti na animačním workshopu, který se v těchto dnech koná v Plzni.
Karlovy Vary– Ve spanilé jízdě zdobené medailemi pokračuje šestnáctiletá bikerka Nikola Hlubinková (MORAVEC Merida Czech MTB Team). Vnapínavém závodě Českého poháru vKarlových Varech dojela se ztrátou půlminuty druhá za mistryní republiky Barborou Machálkovou (4EVER Cyklo Bulis).
Potoň, Zlín – Tomáš Kostka získal titul v Mezinárodním mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích Divize 4 ve sprinterské kategorii.
Berounsko - „Je nám líto, nemáme,“ tato věta zazněla několikrát z úst ministra vnitra Radka Johna, když na pondělní tiskové konferenci oznamoval škrty ve svém rezortu.
Šumperk - Pacienty oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče (ARIP) Šumperské nemocnice nově hlídá šest moderních kardiomonitorů. Přístroje za více než jeden milion korun trvale kontrolují životní funkce pacienta, a zvyšují tak jeho bezpečnost při hospitalizaci.
Sedlice /FOTOGALERIE/- Návrat křehké krajky do ženských šatníků je už relativně nemyslitelný
Ludvíkov - Dana Selingerova, starostka obce Ludvíkov, nám řekla, co se v létě obci podařilo vybudovat či opravit.
Jihlavsko – Brambor se urodí letos méně než minulý rok kvůli omezení pěstebních ploch.
Želevčice – Přednímu světovému výrobci zdravotnické techniky, firmě Linet ze Želevčic u Slaného, se podařilo uspět v regionu střední Asie. Ázerbájdžánská národní ropná společnost Socar zakoupila 600 lůžek v celkové hodnotě 22 milionů korun.
Zlínský kraj – Hřbitovy jsou místem posledního odpočinku zesnulých a také prostorem, kde dostávají místo vzpomínky. Měly by proto být co nejdůstojnější. Ne nadarmo se říká, že kdo nepečuje o hřbitovy, neváží si svých kořenů.
Prostějov /ROZHOVOR/ – Možná jste už slyšeli o rodinných konstelacích. Toto zvláštní slovní spojení označuje metodu, která se snaží „znázornit a dát pocítit souvislosti a vztahy mezi rodinnými příslušníky.“
Volary /FOTOGALERIE/ - Na sedmnáctý ročník Volarských slavností dřeva připravili jeho návštěvníkům organizátoři neobvyklou podívanou.
Nezabudice – Bílo-červená páska natažená podél silnice točící se v ostré zatáčce kolem oblíbené výletní restaurace U Rozvědčíka naznačovala, že páteční večer bude určitě něčím výjimečný. Aby ne. V restauraci U Rozvědčíka hrála skupina Brutus!
Faistenau, Brno – Český travní lyžař Jan Němec suverénně vyhrál dva závody Světového poháru ve slalomu v rakouském Faistenau.
Králíky - Bojová ukázka vojenskohistorické akce Den Sil podpory Armády ČR Cihelna se věnovala mobilizaci v roce 1938.
Žďársko – K záchraně kocoura, srnce, kachny nebo i koně již letos v létě vyjížděly hasičské jednotky ze žďárského okresu. Ve většině případů se jim povedlo zvířatům, která se z různých důvodů ocitla v nesnázích, pomoci.
Zliv - Víte, kdo se uchází o zastupitelská křesla ve vašem městě? Deník přináší kompletní kandidátky pro podzimní komunální volby.
Plzeň - Více než dvě stovky operací již provedli lékaři v Centru jednodenní chirurgie a ortopedie v městské nemocnici Privamed. To je zde v provozu teprve tři měsíce. Od září navíc chystá pro pacienty další novinky.