Ústí nad Labem - Ještě měsíc by mohla trvat lyžařská sezona v Ústeckém kraji. V nížinách budou před víkendem teploty atakovat desetistupňovou hranici, na sjezdovkách je ale pořád až metr sněhu a díky nočním mrazům se je daří udržovat ve velmi dobrém stavu.
Lyon, Břeclav /ROZHOVOR/ – Dvaadvacetiletá členka břeclavského oddílu Kraso Lucie Myslivečková se podruhé stala nejlepší sportovkyní Břeclavska. S novým tanečním partnerem si rozumí.
Žďársko - Finanční prostředky vyčleněné v rozpočtech na letošní zimní údržbu komunikací nejspíše nebudou stačit, shodují se Deníkem oslovení starostové obcí v okrese Žďár nad Sázavou.
Liberec /GALERIE/ - Za rekordně krátký čas se podařilo libereckým a polským policistům vypátrat cenné malby, které zloději uloupili v kostele v Pertolticích.
Pro trhák Vánoc - středověké fantasy RPG Skyrim - by to už docela chtělo nějaký datadisk, co říkáte? Jeho příchod je jistotou, ale zatím nic v tomto směru oficiálně oznámeno nebylo. Studio Bethesda nyní v rozhovoru pro Kotaku trochu brzdí nadšení a očekávání.
Lučany nad Nisou - Doslova po strop je nacpán útulek pro opuštěná zvířata Dášenka v Lučanech nad Nisou. Takový nával jeho provozovatelka Dagmar Kubištová za poslední roky nepamatuje.
Přerov – „Už jen to, že rodiče s dětmi posbírali více než stovku podpisů a dali si tu práci mě do soutěže přihlásit, považuji za úspěch. Nic jiného nepotřebuji,“ hodnotí svůj postup do semifinále učitelka Marta Grigárková ze ZŠ a MŠ Pod Skalkou v Předmostí, která uspěla v regionálním kole soutěže Zlatý Ámos ve Zlíně.
Strakonice – Co je to masopust? Proč se slaví? Jaké masky by neměly v průvodu chybět? Co je Popeleční středa? Na to jsme se ptali žáků z 6.A Základní školy Povážská na Velkém náměstí ve Strakonicích.
Praha /ROZHOVOR/ - Film Železná lady, který zanedlouho vstoupí i do našich kin, vypráví přesvědčivý příběh Margaret Thatcher, ženy, která překonala bariéry tříd i pohlaví, aby byla slyšet ve světě, ovládaném muži. Příběh je o moci a ceně, zaplacené za tuto moc, a je to překvapující a podrobný portrét mimořádné a složité ženy… Co o filmu prozradila režisérka?
Žďár nad Sázavou - Dveře psího útulku ve Vysocké ulice ve Žďáře nad Sázavou se v současné době netrhnou. „V posledních deseti dnech nebylo prakticky téměř dne, abychom nepřijímali nového psa,“ řekla provozovatelka zařízení Jolana Sojková.
Teplicko /AKTUALIZOVÁNO/ - Krize na trhu s porcelánem pominula, ačkoli trvá pokles zájmu u českých zákazníků. Snížené tržby v tuzemsku vyvážil Český porcelán Dubí zvýšením vývozu na Dálný východ, pro který vyrábí i speciální druhy tradičního cibuláku.
Beroun – Kolik přečtete za rok knih? Ruku na srdce, pro řadu lidí se kniha stala příjemným povyražením v době dovolené, ale v běžném životě často není na čtení prostě čas.
Praha - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman chystá na pokyn ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) druhý pokus odvolání staronového pražského vrchního státního zástupce Vlastimila Rampuly.
Plzeň - Pokud jedete načerno, můžete se dočkat klidně třicetitisícového nebo ještě vyššího dluhu. Přesvědčil se o tom třiašedesátiletý Plzeňan Jiří Janouškovec. Bez jízdenky jel v roce 2009 a na papírek od revizora pak údajně zapomněl. Dnes dluží kolem 28 tisíc korun.
Nové Město – Kolik myslíte, že je v Praze krytých bazénů? Pět, deset? Ne, jsou jich dokonce nejméně dvě desítky. Nejméně proto, že ne všechny mají standardní rozměry a ne všechny jsou přístupny veřejnosti.
Česká pobočka Microsoftu se tento týden pochlubila s úspěšností konzole Xbox 360 na domácím trhu. Za úspěchem stojí především pohybový senzor Kinect pro Xbox 360. Jednotliví uživatelé i celé rodiny si oblíbili zcela nové možnosti hraní a nabídku originálních her.
Ústí nad Labem - Odvolání proti dostavbě dálnice D8 dostane příští týden krajský úřad Ústeckého kraje, který by o něm měl rozhodnout do 60 dnů. Dnes totiž končí lhůta, v níž se k odvoláním mohou vyjadřovat dotčené instituce. Úředníci se budou snažit rozhodnout co nejrychleji, řekla ČTK mluvčí kraje Magdalena Hanáčková.
Paříž, Brno /ROZHOVOR/ – Postupné krůčky, těch se Radek Horák drží. Momentálně nejslavnější odchovanec brněnské házené nejprve vyměnil Brno za Prahu, na přelomu roku zamířil do mnohonásobně větší Paříže. Konkrétně na její předměstí Ivry, kde hraje tradiční francouzský klub.
