FOTOGALERIE: Na osm set příznivců létání vidělo pozoruhodný program
Žamberk - Letiště žamberského aeroklubu žilo v sobotu leteckým dnem. Na zemi i ve vzduchu bylo pořádně rušno.
Žamberk - Letiště žamberského aeroklubu žilo v sobotu leteckým dnem. Na zemi i ve vzduchu bylo pořádně rušno.
Prlov - [FOTOGALERIE] Příjemné slunečné počasí přilákalo v sobotu k obecnímu úřadu v Prlově zástupy návštěvníků. Uskutečnil se zde druhý ročník prezentační a vzdělávací akce zvané Ovčácký den.
Hracholusky - Od května tohoto roku začnou práce na obnově zeleně v obci.
Brno - Spisovatel Jiří Žáček u příležitosti autogramiády své nové knihy bajek Život je boj navštívil Brno.
Londýn - Vědcům se podařilo přesně určit místo v mozku, kde sídlí lidská touha po dobrodružství.
VÍTKOV - Sekání kosou mnozí považují za šetrnější, trávu totiž čistě uřízne
Česká Lípa - Poslední červnovou akcí ve spolupráci s příspěvkovou organizací SPORT CL byl tradiční závěrečný seminář karate v České Lípě.
Nový Jičín - Spomocí peněz Evropského sociálního fondu a státu zvyšovala kvalifikaci zaměstnanců novojičínská společnost Visteon-Autopal. Projekt, jehož náklady činily bezmála 3,5 milionu korun, byl zaměřen na zvýšení úrovně odborných znalostí a dovedností strojírenských operátorů prostřednictvím realizace specifického vzdělávání, zaměřeného na proces výroby světelné a klimatizační techniky.
Opočno/Černíkovice/Solnice - Sbory dobrovolných hasičů v rychnovském regionu chystají oslavy významných výročí.
Žamberk - Místní aeroklub dnes pořádá letecký den. Ten má navázat na úspěšné aviatické odpoledne, jež se konalo na žamberském letišti před třemi lety.
Žatec - Žatecký závodník po vítězství ve Vysokém Mýtě má v polovině seriálu motokár před druhým v pořadí Hájkem náskok 10 bodů.
Kroměřížsko - Více než pětistovka dětí základních škol z celého Kroměřížska se tento týden rozloučila s pejskem Ajaxem. Ten jim od září společně s policisty a učiteli pomáhal osvojit si základy dopravní výchovy, vlastního bezpečí nebo boje s drogami.
Jablonec n. N. - Členové Vodní záchranné službu spolu s vedením města představili bezpečnost při využívání přehradní nádrže. Předvedli i simulovaný zásah s nohou technikou. Jejich krizové telefonní číslo pro veřejnost je 607 962 515.
Vítov - Většina těžké techniky a nadměrný náklad, které na několik dní po nehodě zablokovaly provoz ve Vítově na Slánsku, v pátek konečně opustily obec. Odklízení nákladu se však neobešlo bez komplikací, a tak například kvůli umístění šestisettunového jeřábu na naložení generátoru musely bagry upravit terén v okolí a navíc obyvatelé nejbližších domů přišli o ploty zahrad.
Lednice - Posečení louky Hubertky vlednickém parku zajistí iletos stroje. Ovce, které dříve trávu spásaly, se příliš neosvědčily a vyjdoudráž.
Žďár nad Sázavou - První ohodnocení své celoroční práce a píle obdrželi žáci 1. C Základní školy Švermova ve Žďáře nad Sázavou.
Rozhovor - Spisovatel Jiří Žáček u příležitosti autogramiády své nové knihy bajek Život je boj navštívil Brno.
DOMAŽLICKO - Domažličtí kriminalisté upozorňují občany a firmy z Domažlicka před nárůstem možné trestné činnosti krádeží vloupáním do nádrží zemědělské techniky a nákladních vozidel.
Nové Město na Moravě - Nový ultrazvukový přístroj, který bude sloužit potřebám gynekologicko-porodnického oddělení novoměstské nemocnice, má pacientkám přinést především vyšší komfort.
Vamberk - Krajkářství, respektive paličkování krajek má na Vamberecku velice starou tradici. Zacházet s poduškou tam dříve uměl téměř každý, klepot paliček se ozýval z mnohých domácností. Zvuk vamberecké krajky se šířil i daleko za hranicemi. Významnost tohoto umění potvrzuje i největší akce roku – Mezinárodní setkání krajkářek a s ní spojené výstavy.
Ludkovice - Sto let od založení tamního Sboru dobrovolných hasičů si připomenou v sobotu v Ludkovicích na Luhačovicku. Oslava začne od 10 hodin mší v areálu zvaném Pod přehradou.
KRALOVICE, HADAČKA -Jako v sedmém nebi si musel včera připadat nejeden návštěvník Zemědělské výstavy a chovatelského dne na Hadačce. Pro zemědělce – odborníky i laiky připravili pořadatelé letošního ročníku opět spoustu vyložených lahůdek.
Olomouc - [VIDEO] Hned několik desítek fandů techniky z řad zrakově handicapovaných, si ve čtvrtek v olomouckém železničním depu mohlo zblízka osahat a prohlédnout historickou lokomotivu 464–202 Rosničku a také jeden z nejmodernějších typů železničních vozidel – Regionova.
