
Tipy na víkend: Útulek fest, Barvám neutečeš, Dunaj, The Boom a Milada run
Nevíte, kde se dobře pobavit o víkendu? Zkuste nahlédnout do našich tipů na kulturní a společenské dění od pátku do neděle.
Nevíte, kde se dobře pobavit o víkendu? Zkuste nahlédnout do našich tipů na kulturní a společenské dění od pátku do neděle.
Žáci Základní školy Dětská v Ostravě-Porubě coby tanečníci a zpěváci, kantoři coby hudební doprovod a vše spojené legendárními melodiemi anglických The Beatles. Představení Broučci láká do DK Poklad 10. června od 16:30 hodin.
Plzeňský muzikant Ondřej Hrách, který hraje na lahve v projektu Flaškinet, vystoupil dvakrát na Světové výstavě EXPO 2025 v japonské Ósace. Přes komplikace, kdy musel nakonec flašky pro svůj hudební nástroj hledat přímo na místě, nadchl místní publikum.
Kino Sokol chystá v polovině června výjimečný filmový zážitek. Na plátně se zde 11. června objeví nejslavnější pár hudební historie – John Lennon a Yoko Ono – v dokumentu One to One: John & Yoko, který zachycuje jejich klíčové období v New Yorku na počátku 70. let. Příběh lásky, svobody a hlasitého nesouhlasu s dobou, který se poprvé dostává i do českých kin, dorazí i do Nymburka.
Letiště v Jičíně se v sobotu 24. května proměnilo v centrum rockové hudby a technických atrakcí. Čtvrtý ročník festivalu Rockový Hangár přilákal stovky návštěvníků všech generací, kteří si užili pestrý program plný hudby, leteckých ukázek a výstav.
Nevíte, co s volným časem a krásnými májovými dny? Podívejte se na naše tipy, třeba vás inspirují.
Sokolovský deník vám přináší jako každý týden přehled tipů na různé akce, které se konají od pátku do neděle na Sokolovsku, ale také na Chebsku či Karlovarsku. Nechte se inspirovat.
Jedenáctý ročník hudebních vystoupení ve stylu country a folk na nás čeká opět ve Mříčné, kde loni pokřtili nový přístřešek a oslavili desáté výročí pravidelných akcí, které na dva roky zastavil jen Covid.
Letiště v Jičíně se už brzy promění v ráj pro všechny milovníky rocku, techniky a dobré zábavy. Rockový Hangár 2025 nabídne v sobotu 24. května nabitý program plný hudby, silných strojů a nezapomenutelné atmosféry. Chybět nebude ani páteční warm-up večer s legendárními melodiemi Beatles.
Skupina The Boom Beatles Revival Band and Orchestra vystoupí ve velké sestavě v sobotu 7. června v zahradě areálu Palácové vily Carla Friedricha Wolfruma (budova Českého rozhlasu Sever Na schodech 10).
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Opava opět dokázala, že je kulturním městem a místem pro život. V uměleckém prostoru KUPE se odehrál koncert známého kytaristy, publicisty a pedagoga Milana Bátora a spřátelené kapely Bárka. Jejími členy jsou harfistka Ivana Pokorná a violoncellista Pavel Barnáš, zkušení umělci, kteří jsou členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu a Národního divadla Praha. Zazněly skladby známých umělců ve velmi originálním pojetí kytary, keltské harfy a violoncella. Jaké ohlasy mělo vystoupení mezi diváky?
Ve Zlíně dnes, v úterý 13. května začíná divadelní festival Setkání Stretnutie, který nabízí novinky české a slovenské divadelní scény. Patronem letošního 29. ročníku je slovenský herec Lukáš Latinák. Festival potrvá do soboty 17. května.
Novou sezonu zahajuje v pátek 9. května areál letního kina v Olomouci. Návštěvníci se v populárním Letňáku mohou těšit na spoustu novinek, moderní gastro, lepší zvuk i obraz při filmových projekcích a více než sedm desítek atraktivních akcí, koncertů a festivalů.
Letní kino na Nováku v Příbrami se připravuje na novou sezonu. Další etapa rekonstrukce zahrnuje například širší vstupní bránu. To bude výhodou především při koncertech hvězd, na které tam míří davy fanoušků.
/VIDEO/ Fotbalisté Liverpoolu slaví mistrovský titul v Premier League. Rozhodla o tom výhra 5:1 ve 34. kole nad Tottenhamem, v jehož dresu zůstal jen na lavičce český brankář Antonín Kinský, jenž si právě proti Liverpoolu odbyl v lednu svou anglickou premiéru. Liverpool se z trofeje pro ligového šampiona raduje po pěti letech.
Několik desítek lidí se v pátek 25. dubna odpoledne zúčastnilo happeningu na Velkopřevorském náměstí v Praze ke 45. výročí vzniku Lennonovy zdi. Při této příležitosti pod vedením umělce Pavla Šťastného znovu na zeď nastříkali tři portréty Johna Lennona z let 1980, 2020 a 2022. Portréty se staly další uměleckou vrstvou na zdi, na které v horní části zůstaly artefakty maleb z roku 2022.
