Brno – Moravská galerie v Brně zahájila výstavu šperkovnic. Současně s drobnými truhličkami expozice přiblíží i způsoby jejich restaurování. I když se dnes už téměř nevyrábí, stále patří k oblíbeným kouskům nábytku ve výbavě žen a milovnic šperků. Unikátní šperkovnice ze dřeva má ve svých sbírkách také Moravská galerie v Brně. Šest z nich si mohou návštěvníci Uměleckoprůmyslového muzea prohlédnout v zatím nejnověji otevřeném výstavním prostoru – v podestě.
Jilemnice – V Novém Městě na Moravě se konalo mistrovství České republiky dorostu v běhu na lyžích. V sobotu se závodilo ve sprintu volnou technikou a v neděli byl na programu skiatlon. Oba závody přinesly jilemnickým nadějím medailovou radost.
Kostelec nad Černými lesy - Letošní celoroční cyklus výstav vMuzeu hrnčířství vKostelci nad Černými lesy zahajuje přehlídka tvorby kutnohorského malíře Vladimíra Císaře. Autor kexpozici přistoupil velkoryse, předvádí celou obsáhlou šíři námětů, kterými se zabývá.
Břeclav /TIP NA VÍKEND/ - Komu se nechce páteční a sobotní večer strávit u televizní obrazovky, neholduje výhradně relaxaci sportem a navíc se cítí kulturně nenasycený, tomu je určena tato rubrika.
Otrokovice – Projet se ve voze řízeném dvojnásobným mistrem Evropy a trojnásobným vítězem Barum Czech Rally Zlín Enricem Bertone se můžete v sobotu 13. března v Otrokovicích. Začíná tady totiž první ročník veletrhu Expo Czech Rally, který nabídne řadu zajímavých akcí ze světa motorů.
Jizerské hory - Nastane čas, kdy budou běžkaři za upravenou stopu platit? Samozřejmost nebo rarita? Za běžeckou stopu na Jizerské magistrále by se do budoucna mohlo platit.
Prachaticko - Zatím co vlekaři se smějí a mnou si ruce nad tím, že lyžařům se podmínky na svazích ještě vylepšily, šoférům včera ráno moc do smíchu nebylo.
Libochovice – Ani pořádný sobotní příděl sněhu neovlivnil skvělý výkon a zasloužené vítězství FK Libochovice v posledním utkání ve skupině A v ústecké Ravel zimní lize.
Hranicko – Zájemci o dotaci z Programu LEADER „Měníme Hranicko“ se mohou začít opět hlásit. Rozvojové partnerství Regionu Hranicko bude jejich žádosti přijímat až do konce dubna.
Jizerské hory - Nastane čas, kdy budou běžkaři za upravenou stopu platit? Samozřejmost nebo rarita? Za běžeckou stopu na Jizerské magistrále by se do budoucna mohlo platit.
Horní Cerekev – Až budete sestupovat k modrým vodám Hornocerekvického lomu nebo se v něm rovnou koupat, dejte si pozor, ať vás nevyleká podlouhlý a temný stín zhruba čtyři metry pod hladinou.
Velká Losenice - Třetí disciplínu desátého ročníku Žďárské ligy Mistrů hostila po zimních olympijských kláních – obřím slalomu a desítce volnou lyžařskou technikou vyhřátá kuželkářská aréna U pily ve Velké Losenici, kde se zápolilo na drahách v hodech 2x20 „do plných“.
Nový Jičín - Technické služby Nového Jičína překonaly těžkou zimu, a tak dokáží zhodnotit nově zavedené postupy. Mezi ně patří umisťování mobilních značek i nové stroje.
Český Těšín /FOTOGALERIE/ – Půlmilionovou škodu si vyžádal požár tržnice v Českém Těšíně, ke kterému došlo ve středu odpoledne. Ohnisko požáru bylo v přízemí budovy, ale zasahovalo také do prvního patra, které slouží vietnamským obchodníkům s oblečením.
Znojmo – Pět centimetrů nového sněhu překvapilo na Znojemsku řidiče, chodce i pracovníky zimní údržby. Na silnicích regionu došlo od rána k šesti haváriím, při jedné z nich se zranilo dítě.
Vyškovsko - Ranní sněhová nadílka opět vyhnala silničáře v regionu do terénu. Vozovky jsou podle silničářů sjízdné. S větší opatrností by měli řidiči projíždět už tradičně přes Drahanskou vrchovinu.
Třešňový Újezdec – Od loňského roku se místní sbor dobrovolných hasičů může pyšnit nejmladším členem, a to podle slov současného velitele Petra Pecky, možná po celé České republice vůbec.
Ostrava/FOTOGALERIE/ - Pacienti, kteří se budou léčit ve vaskulárním centru, radiologickém oddělení či centru péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice, se mohou těšit na příjemnější prostředí i kvalitnější techniku. Majitel nemocnice, skupina Agel, nechala tato oddělení zmodernizovat.
Olomouc – Nejste si jistí jak jsou na tom vaše ledviny? Můžete si je nechat jednoduchým způsobem a zdarma preventivně vyšetřit v rámci Světového dne ledvin, který připadá na čtvrtek. Choroby ledvin totiž nebolí. Nemocní proto často vyhledají lékařskou pomoc až v akutních případech.
Karlovy Vary – Dům dětí a mládeže (DDM) v Karlových Varech nabízí i v době jarních prázdnin mnoho aktivit pro děti. Ty si mohou zahrát bowling či navštívit výtvarný kroužek.
Stříbro – /FOTOGALERIE/ Hornický skanzen ve Stříbře si vybrali tvůrci pořadu veřejnoprávní televize, aby zde natočili jednu reportáž z cyklu Toulavá kamera.
Kostelec – Kapela Extra band revival oslavila vloni deset let od zahájení své činnosti, v rámci oslav hráli ve výjimečném složení sedmi muzikantů, kapela klasicky hraje v pěti lidech.
Jablonec nad Nisou - Poslední z republikových šampionátů proběhl o víkendu v Jablonci nad Nisou a sjeli se k němu nejlepší žáci a žákyně, aby bojovali o nejlepší umístění. Z Lokomotivy Břeclav splnily náročná kritéria pro účast tři žákyně.
Frýdlant v Čechách – Kolekce uměleckých smaltů významných evropských výtvarníků nyní ozdobila síň frýdlantské radnice. Zajímavá díla, vytvořená málo známou technikou, si zde budou moci prohlédnout návštěvníci až do konce března.
Nymbursko - Do celorepublikové i mezinárodní akce Březen – měsíc čtenářů se zapojily také knihovny na Nymbursku, které už tradičně pořádají pro děti Noc s Andersenem.
Brno, Znojmo – Brněnští kriminalisté mají pod zámkem devětatřicetiletého muže ze Znojemska, který kradl auta, především Fabie. Ukradl nebo se pokusil ukrást třiadvacet aut, číslo však nemusí být konečné.
Ostrava- Ostravská policie tento týden obvinila třiašedesátiletého muže, kterého viní za výtahovou nehodu z listopadu loňského roku. Tehdy v objektu jedné z ostravských firem spadl šestadvacetiletý muž do výtahové šachty. Se středně těžkými zraněními skončil v nemocnici.