S mladými biatlonisty „cvičil“ na Vysočině mráz a vítr
Nové Město na Moravě – Třídenní mistrovství republiky žactva v biatlonu, jejž hostilo Nové Město na Moravě, bylo doprovázeno nepříjemným počasím.
Nové Město na Moravě – Třídenní mistrovství republiky žactva v biatlonu, jejž hostilo Nové Město na Moravě, bylo doprovázeno nepříjemným počasím.
Avizované bruslení v olomouckých Smetanových sadech Výstaviště Flora nebude. Led totiž nevydržel.
Mladoboleslavsko – Mixed Martial Arts, kráceně MMA, v překladu smíšená bojová umění. To je v současnosti velmi populární sportovní klání, v němž se mísí veškeré styly bojových umění. Zápasí se zpravidla v osmihranné kleci a někteří tomu říkají zápasy bez pravidel.
Lučany nad Nisou /FOTO/ - Po televizní nabídce opuštěných zvířátek v podání legendární zpěvačky se telefon v lučanském útulku Dášenka netrhne.
Nižbor – Plameny vyšlehly ve čtvrtek ráno – a až do pátečního rána zůstávali na místě dobrovolní hasiči, aby ohlídali, že už je požářiště bezpečné. Tak se vyvíjela situace ve vsi Žloukovice u Nižbora na Berounsku, kde oheň způsobil škodu vyčíslenou na půl druhého milionu korun. Větší část rodinného domu – odhadem za tři miliony korun – se hasičům podařilo uhájit. Příčina požáru zatím zůstává v šetření.
Rokycansko – Panující mrazy dělají potíže i chovatelům dobytka. Bylo třeba přijmout různá opatření.
Jindřichohradecko - Nejen díry v ledu, ale i nízká hladina vody pod ním může znamenat pro vyznavače zimních sportů nebezpečí.
Luka nad Jihlavou - V mrazu nepracují. V Bítovčicích nedaleko Luk nad Jihlavou začala před pár měsíci výstavba stokové sítě a novostavba čistírny odpadních vod. Podílí se na ní tři firmy. Stavební technika však nyní už pár dní stojí.
Česká Skalice /FOTO/ - K neobvyklému zásahu vyjížděli první březnový den krátce po poledni profesionální hasiči z Jaroměře, Náchoda a Hradce Králové.
/FOTOGALERIE/ K neobvyklému zásahu vyjížděli první březnový den krátce po poledni profesionální hasiči z Jaroměře, Náchoda a Hradce Králové.
Frýdecko-Místecko - Mráz, který v poslední době úřaduje v naší republice, s sebou přináší mnoho problémů. A to například motoristům, kteří v teplotách hrubě pod deset stupňů vyrazí na cesty.
Žďár nad Sázavou – Nové tváře hledají nyní ve žďárské Královské divadelní společnosti Effrenata. Spolek disponující Malou scénou, vlastním divadelním a uměleckým studiem s pravidelnou produkcí v budově kulturního domu ve Žďáře, ve svých řadách rád uvítá herce či herečky různých věkových kategorií. O nové tváře chtějí stávající členové Effrenaty obohatit jak současné hry, tak i pohádky.
Písek - Obyvatele Jihu, druhého největšího sídliště ve městě, čeká 3. etapa regenerace, která se dotkne hlavně Truhlářské ulice.
Dobříš /ROZHOVOR/ – Come back je název výstavy, kterou si do 18. března mohou prohlédnout návštěvníci dobříšského kulturního domu. Své konceptuální projekty a fotografie na ní představuje v Německu žijící sochař Jiří Čujan, kterému jsme položili několik otázek.
Záchlumí - K požáru rodinného domu vyjížděli v pátek po půl desáté hasiči do vesnice u Žamberku. U požáru novostavby tady zasahovalo deset jednotek.
Klenčí pod Čerchovem – Technická závada na kotli je příčinou čtvrtečního požáru v Klenčí pod Čerchovem. Vyjelo k němu šest požárních jednotek.
Teplicko /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Pláže jezera Barbora u Teplic se proměnily v ledové království. Místo slunečníků a rekreantů tam v těchto dnech najdete pět zhruba 1,5 metru vysokých soch z ledu. Vytvořil je řezbář Pavel Vrcula z Košťan.
Žďársko - O víkendu znovu vyjede technika upravující lyžařské trasy na Novoměstsku. Vítr v minulých dnech částečně zavál najeté stopy a společně se silným mrazem komplikuje úpravu tratí.
Ministerstvo vnitra podalo kasační stížnost proti rozhodnutí pražského městského soudu o nezákonnosti policejního zásahu proti dvěma mužům, kteří při návštěvě čínského prezidenta vyvěsili do oken své kanceláře tibetskou a tchajwanskou vlajku. Při sněmovních interpelacích to dnes potvrdil ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar.
Pchjongčchang – Tak to byl stylový závěr, jak se sluší a patří.
Žďár nad Sázavou – Městský dispečink, na který budou napojeny například nové semafory, veřejné osvětlení či vytápění, ale třeba i „chytré“ kontejnery, vznikne ve Žďáře v rámci projektu Smart city.
České Budějovice - Kdyby mluvili jen rodnou řečí, byl by kampus českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) bohatší o jazyky z devíti zemí Asie i Evropy.
Vpředu spalovací jednotka s inovativním způsobem rozdělení pohonu, vzadu samostatný elektromotor a dohromady pohon všech kol bez nutnosti propojení náprav. Zajímavý prototyp britské firmy GKN možná ukazuje budoucnost hybridních vozů.