Blanensko - Filmové fanoušky tento týden čeká kino pod širým nebem. Kinematograf bratří Čadíků přijede do Boskovic, Rájce–Jestřebí i Blanska
Louny, Žatec - Knihovny si prázdniny neberou, spíše naopak.
Žernov - Pravidelně jednou týdně se scházel přípravný výbor, který organizuje oslavu 125. výročí činnosti hasičů a sraz rodáků, která vypukne v obci už v sobotu 28. června.
Hranice - (FOTOGALERIE) Na čtrnáct set dětí zavítalo ve středu 25. červnado hranických kasáren. Vojáci spolu s policisty, hasiči i záchranáři pro ně připravili již tradiční akci Hranické hry bez hranic.
Hranice - (FOTOGALERIE) Na čtrnáct set dětí zavítalo ve středu 25. červnado hranických kasáren. Vojáci spolu s policisty, hasiči i záchranáři pro ně připravili již tradiční akci Hranické hry bez hranic.
Jihlava - Formu jako hrom má v současnosti plavec JPK Axis Tomáš Fučík. V Barceloně splnil limit na OH v Pekingu v polohové dvoustovce a návdavkem k tomu vytvořil dva české znakařské rekordy, na 50 a 100 metrů.
Kutná Hora/ Kostel svatého Jakuba se stal námětem letošní Obhajoby pastelky v kutnohorském historickém jádru. Již počtvrté tak budou moci lidé zhlédnout při práci malířku Marii Brožovou, která prostřednictvím svého devítidenního malování u kaple Božího těla chce přiblížit výtvarnou techniku s použitím pastelek.
KARLOVY VARY - Den záchranářů vypukne v sobotu 28. června na karlovarském koupališti Rolava.
Vizovice - Hlavní budovu vizovické základní školy ve Školní ulici od 23. června opravují. Dětem kvůli tomu už začaly prázdniny.
Pardubice - Ukázka vyprošťování osob z auta začíná v 10.30 hodin na Pernštýnském náměstí. Celý den však bude na co se koukat.
Havířov - V úterý odpoledne převzaly děti od strážníků odměny za výtvarnou soutěž.
PLZEŇSKO - Škody po vichřici a bouři, které se přehnaly Plzeňskem, nejsou naštěstí velké. Ve Starém Smolivci zasáhl blesk dům.
Praha - Dopravní policie i samotní řidiči se začali horečně připravovat na nejhorší víkend v roce. Začátek prázdnin a s ním spojený nárůst provozu na silnicích každoročně znamená nejenom zvýšené riziko tvorby kolon, ale také vyšší počet nehod.
Valašské Meziříčí - Vzduchový dýchací přístroj se dvěma náhradními tlakovými láhvemi získají dobrovolní hasiči z valašskomeziříčské místní části Poličná. I když jsou třicet let staré, mohou ještě bez problémů sloužit.
Hustopeče - Odhadem na pět tisíc farmářů z celé republiky si dalo dostaveníčko na velkolepém Dni zemědělce, na polích u Šakvic.
KLATOVSKO - Kulturní akce v regionu
Krnov - Studentky krnovské Střední školy průmyslové, které studují obory zaměřené na uměleckořemeslné zpracování textilu, se rozloučily s končícím školním rokem originálně: módní přehlídkou.
Žatec - Na dni pro děti byla k vidění vojenská, hasičská i policejní technika, nechyběly zbraně.
Znojmo - Měsíční zpoždění nabrala stavba sportovního a kongresového centra s hotelem na Jarošově ulici. Majitel společnosti Danton Travel, která centrum staví, totiž po závěrečných konzultacích změnil technologii založení stavby.
Trutnov - Seznámit se s moderní zemědělskou technikou mohli včera zájemci v trutnovské lokalitě Nové Dvory.
Fryšták - Nový polyfunkční hasičský dům by už brzy měl vyrůst ve Fryštáku. Nahradí tak stávající hasičskou zbrojnici u křižovatky pod náměstím směrem na Zlín. Ta nevyhovuje stavebně ani kapacitně a město ji hodlá zbourat.
Vysočina/ Drážďany - Češi a Němci napadli fotografa týdeníku Ekonom. Poškodili mu fotografickou techniku.
MECLOV - Již čtvrtý ročník Memoriálu Stanislava Mračka v požárním útoku proběhl v sobotu na hřišti Tělovýchovné jednoty v Meclově.
KLATOVSKO - Podle agrární komory odstartují letošní žně už na začátku července
Kačice - Malá vesnice nedaleko Stochova je jediným hnízdištěm silně ohroženého druhu čápa bílého na Kladensku. Starousedlíci tvrdí, že čápi na místním komíně sídlí a rodí svá mláďata již od padesátých let minulého století.
Liberec - Možnosti prohlédnout si nový úsek silnice mezi Zeleným Údolím a Kunraticemi ještě před jejím uvedení do provozu využily včera stovky lidí.
Opava - Na závěr sezony připravilo Slezské divadlo svým příznivcům skutečně vrcholný zážitek. V neděli 29. června uvede od 19 hodin mimo předplatné Verdiho operu Trubadúr.