Kopřivnice - Plakáty, kam se podíváš. Takto to v současné době vypadá v prostorách kopřivnického Muzea Fojtství. Důvodem je nová výstava, mapující historii města Kopřivnice právě pomocí dobových plakátů.
Tišnov – K oslavě sto padesáti let od založení České obce sokolské se připojili také cvičenci z Tišnova na Brněnsku. Uspořádali tělocvičnou akademii. Přes tři sta cvičících se tak v neděli převleklo do úborů a rozproudilo náladu v zaplněném sále.
Otročiněves – V několika obcích berounského regionu v sobotu vypuklo bujaré masopustní veselí. Masopustní veselice byla i v Otročiněvsi a její účastníci si jí vážně užívali.
Liberec - Z vraždy čtyřiadvacetileté ženy, jejíž tělo bylo v pátek objeveno v Liberci, kriminalisté obvinili jejího manžela. Tělo se našlo ve skrytém prostoru bytu v domě v ulici 28. října poté, co policisty přivolali jeho další obyvatelé. Soudce dnes vzal obviněného sedmapadesátiletého muže do vyšetřovací vazby.
Pardubice – Úspěšný rozjezd. Karatisté z MSK Sokol Pardubice opět nechyběli na prvním ligovém semináři. A na úvod sezony si připsali cenný skalp, když Zimní ligový turnaj vyhráli.
Břeclav /FOTOGALERIE/ – Krabičková dieta je v kurzu. Už se dělá i v Břeclavi. Krabičky břeclavská firma plní jídlem a rozváží od listopadu. Sedm dní v týdnu.
Opava /ROZHOVOR/ - Opavští hokejisté končí po základní části na šesté příčce, což jim v play off přinese soupeře ze třetího místa tabulky Přerov. Jak říká klíčový centr a kapitán Opavy v jedné osobě Tomáš Měch, Slezan chce přes přerovské Zubry projít.
Plzeň - Aféra s fotoaparátem může stát technického náměstka primátora Petra Runda (ODS) v krajním případě až dva roky vězení, může z ní být ale také jen přestupek. Policisté politika podezírají z krádeže.
Zlín – /ROZHOVOR/ Možná poslední sezonu kariéry dohrává brankářka interligového Zlína Dagmar Vyhlídalová. Zkušenou gólmanku totiž v posledních týdnech trápí pravé koleno, které jí neumožňuje trénovat naplno.
Uherský Ostroh – Až napodruhé schválilo zastupitelstvo Uherského Ostrohu vyhlášku, která zakazuje požívání alkoholu na náměstí svatého Ondřeje a v přilehlé uličce Moravní. Zastupitelé o tom rozhodli na svém zasedání ve středu 15. února večer. Vyhláška začne platit 10. března.
Most - Na 1. náměstí visí prase. Šašek si povídá s koněm. Kat popravuje na šibenici Zimu. Jeden Mostečan křičí: „To je Kalousek!“ Lidé se smějí. A masky vyrážejí na pochod.
Praha - Úspěšný páteční pořad TV Barrandov Splněné sny pokračuje novými díly. Diváci je premiérově uvidí již 2. března od 20 hodin na Barrandově. Tým nově posílí Alena Veliká, jež se bude v moderování střídat se stávající tváří pořadu Jaroslavem Mendelem. Alena Veliká působí v médiích více než dvacet let. Začínala jako rozhlasová moderátorka, později přestoupila do televize. Znát ji mohou například diváci pořadu Sama doma. "Tohle jsou věci, které se neodmítají. Je to velká možnost," říká Alena Veliká o nabídce TV Barrandov, kterou s chutí přijala.
České Budějovice - Příbramští volejbalisté šokovali lídra extraligové tabulky, když jej podruhé v letošní sezoně porazili na jeho palubovce a tentokrát mu dokoncenedovolili zisk ani jediného setu!!
Plzeň – Aféra s fotoaparátem může stát technického náměstka primátora Petra Runda (ODS) v krajním případě až dva roky vězení, může z ní být ale také jen přestupek.
Praha /ROZHOVOR/ – Už tuto neděli se v předpremiéře v Klatovech představí rodinný snímek Modrý tygr. Po dlouhé době oživuje tradici domácího dětského filmu, jakým byly kdysi Nefňukej, veverko nebo třeba Lišáci, Myšáci a Šibeničák od Věry Plívové-Šimkové, které považuje režisér a producent Petr Oukropec za jeden z nejlepších snímků v tomto žánru. S producentem a režisérem Petrem Oukropcem jsme si v rozhovoru povídali o natáčení, radosti z naplnění představy a skomírání dětského filmu…
Ostrava - Zatímco prodejci oděvů, hraček či spotřební elektrotechniky mívají nejlepší kšefty před Vánocemi, v uhelných skladech lidé topivo nakupují koncem léta a počátkem podzimu.
Ostrava - Zatímco prodejci oděvů, hraček či spotřební elektrotechniky mívají nejlepší kšefty před Vánocemi, v uhelných skladech lidé topivo nakupují koncem léta a počátkem podzimu.