Karlovy Vary – LK Slovan Karlovy Vary, oddíl běžeckého lyžování zažívá parádní sezonu. To potvrdil i na třídenních závodech v rámci mistrovství České republiky žactva v Harrachově. Tam jim totiž cinkly hned čtyři cenné kovy.
Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Ústecký kraj - V úterý proběhla na území Ústeckého kraje velká bezpečnostní akce cizinecké policie s názvem ROAD.
Chrastava – Ve čtvrtek kolem půl druhé ráno vyjížděli hasiči k požáru střechy neobydleného domu v Chrastavě, známého jako Kovák.
Psáry - Byla na vině nedbalost zaměstnanců, nebo měl požár se zhruba čtvrtmilionovou škodou jinou příčinu? To je nyní předmětem vyšetřování. Jeho úkolem je odhalit, co a za jakých okolností se ve středu odpoledne odehrálo v Psárech na Praze-západ.
Sokolovsko - Při nehodě se poškodila část pláště a na silnici začala masivně unikat nebezpečná látka.
Pelhřimov, Praha – Lubomír Stoklásek, generální ředitel a majitel společnosti Agrostroj Pelhřimov, se může chlubit titulem EY Podnikatel roku 2017. Pelhřimovská firma je nejvýznamnějším výrobcem zemědělské techniky v České republice a největším univerzálním kooperantem v Evropě.
Nezvyklý zápach stál na počátku odhalení pervitinové varny. Akce, která se odehrála tento týden v Ostravě, skončila zatčením dvou mužů.
Hradec Králové - Vnitřní vybavení kostelíka v hradeckých Jiráskových sadech zkoumají restaurátoři.
Chrudimsko – Ve dvou lyžařských areálech na Chrudimsku se stále lyžuje.
Hvozdnice – Plameny spolykaly dva miliony korun; hodnoty odhadem za půl milionu se podařilo zachránit. Proč začalo hořet, zůstává předmětem šetření. Příznivou zprávou je, že se nikomu nic nestalo. Taková jsou zatím fakta o požáru rodinného domu ve Hvozdnici na Praze-západ, se kterým středočeští hasiči bojovali během úterního večera.
Svobodné Heřmanice - Kam vyrazit, když venku mrzne jak na Sibiři? Potápěči a speciální jednotky v tom mají jasno. Pod led. Tam jsou teploty nad nulou.
Nové Město na Moravě - Republikový šampionát žactva v biatlonu hostil na sklonku uplynulého týdne areál v Novém Městě na Moravě a svá želízka v ohni měly ve startovním poli i Ski Sokol Stachy a Fischer ski Šumava Vimperk.
Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.
V úterý večer likvidovali pražští hasiči požár v ulici Bílkova na Praze 1. Na místě byly čtyři hasičské jednotky a hasiči museli zasahovat v dýchací technice. Ve středu ráno to na svých stránkách uvedli pražští hasiči.
ROZHOVOR / Teploty překračují tento týden výrazně bod mrazu. Není výjimkou, že se v noci dostanou pod – 10 stupňů Celsia. A i v takové zimě vyráží do ulic pracovníci Slováckých vodáren a kanalizací (SVK) Uherské Hradiště, aby zlikvidovali havárie.
Hodonín – Útočná puška Bren, pistole Phantom, vojenská tatra, policejní vozidlo s motorovým člunem, cisternový vůz se stříkačkou či záchranářská sanitka. To je jen malý výčet techniky, kterou diváci už brzy uvidí na hodonínském Masarykově náměstí.
Boží Dar – Mazec. Další úspěšný výjezd mají za sebou lyžaři v trikotu karlovarského LK Slovan. O víkendu se totiž představili v Jablonci nad Nisou na Českém poháru dorostu a juniorů. A byli řádně vidět.
Brno /FOTOGALERIE/ - Netradiční činnost si v úterý na brněnském výstavišti vyzkoušeli herec Lukáš Langmajer a modelka Vlaďka Erbová. Zpestřili tam totiž soutěž Pekař roku, která se na výstavišti u příležitosti gastro veletrhů Salima právě koná. Naučili se plést vánočku.
Teplice, Zeměchy – Z místa odváželi hasiči chemikálie ve větším množství barelů. Varna v Zeměchách na Lounsku zřejmě nepatřila k těm menším.
Pasov - Jochen Kalz, majitel firmy na výrobu protipožární techniky v Eggenfeldenu, bojuje s nedostatkem odborných pracovníků.
Střední Čechy – Lavice před školní tabulí i představní obsahu kontejneru nouzového přežití a sprchy pro dekontaminaci z vybavení profesionálních jednotek. To všechno čekalo zástupce dobrovolných hasičských sborů, kteří se v sobotu sjeli z celého kraje na stanici hasičů v Rakovníku, aby absolvovali odborný kurz pro techniky ochrany obyvatelstva.
Zeměchy – Z místa odváželi hasiči chemikálie ve větším množství barelů. Varna v Zeměchách na Lounsku zřejmě nepatřila k těm menším.
Klatovy – Dobrovolní hasiči v Klatovech se po dlouhé době dočkali nového přírůstku do vozového parku. Je jím Citroën Jumper.
Pardubicko/Chrudimsko – Když hoří v zimě, je to horší z mnoha důvodů. Hasiči se o tom přesvědčili v několika případech.
Račín – Novou techniku na zvelebování obce si nedávno pořídili v Račíně na Žďársku. V průběhu letošního března přibude místním pomocník v podobě malotraktoru.
Teplice – Mráz, led a motorová pila to jsou teď nástroje a pomocníci, které využívá řezbář Pavel Vrcula z Košťan při tvorbě soch z ledu. Zatím vytvořil třeba sochu sovy, šneka či veverky. Led bere z jezera Barbora v Oldřichově.