V neděli 27. dubna 2025 ožije Kostel Nejsvětější Trojice v Chrasti koncertem „Slavné melodie“, který je součástí jubilejního 20. ročníku festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Od 16:00 hodin se zde představí pěvecké sbory PS Rubeš Skuteč a PS Slavoj Chrudim, doprovázené Chrudimskou komorní filharmonií. Vedle klasiky uslyšíte i hity The Beatles.
Náměstí Svobody ve Frýdku-Místku se proměnilo v jednu velkou velikonoční dědinku, která nabízí hromadu dobrot, povedené řemeslné výrobky i zajímavý kulturní program.
/FOTO/ V areálu Letního kina v Příbrami se v druhé polovině srpna uskuteční nový festival. Během celodenního festivalu zazní největší hity Waldemara Matušky, Elvise Presleyho či kapel Lucie, Red Hot Chili Peppers, Abba, Beatles a Queen. První ročník festivalu Fest Revival se koná v sobotu 23. srpna.
Letošní ročník hudebně-technického festivalu Rockový Hangár se vrací a slibuje nezapomenutelný zážitek pro všechny fanoušky rockové hudby i technických unikátů. Festival se uskuteční v sobotu 24. května 2025 na letišti v Jičíně, konkrétně v prostorách Terminálu-Sever, a nabídne nejen skvělou hudbu, ale i fascinující přehlídku techniky.
Zábavný večer se Zlatou Adamovskou a Petrem Štěpánkem, Jarní běh či vzpomínkový koncert na Hanku Zagorovou. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější události v Česku, které se konají tento víkend ve všech krajích.
Jeden ze třinácti jarních koncertů kapely Harlej se před pár dny uskutečnil v Prachaticích v Kongresovém centru. Koncert v rámci turné Jedem si pro vás tour zaplnil síl do posledního místa a atmosféra byla více než úžasná.
Sokolovský deník vám přináší jako každý týden přehled tipů na různé akce, které se konají od pátku do neděle na Sokolovsku, ale také na Chebsku či Karlovarsku. Nechte se inspirovat.
Milan Ruchař platil za výborného extraligového hokejistu Kladna v době, kdy mělo v polovině 90. let nejtalentovanější tým republiky s borci jako byla Paterova Blue Line, Kaberle, Gardoň, Ton, Zajíc nebo Kruliš. Později z hokeje vymizel a věnoval se zaměstnání, nakonec se ale vrátil na střídačku Berounských medvědů, za které v minulosti hrál, když ještě byli ve špičce I. ligy. Jako trenér se tady od dorostu prokousal přes juniorku až k mužům a ty letos dovedl senzačně k triumfu v krajské soutěži a nakonec i úspěšné baráži o účast v krajské lize.
24. března v teplickém Krušnohorském divadle zahraje světové kvarteto Praque Cello Quartet v čele s nejvýznamějším violoncellistou své generace Janem Zvěřinou.
Volejbalový klub Jihostroj České Budějovice se připravuje na čtvrtfinále play off proti Benátkám nad Jizerou. Trenér Zdeněk Šmejkal se soustředí na taktiku, zatímco hráči navštívili Základní školu Oskara Nedbala, aby podpořili mladé volejbalisty a rozdali vstupenky na nadcházející zápas. Tato akce nejenže posiluje vztahy s komunitou, ale také zvyšuje zájem o volejbal v Jihočeském kraji.
Respektovaný kytarista bude jednou z prvních osobností, která svou tvorbou „pokřtí“ nově otevřený umělecký klub v kulturním domě.
Podívejte se, kam můžete o nadcházejícím víkendu vyrazit za zábavou na Žatecku, Lounsku a Podbořansku. Přidáváme i tipy z okolních regionů.
Nevíte, co dělat o víkendu? Kam zajít za kulturou, nebo na společenskou akci, nebo se prostě jen tak pobavit? Zkuste naše tipy na akce od pátku 14. do neděle 16. března na Mostecku a v okolí.
První březnový víkend servíruje na Šumpersku a Jesenicku plnou náruč skvělých akcí. Vyberte si z našich tipů, ať už z našeho regionu nebo ze sousedního Olomoucka.
Sezona plesů, karnevalů a masopustního dovádění míří do finále. První březnový víkend servíruje v Olomouci a okolí plnou náruč skvělých akcí, vyberte si z našich tipů.
Modelářství je fascinujícím oborem. Vyžaduje preciznost, trpělivost a neuvěřitelnou zručnost. Emanuel Hoda ze Strakonic se tomuto koníčku věnuje již přes třicet let. Dokáže vytvořit miniatury snad všeho, na co si člověk vzpomene, a tyto modely vkládá do lahví. Jeho díla udivují detailností i nápady. Má za sebou neuvěřitelných více než 1 200 kusů modelů v lahvích a jeho kolekce byla dokonce zapsána do České databanky rekordů.
V plném proudu je plesová sezona, protáhnout si těla ale můžete i na lyžích. A kdo nesportuje, poslechne si novou desku z burzy.
Unikátní uskupení uznávaných hudebníků s lídrem Konstantinem Ruchadzem, které překračuje hranice jazzu se představí 6. března v klubu KUPE v Opavě.
Dnes je svátek všech zamilovaných. Udělat radost sobě či svým nejbližším můžete různými způsoby - večeře, dárek, květina či nějaký kulturní zážitek. Radost své drahé polovičce můžete udělat třeba i fotografií. Valentýnský fotopoint najdete v atriu magistrátu.
V neděli 16. února v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem proběhne již několikátý ročník Valentýnského koncertu. Letos tedy v netradiční datum 16. nikoli 14. února, a to přesně v 17.00 hodin. V minulosti na koncertu vystoupil i známý muzikálový zpěvák Bohuš Matuš, kterého jste letos mohli vidět v Ústí nad Labem ve vzpomínkovém koncertu na Karla Gotta s Marianem Vojtkem.
Patří ke zpěvákům a hudebníkům, kteří si své renomé stavěli od píky. U Janka Ledeckého, o jehož životě pojednává nový rodinný dokument s podtitulem Všechno bude fajn a který v sobotu ve 21.20 v premiéře odvysílá Česká televize, to platí bezezbytku. Od začátků hraní „bluesovek“ po hospodách, poté s kapelou Žentour, která ve své době patřila k mimořádně populárním, přes sólovou kariéru se postupně propracoval k psaní muzikálů. I díky své povaze, píli a rodinnému zázemí si získal kredit talentovaného a pohodového chlápka, který si na nic nehraje. A zároveň je za vše, co se mu v životě přihodilo, maximálně vděčný.
Publiku zaplněného velkého sálu MKS v Domažlicích zahrála v úterý večer košická kapela The Backwards, která je respektovaným revivalem legendárních The Beatles.
Je to skvělá zpráva pro všechny fandy nezapomenutelné liverpoolské čtveřice. Už v úterý 4. února totiž v domažlickém MKS vystoupí revivalová kapela The Backwards.
Kulturní centrum Vratislavice 101010 se stane dějištěm jedinečného koncertu, kde Klárovo smyčcové kvarteto oživí legendární hity skupin ABBA a Beatles. Přijďte si užít večer plný nezapomenutelných melodií.
Město Frenštát pod Radhoštěm představilo občanům novinky z kulturní oblasti pro rok 2025. Na co se tedy ve městě těšit?
Kurt Cobain a Sid Vicious. O dvou rockových ikonách z kapel Nirvana a Sex Pistols pojednává hra z pera britského dramatika Roye Smilese, která se na pražskou divadelní scénu dostává vůbec poprvé. Pod inscenací je podepsaná producentská společnost Freedom Production, která už v Malostranské besedě, kde lze kus Kurt a Sid vidět, uvedla první české nastudování nezávislého rockového muzikálu Hedwig a její Angry Inch, ověnčené řadou nominací i ocenění.
/FOTO, VIDEO/ V Galerii Města Kolína v místním divadle se otevřela nová výstava. Pod lehce provokativním názvem Jiřina nese tíhu tam své velkoplošné obrazy představuje pražský výtvarník Igor Grimmich.
Podívejte se, kam můžete o nadcházejícím víkendu vyrazit za zábavou na Děčínsku.
Liberec, město pod Ještědem, je nejen oblíbeným cílem sportovců a milovníků přírody, ale také rájem pro hudební nadšence. Jeho rozmanitá hudební scéna zahrnuje široké spektrum žánrů, od energického rocku a swingu až po odvážný experimentální metal. Místní kapely potvrzují, že tento region je skutečným epicentrem hudebního talentu. S právě probíhající plesovou sezónou máte ideální příležitost některé z těchto kapel slyšet naživo a zažít jejich jedinečnou energii.
/VIDEA, FOTOGALERIE/ Konec vánočních svátků, adventu a slavení nového roku je definitivní. V pondělí večer na Tři krále dosvítil i vánoční strom na nymburském náměstí. Zahrála k tomu pražská mobilní zvonohra.
Už příští víkend odstartuje v Olomouci plesová sezona. Letošní seriál tanečních a společenských večerů tradičně otevře ve velkém stylu Městský bál. Kdy a na které tradiční plesy si letos budete moci zajít? Podívejte se naše tipy.
Letošní ročník Tříkrálové sbírky probíhá od 1. do 14. ledna a o její průběh se starají v Ostravě Charita Ostrava a Charita sv. Alexandra.
Příchod nového roku oslavili v Jihlavě tradičním ohňostrojem, který lidé sledovali na Masarykově náměstí.
V letošním roce se mohou lidé v Karlovarském kraji těšit na své oblíbené kulturní či sportovní akce. Hrát, sportovat či relaxovat bude možné v areálu koupaliště, na náměstí, v parku či oblíbeném amfiteátru pod loketským hradem. Nabídka je opravdu pestrá a vybrat by si měl každý. Akcí je nespočet a Deník vybírá ty největší.